Liga mistrů (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Galatasaray : Eindhoven - 28. července 2021   20:00

Galatasaray
Galatasaray
84' Diagne
1:2
(0:1)
Eindhoven
Eindhoven
37' Madueke   • 59' Van Ginkel
Galatasaray
Muslera (C) – Yedlin, Luyindama, Marcão, Bayram (76. Babacan) – Sekidika, Kara, Kılınç (67. Taşdemir), Yılmaz (46. Babel) – Aktürkoğlu (67. Turan), Mohamed (46. Diagne).
Irrati – Meli, Alassio (ITA)
Başakşehir Fatih Terim Stadyumu, Istanbul
Eindhoven
Drommel – Mwene, Ramalho, Boscagli, Max – Sangaré, Götze (90+1 Teze), van Ginkel (C) (69. Pröpper) – Madueke (69. Mauro Júnior), Zahavi (75. Viergever), Gakpo (90+1 Bruma).

Eindhoven si ve 3. předkole zahraje s vítězem souboje dánského Midtjyllandu a skotského Celticu. Z mé strany je to vše. Přeji krásný zbytek večera!
Statistiky zápasu:
Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 2:3. Střely mimo: 5:1. Rohy: 4:7. Ofsajdy: 5:1. Fauly: 12:14.
Eindhoven dokázal vyhrát i na půdě Galatasaraye a z tohoto dvojutkání postupuje s celkovým skóre 7:2! Hosté rozhodli o svém postupu v podstatě už v prvním zápase, v němž na svém hřišti zvítězili vysoko 5:1. Dnes se už žádný zázrak nekonal. Turecký celek totiž v první půli směrem dopředu nic nepředvedl a ve 37. minutě navíc inkasoval z kopačky Noniho Maduekeho, který napálil do brány brankářem Muslerou vyboxovaný míč. Po hodině hry pak ještě zvýšil náskok PSV Marco Van Ginkel. Hosté si pak ještě lehce zkomplikovali situaci, když byl po druhé žluté kartě vyloučen stoper Boscagli. Galatasaray se však v přesilovce prosadil pouze jednou. Na konečných 1:2 snížil kopem přes hlavu téměř v pozici ležmo na zádech Mbaye Diagne.
90+4'
90+3'
Domácí dohrávají s míčem na kopačkách, ale nejedná se o žádnou rychlou kombinaci. Spíše čekají na konec.
90+1'
Utkání bude nastaveno o tři minuty!
90+1'
Střídání v týmu PSV Eindhoven: ze hřiště odchází Mario Götze, přichází Jordan Teze.
Střídání v týmu PSV Eindhoven: ze hřiště odchází Cody Gakpo, přichází Bruma.
90'
Po něm hlavičkoval vysoko nad Luyindama. Hosté budou ještě střídat...
89'
Balón nyní propadl na zadní tyč k Jessemu Sekidikovi, kterému ale ještě stačil vběhnout do střely Max! Jen roh pro domácí.
88'
Mario Götze si zkušeně došel pro faul od Aytaça Kary. Ten obdržel žlutou kartu.
86'
Čestný zásah si domácí připsali. Ještě by mohli zkusit potěšit fanoušky alespoň vyrovnáním.
84'
Galatasaray právě vstřelil branku!
Domácí se přeci jen dočkali gólu! Arda Turan vybojoval míč u levé postranní čáry a předal ho Emremu Taşdemirovi. Ten odcentroval a MBAYE DIAGNE dokázal zakončit kopem přes hlavu přesto, že už v té chvíli téměř ležel na zádech! Krásný gól senegalského útočníka Galatasaraye.
81'
Mbaye Diagne šel do centrovaného míče, ale fauloval brankáře Drommela, jenž balón boxoval. Právě hostující gólman uvede merunu do hry.
80'
Nějaký tlak domácích se zatím nekoná ani po červené kartě na straně Eindhovenu. Je to až odevzdaný výkon Turků.
78'
Domácí hrají přesilovku a tak by se mohli pokusit alespoň o vstřelení čestného gólu. PSV už však ani vyloučení Boscagliho nemůže připravit o postup do 3. předkola.
76'
Střídání v týmu Galatasaray Istanbul: ze hřiště odchází Ömer Bayram, přichází Atalay Babacan.
75'
Střídání v týmu PSV Eindhoven: ze hřiště odchází Eran Zahavi, přichází Nick Viergever.
74'
Z přímého kopu to zkusil Aytaç Kara. Špatně nemířil, jeho střela prolétla těsně nad břevnem.
73'
Olivier Boscagli zezadu přistrčil unikajícího Mbayeho Diagneho, za což dostal druhou žlutou a následně tedy i červenou kartu! Hosté budou dohrávat o deseti...
72'
S rohovým kopem Bayrama si poradila obrana nizozemského celku.
71'
Jesse Sekidika obešel několik bránících hráčů, ale na jeho přihrávku pak spoluhráč nedosáhl! Domácí budou kopat alespoň roh.
71'
Před námi je posledních dvacet minut zápasu, který se už bude jen dohrávat. PSV vede v tomto dvojzápase celkovým skóre 7:1.
69'
Střídání v týmu PSV Eindhoven: ze hřiště odchází Marco Van Ginkel, přichází Davy Pröpper.
Střídání v týmu PSV Eindhoven: ze hřiště odchází Noni Madueke, přichází Mauro Júnior.
69'
Emre Taşdemir se uvedl na hřišti odmávaným ofsajdem.
67'
Střídání v týmu Galatasaray Istanbul: ze hřiště odchází Emre Kılınç, přichází Emre Taşdemir.
Střídání v týmu Galatasaray Istanbul: ze hřiště odchází Kerem Aktürkoğlu, přichází Arda Turan.
65'
Zmar domácích potvrdil Ömer Bayram, který zahrával přímý kop. Míč ale poslal vysoko nad bránu a diváci už hlasitě pískají.
65'
Žlutou kartu dostává Olivier Boscagli (PSV Eindhoven).
63'
S domácími mohlo být i hůře. Po přihrávce Gakpa mohl postupovat sám na bránu Eran Zahavi, ovšem Yedlin ho stačil čistě zastavit.
61'
Zdá se, že hosté vyhrají i odvetný zápas tohoto souboje. Galatasaray v součtu přejíždějí rozdílem několika tříd.
59'
PSV právě vstřelilo branku!
Teď už se ale hosté radují! Po autovém vhazování se dostal na pravé straně k míči Mario Götze. Ten poslal nízký centr na bližší tyč, kde si balón našel MARCO VAN GINKEL, který přesným zakončením nedal Muslerovi šanci na další zákrok – 0:2.
58'
Mohlo to být o dva góly! Z pravé strany šestnáctky pálil Eran Zahavi a Muslera ránu na bližší tyč vytěsnil na roh!
55'
Jesse Sekidika se chopil míče na pravé straně a vyrazil s ním dopředu. Svou snahu ale nedokázal korunovat přesným centrem. Balón nabíhající spoluhráče přeletěl a skončil v zámezí.
53'
Na Maxův roh si naběhl Marco Van Ginkel. Jeho zakončení skončilo vedle pravé tyče.
52'
Rozhodčí ještě řešil nějakou strkanici u rohového praporku, což se obešlo bez karet. Teprve nyní se bude zahrávat roh...
51'
Philipp Max to zkusil přímo. Jeho střela byla sražena na roh domácí zdí.
50'
Cody Gakpo byl při průniku středem hřiště faulován Marcãem. Přímý kop pro PSV.
48'
Rohový kop hostujícího týmu. S centrem Gakpa si poradila obrana tureckého vicemistra.
46'
Nový muž na hřišti Ryan Babel hned sebral míč ve středu hřiště a pelášil s ním dopředu. Jeho rána z 20 metrů ale prolétla nad bránou a Drommel tak nemusel do akce.
46'
Střídání v týmu Galatasaray Istanbul: ze hřiště odchází Barış Yılmaz, přichází Ryan Babel.
Střídání v týmu Galatasaray Istanbul: ze hřiště odchází Mosfafa Mohamed, přichází Mbaye Diagne.
46'
Pokud někdo čekal, že po venkovní porážce 1:5 Galatasaray na soupeře před svými fanoušky vlétne a ještě se pokusí o zázrak, musel být zklamán. Domácí se totiž trápili a za první dějství bránu soupeře vůbec neohrozili. Fotbalisté PSV se naopak po opatrnějším úvodu postupně osmělovali a ve 37. minutě se ujali vedení. Po standardní situaci vyboxoval brankář Muslera míč jen k Chukwunonsovi Maduekemu, který ho s přispěním teče bránícího hráče napálil do sítě. Tady už je o postupujícím definitivně jasno.
45+2'
45+1'
První půle bude nastavena o dvě minuty.
45+1'
Po standardní situaci hlavičkoval Mostafa Mohamed. Domácí útočník však míč pouze přizvedl do vzduchu, odkud se obloučkem snesl do rukavic brankáře Drommela.
44'
Problémy si nedělal Phillipp Mwene, který před nabíhajícím protihráčem odpálil míč do autu.
44'
Roh hostí. Míč poslala před bránu levačka Maxe, istanbulský celek se dokázal ubránit.
43'
Eindhoven ovšem drží balón na útočné polovině. Domácí působí bezradně.
41'
Hosté už mohou hrát v naprosté pohodě. Hráči Galatasaraye jistě budou chtít zabojovat alespoň o svou čest. Jejich fanoušci by jim odchozený duel těžko odpouštěli.
39'
Domácí přispěchali s rychlou odpovědí. Míč za obranu dostal Barış Yılmaz, který se s ním ale nakonec zahnal za brankovou čáru.
37'
Hosté se ujímají vedení! Standardní situaci z levé strany rozehrával Cody Gakpo. Jeho centr vyboxoval Muslera před pokutové území, kde si balón našel CHUKWUNONSO MADUEKE. Ten ho napálil na bránu a s přispěním teče jednoho z obránců rozvlnil síť za zády marně se natahujícího gólmana.
36'
Nic na tom nezměnila ani přihrávka šajtlí, kterou směřoval před bránu Cody Gakpo. Balón odvrátil do bezpečí Luyindama.
35'
I z níže zmíněných střeleckých statistik vyplývá, že to zatím není kdovíjaký šlágr. Hosté se nemusejí nikam hnát a Galatasaray bojuje sám se sebou.
35'
Střely na bránu – 0:0
Střely mimo – 0:1
Zblokované střely – 0:3
34'
Bayramův centr od rohového praporku odvrátil jeden z obránců PSV do autu.
33'
Jesse Sekidika odcentroval jen do hostujícího stopera Boscagliho, který míč srazil na roh.
31'
Philipp Max si zabíhal za domácí obranu. Šanci mu sebral včasný skluz Yedlina.
31'
Hosté získávají kontrolu nad hrou a stále častěji drží míč na svých kopačkách. Vypadá to, že hráčům Galatasaraye se nezdaří Mission Imposible.
29'
Ten zahrával opět Max. Domácí se ubránili.
28'
Hosté začínají stále častěji hrozit. Po akci Zahavího a jeho zpětné přihrávce se míč odrazil na roh pokutového území k Marcovi Van Ginkelovi. Jeho střela byla zablokována na další roh.
27'
Ani centr od rohového praporku z kopačky Philippa Maxe nepřinesl změnu skóre.
26'
Zajímavě sehraný protiútok PSV. Už to vypadalo, že Madueke míč předržel, ale nakonec dokázal nahrát doleva Codymu Gakpovi. Ten si balón natáhl na pravačku a jeho zakončení musel srážet na roh obránce.
25'
První roh domácích. Ömer Bayram centroval do dobrého prostoru, ovšem hostující hlavičkáři si poradili.
24'
Sekidika chtěl vysunout nabíhající útočníky, ale míč poslal až k brankáři Drommelovi. Teď zase rozhazuje rukama domácí kouč Fatih Terim, po kterém je, mimochodem, pojmenován stadion, na kterém se dnešní zápas hraje.
23'
Hráči Galatasaraye velmi často rozhazují rukama. Ať už v reakci na hru svých spoluhráčů, nebo na výroky rozhodčího. No, nevím. Takto to asi nepůjde.
22'
Ten rozehrával Mwene, ovšem právě Madueke se při náběhu dopustil útočného faulu. Míč uvede do hry brankář Muslera.
21'
Hostující Chukwunonso Madueke se rozběhl na pravém křídle a získal pro PSV první roh.
20'
Nyní se zapomněl v ofsajdu domácí útočník Mostafa Mohamed.
20'
Domácí zahrávali standardní situaci po faulu Van Ginkela na Marcãa. Nic z ní ale nevytěžili.
19'
Sekidiku se rozběhl podél pravé postranní čáry, ale míč si předkopl příliš daleko. Jeden z hostujících zadáků však balón odehrál pouze do autu a žlutočervení budou alespoň vhazovat.
18'
Držení míče – 54 % : 46 %
16'
Nyní to zkoušel změnit Aytaç Kara, který napřáhl z velké dálky. Jeho pokus byl také velmi nepřesný.
16'
Máme za sebou čtvrthodinu zápasu a žádnou příležitost ke skórování jsme zatím neviděli. PSV takový obraz hry naprosto vyhovuje.
15'
Prostor na pravé straně měl před sebou Jesse Sekidika. Zvolil centr do šestnáctky, který obrana PSV odvrátila.
14'
Barış Yılmaz se rozběhl na levém křídle, ale míč mu odskočil za postranní čáru. Domácí se takovými nepřesnostmi zbytečně brzdí.
12'
Hosté si několikrát vyměnili míč na vlastní polovině, což doprovází pískot horkokrevných fanoušků Galatasaraye.
11'
Kılınç odkulhal v doprovodu lékaře za postranní čáru, kde jeho ošetřování pokračuje. Mezitím se může hrát.
10'
Vypadalo to na rychlý kontr hostí, který táhl na levém křídle Cody Gakpo. Situaci ale předcházel faul na Emreho Kılınçe, který sudí trochu se zpožděním odpískal. Domácí hráč zůstal ležet na trávníku.
8'
Nějaký větší úvodní tlak Galatasaraye se zatím nekoná. Vypadá to, že PSV má situaci pod kontrolou.
6'
Mostafa Mohamed fauloval hostujícího stopera Andrého Ramalha. Ten si na trávníku možná trochu zbytečně poležel, čímž zabrnkal domácím na nervy.
5'
Ze standardní situace poslal dlouhý nákop do hostující šestnáctky stoper Luyindama. Nekompromisně si počínal brankář PSV Joël Drommel, který vyběhl a míč vyboxoval.
3'
Balón směřoval přímo do šestnáctky, kde si hledal prostor ke střele Marco van Ginkel. Kapitán PSV však trefil jen protihráče.
2'
Mario Götze byl faulován na pravé straně hřiště. Standardní situace pro hosty.
1'
Kerem Aktürkoğlu byl hned v úvodu utkání přistižen v ofsajdu.
1'
Začalo utkání mezi tureckým Galatasarayem a nizozemským Eindhovenem. PSV vyhrálo domácí zápas 5:1 a Istanbulské tak čeká velice těžká úloha.
1'

Galatasaray Istanbul: Muslera (C) – Yedlin, Luyindama, Marcão, Bayram – Sekidika, Kara, Kılınç, Yılmaz – Aktürkoğlu, Mohamed.
Náhradníci: Balaban – Turan, Öztürk, Feghouli, Falcao, Ozornwafor, Babel, Diagne, Taşdemir, Babacan, Kol.

PSV Eindhoven: Drommel – Mwene, Ramalho, Boscagli, Max – Sangaré, Götze, van Ginkel (C) – Madueke, Zahavi, Gakpo.
Náhradníci: Müller, Mvogo – Fofana, Pröpper, Obispo, Vertessen, Viergever, Bruma, Teze, Mauro Júnior, Oppegaard.

Rozhodčí: Irrati – Meli, Alassio (ITA).
Galatasaray Istanbul:
Galatasaray Spor Kulübü, jak zní oficiální název klubu, je nejúspěšnějším tureckým týmem. Rekord drží v počtu mistrovských titulů (22), vyhraných národních pohárů (18), i zisku Superpoháru (18). Na mezinárodní scéně na sebe Galatasaray nejvíce upoutal v roce 2000, kdy zvítězil v Poháru UEFA a následně také v Superpoháru UEFA proti Realu Madrid. V loňské sezóně Süper Lig obsadili žlutočervení druhé místo, čímž se kvalifikovali do předkol Ligy mistrů.

K oporám současného týmu můžeme zařadit zkušeného uruguayského brankáře Fernanda Musleru. Fotbaloví fanoušci budou určitě znát kolumbijského kanonýra Radamela Falcaa, Nizozemce Ryana Babela či jeho krajana Patricka van Aanholta, který do klubu přišel po vypršení smlouvy v anglickém Crystal Palace.
PSV Eindhoven:
PSV patří k nejúspěšnějším nizozemským klubům. Ve sbírce má 24 titulů z Eredivisie, 9 triumfů v národním poháru a v ročníku 1987-88 klub dokonce zvítězil v Evropském poháru, tedy předchůdci dnešní Ligy mistrů. O deset let dříve se v Eindhovenu slavil také zisk Poháru UEFA. Do aktuálních předkol LM se mužstvo kvalifikovalo druhým místem v loňském ročníku Eredivisie.

Mezi hlavní opory PSV patří izraelský útočník Eran Zahavi, německý ofenzivní záložník Mario Götze, který je známý i díky působení v Dortmundu a Bayernu Mnichov, a také Cody Gakpo. Tento křídelník reprezentoval Nizozemsko na nedávném EURU. Trenérem je Němec Roger Schmidt.
První zápas:
Utkání v Eindhovenu bylo překvapivě jednoznačné. Nizozemský tým totiž soupeře přejel výsledkem 5:1. Obrana tureckého mužstva si vůbec nevěděla rady s dvojicí Eran ZahaviMario Götze. Prvně jmenovaný nasázel hattrick, bývalý hráč Dortmundu pak přidal zbylé dva góly.

PSV Eindhoven – Galatasaray 5:1 (2:1)
Branky: 2. Zahavi, 35. Zahavi (Madueke), 51. Götze (Zahavi), 84. Zahavi, 89. Götze (Max) – 42. Kılınç (Bayram)
Ve středu pokračuje odvetná část 2. předkola Ligy mistrů. Turecký Galatasaray hostí v souboji dvou známých klubů nizozemský PSV Eindhoven. PSV před týdnem výrazně vykročilo za postupem, doma totiž istanbulský celek deklasovalo 5:1.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.