Liga národů UEFA - Liga národů UEFA - liga A - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Portugalsko : Polsko - 20. listopadu 2018   20:45

Portugalsko
Portugalsko
34' André Silva
1:1
(1:0)
Polsko
Polsko
66' Milik
Portugalsko
Beto – Cancelo, Pepe (C), Dias, Rodrigues – Sanches, Pereira, Carvalho, Guerreiro (61. Mário) – R. Silva (70. Bruma), An. Silva (87. Éder)
Ramos, Patrício – Fernandes, Pizzi, Fonte, Guedes, Éder, Mário, Neto, Soares, Bruma
Karasev – Demeško, Lunev (všichni Rusko)
Estádio D. Afonso Henriques
Polsko
Szczesny – Kedziora, Cionek, Bednarek, Bereszynski – Klich (75. Goralski), Krychowiak – Grosicki (C) (79. Kadzior), Zielinski (90+4. Szymanski), Frankowski – Milik

Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 1:4. Střely mimo: 1:7. Rohy: 5:5. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 11:13.
Je konec! Dnešní utkání nakonec končí nerozhodným výsledkem 1-1. Druhý poločas nám rovněž nabídl celkem vyrovnanou podívanou, avšak stále bylo směrem dopředu nebezpečnější Polsko, které se nakonec dočkalo vyrovnávací branky, o kterou se z pokutového kopu postaral Milik. Této brance ale předcházel nedovolený zákrok v podání Pereiry, který za tento čin obdržel přímou červenou kartu, hlavní sudí rovněž nařídil již zmiňovanou penaltu. Koncovka zápasu nám nabídla územní převahu Polska, které se ale k vedoucí brance už nedostalo.
90+5'
90+4'
Střídání v týmu Polsko: ze hřiště odchází Damian Szymanski, přichází Piotr Zieliński.
90+3'
Poté ale přišla nepovedená přihrávka z dílny Krychowiaka, která tak přinesla ztrátu míče. Portugalsko se ale u balónu moc dlouho neohřálo.
90+2'
Polsko dostali ještě jednu možnost, zahrávalo totiž volný kop z velké vzdálenosti. Hosté nakonec rozehráli nakrátko, což soupeři maximálně vyhovuje.
90+1'
Druhý poločas bude nastaven o čtyři minuty.
90'
Žlutou kartu dostává Joao Mário (Portugalsko).
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby. Zatím to vypadá, že utkání skončí nerozhodným výsledkem, avšak stále tu je nastavený čas.
88'
Krychowiak to zkoušel celkem překvapivým nákopem na Milika, což ale k ničemu nevedlo. Naopak velmi dobře zasahoval Pepe.
87'
Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází André Silva, přichází Éder.
85'
Dobré napadání rozehrávky Rodriguese nakonec přineslo zisk autového vhazování, se kterém domácí určitě nebudou příliš pospíchat.
84'
Do konce zápasu zbývá něco málo kolem deseti minut. Polsko je v těchto pasážích aktivnější, naopak domácí se snaží vycházet ze zajištěné obrany.
83'
Následoval ještě rohový kop, na který si na přední tyči naskakoval Bruma. Ten ale odvrátil pouze ke Kadziorovi, jehož rána prosvištěla vedle brány.
82'
Důležitý zákrok v podání Beta! Trestuhodně příliš prostoru měl Zielinski, jehož pohotovou ránu levačku dokázal portugalský brankář zneškodnit.
81'
Ani Krychowiak se neměl k ničemu převratnějšímu, míč tak zamířil na vedle stojícího Zielinskiho, který postupuje k opačné šestnáctce.
80'
Szczesny si popoběhl kousek za vlastní pokutové území, kde svým kolegům pomáhal při kombinaci. Polsko se ale stále drží na vlastní polovině.
79'
Bruma měl na pravém křídle hodně času na centr, který posílal na Mária. Druhý jmenovaný zkoušel zakončit patičkou, míč ale narazil do Bednarka.
79'
Střídání v týmu Polsko: ze hřiště odchází Kamil Grosicki, přichází Damian Kadzior.
78'
Žlutou kartu dostává Przemyslaw Frankowski (Polsko).
78'
Bereszynski se pokoušel dostat za Cancela, který si v souboji nejspíše pomáhal rukama. Hlavní sudí ale nechává pokračovat ve hře.
77'
Rodrigues si nechtěl komplikovat život a do kombinace zapojil také brankáře Beta, jehož odkop zamířil přímo na hlavu Cioneka.
76'
Nakonec jsme sledovali pátý rohový kop Portugalska. I tentokráte se k míči postavil Sanches, jehož centr opět našel Andrého Silvu, který ale neprosadil.
75'
Střídání v týmu Polsko: ze hřiště odchází Mateusz Klich, přichází Jacek Goralski.
74'
Snad poprvé k míči se po svém příchodu na hrací plochu dostal Bruma, který ale nevymyslel nic kloudného. Akce jeho celku je tak u konce.
70'
Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází Rafa Silva, přichází Bruma.
69'
Na hrací ploše to začíná vřít, téměř po každém faulu se debatuje. Tentokráte se ale bude zahrávat rohový kop, který vybojoval Grosicki.
68'
To ale nepřineslo nic nebezpečného, naopak se volného míče zmocnil Pepe, po jehož přihrávce měl Dias velké problémy s napadajícím Milikem.
67'
Ihned po rozehrávce se podél autové čáry hnal Kedziora, který mu cestu vpřed zabarikádoval Rodrigues. Bude z toho autové vhazování pro hosty.
66'
Polsko právě vstřelilo branku!
Je vyrovnáno! K exekuci pokutového kopu se postavil sám faulovaný, tedy ARKADIUSZ MILIK, který i tentokráte volil zakončení k pravé tyči, kam se opět vydal brankář Beto, který si na míč sáhl, avšak to nestačilo.
65'
To se pochopitelně nelíbí hostujícímu celku, avšak Milik půjde zahrávat opakovanou penaltu...
64'
Milik sice pokutový kop zužitkoval, avšak hlavní sudí nechává celou situaci zopakovat. Jeden z hráčů totiž vběhl do pokutového území mnohem dřív.
64'
Žlutou kartu dostává Ruben Dias (Portugalsko).
63'
Tak pozor, tohle může mít fatální následky! Sám na bránu se totiž řítil Milik, kterého v roli posledního hráče fauloval Pereira. Je z toho červená karta a pokutový kop!
63'
U rohového praporku to zvládl hostující Kedziora, který ale bezmyšlenkovitě odkopl míč na druhou stranu, kde se k autu dostane Rodrigues.
62'
Polsko ještě zahrávalo rohový kop, po kterém se ke střele dostal Zielinski. Tento projektil nebyl zrovna povedený, Beto opět nemusel zasahovat.
61'
Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází Raphael Guerreiro, přichází Joao Mário.
60'
To už bylo mnohem lepší. Frankowski se přeci jenom dostal k centru, který směřoval na zadní tyč, jenomže na poslední chvíli přispěchal Cancelo.
59'
Také brankář Szczesny si vyzkoušel práci s míčem. Zkušený strážce tyčí levačkou přihrál Krychowiakovi, který si vymodlil nedovolený zákrok.
58'
Grosicki nyní nehledal žádnou složitost, naopak si hrudí sklepl míč na levou nohu, načež vypálil nad branku. Beto pouze kontroloval dráhu letu balónu.
57'
Poslední vteřiny patří domácímu celku, který výrazně zpřesnil hru. Portugalsko to hodně často zkouší přes pravou stranu, kde se pohybuje Cancelo.
56'
Guerreiro měl dostatek času na centr, ten ale i přesto přetáhl až na druhou stranu. Jeho kolega Sanches ale uspěl v osobním souboji.
55'
Po něm to teatrálním pádem zkoušel Milik. Hlavní sudí i tentokráte nechal pokračovat ve hře, načež Rafa Silva vybojoval autové vhazování.
54'
Na zemi se sice ocitl domácí Pereira, avšak o nedovolený zákrok se nejednalo. Polsko okamžitě založilo rychlý protiútok.
53'
K oné rozehrávce se nakonec postavil Grosicki, který to zkoušel skákavým centrem, jehož dráha letu směřovala přesně na hlavu Guerreira.
52'
Na druhé straně se k hranici šestnáctky dostal Frankowski, který prudkou nabídku poslal do nohy Pepeho. Rohový kop pro hostující celek.
51'
Cancelova přihrávka našla v pokutovým území Rafu Silvu, který to zkusil pohotovou ránou. Szczesny neměl se slabým projektilem žádné starosti.
50'
Portugalsko to i tentokráte zkoušelo přes pravé křídlo, kde se Sanchesovi nepodařilo procedit míč na Cancela. Následovat bude autové vhazování.
49'
Dias vyvezl balón až k půlící čáře, kde našel Andrého Silvu. Střelec první branky se zbavil svého strážce a poté přiťukl do strany na Sanchese.
48'
Hned v samotném úvodu si situaci zkomplikoval Pereira, který nakonec u rohového praporku dokázal trefit nohu soupeře, od které se míč odrazil za čáru.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost domácí, kteří budou ve druhém poločase hrát zleva doprava.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nabídl jedinou branku, o kterou se postaral domácí forvard André Silva, jenž zužitkoval rohový kop. Sledovali jsme ale celkem vyrovnanou podívanou, přičemž nebezpečnější bylo Polsko, které si přichystalo několik velice slušných šancí, avšak ani jedna neskončila v síti. Naopak soupeř byl maximálně efektivní, neboť se mu podařilo využít hned první z nich. Hosté tak mají do druhého poločasu co zlepšovat, i tak před sebou mají ještě polovinu zápasu.
45'
44'
Rodrigues poslal k zemi Frankowskiho, avšak hlavní sudí nechal pokračovat ve hře. Výsledkem je zisk rohového kopu pro hosty.
43'
Polsko má v posledních minutách převahu, avšak k vyrovnávací brance se stále nedostalo. Nyní se do rozehrávky zapojil také brankář Szczesny.
40'
Bednarek si ve středu hrací plochy vybral Zielinskiho, který musel jednat rychle. Nakonec po jeho akci zakončoval Frankowski, proti kterému velmi dobře vyběhl Beto.
39'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude nastavovat.
38'
Tak nakonec to bylo zcela opačně, neboť hlavní sudí nařídil volný kop pro Polsko. Grosicki to zkoušel prudkým centrem, po kterém Kedziora hlavičkoval do břevna.
37'
Patřičně důrazně si nyní počínal hostující zadák Cionek, který odtlačil od míče Andrého Silvu. Na druhé straně si nedovoleným zákrokem pomohl Klich.
36'
Ihned po rozehrávce se Polsko dostalo ke kombinaci na vlastní polovině, kterou neúnavně napadal soupeř, který nakonec vytlačil Kedzioru až k jeho vlastní šestnáctce.
35'
Hosté to nyní budou mít hodně složité, prohrávají totiž o jednu branku. Do konce zápasu ale zbývá dostatek času, skóre se klidně může obrátit.
34'
Portugalsko právě vstřelilo branku!
Máme tady úvodní branku dnešního zápasu! Rohový kop z levé strany obstaral opět Sanches, který to zkoušel cvičeným signálem. Jeho centr plachtil na přední tyč, kde se k hlavičce dostal ANDRÉ SILVA, jeho prodloužení prudkého centru skončilo až za polským brankářem.
34'
Sérii osobních soubojů nakonec utnul až André Silva, který šikovně roztáhl hru na Guerreira, po jehož přihrávce pálil vedle brány aktivní Sanches.
33'
Postupný útok nakonec nabídl zakončení v podání Sanchese, které ale skončilo na noze protihráče. Aby toho nebylo málo, tak si faulem pomohl Carvalho.
32'
Klich si sice dokázal poradit se skákavým míčem, poté ho ale snadným způsobem odzbrojil Carvalho, který ihned přenášel hru na Sanchese.
31'
Poté se k pohotovému centru dostal domácí Cancelo, který našel pouze hlavu jednoho z protihráčů. Portugalsko se ale drží s míčem na útočné polovině.
30'
Nenápadný André Silva dokázal v souboji předskočit Bednarka, poté přihrával do strany, kde si nedovoleným zákrokem pomohl Bereszynski.
29'
Polsko se snažilo založit rychlou akci, jenomže Bereszynski nedokázal kloudně přihrát pod sebe, kde se navíc nacházel pouze Pepe.
28'
Žlutou kartu dostává Jan Bednarek (Polsko).
24'
Klichovi se nepodařilo rozehrát dle představ, ve středu hrací plochy totiž jako první zasahoval Rafa Silva, kterého ale důrazným způsobem atakoval Milik.
23'
Posléze to dalekonosným nákopem zkoušel Dias, který na druhé straně hledal rychlonohého Cancela. Druhý jmenovaný se ale nacházel v ofsajdu.
22'
Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku, na první branku stále čekáme. Mimo jiné sledujeme vyrovnanou podívanou, nyní má míč na kopačkách Portugalsko.
21'
Jenomže do hry se začíná dostávat celá řada nepřesností. Po jedné z nich se k míči dostal Rodrigues, jehož odkop našel pouze hruď Bednarka.
20'
Klich rychle poslal míč dopředu, kde zasahoval pozorný Dias, který odklidil míč daleko do zámezí. Kedziora okamžitě obstaral autové vhazování.
19'
Jenomže záhy se nepřesností prezentoval Pereira, kterému se nepodařilo vysunout Rafu Silvy. Hrací předmět skončil až u polského brankáře.
18'
Portugalský brankář rozjel další akci od své branky. Po ní se jeho celek nastěhoval na útočnou polovinu, kde už delší dobu kombinuje.
17'
Polsko mělo k dispozici standardní situaci z levé strany, která ale nepřinesla nic nebezpečného. Poté se ale do zakončení dostal Frankowskiho, kterého vychytal Beto.
16'
Z hodně velké vzdálenosti zkoušel své štěstí Cancelo, jehož dělovka pravou nohou směřovala daleko vedle brány. Szczesny nemusel zasahovat.
15'
Rodrigues to zkoušel podél autové čáry, kudy ale cestička vpřed nevedla. I tak domácí obránce vybojoval další roh, který z levé strany obstará Sanches.
14'
Navíc se Polsko dostalo k autu, po kterém rozjelo celkem slušnou kombinaci, která přinesla celkem ostrý zákrok v podání Frankowskiho.
13'
Pepe dokázal přenést hru na Cancela, který si sice pohlídal ofsajdovou lini, jenomže ptoé nedokázal přejít přes hostujícího Bereszynskiho.
12'
Na druhé straně si obrannou povinnost splnil Pepe, který zkontroloval dráhu letu míče. Jeho spoluhráč Rodrigues obstará autové vhazování.
11'
Žlutou kartu dostává Thiago Rangel Cionek (Polsko).
11'
Posléze to byl právě Sanches, který táhl kontr po pravé straně. Tento talentovaný záložník si zasekl míč na levačku, poté ale trefil pouze Cioneka.
10'
K oné rozehrávce se nakonec postavil Sanches, který kroutil míč do malého vápna, kde se nejvýše do vzduchu dostal hostující Bednarek.
9'
Na levém křídle si nedovoleným zákrokem pomohl právě Bereszynski, který evidentně nestíhal Cancela. Následovat bude standardka z pravé strany.
8'
Opět se k míči dostal také brankář Beto, který zvolil polovysoký centr na pravou stranu. Ten se ale stal snadnou kořistí hostujícího Bereszynskiho.
7'
Carvalho si chtěl narazit se Sanchesem, avšak hned druhá přihrávka byla hodně přesná, což přináší zisk míče pro polskou reprezentaci.
6'
Také obrana Polska si pohrála s kulatým nesmyslem. Kedziora chtěl poslat míč vedle stojícímu Grosickimu, tento záměr ale přečetl Guerreiro.
5'
A stále ten stejný obrázek. Tentokráte se rozehrávky ujal Pepe, který ihned přiťukl vedle stojícímu Diasovi, jenž míří s míčem ke středovému kruhu.
4'
Portugalsko se nyní dostalo k celkem zdlouhavé kombinaci, do které se zapojila také útočná řada. V tuto chvíli s míčem operuje Cancelo.
3'
Poprvé se k míči dostal brankář Beto, který raději rozehrál na jistotu do strany, kde číhal Rodrigues, který pro změnu přenesl hru na druhou stranu.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali hosté, kteří budou hrát zleva doprava.
1'

Portugalsko: Beto – Cancelo, Pepe (C), Dias, Rodrigues – Sanches, Pereira, Carvalho, Guerreiro – R. Silva, An. Silva
Náhradníci: Ramos, Patrício – Fernandes, Pizzi, Fonte, Guedes, Eder, Mario, Neto, Soares, Bruma

Polsko: Szczesny – Kedziora, Cionek, Bednarek, Bereszynski – Klich, Krychowiak – Grosicki, (C) Zielinski, Frankowski – Milik
Náhradníci: Fabianski, Skorupski – Blaszczykowski, Buksa, Goralski, Kadzior, Kaminski, Matynia, Olkowski, Piatek, Pietrzak, Szymanski

Rozhodčí: Karasev – Demeško, Lunev (všichni Rusko).
Polsko

Na opačné straně se nachází reprezentace Polska, která se v posledních měsících nenachází v ideální formě. Vše začalo zpackaným šampionátem, po kterém následuje špatný herní projev v rámci Ligy národů. Polsko doposud získalo jeden jediný bod, což pochopitelně stačí pouze na poslední pozici. Poláci sice v úvodním duelu proti Itálii vybojovali cennou remízu, tento získaný bod ale byl zároveň tím posledním. Poté následovala již zmiňovaná přestřelka proti Portugalsku, kterou lépe zvládla reprezentace z Pyrenejského poloostrova. Polsko nezvládlo ani třetí skupinový zápas, tentokráte podlehlo Itálii, která vstřelila jedinou branku ve druhé minutě nastaveného času.
Portugalsko

Fotbalisté Portugalska si už zajistili postup do následného play-off o prvenství v Lize národů. Domácí celek dnešního utkání sice odehrál tři zápasy, avšak druhá Itálie má už skupinovou fázi za sebou. Portugalsko momentálně má na svém kontě sedm bodů, přičemž neprohrálo ani v jednom případě. První skupinové klání nám nabídlo velice zajímavý duel proti Itálii. Tento zápas nakonec rozlouskla jediná branka, o kterou se postaral portugalský forvard André Silva. Poněkud výraznější gólovkou spoušť nabídl duel proti Polsku. Portugalsko sice po necelých dvaceti minutách prohrávalo, avšak nakonec otočilo na 3:1, přičemž soupeř ještě zápas zkorigoval kontaktní brankou. Poslední skupinový zápas nabídl bezbrankovou remízu proti Itálii, což Portugalsku plně stačilo k postupu.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Liga národů UEFA má na programu poslední skupinové zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Portugalskem a Polskem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.