Liga národů UEFA - Liga národů UEFA - liga A - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Island : Švýcarsko - 15. října 2018   20:45

Island
Island
81' Finnbogason
1:2
(0:0)
Švýcarsko
Švýcarsko
52' Seferović  (Xhaka) • 67' Lang  (Shaqiri)
Island
Halldórsson – Eyjólfsson, Árnason, R. Sigurdsson, Magnússon – E. Bjarnason, Sigurjónsson (84. A. Gudmundsson), B. Bjarnason, Traustason (68. Gíslason) – G. Sigurdsson (C) – Finnbogason.
Ekberg – Culum, Hallberg (všichni Švédsko)
Laugardalsvöllur, Reykjavik
5 647 diváků
Švýcarsko
Mvogo – Lang, Schär, Elvedi, Moubandje – Zakaria, Xhaka (C) – Seferović (90+1. Al. Ajeti), Shaqiri, Zuber (88. Fassnacht) – Gavranović (69. E. Fernandes).

To je pro tuto chvíli z mé strany už vše, přeji hezký zbytek pondělního večera a u dalších online přenosů z fotbalu se budu těšit zase na shledanou.
Utkání sledovalo 5 647 diváků.
Držení míče: 43 % : 57 %.
Střely na branku: 9:5. Střely mimo: 4:5. Rohy: 6:4. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 15:14.
Je dobojováno. Hosté nakonec těsné vedení uhájili do konce a připisují si další tři body do tabulky a jsou tak stále ve hře o postup do vyřazovacích bojů. Domácí naopak jsou bez možnosti dostat se do play-off.
90+4'
90+4'
Míč mají hosté a už se nikam neženou. Zápas je tak pomalu, ale jistě u konce.
90+3'
V poslední nastavené minutě ještě zahrávají hosté volný přímý kop po faulu domácího Ragnara Sigurdssona. Ten za svůj prohřešek dostává žlutou kartu.
90+2'
Birkir Bjarnason se dostal ke střele před brankou Švýcarska, ta se však mezi tři tyče nevešla. Následuje tak pouze odkop od Mvogovy branky.
90+1'
Střídání v týmu Švýcarsko: ze hřiště odchází Haris Seferović, přichází Albian Ajeti.
90'
Nastavovat se budou ještě tři minuty navíc.
90'
Po dalším tlaku před brankou hostů se k míči dostali Švýcaři a ti ho poslali do bezpečí. Ještě se tak pokusí zaútočit před domácí brankou.
88'
Střídání v týmu Švýcarsko: ze hřiště odchází Steven Zuber, přichází Christian Fassnacht.
86'
Po další nebezpečné střele zakročil hostující brankář a poslal balon do bezpečí. Do akce tak poslal své spoluhráče.
84'
Domácí mají velký tlak a znovu se natlačili před hostující branku. Kýženého vyrovnání se však zatím nedočkali.
84'
Střídání v týmu Island: ze hřiště odchází Rúnar Sigurjónsson, přichází Albert Gudmundsson.
82'
Vzápětí ubránili domácí nebezpečnou akci hostů a hned na to se vydali znovu do útoku.
81'
Island právě vstřelil branku!
Domácí se dostávají hostům na dostřel jediné branky a trefují se vůbec poprvé v Lize národů. ALFRED FINNBOGASON to trefil naprosto přesně v pokutovém území a i když se proti jeho střele Mvogo natahoval, inkasované brance nezabránil – 1:2.
80'
Zakaria si přidržel soupeře a poslal ho k zemi. U míče jsou tak hosté a bleskově otáčejí hru před branku švýcarského celku.
79'
Hlavičkový souboj na polovině hostů vyhráli Islanďané a hned se nadechují k další akci před hostující brankou.
78'
Seferović táhl akci středem hřiště, nakonec vyslal přihrávku na levou stranu pro Schaqiriho, jenž ale svou střelu poslal jen vedle domácí branky.
76'
Švýcaři se po druhém gólu zatáhli spíše do obrany a snaží se držet svůj dvoubrankový náskok. Na tahu jsou tak Islanďané, kteří se pokusí dostat se svému soupeři na dostřel jediné branky.
74'
Po volném přímém kopu si další zákrok připsal hostující brankář Mvogo. A míč končí za zadní čárou. Následuje tak rohový kop pro domácí.
74'
Schär velmi tvrdě srazil k zemi rozběhnutého domácího hráč. Rúnar Sigurjónsson skončil s bolestivou grimasou na zemi a hostující hráč dostává žlutou kartu.
73'
Míč se poté dostal jen na kopačky domácích a ti tak míří znovu do akce na opačné straně.
72'
Další akce hostů skončila zakopnutím míče za zadní čáru domácími a je tu další rohový kop pro švýcarský celek.
71'
Jacques François Moubandje vyslal přízemní centr na nabíhajícího spoluhráče, ten se však neujal. Hosté ztrácejí balon a na opačnou stranu míří Island.
70'
Po další střele hostů musel do zákroku Hannes Halldórsson, který tak nedopustil, aby hráči Švýcarsky odskočili do tříbrankového trháku.
69'
Střídání v týmu Švýcarsko: ze hřiště odchází Mario Gavranović, přichází Edimilson Fernandes.
68'
Střídání v týmu Island: ze hřiště odchází Arnor Traustason, přichází Rúrik Gíslason.
67'
Švýcarsko právě vstřelilo branku!
Nyní se to už hostům povedlo a ti jdou do dvoubrankového náskoku. MICHAEL LANG dostal míč před odkrytou branku domácích a poté ho pohotově zavěsil pod víko domácí branky – 0:2. Asistence: Xherdan Shaqiri.
67'
Po něm se míč dostal až k brance Islandu, kde ho obránce srazil do bezpečí.
66'
Tvrdý zákrok domácího hráče vyřešila domluva hlavního sudího. Ovšem hosté mají k dispozici další volný přímý kop.
64'
Alfred Finnbogason hlavou zakončoval z pravé strany a pohotový zákrok si připsal brankář hostů.
62'
Další pokus hostů se nedostal mezi tři tyče a hru na druhou stranu otočili Islanďané, kteří se pokusí ohrozit branku hostujícího celku.
60'
Standardní situaci v podobě volného přímého kopu zahráli hosté, ale poté se k ohrožení domácí branky nedostali.
59'
Xherdan Shaqiri poslal Gavranovićovi přihrávku a ten okamžitě vystřelil. Jeho pokus však zaletěl jen vedle levé tyče z pohledu domácího brankáře.
58'
Schör vyslal dalekonosnou střelu na domácí branku, míč ale bez problémů dostal do rukavic Hannes Halldórsson. Poté ho odkopne od svého zařízení.
56'
Zakaria dostal dobrou přihrávku do pokutového území, jeho pokus však opět končí na obraně domácího celku. Následuje tak odkop od branky Islandu.
54'
Domácí na druhé straně zahrozili a po jejich střele musel do zákroku zase hostující brankář, který musel na zemi likvidovat další nebezpečnou střelu.
52'
Hosté se ujímají vedení. Xhaka poslal do pokutového území nadýchaný centr, na který si hlavou vyskočil u pravé tyče HARIS SEFEROVIĆ a přeloboval brankáře hostů. Míč se poté s odrazem od spodní části břevna dostal za jeho záda – 0:1. Asistence: Granit Xhaka.
51'
První zákrok si připsal domácí brankář, který ze vzduchu chytil střelu Seferoviće.
50'
Zakaria se tvrdě opřel do soupeře, kterého zezadu poslal k zemi a sudí tasí první žlutou kartu v tomto utkání. Následuje tak volný přímý kop pro Island.
49'
Magnússon prohrál souboj s hostujícím hráčem a domácí hráči se pak dostali ke střele. Té ovšem chybělo více přesnosti.
49'
Do další akce se ale okamžitě vydali hosté, kteří se však dopustili ofsajdu. Tato situace postrannímu sudímu neunikla a ten zdvihl svůj praporek.
48'
Nic před brankou domácích hosté nevymysleli a do akce se tak poprvé mohou vydat také domácí hráči, kteří už mají míč na své straně.
47'
Hannes Halldórsson zastavil akci hostů a poslal míč na rohový kop, který rozehraje Shaqiri.
47'
Xhaka byl faulován na polovině domácích a hosté tak pokračují s míčem na svých kopačkách.
46'
Hosté začali druhý poločas útočnou akcí, Zakaria našel volného Seferoviće, druhý jmenovaný však na míč nedosáhl.
46'
Střely na branku: 2 – 0
První poločas je za námi. V něm jsme neviděli ani jednu branku. O největší šanci se postaral ve třicáté minutě Gylfi Sigurdsson, jenž nechal vyniknout zákrokem hostujícího brankáře. Uvidíme, co nám nabídne druhý poločas, který začne přibližně ve 21:50.
45'
44'
Hannes Halldórsson po akci hostů odkopl míč daleko od své branky a posílá domácí celek ještě do útočné akce.
43'
Elmar Bjarnason z hranice velkého vápna vystřelil a jeho míč, který prolétl až před branku, nakonec skončil na obraně hostů.
42'
Po dalším souboji dvou hráčů padl na mokrou zem jeden z hostů a ti tak budou u míče. Závěr poločasu se blíží a začalo hustě pršet. Oba celky by se už určitě viděly v kabině.
41'
Bjarnason vyslal dobrý centr do pokutového území, kde ho hlavou trefil jeho spoluhráč, ale znovu se balon za záda hostujícího brankáře nedostal.
40'
Gylfi Sigurdsson rozehrál tuto standardku, ovšem do ohrožení branky hostů se domácí nedostali.
39'
Zakaria sestřelil unikajícího Birkira Bjarnasona a nyní si vyslechl důraznou domluvu hlavního sudího. Domácí budou zahrávat volný přímý kop.
38'
Lang byl vyslán do úniku Elvedim, druhý jmenovaný míč ideálně netrefil a ten skončil v zámezí.
37'
Dlouho si hosté přihrávali míč na vlastní polovině, až ho museli zahrát na malou domů. Teprve nyní pokračuje jejich akce dále a už se blíží před velké vápno.
36'
Domácí příznivci ženou neustále hráče Islandu směrem dopředu a ti je vyslyšeli, po odkopu Hannese Halldórssona míří na opačný konec hřiště.
35'
Schär z hranice velkého vápna poslal přízemní střelu směrem k brance Islandu, tam však byla pozorná obrana, která nepustila Švýcarsko do zakončení.
34'
Shaqiri dostal do běhu dlouhý pas, hned poté vystřelil, jenže jeho pokus byl nepřesný a mezi tři tyče se nedostal.
32'
Domácí pokračují v menším tlaku před brankou hostů, tentokráte ale Mvogo nemusel do akce. Hosté sebrali balon a míří s ním před islandskou branku.
30'
Gylfi Sigurdsson další střelou donutil hostujícího brankáře k dalšímu zákroku. Ten jeho střelu chytil v pádu do rukavic a podržel svůj tým!
28'
Zakaria si vyšlápl na obranu domácích a prošel až do pokutového území, jenže tam se ke střele vůbec nedostal.
27'
Další akce domácích skončila velmi rychle. Traustason to měl na dlouhou nohu a balon nedostihl. Ten skončil jen za postranní čárou.
25'
Centr z pravé strany na nabíhajícího Magnússona nevyšel, jeden z hostů dokázal míč zachytit a poslal ho na kopačky svých spoluhráčů. Ti tak otáčejí hru na druhou stranu.
23'
Hra oproti úvodní desetiminutovce ztratila na rychlosti a akcích. Nyní se hraje spíše ve středu pole a žádný tým si nevypracoval další šance.
22'
Seferović dostal pas od Xhaky, prvně jmenovaný pak vystřelil a jeho prudká střela skončila jen na pozorné obraně islandského týmu.
20'
Alfred Finnbogason se dostal do dobré pozice ke skórování, ale nakonec mu rána nesedla a balon tak končí v moci hostujícího brankáře.
19'
Jacques François Moubandje doběhl balon, který mířil k brance hostů a před dotírajícími domácími hráči ho poslal na malou domů.
18'
Lang vyslal dlouhý nákop před velké vápno, Schär ale na míč nedosáhl. Skončila tak další akce hráčů Švýcarska.
17'
Nyní se chvíli hrálo ve středu pole. Nyní jsou u míče hosté a míří s ním znovu na islandskou stranu.
15'
Hördur Magnússon zahrál dlouhý aut a míč se dostal před velké vápno, střelu Alfreda Finnbogasona však znovu chytá Yvon Mvogo.
14'
Jenže tuto standardní situaci Islanďané nezvládli a trefili jen obranu hostů. Míč však ještě udrželi na kopačkách a pokračují v akci na švýcarské polovině.
13'
Islanďané vybojovali volný přímý kop ze slibné vzdálenosti.
11'
Kári Árnason z pravé strany vyslal střelu, která nijak brankáře hostů neohrozila. Mvogo tak má k dispozici odkop od svého zařízení.
10'
Následovala akce také na švýcarské straně, Lang ale svou přízemní střelu poslal jen do obrany domácího Islandu.
9'
Gylfi Sigurdsson si naběhl k rohu velkého vápna a poté svou střelou nechal vyniknout hostujícího brankáře, který jeho projektil ukryl do rukavic.
8'
Obrana Islandu znovu zapracovala na výbornou, když zastavila další akci hostů, kteří se natlačili před branku Hannese Halldórssona.
7'
Po sérii nepřesností se do akce vydali znovu hosté, ale Langovi u pravé postranní čáry utekl míč a skončil v zámezí. Následuje autové vhazování pro Island.
5'
Xhaka poslal do pokutového území nadýchaný centr, na který však nikdo z jeho spoluhráčů nenaběhl. Do akce tak půjdou domácí, následuje odkop od jejich branky.
4'
Nicméně je z toho další rohový kop, Gavranović se ještě dostal do akce a míč pak obrana poslala zase za zadní čáru.
4'
Elmar Bjarnason procházel přes zhuštěnou obranu hostů, ta ho posté před vlastní branku nepustila. Hned na to unikli Švýcaři a před velkým vápnem svou střelu pokazili.
3'
Švýcaři ho však nezahráli dobře, zkusili to nakrátko, ale domácí fotbalisté dobře pokryli velké vápno a ke střele švýcarského soupeře nepustili.
2'
Z pravé strany se před velké vápno dostali hosté a zakombinovali. Míč pak srazila obrana Islandu na rohový kop.
1'
Magnússon se pokusil zpracovat balon, který mu poslal spoluhráč, to se mu však nepovedlo a rázem ztratili míč také domácí hráči.
1'
Gavranović se hned v úvodu utkání dostal do ofsajdové pasti a hosté tak ztratili míč. Nyní jsou u něho domácí hráči a míří do první útočné akce.
1'

Island: Halldórsson – Eyjólfsson, Árnason, R. Sigurdsson, Magnússon – E. Bjarnason, Sigurjónsson, B. Bjarnason, Traustason – G. Sigurdsson (C) – Finnbogason.
Náhradníci: Kristinsson, Rúnarsson – Sävarsson, Fjóluson, Fridjónsson, Ingason, Sigthórsson, A. Gudmundsson, Gíslason, Kjartansson, A. Skúlason.

Švýcarsko: Mvogo – Lang, Schär, Elvedi, Moubandje – Zakaria, Xhaka (C) – Seferović, Shaqiri, Zuber – Gavranović.
Náhradníci: Sommer, Von Ballmoos – Hadergjonaj, Steffen, Freuler, E. Fernandes, Fassnacht, Al. Ajeti, Sow, Klose.

Rozhodčí: Ekberg – Culum, Hallberg (všichni Švédsko).
Ze zápasu je pro Vás připraven online přenos, kterým Vás mile ráda provedu. Takže o nejdůležitější momenty tak rozhodně nepřijdete. Přeji Vám příjemnou počtenou.
Švýcarsko

Švýcaři, jak už bylo zmíněno, v prvním duelu smetli Island 6:0 a dnes by rádi zapsali další body. S Belgií padli těsně 1:2 a v tabulce jsou na druhém místě se třemi body. Švýcaři drželi s Belgií krok a po prvním poločase byl stav bezbrankový. Belgičané šli do vedení zásluhou Lukakua, na tu však Švýcaři dokázali odpovědět. Remízový stav vydržel do čtyřiaosmdesáté minuty, kdy o třech bodech pro svůj tým rozhodl opět Lukaku.
Dnes nás mezi oběma soupeři čeká druhý vzájemný zápas. Budou hosté znovu úspěšní nebo Island zabere a dokáže si připsat první body? To se nechme překvapit. Čeká nás zajímavý duel, který si nenechte ujít.

Zápasy Švýcarska v Lize národů

Švýcarsko – Island 6:0
Branky:

Belgie – Švýcarsko 2:1
Branky:
58. R. Lukaku (Meunier), 84. R. Lukaku (D. Mertens) – 76. Gavranović (Elvedi)
Island

Islandu se zatím nedaří, zatím je v Lize A na posledním, tedy třetím místě s nulovým počtem bodů a hrozivým skóre 0:9. Pokud Islanďané nezaberou, hrozí jim sestup do Ligy B. Nejprve prohráli se Švýcarskem 0:6. Švýcaři po dvougólovém náskoku z první půle přidali v té druhé další čtyři přesné trefy a jasně dokráčeli ke třem bodům. Poté padli i s Belgií 0:3. Ta si po první části hry vypracovala také náskok o dva góly a ve druhém poločase pak výhru zpečetila jedním gólem. Dnes by tak měli rozhodně bodovat, chtějí-li pomýšlet na postup do vyřazovacích bojů v Lize národů. Uvidíme, jak si dnes Islanďané povedou. Nic jednoduchého je nečeká.

Zápasy Islandu v Lize národů

ŠvýcarskoIsland 6:0
Branky: 13. Zuber (Ricardo Rodríguez), 23. Zakaria (Schär), 53. Shaqiri, 67. Seferović (Schär), 71. Al. Ajeti (Seferović), 82. Mehmedi (Zakaria)

IslandBelgie 0:3
Branky: 29. E. Hazard (pen.), 31. R. Lukaku (Kompany), 81. R. Lukaku (D. Mertens)
Hezký pondělní večer přeji všem příznivcům fotbalu. Dnes je na programu Liga národů UEFA – Liga A a my budeme prostřednictvím tohoto textového online přenosu sledovat duel mezi týmy Island a Švýcarska.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.