Liga mistrů (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Malmö : Rangers - 3. srpna 2021   19:00

Malmö
Malmö
47' Rieks  • 49' Birmančevič
2:1
(0:0)
Rangers
Rangers
90+5' Davis
Malmö
Dahlin – Lewicki, Ahmedhodžić, Nielsen, Moisander – Birmančević (74. Nalič), Innocent, Christiansen (C) (88. Rakip), Rieks (88. Beijmo) – Čolak (88. Abubakari), Berget
Marciniak – Sokolnicki, Listkiewicz (vš. Polsko)
Malmö New Stadium (Malmö) [Kapacita: 22 500]
5 820 diváků
Rangers
McGregor – Tavernier (C), Helander, Goldson, Barišić – Arfield, Davis, Lundstram – Wright, Itten (63. Sakala), Kent
McCrorie, Hogarth – Bassey, Hagi, Simpson, Patterson, Kelly, Sakala, Lowry

Ode mne je to pro dnešek vše. Já Vám přeji příjemný zbytek úterního večera a někdy příště opět na shledanou.
Držení míče: 44 % : 56 %.
Střely na branku: 3:2. Střely mimo: 0:1. Rohy: 3:7. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 17:13.
Dnešní utkání je za námi. Domácí vstoupili skvěle do druhé půle a dvěma slepenými góly v 47. a 49. minutě rozhodli toto utkání. Hosty dnes téměř do ničeho nepustili, ale v samotném závěru utkání přeci jen inkasovali, a to když se střelou z hranice vápna, kterou ještě tečoval do sítě jeden z hráčů v modrém prosadil Davis. Výchozí pozici do odvety, která se hraje příští týden ve Skotsku tak má lepší Malmö.
90+6'
90+5'
Rangers právě vstřelili branku!
Tak hosté se přeci jen dočkali snížení! STEVEN DAVIS vyslal na branku střelu z hranice vápna, kterou ještě za záda Dahlina ztečoval jeden z domácích hráčů. Asistence: Ryan Kent.
90+4'
Hosté se ještě v samotném závěru snaží vstřelit branku, ale domácí dnes skvěle brání a svého soupeře nehodlají pustit do žádné šance.
90+3'
Wright se ocitl na trávníku po jednom ze soubojů uvnitř vápna soupeře, ale rozhodčí pokutový kop neodpískal.
90+2'
Domácí se usadili s míčem na polovině soupeře, ale nikam příliš nepospíchají.
90+1'
Rozhodčí nastavuje ještě 5 minut.
90'
Právě se nám rozeběhla poslední minutka utkání.
88'
Střídání v týmu Malmö FF: ze hřiště odchází Söner Rieks, přichází Felix Beijmo.
Střídání v týmu Malmö FF: ze hřiště odchází Antonio-Mirko Čolak, přichází Malik Abubakari.
Střídání v týmu Malmö FF: ze hřiště odchází Anders Christiansen, přichází Erdal Rakip.
87'
Hra se nyní pohybuje převážně ve středu hřiště.
85'
Kent dostal příliš nepřesnou přihrávku do vápna a míč tak skončil jen v zámezí.
84'
Hosté nyní poslali do vápna zhruba tři centry, ale ani jeden se neujal. Hrát tak mohou domácí.
83'
Nalič dostal přihrávku do ofsajdu, a tak nemohl dále pokračovat ve hře.
82'
Tavernier se dostal k hlavičce uvnitř vápna soupeře. Jeho slabý hlavičkový pokus však Dahlin pohodlně chytil do svých rukavic.
80'
Wright poslal do vápna přihrávku z levé strany hřiště. Uvnitř vápna se dostal k míči Sakala, ale jeho následnou střelu zblokoval jeden z obránců do zámezí.
78'
Tento rohový kop však nenadělal hostům větší potíže.
77'
Domácí budou zahrávat rohový kop z pravé strany hřiště, který vybojoval Berget.
76'
Hosté si mezi sebou neporozuměli na polovině soupeře a o míč tak přišli.
75'
Rieks se dopustil faulu na polovině soupeře a hrát tak mohou hosté.
74'
Střídání v týmu Malmö FF: ze hřiště odchází Veljko Birmančevič, přichází Adi Nalič.
74'
Birmančevič už míří za pomezní čáru, ale nevypadá to, že ještě zasáhne do dnešního utkání.
73'
Birmančevič je nyní ošetřován na hrací ploše.
72'
Čolak dostal přihrávku do ofsajdu, a tak nemohl dále pokračovat ve hře.
71'
Nepřesný pas jednoho z domácích hráčů končí pouze u McGregora.
70'
Žlutou kartu dostává Scott Arfield (Rangers FC).
69'
Hosté se usadili s míčem na polovině soupeře.
68'
Následný rohový kop se hostům příliš nepovedl a hrát tak mohou domácí.
67'
Barišič to zkusil přímo na branku, ale svým střeleckým pokusem trefil pouze dobře postavenou zeď, která míč odrazil do zámezí.
67'
Žlutou kartu dostává Lasse Nielsen (Malmö FF).
66'
Hosté budou zahrávat velmi zajímavý přímý kop těsně za hranicí vápna soupeře.
65'
Sakala dostal přihrávku do ofsajdu, a tak nemohl dále pokračovat ve hře.
64'
Goldson poslal nepřesný pas na Sakalu a míč tak skončil jen v zámezí.
63'
Střídání v týmu Rangers FC: ze hřiště odchází Cedric Itten, přichází Fashion Sakala.
62'
Tento rohový kop však nenadělal domácím sebemenší potíže.
62'
Hosté budou zahrávat rohový kop z levé strany hřiště, který vybojoval pro svůj tým Barišič.
61'
Barišič poslal do vápna centr z levé strany hřiště, který však vyboxoval mimo vápno Dahlin.
60'
58'
Hosté jsou nyní aktivnější směrem dopředu, ale vážnější šanci se jim zatím vytvořit nepodařilo.
57'
Hosté přišli o míč na polovině soupeře a hrát tak mohou domácí.
56'
Tento rohový kop však nenadělal domácím větší potíže.
56'
Hosté budou zahrávat rohový kop z pravé strany hřiště.
55'
Kent se nedokázal dostat s míčem podél levé postranní čáry do vápna přes Ahmedhodžiče a hrát tak mohou domácí.
53'
Hosté drží míč na svých kopačkách a snaží se vymyslet nějakou kloudnou akci směrem dopředu.
52'
Žlutou kartu dostává Niklas Moisander (Malmö FF).
51'
Hosté se snaží hned odpovědět, ale zatím se jim to příliš nedaří.
49'
Malmö právě vstřelilo branku!
A další gól v síti hostů! VELJKO BIRMANČEVIČ se dostal k míči uvnitř vápna soupeře a střelou k pravé tyči soupeřovy branky překonal bezmocného McGregora! Asistence: Anders Christiansen.
47'
Domácí se dostávají do vedení! Birmančevič poslal skvělý pas do vápna z pravé strany hřiště na úplně volného SÖRENA RIEKSE, který následnou střelou k levé tyči McGregorovy branky poslal svůj tým do vedení! Asistence: Veljko Birmančevič.
46'
Domácí rozehráli druhý poločas a míč poslali ihned směrem dopředu.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 20:02.
První poločas je za námi. Zápas je zatím velmi vyrovnaný. Diváci na stadionu zatím byli svědky pouze tří žlutých karet, ale nějaké nebezpečné šance ani z jedné strany ne.

Držení míče: 47% – 53%
Střely celkem: 1 – 7
Střely na branku: 1 – 4
45+2'
45+1'
Rozhodčí nastavuje 1 minutu.
45+1'
Barišič poslal do vápna centr na Goldsona. Ten se však v momentě centru nacházel v ofsajdu, a tak nemohl dále pokračovat ve hře.
45'
Hosté budou zahrávat přímý kop zhruba z pětadvaceti metrů od branky soupeře. Faulu se dopustil Nielsen.
44'
Jeden z domácích hráčů je nyní ošetřován na hrací ploše po předchozím souboji s Ittenem.
43'
Žlutou kartu dostává Cedric Itten (Rangers FC).
42'
Kent se dostal ke střele uvnitř vápna soupeře. Jeho následný střelecký pokus však zablokoval Nielsen.
41'
Hosté přišli o míč na polovině soupeře a dopředu tak mohou vyrazit domácí.
39'
Domácí se usadili s míčem na polovině soupeře.
38'
Žlutou kartu dostává Borna Barišič (Rangers FC).
38'
Barišič poslal do vápna centr z přímého kopu, který však skončil jen v zámezí.
37'
Hosté budou zahrávat přímý kop zhruba z třiadvaceti metrů od branky soupeře.
36'
Wright se dostal s míčem středem hřiště až do vápna, kde ještě hledal v malém vápně Kenta. Ten byl však dobře pohlídán Ahmedhodžičem, který následně míč odkopl mimo vápno.
35'
Domácí si mezi sebou neporozuměli na polovině soupeře a o míč tak přišli.
34'
Itten přišel o míč na hranici vápna soupeře a dopředu tak mohou vyrazit domácí.
32'
Čolak dostal skvělou přihrávku za obránce od jednoho ze svých spoluhráčů. Následně se však nedokázal dostat přes Goldsona, který mu míč čistým zákrokem odebral.
31'
Po odehrané půl hodině jsme zatím nebyli svědky žádné vážnější šance. Zápas je velmi vyrovnaný.
30'
Míč od rohového praporku doputoval pouze na hlavu jednoho z hostujících hráčů, který ho následně poslal mimo vápno.
30'
Domácí budou zahrávat rohový kop, který vybojoval pro svůj tým Innocent.
28'
Birmančevič se dopustil faulu poblíž vápna soupeře a hrát tak mohou opět hosté.
27'
Wright dostal přihrávku do ofsajdu, a tak nemohl dále pokračovat ve hře.
26'
Kent poslal do vápna centr z levé strany hřiště. Míč však ve vápně skončil pouze u Moisandera.
25'
Wright byl faulován zhruba na polovině hřiště a hrát tak mohou hosté.
24'
Kent se ocitl na trávníku po jednom ze soubojů ve vápně soupeře, ale rozhodčí pokutový kop neodpískal.
23'
Čolak dostal příliš nepřesný pas za obránce od Christiansena a míč tak skončil pouze u McGregora.
21'
Kent nedostihl míč na hrací ploše po přihrávce od Taverniera a Dahlin tak bude odkopávat od své branky.
20'
Berget vyslal na branku střelu poblíž vápna soupeře. Jeho pokus mířící k bližší tyči však McGregor dokázal chytit.
19'
Arfield se dostal ke střele uvnitř vápna soupeře. Jeho následný nepovedený střelecký pokus však Dahlin pohodlně chytil do svých rukavic.
18'
Žlutou kartu dostává Sören Rieks (Malmö FF).
18'
17'
16'
15'
Birmančevič dostal přihrávku do ofsajdu, a tak nemohl dále pokračovat ve hře.
14'
Wright se dopustil faulu poblíž vápna soupeře a u míče tak zůstanou nadále domácí.
13'
Kent dostal příliš nepřesnou přihrávku za obránce od jednoho ze svých spoluhráčů a míč tak ukořistili domácí.
11'
Hosté kombinují s míčem na polovině soupeře.
10'
Kent nezachytil přihrávku od Barišiče poblíž levé postranní čáry a míč tak skončil v zámezí.
9'
Berget poslal nepřesnou přihrávku za obránce na Čolaka a míč tak skončil pouze u brankáře McGregora.
8'
Kent poslal do vápna nepřesný centr z levé strany hřiště, který skončil jen v zámezí.
7'
Christiansen si zpracoval těžký míč poblíž vápna soupeře a už už se napřahoval ke střele. Tu mu však překazil jeden z hostujících hráčů a hrát tak mohou po delší době hosté.
7'
Domácí opět získali míč na své kopačky a přesunuli se s ním na polovinu soupeře.
6'
Čolak poslal nepřesnou přihrávku za obránce na Riekse a míč tak skončil pouze v moci brankáře hostů McGregora.
5'
Lewicki byl faulován na polovině soupeře a domácí tak u míče zůstanou i nadále.
5'
Domácí se poprvé v dnešním utkání dostali s míčem na polovinu soupeře.
4'
Domácí byli donuceni míč poslat až ke svému brankáři, který ho následně poslal zpět do hry dlouhým odkopem.
3'
Následný přímý kop však nenadělal domácím větší potíže.
3'
Hosté budou zahrávat přímý kop zhruba z pětadvaceti metrů. Faulem se provinil Lewicki.
2'
Míč od rohového praporku mířil na přední tyč, kde byl však pouze jeden z hráčů v modrém dresu, a ten míč následně odhlavičkoval mimo vápno.
2'
Rangers budou zahrávat svůj první rohový kop v dnešním utkání, který vybojoval na pravé straně hřiště Tavernier.
1'
1'
Hosté rozehráli první poločas a míč posílají ihned směrem dopředu.
1'
Oba týmy jsou již na hrací ploše. Domácí dnes nastupují ve svých klasických světle modrých dresech, hosté dnes oblékli černo-červené dresy.

Malmö FF: Dahlin – Lewicki, Ahmedhodžić, Nielsen, Moisander – Birmančević, Innocent, Christiansen (C), Rieks – Čolak, Berget
Náhradníci: Ellborg, Johansson – Larsson, Rakip, Beijmo, Abubakari, Gwargis, Nalić, Eile, Brorsson, Björkqvist, Nanasi

Rangers FC: McGregor – Tavernier (C), Helander, Goldson, Barišić – Arfield, Davis, Lundstram – Wright, Itten, Kent
Náhradníci: McCrorie, Hogarth – Bassey, Hagi, Simpson, Patterson, Kelly, Sakala, Lowry

Rozhodčí: Marciniak – Sokolnicki, Listkiewicz (vš. Polsko).
Poslední vzájemná utkání

Malmö – Rangers 1:1 (3.8.2011 – Liga mistrů)
Rangers – Malmö 0:1 (26.7.2011 – Liga mistrů)
Rangers FC

Rangers je nám všem velmi známý klub ze Skotska, který se probojoval do 3. předkola letošního ročníku Ligy mistrů z prvního místa tamní nejvyšší fotbalové soutěže Premiership. Mimochodem Rangers v minulé sezóně oslavili titul po dlouhých deseti letech. Po osmatřiceti odehraných zápasech si připsali svěřenci trenéra Stevena Gerrarda na své konto 102 bodů, za 32 výher a 6 remíz! "The Gers", jak se také skotskému šampionovi přezdívá nemusel hrát ani 1. a ani 2. předkolo. Minulý rok se Rangers probojoval až do šosmifinále Evropské ligy, kde však padl s pražskou Slávií. Tento dvojzápas si určitě většina fotbalových fanoušků pamatuje hlavně díky incidentu mezi Kúdelou a Kamarou. Před začátkem nové sezóny odehrál Rangers pět přáteláků, ze kterých 2x zvítězil, 2x remizoval a 1x prohrál. Ve Skotsku začala liga teprve tento víkend. "The Gers" do ní vstoupili vítězstvím 3:0 nad Livingstonem.

Nejlepším střelcem uplynulé sezóny se stal v Rangers anglický záložník Kemar Roofe, který si připsal na své konto dohromady ze všech soutěží 18 branek.

Posledních 5 zápasů

Rangers – Livingston 3:0
Rangers – Real Madrid 2:1 (PŘÁTELSKÉ UTKÁNÍ)
Rangers – Brighton 0:0 (PŘÁTELSKÉ UTKÁNÍ)
Rangers – Arsenal 2:2 (PŘÁTELSKÉ UTKÁNÍ)
Tranmere – Rangers 1:0 (PŘÁTELSKÉ UTKÁNÍ)
Malmö FF

Malmö je klub ze Švédska, který se do 3. předkola letošního ročníku Ligy mistrů probojoval z prvního místa tamní nejvyšší fotbalové soutěže Allsvenskan, když skončil na první příčce s šedesáti body a následně přes 1. a 2. předkolo. V prvním předkole se švédský mistr utkal s lotyšskou Rigou FC, kterou vyřadil celkovým skórem 2:1 (1:0 a 1:1). Ve 2. předkola se utkali svěřenci trenéra Jona Dahla Tomassona utkali s finským HJK Helsinki, kterého porazili celkově 4:3 (2:1 a 2:2) a zajistili si tak účast ve 3. předkole. Ve Švédsku je momentálně nejvyšší fotbalová soutěž v plném proudu. Malmö se po třinácti kolech nachází na druhé příčce s devětadvaceti body a ztrátou jednoho body na vedoucí Djurgårdens IF.

Nejlepším střelcem "Di blåe" se stal v uplynulé sezóně švédský útočník Isaac Kiese Thelin, který si připsal na své konto dohromady ze všech soutěží 16 branek. Kiese Thelin však už v Malmö nepůsobí a svému týmu tak v dnešním utkání nepomůže. Hned za ním se však umístil dánský záložník Anders Christiansen se čtrnácti góly. Ten v mužstvu stále působí.

V letošní sezóně je zatím nejlepším střelcem Malmö chorvatský útočník Antonio-Mirko Čolak, který do "Di blåe" přestoupil z PAOKu. Po třinácti odehraných zápasech v lize má na svém kontě 7 branek. V Lize mistrů vstřelil zatím 4 branky ze čtyři zápasů.

HJK – Malmö 2:2 (LM)
Mjällby – Malmö 0:2
Malmö – HJK 2:1 (LM)
Degerfors – Malmö 0:5
Riga FC – Malmö 1:1 (LM)
Zdravím všechny fotbalové fanynky a fanoušky. Vítejte u dnešního zápasu 3. předkola Ligy mistrů mezi Malmö FF a Rangers FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.