Liga mistrů (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Ludogorets : Mura - 28. července 2021   20:00

Ludogorets
Ludogorets
4' Sotiriou  • 82' Manu  • 90' Souza
3:1
(1:0)
Mura
Mura
64' Horvat
Ludogorets
Kahlina – Ikoko, Plastun, Verdon, Nedyalkov (C) – Cauly Souza (90+2. Yankov), Gonçalves, Santana (64. Badji) – Despodov (90+2. Tchibota), Sotiriou (76. Manu), Tekpetey (46. Wanderson)
di Bello – Tegoni, Vivenzi (vš. Itálie)
Ludogorec Arena, Razgrad
Mura
Obradović – Karničnik, Maruško, Gorenc – Kous (C) (83. T. Cipot), Kouter, Bobičanec, Horvat, Šturm (85. Pučko) – Klepač (85. Maroša), K. Cipot (58. Mandić)

Já pro dnešek děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek večera!
PFK Ludogorec Razgrad tak jde do 3. předkola Ligy mistrů na řecký Olympiakos Pireus. Naproti tomu NŠ Mura bude přeřazena do bojů o Evropskou ligu.
Držení míče: 60 % : 40 %.
Střely na branku: 7:3. Střely mimo: 3:8. Rohy: 6:2. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 11:6.
Ve kvalifikaci do Ligy mistrů bude pokračovat Ludogorec Razgrad! Po bezbrankovém prvním zápasem Bulhaři bleskově otevřeli skóre v tom dnešním a dokázali zareagovat i na vyrovnávací trefu Horvata. Ačkoliv také Mura měla své světlé chvilky, mnohem aktivnější byl Ludogorec, který na rozdíl od soupeře rozhodně nehrál na remízu a byl za to také odměněn.
90+5'
90+5'
Mura už je odevzdaná, zatímco Ludogorec si užívá poslední minuty zápasu.
90+3'
Při spolupráci dvou střídajících fotbalistů Yankov uvolnil Tchibotu, kterého ovšem z úhlu umně vychytal Obradović!
90+2'
Střídání v týmu PFK Ludogorec Razgrad: ze hřiště odchází Despodov, přichází Tchibota.
Střídání v týmu PFK Ludogorec Razgrad: ze hřiště odchází Cauly Souza, přichází Yankov.
90+1'
Za sundání dresu při oslavě viděl Cauly Souza žluté napomenutí.
90'
Nastavuje se pět minut.
90'
Ludogorec Razgrad právě vstřelil branku!
Postup bulharského mistra do další fáze je podle všeho stvrzen! Bleskový kontr nastartoval několika rychlými kroky Wanderson, přenesl těžiště hry na CAULYHO SOUZU a ten technickým zakončením přelstil Obradoviće!
90'
Tohle už bude pro Muru opravdu těžké. Mandiće vyhnal jeden z kolegů příliš rychlou přihrávkou do běhu až k reklamním bannerům za brankou.
89'
Wanderson si nepohlídal své postavení a je mu signalizován ofsajd.
87'
Ludogorec úspěšně drží soka v dostatečné vzdálenosti od svého pokutového území.
85'
Střídání v týmu NŠ Mura: ze hřiště odchází Klepač, přichází Maroša.
Střídání v týmu NŠ Mura: ze hřiště odchází Šturm, přichází Pučko.
84'
Muře zničehonic nezbývá než vstát z mrtvých, jenže v útoku to v těchto momentech drhne.
83'
Střídání v týmu NŠ Mura: ze hřiště odchází Kous, přichází T. Cipot.
82'
Ale přece se domácí příznivci dočkali stěžejní vedoucí trefy! Cauly Souza nachytal nedůrazně odkopávající beky, odzbrojil je a nachystal na zlatém podnose další příležitost ELVISI MANUOVI, který už před prázdnou bránou snad ani nemohl minout!
80'
Klíčová šance domácích neskončila gólem! Cauly Souza šikovně obešel vyběhnuvšího brankáře a našel volného Manuho, jenže jeho slaboučká koncovka neměla nárok doletět do brány! Z malého vápna ji za gólmana vyčistili obránci!
80'
Naproti tomu Ludogorec spěchá kupředu, aby své fandy ušetřil nervů spojených s pokračováním zápasu přes základní hrací dobu.
79'
Další kratší anabáze Mury na soupeřově polovině končí odkopem od domácí brány.
78'
Z alespoň částečně úspěšného brejku vytěžili hosté rohový kop.
76'
Střídání v týmu PFK Ludogorec Razgrad: ze hřiště odchází Sotiriou, přichází Manu.
76'
Mura skutečně přepíná do betonovacího módu a do obrany povolala kompletní jedenáctku.
74'
Badji nevyměřil ideálně svůj centr a přeloboval jím celou šestnáctku.
73'
Velkou neplechu sice před Kahlinou Mura nenadělala, před návratem do obrany ale aspoň nasbírala cenné desítky sekund. Je očividné, že se spokojí s prodloužením a třeba i následnými penaltami.
71'
Tak přece se Slovinci vydali i do ofenzívy a vyplatilo se. Despodov se poblíž rohového praporku provinil laciným faulem.
70'
Aktuálně se v Razgradu hraje jen na jednu bránu. Zatímco Ludogorec útočí, Mura se po vyrovnávací trefě zakuklila na vlastní půlce.
69'
Cauly Souza byl u pozapomenutého míče později než Gorenc a po jeho faulu může Mura vydechnout.
68'
Ludogorec se pokouší vzpamatovat z hodně ostrého direktu, proti kompaktnímu bloku soupeře to ale není nic jednoduchého.
66'
Nevydařený centr Caulyho Souzy zamířil do zámezí.
64'
Střídání v týmu PFK Ludogorec Razgrad: ze hřiště odchází Santana, přichází Badji.
64'
Mura právě vstřelila branku!
Hrubice defenzívy znamená vyrovnání stavu! Po pohledné souhře na pravém křídle Kous našel přihrávkou pod sebe na penaltě zcela nepokrytého TOMIHO HORVATA, jenž neměl sebemenší problém zdárně zakončit!
61'
Po hlasité odezvě publika rozhodčí přerušil hru kvůli ošetření Gonçalvese.
59'
Klepač dobře načasoval náběh a utrhnul se obráncům, tváří v tvář Kahlinovi ovšem nechal zazářit gólmana! Ten vyrazil míč zpátky do útočníka, od něhož putoval za čáru, na odkop!
58'
Střídání v týmu NŠ Mura: ze hřiště odchází K. Cipot, přichází Mandić.
58'
Centr ovšem vesměs pohodlně sesbíral Matko Obradović.
57'
Včas se Maruško vrhnul pod nohy Caulyho Souzy, aby jeho ostrou ránu tečoval alespoň na roh.
56'
Bobičanec teď sám překazil ofenzivní výpad Mury, když dalekonosnou přihrávku přetáhnul až na tribunu.
54'
Ludogorec se znovu vzchopil a snaží si držet Muru od těla.
51'
Cipot se protlačil ke střele, z opravdu těžkého místa a navíc v pádu ale neměl šanci Kahlinu reálně pozlobit.
50'
Na každý pád si Ludogorec poradil s následným centrem bez sebemenších potíží.
50'
Po delším časovém úseku se balónu zmocnila také Mura a po faulu Despodova bude kopat přímý volný kop. Rozhodčí rovněž udělil žlutou kartu, možná trochu přísnou.
47'
Míče se přesto hned zkraje ujal Ludogorec, který kombinuje na půli soupeře. Jakž takž se snaží o útok, zároveň ale z pochopitelných důvodů nechce nechávat mezírky na své straně.
46'
Mura znovu rozběhla zápas.
46'
Střídání v týmu PFK Ludogorec Razgrad: ze hřiště odchází Tekpetey, přichází Wanderson.
46'

Ofsajdy: 1 – 0
Ludogorci se podařilo v prvním poločase odvety otevřít gólový účet zápasu! Postaral se o to již ve 4. minutě Sotiriou a okořenil tak opravdu dominantní nástup Razgradu do klání. Mura si přibližně po půlhodině hry také vytvořila alespoň menší šance, domácí tým ovšem zbytek dějství zkušeně dohrál s míčem na kopačkách. Osud dvojutkání je přesto nadále otevřený.
45+1'
45+1'
Po rohovém kopu dokonce došlo k zakončení, od hlavy jednoho z domácích však putoval kopačák mimo.
45'
Nastavuje se jedna jediná minuta.
45'
Znovu to byl Cauly Souza, který si dělal prostor v šestnáctce, Maruško mu ovšem nic nedaroval a alespoň za cenu rohu ho odzbrojil.
44'
Když to nešlo trpělivou kombinací, Cauly Souza otestoval pozornost brankáře dalekonosným pokusem, vyslal jej ale takřka přímo na gólmana.
42'
Ludogorec momentálně má hosty pod zámkem, nedaří se mu ale vytvořit vážnější situace před svatyní Mury.
40'
Despodov nyní nezachytil přihrávku do lajny ve vymezeném území a daroval tak Obradovićovi odkop od brány.
39'
Slovinský mistr přečkal rohový kop soupeře a sám se vydal do protiútoku, jenže ambiciózní pokus by bodoval leda na ragbyové brány.
38'
I přesto lze konstatovat, že Razgrad opět ustálil svou převahu v utkání a po několika šancích hostí Muru znovu uzemnil.
35'
Na světě je premiérová žlutá karta utkání! Vidí ji Tekpetey, který se ve férovém duelu s gólmanem pokoušel simulací získat penaltu. Na rozhodčího nicméně nevyzrál a dokonce vyfasoval náležitý trest.
34'
Tak přece se naskytla slibná šance Santanovi, s jedovkou z hranice vápna si ovšem Obradović vyboxováním poradil!
33'
Ludogorec je v přechodu do útoku podstatně méně přímočarý, tato pasivita by se mu však mohla vymstít.
31'
Kouter po inkasovaném faulu od Tekpeteye udeřil v pádu soupeře do hlavy, o úmysl se ale rozhodně nejednalo. Italský arbitr tak nemá důvod trestat hostujícího fotbalistu.
29'
Velkou příležitost ke srovnání promarnil Mihael Klepač! Chorvatský útočník se po pravé straně protlačil k ostré střele, místo pod břevno, jak to zamýšlel, ji ale vyslal nad!
28'
Santana zatarasil cestu Kouterovi a přerušil tak nedovoleným způsobem rozvíjející se útok hostů.
25'
Prvotní standardku přečkal Ludogorec bez jakýchkoliv škod, větší nebezpečí představovala následná dělovka z úctyhodné vzdálenosti v podání Koutera, který donutil Kahlinu boxovat!
24'
V tomto případě už rozhodčí píská nedovolený zákrok. Tekpetey se sice poctivě vrátil ke Klepačovi, jasným bodyčekem ovšem nedal sudímu na vybranou.
22'
Centr Despodova skončil kvůli špatné faleši překvapivě až za bránou hostí.
21'
Mura se nadále do ofenzívy trápí, jen opravdu málokdy dokáže s balónem přejít půlící čáru.
18'
K hlavičce se protlačil Despodov, v záklonu ale víceméně jen nahrál do náručí Obradoviće.
17'
Na své spoluhráče v poli se zlobí Kahlina, dovolili totiž ze střední vzdálenosti vcelku pohodlně střílet jednom z protivníků. Naštěstí pro domácí to však byla zpackaná koncovka.
16'
Tekpetey ve skrumáži nedokázal propálit hradbu hostujících těl.
16'
Rozhodčí nastavil velmi volný metr a pouští možná až příliš tvrdších zákroků uprostřed hřiště od obou stran.
14'
Razgrad v porovnání se soupeřem mnohem spolehlivěji drží míč, ani jemu ale nevyjde zdaleka vše. Caulyho Souzu nyní zklamalo zpracování při snaze zkrotit průnikový pas jednoho z kolegů. Obradović bude vykopávat.
12'
Po důležitém prvním gólu pochopitelně iniciativa Ludogorce směrem dopředu ochladla, na nepříliš aktivní Muru to však zatím pohodlně stačí.
11'
Santana zkusil své štěstí ze střední vzdálenosti, svatyni hostí ovšem vysoce přestřelil.
10'
Přetažený pas za obranu v podání Mury si Kahlina hravě pohlídal.
9'
Do ofenzívy se mezitím znovu přesunul bulharský mistr, který hodlá jako favorit za každou cenu napravit bezbrankovou remízu z prvního utkání.
7'
Vcelku viditelně byl Cauly potažen za dres na půlící čáře, sudí ovšem nechal hru plynout dále. Mura z toho mohla těžit, balón do šestnáctky z pravého křídla ovšem byl až příliš razantní a nedal útočníkům šanci zakončit.
6'
Ikoko znovu prověřil gólmana, na přízemní pokus z hranice šestnáctky ale nebylo už zdaleka tak těžké reagovat.
4'
Domácí soubor vletěl na soupeře a úvodní tlak korunuje vstřelenou brankou! Její autor PIEROS SOTIRIOU ukázal skvělý přehled, když po tečované přihrávce Tekpeteye do druhé vlny z prvního dotyku dělovou ránou poslal balón do sítě!
2'
Další nebezpečí mohlo před brankou Obradoviće přijít z centru, jenže ten zase přeletěl celé pokutové území a skončil na opačné straně v zámezí.
1'
A Ludogorec se okamžitě angažuje v útoku, nicméně Sotiriouova střela po úniku byla už navíc. Útočník bulharského týmu se totiž nechal nachytat v ofsajdu.
1'
Domácí tým provedl rozehrávku ze středového puntíku.
1'
Aktéři klání přicházejí na trávník.

PFK Ludogorec Razgrad: Kahlina – Ikoko, Plastun, Verdon, Nedyalkov (C) – Cauly Souza, Gonçalves, Santana – Despodov, Sotiriou, Tekpetey
Náhradníci: Padt, Iliev – Cicinho, Terziev, Manu, Tchibota, Badji, Rotariu, Josué Sá, Yankov, Wanderson

NŠ Mura: Obradović – Karničnik, Maruško, Gorenc – Kous (C), Kouter, Bobičanec, Horvat, Šturm – Klepač, K. Cipot
Náhradníci: Erjavec, Zalokar – Pučko, Đurak, Kozar, Karamarko, Maroša, Brkić, T. Cipot, Lovrić, Mandić, Filipović

Rozhodčí: di Bello – Tegoni, Vivenzi (vš. Itálie).
Vzájemné zápasy:

Zatím jediný duel inkriminovaných dvou týmů se odehrál právě v prvním utkáním tohoto předkola Ligy mistrů. Na slovinské půdě se hrálo bez branek, přičemž během celého klání obě mužstva dohromady vyprodukovala jen tři střely na bránu. Ludogorec přitom hodlal zužitkovat svou územní převahu.

Vítěz dvojzápasu půjde na lepšího z dvojice Olympiakos, Neftci Baku, kde po úvodním střetnutí vede Pireus 1:0. Poražený pak bude poslán do kvalifikace o Evropskou ligu.
NŠ Mura:

Lepší skóre v uplynulém ročníku posunulo Muru před po Evropě známější Maribor a umožnilo tak celku z obce Murska Sobota poprvé si vyzkoušet kvalifikační boje o Champions League. Dosud v nich svěřenci trenéra Anteho Šimundži obstáli, když přešli v 1. předkole přes Škendiju Tetovo ze Severní Makedonie.

Startující ligová sezóna jako taková ale zatím nevychází úplně podle představ. Dvě prohry ze dvou zápasů nechávají prostor k výraznému zlepšení úřadujícího mistra, který se však nyní soustředí především na zisk premiérové účasti ve skupinové fázi mezi nejlepšími týmy kontinentu. I přes maličkou hodnotu kádru v oblasti 8 miliónů euro (v případě Ludogorce 38 miliónů) není partie proti sokovi z Balkánu rozehrána špatně.

Poslední zápasy:

Koper 3:2 NŠ Mura (slovinská Prva Liga)
NŠ Mura 0:0 PFK Ludogorec Razgrad (2. předkolo Ligy mistrů)
NŠ Mura 0:3 Tabor Sežana (slovinská Prva Liga)

Nejlepší střelci v soutěži:

Bobičanec
Klepač (oba 2 góly)

Nejlepší nahravač v soutěži:

-
PFK Ludogorec Razgrad:

V posledních letech tradiční panovník bulharského fotbalu zvítězil v tamní nejvyšší soutěži také vloni a vykopal si tak účast v letošním 1. předkole Ligy mistrů. Tam narazil na běloruský Soligorsk, který vcelku hravě přemohl po dvou hubených výhrách 1:0. Za sebou už má v nové sezóně Ludogorec také vítězný domácí superpohár a úspěšný vstup do ligového ročníku.

Na scéně evropských pohárů už je Razgrad ostříleným mančaftem. V letech 2014 a 2016 si vyzkoušel dokonce základní skupinu Ligy mistrů, přičemž v minulém roce se účastnil alespoň Evropské ligy. Z té se poroučel rovnou po základní fázi, kde se střetnul s Tottenhamem, Antverpami a LASK Linz.

Lokomotiv Plovdiv 1:3 PFK Ludogorec Razgrad (bulharská Parva liga)
PFK Ludogorec Razgrad 4:0 CSKA Sofia (bulharský superpohár)

Despodov
Cauly (oba 1 gól)

Oliveira-Souza (1 asistece)
Krásný den všem fotbalovým fanynkám i fanouškům! V tomto přenosu se budeme zabývat odvetným kláním 2. předkola Ligy mistrů mezi PFK Ludogorcem Razgrad a NŠ Murou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.