Liga mistrů (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Eindhoven : Galatasaray - 21. července 2021   21:00

Eindhoven
Eindhoven
2' Zahavi  • 35' Zahavi  • 51' Götze  • 84' Zahavi  • 89' Götze
5:1
(2:1)
Galatasaray
Galatasaray
42' Kılınç
Eindhoven
Drommel – Mwene, Silva, Boscagli, Max – van Ginkel (C) (63. Pröpper), Sangaré – Madueke (76. Thomas), Götze, Vertessen (63. Gakpo) – Zahavi (90. Rosario)
Hernández – Naranjo, Sánchez Rojo (vš. Španělsko)
PSV Stadion, Eindhoven
Galatasaray
Muslera (C) – A. Öztürk (61. Akgün), Luyindama, Marcão, Bayram – Turan (61. Feghouli), Kara, Kılınç (90. Taşdemir) – Sekidika, Babel (61. Mohamed), Aktürkoğlu (90. Falcao)

Já se dnes s přáním hezkého zbytku pozdního večera loučím! Děkuji za pozornost!
Odvetné klání je v Turecku naplánováno na 28. 7. ve 20:00.
Držení míče: 61 % : 39 %.
Střely na branku: 2:1. Střely mimo: 2:0. Rohy: 3:2. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 9:5.
Ve fotbale se říká, že žádný zápas není rozhodnutý předem, faktem však je, že Galatasaray čeká na domácí půdě takřka nadlidský úkol. PSV Eindhoven jej herně i výsledkově přejel, čehož je pět vstřelených gólů jasným důkazem. Branka Kılınçe nakonec jen víceméně esteticky upravila skóre, jinak to istanbulskému celku ani tak do odvety příliš neusnadňuje. Za hvězdu večera bezesporu platí Eran Zahavi, který vsítil tři trefy nizozemského souboru.
90+4'
90+4'
Centr ze standardní situace zamířil přímou cestou do zámezí!
90+4'
Hosté se ještě snaží vymáčknout, ale už to jde samozřejmě hodně ztuha. Feghouli si po faulu staví trestný kop.
90+2'
Sekidikovo zpackané autové vhazování shrnuje strašlivý večer pro Galatasaray.
90'
Nastavují se čtyři minuty.
90'
Střídání v týmu PSV Eindhoven: ze hřiště odchází Zahavi, přichází Rosario.
90'
Střídání v týmu Galatasaray Istanbul: ze hřiště odchází Aktürkoğlu, přichází Falcao.
Střídání v týmu Galatasaray Istanbul: ze hřiště odchází Kılınç, přichází Taşdemir.
89'
PSV právě vstřelilo branku!
Demolice Galatasaraye v podání domácích pokračuje! Max načechraným centrem oslovil v šestnáctce postaveného MARIA GÖTZEHO, jenž trefil míč jen velmi nečistě ramenem, ale i tak překonal dnes nejistého gólmana Musleru! Uruguayský brankář chtěl prsty vytlačit kopačák nad bránu, ale jen si jej do ní srazil!
87'
PSV kontroluje závěr utkání a zřejmě už si jej nenechá ničím zkazit.
86'
Ani Gakpův pokus zpoza vápna neměl daleko k úspěchu, Muslera jej ale nadvakrát zkrotil!
84'
Luyindama neproměnil příležitost z rohu a na opačném konci hřiště přichází trest! Obrana Galatasaraye nepochopitelně podcenila skákavý míč a neúmyslně jej přenechala ERANU ZAHAVIMU, který obešel Musleru a do prázdné brány završil svůj dnešní hattrick!
83'
Z rohového kopu se o pár chvil později naskytla hostům zajímavá šance! Luyindama ve vzdušném souboji přeskočil Sangarého a hlavou neminul svatyni Drommela o více než metr a půl!
81'
Nedovoleného zákroku se dopouští rovněž Sangaré, který ve snaze vydolovat míč zpod Akgüna podkopl tureckému útočníkovi nohy.
78'
Také druhý stoper Galatasaraye si zblízka prohlédnul žlutou kartu! Luyindama na půlce nesmyslně vletěl pod nohy Zahavimu a může být rád, že jej netrefil více. Jinak by mohl následovat i větší trest.
76'
Střídání v týmu PSV Eindhoven: ze hřiště odchází Madueke, přichází Thomas.
75'
Po přímém volném kopu se sice strhla menší mela v šestnáctce Galatasaraye, ale k ohrožení Muslery nedošlo.
75'
Přibližně čtvrthodiny před koncem dochází sudímu trpělivost a tasí premiérovou žlutou kartu. Marcão rázným způsobem zastoupil cestu zrychlujícímu Götzemu a za bodyček zřejmě ani jiný trest neočekával.
72'
PSV se i přes velmi pohodlný stav snaží nadále vymýšlet nové akce a hledat kombinační vzorce. Prezentuje se zkrátka sympatickým herním přednesem.
71'
Po poklidnější chvilce zničehonic vyplaval na levém křídle pozapomenutý Sangaré a jedovatou ránou prověřil připravenost Muslery! Jediné, co jeho ráně scházelo, byla lepší přesnost.
69'
Muslera se nechal s míčem u kopaček dostat pod nátlak útočníků a situaci musel řešit riskantní kličkou.
68'
Rýsující se rychlý kontr byl zmařen špatným zpracováním Maduekeho.
66'
Domácí ještě dostali příležitost uštknout z přímého volného kopu, také ten ale defenzíva Galatasaraye vyřešila.
65'
A právě tento odchovanec klubu proniknul po levém křídle, následnou pumelicí však neproděravěl blok hostů.
64'
Po příchodu na hřiště přebral kapitánskou pásku PSV teprve 22letý Gakpo.
63'
Střídání v týmu PSV Eindhoven: ze hřiště odchází van Ginkel, přichází Pröpper.
Střídání v týmu PSV Eindhoven: ze hřiště odchází Vertessen, přichází Gakpo.
62'
Střídání v týmu Galatasaray Istanbul: ze hřiště odchází Öztürk, přichází Akgün.
61'
Střídání v týmu Galatasaray Istanbul: ze hřiště odchází Turan, přichází Feghouli.
Střídání v týmu Galatasaray Istanbul: ze hřiště odchází Babel, přichází Mohamed.
59'
Na trávníku zůstává ležet Madueke, který v souboji utržil ránu rukou. Sudí za pískotu fandů ještě pustil Galatasaray do útoku, brzy ale hru sám přerušil.
58'
Roh z kopačky Mweneho klesnul až příliš rychle na přední tyč, a tak ani pořádně nemohl oslovit některého z nabíhajících hráčů.
57'
Arda Turan přišlápnul patu rozehrávajícího van Ginkela, nic víc než menší slovní výměna se ale řešit nebude.
55'
Závěrečná koncovka hostů zdaleka neohrozila Drommela, spíše diváky v hledišti.
54'
Na balón si sem tam sáhne pochopitelně také turecký tým, PSV však jeho útočné výhružky včasně eliminuje.
53'
V obraně kombinující domácí mužstvo s míčem na nohou nikam přespříliš nespěchá, protože ani koneckonců nemá kam.
51'
Další skvělá kombinace znovu překlání misky vah výrazně na stranu Eindhovenu! Po zdánlivě zdlouhavé sekvenci přihrávek Eran Zahavi citlivou patičkou uvolnil MARIA GÖTZEHO a německý špílmachr už tváří v tvář Muslerovi parádně zavěsil do horního rohu branky!
51'
Velmi trpělivě kombinuje PSV kolem šestnáctky soupeře.
50'
Babel si mezi defenzivními štíty van Ginkelem a Sangarém neporadil a byl připraven o cenné zboží v podobě kopačáku.
49'
Postavení mimo hry signalizuje asistent rozhodčího Maxovi.
48'
A po opětovném zisku balónu Galatasaray znovu ztrácí. Sám Bayram při kličce vyjel za postranní čáru.
48'
Marcão si příliš předkopnul míč a pod tlakem útočníků přihrál Bayramovi jen do autu.
47'
Srážku mezi Babelem a Maxem na půli posoudil rozhodčí jako faul německého obránce.
46'
Eindhoven znovu rozběhnul dění na hřišti.
46'

Ofsajdy: 0 – 1
Do šaten se jde se za stavu 2:1 pro domácí! Velkou vzpruhou pro PSV i jeho fanoušky byla hned zkraje zápasu hrubice brankáře Muslery a v podstatě darovaný gól pro Zahaviho. Izraelský šutér pak přidal ještě jednu branku, kterou vyšperkoval velmi dobrou hru dominujících Holanďanů. Galatasaray však k překvapení všech dokázal díky Kılınçovi alespoň snížit, takže druhý poločas rozhodně nemá jasný osud.
45+1'
45+1'
Sekidikovo snažení nyní překazil pomezní rozhodčí, když zaznamenal ofsajd nigerijského forvarda.
45'
Nastavení bude pouze o jedné minutě.
45'
Maxův centr ztroskotal na hlavě Luyindamy.
45'
Navzdory psychickému povzbuzení pro hosty se ale Eindhoven nehodlá ani ke konci poločasu vzdát svého proaktivního přístupu.
44'
A hosté skutečně vypadají po vstřelení gólu jako polití živou vodou.
42'
Galatasaray právě vstřelil branku!
Jako blesk z čistého nebe přichází korekce skóre! Beci PSV nedostoupili perfektně centrujícího Bayrama, který tak přichystal gólovou hlavičku EMRE KILINÇOVI! S takovýmto kladivem nemohl Drommel nic dělat!
40'
Galatasaray jakž takž čelí náporu svého soka, do ofenzívy si ale zatím nevytvořil zhola nic a není ani schopen v útoku déle podržet balón. Takovýto přednes nevěstí pro turecké příznivce dobré zprávy.
39'
Domácí jsou i díky podobným chytrým tahům jednoznačně na koni.
38'
Nevybíravým skluzem Boscagli podrazil Babela a přerušil rozvíjející se útok protivníka. Rozhodčí se žlutými kartami přesto nadále čeká.
35'
Nizozemské mužstvo se dostává do dvoubrankového náskoku! Na středu pole Kılınç zbytečně ztratil míč, načež Eindhoven rozjel parádní souhru. Na jejím konci byl Madueke s precizní finálkou na volného ERANA ZAHAVIHO, který ani v tomto případě neměl problém s doklepnutím míče a vstřelením svého druhého gólu v zápase!
34'
Po jednoznačném faulu na Zahaviho rozhodčí při výhodě pustil Eindhoven do útoku, van Ginkel ovšem napálil střelu zpoza šestnáctky jen do hradby obránců.
32'
Aktürkoğlu pod sebou hledal některého z útočících kolegů, paradoxně ale místo nich prozkoušel gólmana nešikovně zasahující záložník Sangaré. S loudavým míčem si každopádně Drommel hravě poradil.
31'
Kamery nyní zabraly na tribuně sedícího Denzela Dumfriese, hvězdného obránce PSV, který ještě není plně připraven po Euru s nizozemskou reprezentací.
30'
Ani tohoto stébla se však Galatasarayi nepodařilo chytit.
29'
Babel získal pro svůj celek rohový kop, zatím jedinou cestu pro hosty, jak zahrozit.
28'
Narážečka van Ginkela s Götzem ztroskotala na tom, že německého středopolaře obklíčilo několik obránců a odzbrojili jej.
27'
Fanoušci domácích vytvářejí opravdu skvělou kulisu. Není divu, že jejich miláčci hrají stále v tak vysokém tempu a nasazení.
26'
Galatasaray zdárně odolal jak standardní situaci, tak následným dalším pokusům prodrat se do pokutového území.
25'
Bayram teď posoudil, že je vhodné přitvrdit, a u lajny seslal k zemi Maduekeho. Sudí nakonec zvolil jen domluvu vůči tureckému bekovi.
25'
PSV okamžitě po ztrátě míče tlačí na soupeře a nedává mu prostor ve větším počtu přejít do ofenzívy.
24'
Z velmi těžké pozice se Silva zdárně pokusil o kop přes hlavu, blok obránců ale jeho zakončení vyrazil mimo!
23'
Sekidika se dravě prodral kolem několika obránců, jeho následný pas do šestnáctky však byl sražen na roh.
22'
Nepovedený roh však nevede k ničemu jinému než výkopu pro Drommela. Ten konečně dostane alespoň něco na práci.
21'
Galatasaray se pokusí vytěžit z minima maximum skrze rohový kop.
20'
Muslera od své hrubky vedoucí ke gólu nevypadá úplně v pohodě. Nyní poslal na tribunu odkop od brány.
19'
Odvážný centr z otočky v podání Maduekeho nevyšel, balón se zatočil až za brankovou čáru.
18'
Sekidika to přehnal s napadáním a fauloval Maxe.
17'
Oba gólmani teď dostávají chvíli oddechu. Faktem však je, že Drommel zatím ani nemusel v podstatě vůbec do pohotovosti.
16'
Meruna v posledních minutách začala častěji měnit majitele, průběh zápasu se vyrovnává.
15'
Muslera musel bleskově z brány, aby zakopnul propadlý míč, tentokráte ovšem hru s balónem bez potíží zvládnul.
14'
Poprvé v utkání se Galatasaray vytasil s ostřejším presinkem, domácí si ale v rámci možností poradili.
12'
Götze si po lajně obhodil Sekidiku a dožadoval se rohového kopu. K teči bránícího hráče však očividně nedošlo, nemohlo tak následovat nic jiného odkop od brány.
12'
Zdá se, že to nakonec nebylo nic vážnějšího a Fatih Terim nebude muset zasahovat do sestavy.
12'
Záložníkovi už se dostává péče týmových lékařů.
11'
Na trávník se teď skácel Kılınç, který po špatném došlapu ucítil bolest v kotníku.
10'
Ve značně pasivním bloku se nechávají držet hosté z Istanbulu.
9'
Žádná větší hrozba z této standardky nevzešla, Nizozemci však zůstávají u míče.
8'
PSV dostane k dispozici rohový kop.
7'
Domácí si i nadále drží soupeře od těla a nepovolují mu žádnou souvislejší akci.
6'
Galatasaray zatím nepůsobí jinak než naprosto opařeným dojmem.
4'
Zajímavá střelecká pozice se naskytla rovněž van Ginkelovi, ten ale po přihrávce z levého křídla pálil o kousek mimo!
2'
Nepochopitelná hrubka posílá do vedení domácí mužstvo! Galatasaray se ještě nedostal na útočnou polovinu a už jeho gólman Muslera při krkolomném zpracování malé domů daroval míč ERANU ZAHAVIMU, jenž už neměl se zakončením do odkryté sítě těžkého pořízení!
2'
Hra se teď koncentruje u postranní čáry vzdálenější od hlavní kamery, kde teď oba týmy několikrát vhazovaly.
1'
O míč ovšem při rozehrávce velmi brzy přišel a na útočné polovině tak jako první tvoří překvapivě PSV.
1'
Hostující soubor se ujal úvodní rozehrávky.
1'
S krajany se pochopitelně srdečně zdraví Ryan Babel, někdejší hráč Ajaxu. Pro něj to bude velmi zajímavý duel.
Fotbalisté už přišli na trávník před velmi slušně zaplněné tribuny.

PSV Eindhoven: Drommel – Mwene, Silva, Boscagli, Max – van Ginkel (C), Sangaré – Madueke, Götze, Vertessen – Zahavi
Náhradníci: Müller – Teze, Viergever, Ihattaren, Gakpo, Pröpper, Mauro Júnior, Rosario, Bruma, Obispo, Thomas, Oppegård

Galatasaray Istanbul: Muslera (C) – A. Öztürk, Luyindama, Marcão, Bayram – Turan, Kara, Kılınç – Sekidika, Babel – Aktürkoğlu
Náhradníci: Balaban, F. Öztürk – Falcao, Mohamed, Taşdemir, Arslan, Babacan, Ozornwafor, Yılmaz, Akgün, Kol, Feghouli

Rozhodčí: Hernández – Naranjo, Sánchez Rojo (vš. Španělsko).
Vzájemné zápasy:

Oba kluby mají možná až překvapivě rozsáhlou společnou historii. Ze sedmi vzájemných klání pětkrát vyhrál Eindoven a jen ve dvou případech Galatasaray. Nejnedávnější, přátelský duel z léta 2018 skončil 3:1 pro PSV. Předtím v roce 2006 ve skupině Ligy mistrů obě utkání stejně tak ovládnul nizozemský celek (1:2 a 2:0).
Galatasaray Istanbul:

Hostující mužstvo mělo v uplynulém ročníku k titulovému zářezu podstatně blíže než jeho nadcházející soupeř. Galatasaray skončil na stejně bodech (84) jako první Besiktas, o jeden gól lepší skóre však posunulo na vrchol konkurenta. Dotírající Fenerbahce už se nepřehouplo přes hranici 82 bodů, a tak tým z evropské části Istanbulu započne svou letní pouť až 2. předkolem milionářské soutěže.

Možná svěřencům legendárního tureckého kouče Fatiha Terima hrálo do karet mimo jiných faktorů to, že se mohli soustředit čistě na ligové povinnosti, do pohárové Evropy se totiž nedostali. Nyní by však bezesporu chtěli prodloužit šňůru osmi vyhraných duelů, kterou momentálně drží.

Cenově vychází stávající kádr tradičního tureckého gigantu oproti PSV značně levněji, „jen" na 76 miliónů euro. Ani přes letní přestupové období se dosud na Türk Telekom Stadyumu příliš neutrácelo, příchody jsou zatím z kategorie těch nejlevnějších. Tým by přitom nutně potřeboval najít konzistentního střelce. Často zraněný Falcao má smlouvu ještě na rok, čekalo se od něj ale jistě víc než devět ligových branek.

Poslední zápasy:

Galatasaray Istanbul 4:2 Kasimpasa (přípravné utkání)
Galatasaray Istanbul 2:1 Dinamo Bukurešť (přípravné utkání)
Galatasaray Istanbul 3:1 Yeni Malatyaspor (turecká Süper Lig, minulá sezóna)
PSV Eindhoven:

Propast mezi prvním a druhým týmem nizozemské Eredivisie v právě skončené sezóně vzrostla na šestnáct bodů a stříbrné PSV jen o bodík uniklo třetímu AZ Alkmaar. Díky tomu také může vstoupit do evropských kvalifikačních bojů 2. předkolem Champions League.

Krom ne až tak úspěšných ligových bojů Eindhoven zkusil štěstí rovněž v Evropské lize, z níž se po postupu ze skupiny poroučel z 1. kola pavouka proti Olympiakosu Pireus. Velkým povzbuzením do startu nového ročníku však je neporažená bilance z posledních jedenácti zápasů, připočteme-li i nedávná přípravná utkání.

Vítěz Poháru mistrů evropských zemí (předchůdce Ligy mistrů) z roku 1988 už pochopitelně ztratil dřívější astronomické ambice, s kádrem v hodnotě vyšší než 200 miliónů euro však nemůže mířit ani nízko. Soupiska se oproti loňsku alespoň zatím příliš nezměnila, zůstala dokonce i žádaná hvězda Donyell Malen. 22letý forvard ale zřejmě po Euru ještě nebude k dispozici.

PSV Eindhoven 1:0 PAOK Soluň (přípravné utkání)
Osnabrück 0:0 PSV Eindhoven (přípravné utkání)
Delbrucker 1:10 PSV Eindhoven (přípravné utkání)
Pěkný den všem fotbalovým fanynkám i fanouškům! Tento přenos se bude zabývat prvním střetnutím 2. předkola Ligy mistrů mezi PSV Eindhoven a Galatasarayem Istanbul.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.