Liga mistrů (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Spartak Moskva : Benfica - 4. srpna 2021   19:00

Spartak Moskva
0:2
(0:0)
Benfica
Benfica
51' Silva   • 74' Gilberto
Maksimenko – Rasskazov, Gigot, Džikija (C), Ayrton – Zobnin (59. Ignatov), Hendrix (77. Ponce), Umjarov, Bakajev (68. Moses) – Larsson (77. Král) – Sobolev
Jovanović – Stojković, Mihajlović (vš. Srbsko)
Otkrytije Arena (Moskva) [Kapacita: 45 000]
Benfica
Vlachodimos – Gonçalves (65. Gilberto), Otamendi, Veríssimo, Vertonghen – Pizzi (C) (65. Everton), Mário, Weigl – Silva (85. Taarabt), Seferović (37. Ramos), Grimaldo (85. Dias)

Ode mne je to pro dnešek vše. Já Vám přeji příjemný zbytek středečního večera a někdy příště opět na shledanou.
Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 4:6. Střely mimo: 4:4. Rohy: 4:5. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 10:10.
Dnešní utkání je za námi. Hosté byli ve druhé půli o něco aktivnějším týmem směrem dopředu a zaslouženě tak zvítězili 0:2. O branky se dnes postarali v 51. minutě Rafa Silva, který překonal Maksimenka tvrdou střelou pod břevno a v 74. minutě střídající Gilberto, který těžil ze skvěle přihrávky od Veríssima. Domácí se ve druhém poločase nedostali do žádné vážnější šance.
90+4'
90+3'
Everton vyslal na branku střelu z hranice vápna, kterou však Maksimenko dokázal vyrazit mimo tři tyče.
90+3'
Hra se nyní pohybuje převážně ve středu hřiště. Hosté drží míč na svých kopačkách, ale dopředu příliš nepospíchají.
90+1'
Gilberto poslal do vápna centr z pravé strany hřiště, který však skončil pouze u Džikiji.
90+1'
Rozhodčí nastavuje ještě 3 minuty.
90'
Právě se nám rozeběhla poslední minutka dnešního utkání.
88'
Ramos dostal příliš dlouhou přihrávku za obránce a u míče tak byl jako první Maksimenko.
87'
Ignatov se dopustil faulu na polovině soupeře a následně vyfasoval od rozhodčího za svůj nešetrný zákrok žlutou kartu.
86'
Hra se nyní pohybuje převážně ve středu hřiště.
85'
Střídání v týmu Benfica Lisabon: ze hřiště odchází Rafa Silva, přichází Adel Taarabt.
Střídání v týmu Benfica Lisabon: ze hřiště odchází Alex Grimaldo, přichází Gil Bastião Dias.
83'
Ramos se ocitl na trávníku po jednom ze soubojů uvnitř vápna soupeře, ale rozhodčí pokutový kop neodpískal.
82'
Hosté drží míč na svých kopačkách, ale dopředu příliš nepospíchají.
81'
Král se dostal k míči uvnitř vápna soupeře, ale svou následnou přihrávkou našel pouze Veríssima.
80'
Král poslal nepřesnou přihrávku na rozeběhnutého Ponceho a míč tak skončil pouze u Vlachodimose.
79'
Domácí drží míč na svých kopačkách a snaží se vymyslet něco směrem dopředu.
77'
Střídání v týmu FK Spartak Moskva: ze hřiště odchází Jordan Larsson, přichází Alex Král.
Střídání v týmu FK Spartak Moskva: ze hřiště odchází Jorrit Hendrix, přichází Ezequiel Ponce.
76'
Ignatov vyslal na branku střelu z velké dálky, která skončila daleko vedle pravé tyče Vlachodimosovy branky.
74'
Benfica právě vstřelila branku!
Hosté se dostávají do dvoubrankového vedení! Veríssimo poslal do vápna skvělou přihrávku na rozeběhnutého GILBERTA, který svou následnou střelou k bližší tyči překonal Maksimenka. Ten se po míči natahoval marně. Asistence: Lucas Veríssimo.
72'
Následný rohový kop skončil z hlavy Džikiji v rukavicích Vlachodimose.
72'
Moses se dostal ke střele uvnitř vápna soupeře. Jeho nepovedenou střelu však Vlachodimos vyrazil mimo tři tyče.
72'
Domácí se usadili s míčem na polovině soupeře.
70'
Míč z následného rohového kopu skončil na přední tyči u Weigla. Ten ještě prodloužil za sebe, kde byl úplně volný Ramos, ale ten z malého vápna v těžké pozici poslal míč mimo tři tyče.
69'
Hosté tento rohový kop rozehráli na krátko. Následný centr Grimalda skončil na hlavě Otamendiho. Jeho hlavičkový pokus však odrazil Ayrton do zámezí.
69'
Hosté budou zahrávat rohový kop z levé strany hřiště.
68'
Střídání v týmu FK Spartak Moskva: ze hřiště odchází Zelimchan Bakajev, přichází Victor Moses.
67'
Gilberto poslal do vápna centr z pravé strany hřiště ke kterému se však nedostal Ramos.
66'
Ignatov poslal do vápna přízemní centr z pravé strany hřiště, který skončil u Bakajeva. Ten si však míč špatně zpracoval a následně tak o něj přišel.
65'
Střídání v týmu Benfica Lisabon: ze hřiště odchází Pizzi, přichází Everton.
Střídání v týmu Benfica Lisabon: ze hřiště odchází Diogo Gonçalves, přichází Gilberto.
64'
Hostům se následný rohový kop příliš nepovedl a hrát tak mohou domácí.
64'
Gigot už je zpět na nohou a vypadá to, že bude moci dále pokračovat ve hře.
64'
Gigot má nějaké zdravotní potíže a hra je tak nyní přerušena.
64'
Rafa Silva se dostal s míčem až do vápna, kde však pro svůj tým vybojoval pouze rohový kop.
63'
Domácí si mezi sebou neporozuměli poblíž vápna soupeře a o míč tak přišli.
62'
Rasskazov poslal do vápna centr z pravé strany hřiště, který však odvrátil mimo vápno Otamendi.
60'
Domácí nyní drží míč na svých kopačkách a snaží se vymyslet nějakou kloudnou akci směrem dopředu.
59'
Střídání v týmu FK Spartak Moskva: ze hřiště odchází Roman Zobnin, přichází Michajl Ignatov.
59'
Pizzi se dostal ke střele uvnitř vápna soupeře, ale svým střeleckým pokusem trefil pouze jednoho z obránců.
58'
Silva poslal do vápna přízemní centr z pravé strany hřiště, který však skončil pouze v moci Maksimenka.
57'
Hosté ukořistili míč na své kopačky a nyní se snaží vymyslet něco směrem dopředu.
56'
Následný rohový kop se hostům příliš nepovedl a dopředu tak mohou vyrazit domácí.
55'
Rafa Silva poslal do vápna centr z pravé strany hřiště, který však Gigot zblokoval do zámezí.
54'
Míč od rohového praporku doplachtil pouze do rukavic brankáře Maksimenka.
53'
Pizzi poslal do vápna centr, který však odhlavičkoval do zámezí jeden z domácích hráčů. Hosté budou zahrávat rohový kop.
53'
Hosté budou zahrávat přímý kop zhruba z dvaceti metrů od branky soupeře, avšak z poměrně velkého úhlu.
51'
Hosté se dostávají do vedení! RAFA SILVA si ve vápně vyměnil míč s Máriem a následnou tvrdou střelou pod břevno poslal svůj tým do vedení! Asistence: João Mário.
50'
Bakajev poslal do vápna centr z levé strany, na který však nedoskočil Zobnin.
49'
48'
Žlutou kartu dostává Jan Vertonghen (Benfica Lisabon).
47'
Ten poté poslal míč do ofsajdu na Pizziho, který tak nemohl dále pokračovat ve hře.
47'
Hosté byli donuceni poslat míč až ke svému brankáři, který ho následně poslal k Veríssimovi.
46'
Hosté rozehráli druhý poločas a s míčem momentálně kombinují na vlastní polovině.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 20:03.
První poločas je za námi. V první půli jsme byli svědky hned několika velkých šancí, ale stav utkání je stále bezbrankový. Nejdříve se mohli dostat hosté do vedení už v 6. minutě, ale Pizzimu zkazil radost Džikija, který zablokoval jeho střelecký pokus uvnitř vápna. V 8. minutě se dostal do velké šance domácí Larsson, ale Vlachodimos skvělým zákrokem zabránil gólu. Další velkou šanci si dokázali vytvořit opět hosté, a to hned o minutu později. Na povedený zákrok Vlachodimose z předešlé minuty dokázal zareagovat ještě lepším zákrokem Maksimenko proti hlavičce Gonçalvese. V 17. minutě spálil další tutovku Pizzi a následně ve 25. minutě vyděsil Vlachodimose střelou z velké dálky Umjarov. O dvě minuty později mohl otevřít skóre Silva, ale to by musel zamířit lépe střelou uvnitř vápna soupeře. Ve 33. minutě měli zahrávat hosté pokutový kop, ale rozhodčí neviděl ruku Ayrtona.

Držení míče: 52% – 48%
Střely celkem: 5 – 7
Střely na branku: 3 – 2
45+3'
45+2'
Umjarov stále vypadá otřeseně a trenér domácích tak poslal rozcvičit Alexe Krále.
45+1'
Rozhodčí nastavuje ještě 2 minuty.
45'
Umjarov už je na nohou a vypadá to, že bude moci dále pokračovat ve hře.
45'
Umjarov se srazil poblíž vlastního vápna s Džikijou a poté zůstal ležet na trávníku. Rozhodčí následně raději přerušil hru a šel zkontrolovat domácího záložníka.
45'
Právě se nám rozeběhla poslední minutka prvního poločasu.
43'
Grimaldo poslal do vápna centr z levé strany hřiště, který však skončil pouze v moci brankáře Maksimenka.
42'
Larsson se dostal ke střele z hranice vápna, ale jeho pokus skončil vysoko nad brankou.
41'
Sobolev střelou z hranice vápna poslal míč daleko vedle pravé tyče Vlachodimosovy branky.
40'
Ayrton se dostal s míčem podél levé postranní čáry až do vápna. Následně hledal svou přihrávkou v malém vápně Larssona. Ten se však k míči nedostal, neboť Vlachodimos míč vyrazil mimo vápno.
40'
Hendrix se snažil odcentrovat z levé strany hřiště. To mu však nedovolil Gonçalves.
39'
Hosté si mezi sebou neporozuměli poblíž vápna soupeře a o míč tak přišli.
38'
Sobolev se ocitl na trávníku po jednom ze soubojů poblíž vápna soupeře, ale rozhodčí faul neodpískal. Následně však přerušil hru, neboť Sobolevovi se příliš nechce zvednout z trávníku.
37'
Střídání v týmu Benfica Lisabon: ze hřiště odchází Haris Seferovič, přichází Gonçalo Ramos.
35'
Seferovič má nějaké zdravotní potíže a vypadá to, že v dnešním utkání už dále pokračovat nebude.
33'
Žlutou kartu dostává Alexander Sobolev (FK Spartak Moskva).
33'
Grimaldo poslal do vápna centr z levé strany hřiště. Ten však skončil pouze u Ayrtona. Hosté se ještě zlobí na rozhodčího, protože se domnívají, že zahrál ve vápně rukou. Rozhodčí však pokutový kop neodpískal.
32'
Hosté se usadili s míčem na polovině soupeře.
31'
Grimaldo to zkusil zhruba z osmnácti metrů. Jeho střelecký pokus však skončil nad Maksimenkovou brankou.
30'
Pizzi se dostal ke střele z hranice vápna. Jeho tvrdý střelecký pokus však trefil pouze jednoho z clonících obránců.
29'
Sobolev poslal nepřesnou přihrávku za obránce na Larssona a u míč tak byl jako první Vertonghen.
27'
Silva se skvěle zbavil ve vápně Džikiji. Svou následnou střelou mířenou ke vzdálenější tyči však poslal míč vedle Maksimenkovy branky.
25'
Následný rohový kop nenadělal hostům sebemenší potíže.
25'
Umjarov vyslal na branku jedovatou střelu z velké dálky, kterou musel Vlachodimos vyškrábnout do zámezí.
23'
Hosté si mezi sebou neporozuměli na polovině soupeře a míč tak od jednoho z nich končí pouze u Maksimenka.
22'
Seferovič dostal přihrávku do ofsajdu, a tak nemohl dále pokračovat ve hře.
21'
Silva poslal do vápna centr ze středu hřiště. Pro míč si však ve vápně došel Maksimenko, který tak nepustil k hlavičce Seferoviče.
20'
Hosté kombinují s míčem na polovině soupeře.
18'
Gonçalves se nedokázal dostat s míčem do vápna přes Ayrtona, který tak předvedl skvělou práci na levé straně hřiště a k míči se tak dostávají domácí.
17'
Seferovič našel skvělou přihrávkou z pravé strany hřiště ve vápně úplně volného Pizziho. Ten však svou následnou střelou poslal míč vysoko nad branku.
16'
Ayrton se dopustil faulu ve vápně soupeře a hrát tak mohou opět hosté.
16'
Pizzi se ocitl na trávníku po jednom ze soubojů na polovině soupeře, ale rozhodčí faul neodpískal.
15'
Hosté dokázali odebrat svému soupeři míč na vlastní polovině a mohou tak vyrazit směrem dopředu.
14'
12'
Tento rohový kop však nenadělal hostům větší potíže.
12'
Domácí budou zahrávat svůj první rohový kop v dnešním utkání, který vybojoval na levé straně hřiště Bakajev.
11'
Hosté drží míč na svých kopačkách a snaží se vymyslet něco směrem dopředu.
9'
Silva se dostal k míči uvnitř vápna soupeře. Následně našel centrem na zadní tyči volného Gonçalvese. Jeho následný hlavičkový pokus však Maksimenko fantastickým zákrokem vyrazil mimo tři tyče.
8'
Larsson se ocitl s míčem zcela osamocen ve vápně soupeře. Jeho následný střelecký pokus z úhlu vyrazil Vlachodimos mimo tři tyče.
8'
Gonçalves poslal do vápna přihrávku z pravé strany hřiště, která však skončila pouze u Gigota.
7'
Domácí přišli o míč poblíž vápna soupeře a dopředu tak mohou vyrazit hosté.
6'
Grimaldo našel skvělou přihrávkou z levé strany hřiště ve vápně Pizziho. Ten však svou následnou střelou trefil pouze Džikiju.
5'
Ayrton dostal skvělou přihrávku za obránce od Umjarova. Prvně jmenovaný však poblíž hranice vápna narazil do jednoho z obránců a k míči se tak nedostal.
4'
Gonçalves se dopustil faulu poblíž vápna soupeře a u míče tak zůstanou i nadále domácí.
3'
Seferovič dostal příliš dlouhý pas za obránce od jednoho ze svých spoluhráčů a míč tak skončil pouze v moci Maksimenka.
2'
Rasskazov poslal nepřesnou přihrávku na Larssona a míč tak získali na své kopačky hosté.
1'
Hosté se dostali poprvé v dnešním utkání k míči se kterým momentálně kombinují na vlastní polovině.
1'
Domácí rozehráli první poločas a míč ihned posílají směrem dopředu.
1'
Oba týmy jsou již na hrací ploše. Domácí dnes nastupují v červených dresech, hosté dnes oblékli černo-šedé dresy.

FK Spartak Moskva: Maksimenko – Rasskazov, Gigot, Džikija (C), Ayrton – Zobnin, Hendrix, Umjarov, Bakajev – Larsson – Sobolev
Náhradníci: Akmurzin, Rebrov – Moses, Ponce, Lomovitskij, Ignatov, Kutěpov, Král, Ješčenko, Gaponov, Litvinov, Mirzov

Benfica Lisabon: Vlachodimos – Gonçalves, Otamendi, Veríssimo, Vertonghen – Pizzi (C), Mário, Weigl – Silva, Seferović, Grimaldo
Náhradníci: Leite – Gilberto, Everton, Waldschmidt, Meïté, Dias, Taarabt, Florentino, Fernandes, Ramos, Morato, Vinícius

Rozhodčí: Jovanović – Stojković, Mihajlović (vš. Srbsko).
Poslední vzájemná utkání

Benfica – Sp. Moskva 2:0 (7.11.2012 – Liga mistrů)
Sp. Moskva – Benfica 2:1 (23.10.2012 – Liga mistrů)
Benfica Lisabon

Benfica je přední klub z Portugalska, který se probojoval do 3. předkola letošního ročníku Ligy mistrů ze třetího místa tamní nejvyšší fotbalové soutěže. Po čtyřiatřiceti odehraných zápasech si připsal na své konto 23 výher, 7 remíz a 4 porážky. Po skončení sezóny odehráli svěřenci trenéra Jorge Jesuse sedm přátelských zápasů, ze kterých 5 vyhráli a 2 remizovali.

Nejlepším střelcem uplynulé sezóny se stal s dvaadvaceti góly švýcarský útočník Haris Seferović.

Posledních 5 zápasů

Benfica – Marseille 1:1 (PŘÁTELSKÉ UTKÁNÍ)
Benfica – Lille 1:0 (PŘÁTELSKÉ UTKÁNÍ)
Benfica – Almería 2:1 (PŘÁTELSKÉ UTKÁNÍ)
Benfica – Casa Pia 2:1 (PŘÁTELSKÉ UTKÁNÍ)
Benfica – Belenenses 0:0 (PŘÁTELSKÉ UTKÁNÍ)
FK Spartak Moskva

Spartak Moskva je klub z Ruska, který se probojoval do 3. předkola letošního ročníku Ligy mistrů ze druhé příčky tamní nejvyšší fotbalové soutěže. Po třiceti odehraných zápasech si připsal na své konto 17 výher, 6 remíz a 7 porážek. Po skončení minulé sezóny odehráli svěřenci trenéra Ruie Vitórii šest přáteláků, ze kterých 4 vyhráli, 1 remizovali a 1 prohráli. V Rusku začala před týdnem a půl nová sezóna. Spartak má dva odehrané zápasy s Kazaní a Samarou. S prvně jmenovaným "Narodnaya komanda", jak se také Spartaku přezdívá, prohrála 1:0. Samaru však Spartak dokázal porazit taktéž 1:0.

Nejlepším střelcem uplynulé sezóny se stal v dresu Spartaku Moskva švédský útočník Jordan Larsson, který si připsal na své konto dohromady ze všech soutěží 15 gólů.

Samara – Sp. Moskva 0:1
Kazaň – Sp. Moskva 1:0
Chimki – Sp. Moskva 1:5 (PŘÁTELSKÉ UTKÁNÍ)
Kazaň – Sp. Moskva 0:4 (PŘÁTELSKÉ UTKÁNÍ)
Sp. Moskva – Soči 4:0 (PŘÁTELSKÉ UTKÁNÍ)
Zdravím všechny fotbalové fanynky a fanoušky. Vítejte u dnešního zápasu 3. předkola Ligy mistrů mezi FK Spartak Moskva a Benfica Lisabon.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.