Liga národů UEFA - Liga národů UEFA - liga A - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Chorvatsko : Španělsko - 15. listopadu 2018   20:45

Chorvatsko
Chorvatsko
54' Kramarić (Perišić) • 69' Jedvaj (Modrić) • 90+3' Jedvaj
3:2
(0:0)
Španělsko
Španělsko
56' D. Ceballos  (Isco) • 78' Ramos
Chorvatsko
L. Kalinić – Vrsaljko, Lovren, D. Vida, Jedvaj – Rakitić (68. Vlašić), Brozović – Rebić (73. Brekalo), Modrić (C), Perišić – Kramarić (89. Pjaca).
Kulbakov – Žuk, Masljanka
Maksimir (Záhřeb)
Španělsko
de Gea – Roberto, Ramos, I. Martínez, Alba – Saúl Ñíguez (74. Suso), Busquets, D. Ceballos – Rodrigo (61. Asensio), Aspas (64. Morata), Isco.

Držení míče: 39 % : 61 %.
Střely na branku: 7:5. Střely mimo: 4:2. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 0:4. Fauly: 11:11.
Neskutečný zápas končí nakonec vítězstvím Chorvatska nad Španělskem 3:2. Chorvaté se tak udrželi ve hře o postup do finálového turnaje, mají na kontě čtyři body. Španělé šest, ale už nebudou hráz žádný zápas. V bitvě Anglií s Chorvatskem půjde o první místo, kdo vyhraje, ten postoupí. Španělé musí doufat v remízu v tomto zápase. Dnešní zápas nabral skvělé tempo hlavně ve druhém poločase, ve kterém padly všechny góly. Nejprve se prosadil Andrej Kramarić, ale vedení vydrželo domácím jen dvě minuty, než vyrovnal prvním gólem v reprezentaci Dani Ceballos. Chorvaté se dostali znovu do vedení, tentokrát se trefil hlavou Tin Jedvaj, také on dal první gól za reprezentaci své země. Jenže i tentokrát Španělé dokázali vyrovnat, povedlo se to Sergiu Ramosovi z penalty po ruce Vrsaljka. Když už to vypadalo na remízu, prosadil se v nastaveném čase znovu Tin Jedvaj a rozhodl o vítězství Chorvatska.
90+5'
90+4'
A Chorvaté už samozřejmě s rozehrávkou nepospíchají. Je to logické.
90+3'
Chorvatsko právě vstřelilo branku!
Zápas graduje a Chorvaté jdou znovu do vedení a teď už mají k vítězství nesmírně blízko! Nejprve pálil Brekalo, jeho ránu ještě stačil de Gea vyrazit. Jenže přímo před TINA JEDVAJE, který se s dorážkou do prázdné brány nemýlil. Bez asistence.
90+2'
Z levé strany pálil Perišič, Ramos jeho ránu dokázal ještě srazit na rohový kop.
90+1'
Po standardní situaci se k hlavičce dostal po centru Lovren, ale hlavičkoval jen přesně na de Geu.
90+1'
Žlutou kartu dostává za faul na Vrsaljka zezadu Dani Ceballos.
90+1'
Nastavují se čtyři minuty.
90'
Hra se v poslední době hodně kouskuje, to momentálně více vyhovuje Španělům.
89'
Střídání v týmu Chorvatsko: ze hřiště odchází Andrej Kramarić, přichází Marko Pjaca.
88'
Za následnou strkanici dostávají Ivan Perišić a Sergio Busquets žluté karty.
88'
Po zákroku Alby na Kramariče skončil na zemi chorvatský hráče, ale penalta se nepíská.
88'
Chorvatský rohový kop vzápětí úspěch pro domácí nepřinesl.
87'
Chorvaté šli do rychlého protiútoku a přečíslili Španělsko. Situaci vzal na sebe útočník Andrej Kramarić, který dlouho míč táhl a poté jeho střelu Španělé srazili na roh.
86'
Kalinič byl včas na zemi, aby chytil přízemní centr Španělů. Pak ale nerozehrál dobře, takže znovu hrají hosté.
85'
Fauloval Sergi Roberto, takže Chorvaté dostávají další šanci zaútočit. Závěr zápasu je hodně napínavý.
84'
Perišič našel přihrávkou pod sebe Modriče a ten hned z druhého doteku zakončoval. Nebyla to však vůbec povedená rána.
83'
Jedvaj centroval z levé strany hodně nepovedeně, trefil prvního španělského bránícího hráče před sebou.
82'
Španělé pokračují ve své aktivitě, nyní je ale v jejich útočných snahách zastavil ofsajd.
80'
Modrič si zažongloval s míčem a pak ho raději poslal zpět k brankáři Kaliničovi.
79'
Španělé se málem dostali do vedení! Jenže gól nemůže platit kvůli ofsajdu.
78'
Španělsko právě vstřelilo branku!
SERGIO RAMOS je z penalty úspěšný a je znovu vyrovnáno! Kapitán Španělska kopl penaltu prudce ze svého pohledu k levé tyči. Kalinič šel opačným směrem, takže neměl šanci zasáhnout.
77'
Penaltu bude kopat Sergio Ramos.
76'
Po ruce Šime Vrsaljka se bude kopat penalta proti brance Chorvatska!
75'
Suso se hned zapojil do hry, když vystřelil na Kaliniče. Do branky pak nedokázal míč dorazit hlavou Morata.
74'
Střídání v týmu Španělsko: ze hřiště odchází Saúl Ñíguez, přichází Suso.
73'
Střídání v týmu Chorvatsko: ze hřiště odchází Ante Rebić, přichází Josip Brekalo.
73'
Chorvaté rozehráli rohový kop na krátko, s tímto ale tentokrát neuspěli.
72'
Chorvaté vypíchli Španělům míč a Ante Rebić šel od půlky hřiště sám na de Geu. Jenže de Gea proti jeho střele po zemi fantasticky nohou zasáhl.
71'
Teď jsou na tahu zase Španělé. Už jsou u míče a začínají další útočnou akci.
70'
První žlutou kartu utkání vidí Ante Rebić z Chorvatska.
69'
Chorvaté už jsou zase ve vedení! Sice byli v posledních minutích pod tlakem, ale nyní šokovali Španělsko. Krásný centr z levé strany předvedl Modrič a našel na zadní tyči úplně volného TINA JEDVAJE. Ten tam byl zcela sám a hlavou na bližší tyč překonal de Geu. Asistence: Luka Modrić.
68'
Střídání v týmu Chorvatsko: ze hřiště odchází Ivan Rakitić, přichází Nikola Vlašić.
67'
Ramos se dopustil faulu a trochu se tak brzdí tlak Španělska.
66'
Zápas má v těchto minutách strhující tempo, hlavně Španělé jsou hodně aktivní, ale ani Chorvaté se nenechávají zahanbit.
65'
Španělé si ve vápně teď trochu nerozuměli. Mohli pálit Ceballos nebo Asensio, ale Isco ji míč nepůjčil a zakončení mu pak nevyšlo.
64'
Střídání v týmu Španělsko: ze hřiště odchází Iago Aspas, přichází Álvaro Morata.
62'
Španělé byli velice blízko vedoucí brance. Po centru ze strany Kalinič neudržel míč a zakončoval Aspas. Svou střelu však otřel pouze o břevno.
61'
Střídání v týmu Španělsko: ze hřiště odchází Rodrigo, přichází Marco Asensio.
61'
Ivan Rakitič dnes zatím moc vidět nebyl, ale teď si to namířil přímočaře do šestnáctky hned přes několik hráčů Španělska. Pak ovšem střílel vedle.
61'
Perišič si udělal prostor na přízemní centr z levé strany, ale Kramarič se po této přihrávce natahoval marně.
60'
Ramos předvedl dva kvalitní obranné zákroky. Nejprve odrazil centr Perišiče a pak i pokus Vrsaljka.
59'
Centrovaný míč letěl na malé vápno, odkud ho dokázali Chorvaté odhlavičkovat do bezpečí.
58'
Španělsko je při chuti a vybojovalo si rohový kop.
57'
Situace v boji o postup se samozřejmě opět mění, teď k němu znovu mají blíž Španělé.
56'
Je vyrovnáno, radost Chorvatů trvala jen chviličku. Isco dostal dobrou přihrávku do vápna od Aspase a okamžitě míč nasměroval před bránu. Tam byl připravený DANI CEBALLOS, který vyhrál souboj a poslal míč ve skluzu do sítě. Asistence: Isco.
55'
Chorvaté udeřili z ničeho nic a najednou oživují své šance na první místo a postup.
54'
Španělé byli v rozehrávce až příliš bohorovní, až se dopustili chyby! Sergi Roberto našel jen Perišiče, od jehož hlavy se míč odrazil přesně před útočníka ANDREJE KRAMARIĆE. Ten pak nedal střelou po zemi k tyči de Geovi šanci zasáhnout. Asistence: Ivan Perišić.
54'
Španělé praktikují tentokrát poklidnou rozehrávku a snaží se Chorvaty nalákat do vyššího postavení.
53'
Modrič podle názoru rozhodčího v tvrdém souboji o balón fauloval, jeho protesty jsou zbytečné.
52'
Španělé se svou akcí úspěšní nebyli a míč pak vrátili dokonce až k de Geovi, který pošle dlouhý nákop na druhou půlku hřiště.
51'
Rebič se dopustil nedovoleného zákroku v souboji s Ramosem, píská se faul.
51'
Přihrávka na Modriče byla krátká, takže k míči se znovu velice rychle dostali hosté.
50'
Znovu vše zachránil až Kalinič, který byl jako první u přihrávka do pokutového území a míč chytil.
49'
Španělé jsou zatím v úvodu druhé půle aktivnější, znovu zavřeli Chorvaty před jejich vápnem.
48'
Albův centr z levé strany nebyl přesný, míč skončil jen v rukavicích brankáře Kaliniče.
47'
Iago Aspas uvázl v ofsajdovém postavení, rozehrávat tak budou v klidu Chorvaté.
46'
Ceballos šel do souboje s Modričem tvrdě, ale čistě, takže se faul nepíská.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:47.
První poločas je za námi, gól v něm žádný nepadl, Chorvaté hrají doma se Španělskem zatím 0:0. Úvod do utkání měli lepší domácí fotbalisté a už v šesté minutě si vypracovali velkou šanci. Z levé strany pálil Perišič, ale de Gea jeho ránu fantasticky vyrazil. Převaha Chorvatů pak pokračovala i dál, ale ke střele už se stříbrný tým z posledního mistrovství světa nedostal. Postupem času pak začali přebírat taktovku Španělé, kteří byli čím dál tím častěji na míči a zlobili chorvatskou obranu. Nakonec také vystřelili jedno na bránu, střelu Isca vytáhl Kalinič nad břevno.
45+2'
45+2'
Na zemi skončil po faulu Rebiče Ramos. Kapitán Španělů ale bude v pořádku.
45+1'
Po rohovém kopu z pravé strany se dostal k hlavičce Saúl, ale jeho zakončení postrádalo kvalitu.
45+1'
Nastavuje se jedna minuta.
45+1'
Zpoza vápna natáhl ke střele pravačkou Isco, Kalinič míč dokázal vytáhnout nad břevno na rohový kop.
45'
Ramosův centr do vápna neměl potřebnou kvalitu, nikoho v bílém neoslovil.
45'
De Gea trochu zariskoval v rozehrávce, ale nakonec si španělský zkušený brankář s napadajícím Rebičem poradil.
44'
Chorvatům se na první pokus nepovedla založit kloudná akce, musí to zkusit znovu od Lovrena.
43'
Z dálky se nakonec rozhodl vystřelit Saúl Ñíguez, ale jeho rána byla hodně nepřesná, Lovre Kalinić ji zkontroloval jen pohledem.
43'
Španělé znovu utahují laso kolem chorvatské obrany. Domácí jsou kompletně zataženi za míčem.
42'
Rodrigo Moreno si naběhl na míč za obranu a v ofsajdu nebyl, takže může pokračovat. Prostor na centr ale zatím nemá.
41'
Aspas roztáhl míč do strany na Roberta, jeho centr pohotově zablokoval Tim Jedvaj.
41'
Španělé mírně zařadili zpátečku a raději chtějí začít akci novou kombinací od stoperů.
40'
Španělé pokračují ve svém tlaku, mají aut v blízkosti pokutového území Chorvatska.
39'
O falu se podle rozhodčího vůbec nejednalo a ten dává pokyn k tomu, aby se pokračovalo ve hře.
38'
Sergi Roberto zasáhl v souboji o míč do obličeje Perišiče. Schválně to nejspíš nebylo, ale to teď od bolesti Perišičovi nepomůže.
37'
Tlak Španělska opravdu roste, Chorvaté jsou uzamčení před svým vápnem.
36'
Isco centroval z pravé strany po rozehrávce na krátko. Domácí se dokázali ubránit.
36'
A hosté si nyní vybojovali svůj první rohový kop.
35'
Španělé se v závěru poločasu určitě zlepšili, Chorvaty už začínají víc zlobit svou tradiční trpělivou kombinací.
34'
I nyní zůstávají Španělé u míče, poté co balón opustil hrací plochu. Brozovič s tím sice nesouhlasí, ale nic nenadělá.
33'
Sergi Roberto byl pod tlakem, ale poradil si dobře. Španělé budou díky něj vhazovat.
32'
Andrej Kramarić našel centrem ve vápně Ivana Perišiče. Ten se sice k hlavičce dostal, ale v těžké pozici zamířil nad bránu.
32'
Lovre Kalinić boxoval míč ze vzduchu a byl faulován Aspasem.
31'
Španělé poprvé v utkání déle drží míč a pomalu se přibližují za pomocí krátkých přihrávek k brance Chorvatska.
30'
Jedvaj nedokázal být úspěšný se svým průnikem po levé straně, míč ztratil. Pak alespoň ještě stihl zabrzdit akci Španělů.
29'
Dani Ceballos sebou po kontaktu s Brozovičem mrsknul na trávník, ale tohle penalta v žádném případě není.
29'
Kalinič trefil svým výkopem jen Iska a Španělé se tak dostali zadarmo k míči.
28'
Ante Rebić z pravé strany pronikal do pokutového území hostů, ale ti ho dokázali ubránit. Chorvaté mají ještě aut.
27'
Modrič se rozběhl i s míčem podél pravé postranní čáry, ale nakonec bylo u něj tolik hráčů Španělska, že musel svůj postup vpřed zabrzdit a přihrát míč dozadu.
26'
Španělé se nakonec dostali k míči a i když jim rozehrávka nevyšla, mohou zůstat v klidu, protože míč šel do zámezí od hráče soupeře.
25'
Chorvaté pokračují ve své aktivitě a obléhají pokutové území Španělska. To se zatím brání dobře.
24'
Kaliničovi se nepovedl odkop od brány, ale Chorvaté brzy jeho chybu napravili a dostali se opět na míč.
23'
Modrič našel hezkým pasem Kramariče, ten pak z pravé strany hledal centrem Perišiče, ale ten byl v šestnáctce osamocena k míči se nedostal.
22'
Na zemi skončil po nedovoleném zákroku při hlavičkovém souboji Kramarič, rozehrávat budou Chorvaté.
22'
Chorvaté po chvíli získali balón a počínali si stejně. Také oni oslovili k rozehrávce svého brankáře.
21'
Španělé zatím v rozehrávce hodně váhají, opět zapojují také de Geu.
20'
Ante Rebić jako útočník dobře zapracoval i do defenzívy. Skvěle si pokryl míč před Albou a nechal ho dojít do zámezí. Rozehrávat od branky bude Lovre Kalinić.
19'
Centr Rodriga byl přetažený, ale na hřišti ho ještě dokázal udržet levý obránce Alba a akce Španělska tak může pokračovat.
18'
Chorvaté zatím dnes působí lepším dojmem, je vidět, že potřebují vyhrát, jestli i dál chtějí mít naději na postup.
17'
Kramarič vyslal do vápna Perišiče, ale ten nedokázal propálit španělskou zeď před sebou. Pak se ještě k míči dostal Modrič, ale jeho centr už adresáta nenašel.
16'
Luka Modrić si počínal v souboji o míč nedovoleným způsobem. Španělé rozehráli rychle na krátko z místa přestupku.
15'
Centr Chorvatů z pravé strany nebyl povedený, takže de Gea mohl v tomto momentu zůstat v klidu.
14'
Perišič hledal stříleným centrem do šestnáctky Kramariče, ten ale ve skluzu na míč nedosáhl. Stěžoval si, že byl faulován Albou, ale penalta se nepíská.
13'
Španělsko bude zakládat další akci de Geovým odkopem od branky.
12'
Sergi Roberto znovu vyřešil z pohledu Španělů útočné snahy Chorvatska. Pak si pomohl přihrávkou na de Geu.
11'
Ante Rebić zlobil na pravém křídle španělskou obranu svou rychlostí, ale hosté si s ním nakonec poradili.
11'
Může se pokračovat ve hře, Iago Aspas je v pořádku.
11'
Aspas se zatím nezvedá na nohy, snad nebude zraněný.
10'
Iago Aspas si nabíhal na nápaditou kolmou přihrávku za obranu, ale blíž měl k míči gólman Corvatska Kalinič. Aspase navíc k zemi srazil obránce Lovren.
9'
Modričův rohový kop nebyl ideální, Španělé se relativně bez problému ubránili.
8'
Ramos všechno jistil ve vlastním vápně. Odkopl míč do bezpečí a Chorvaté budou kopat roh.
8'
Španělé se pokusili o rychlou kombinační akci středem pole, ale vše skončilo u Rodriga, jehož přihrávka nebyla přesná.
7'
Modrič hledal vepředu Rebiče, ale ten se k míči nedostal, byl sám proti přesile obránců v bílých dresech.
6'
Perišič dostal dlouhý míč za obranu na levé křídlo a měl hodně prostoru na útok. Vydal se s míčem až do šestnáctky a nepříjemně vystřelil na bližší tyč. David de Gea předvedl výborný reflexivní zákrok rukou.
5'
Stoper Chorvatů Vida získal těsně před vápnem míč a odkopl ho do bezpečí. Hra byla poté přerušena kvůli faulu Ceballose na Lovrena.
4'
Španělé zatím nikam moc nespěchají, rozehrávají v poklidu od svých obránců.
3'
Podobně nebyli úspěšní ani Španělé se svou akcí po pravém křídle. Do obrany se dobře vrátil i Perišič.
2'
Ivan Perišić chtěl míč cpát z levé strany do vápna, ale Španělé měli tento prostor dobře pokrytý.
1'
Domácí Chorvaté hrají v černých dresech, Španělé dnes nastoupili v bílém.
1'
Vše už je připraveno k zahájení zápasu!
Obě mužstva už jsou nastoupena na hrací ploše, na řadě jsou státní hymny.

Chorvatsko: L. Kalinić – Vrsaljko, Lovren, D. Vida, Jedvaj – Rakitić, Brozović – Rebić, Modrić (C), Perišić – Kramarić.
Náhradníci: Livaković, Letica – Milić, Mitrović, Vlašić, Bradarić, Pašalić, Rog, Badelj, Pjaca, Brekalo.

Španělsko: de Gea – Roberto, Ramos, I. Martínez, Alba – Saúl Ñíguez, Busquets, D. Ceballos – Rodrigo, Aspas, Isco.
Náhradníci: Arrizabalaga, Pau López – D. Llorente, Gayá, Morata, Asensio, Suso, Hermoso, Azpilicueta, Rodri, J. Castro, Fornals.

Rozhodčí: Kulbakov – Žuk, Masljanka.
Vzájemné zápasy

Když se tyto dvě země utkaly naposledy, Španělsko zvítězilo vysoko 6:0. O góly se postarali Saúl. Asensio, Rodrigo, Ramos, Isco a vlastní si vstřelil Kalinič. Ještě předtím se utkalo Španělsko s Chorvatskem na EURO 2016 a Chorvati vyhráli 2:1. Bylo to jediné vítězství Chorvatska nad Španělskem.
Španělsko

Španělsko se naopak snaží odčinit nepovedený světový šampionát, se kterým se loučilo překvapivě už v osmifinále, kde podlehlo 1:2 Rusku. Na úvod Ligy národů pak Španělé dokázali porazit 2:1 Anglii a pak přišla již zmiňovaná výhra 6:0 nad Chorvatskem a španělská reprezentace tak razantně vykročila za postupem ze skupiny. Jistotu ale ještě nemá, protože naposledy podlehla na domácí půdě Anglii 2:3. V tabulce je Španělsko první s náskokem dvou bodů na Anglii.
Chorvatsko

Chorvatsko zatím nenavázalo na parádní mistrovství světa, kde skončilo na druhém místě, vstup do Ligy národů se mu nepovedl. V prvním utkání Chorvati předvedli velmi špatný výkon a prohráli proti Španělsku vysoko 0:6. Druhý zápas už byl lepší, doma před prázdným stadionem Chorvatsko remizovalo 0:0 s Anglií. I tak je zatím ale ve tříčlenné skupině na posledním místě se ztrátou tří bodů na druhou Anglii.
Zdravím a vítám všechny příznivce evropského fotbalu u sledování on-line přenosu utkání Ligy národů UEFA mezi reprezentacemi Chorvatska a Španělska. Zápas se odehraje na Stadion Maksimir v Záhřebu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.