Liga národů UEFA - Liga národů UEFA - liga B - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Irsko : Wales - 16. října 2018   20:45

Irsko
Irsko
0:1
(0:0)
Wales
Wales
58' H. Wilson
Irsko
Randolph – Keogh (C), Duffy, K. Long (75. Hogan) – Doherty, C. Christie, Arter, Hendrick, McClean – Robinson (60. Maguire) – O'Brien (56. S. Long).
Björn Kuipers – Sander van Roekel, Ervin Zeinstra (všichni NED)
Aviva Stadium, Dublin
Wales
Hennessey – Roberts, Chester, A. Williams (C), Davies – Smith (75. Thomas), Allen – H. Wilson (85. Gunter), Brooks (87. An. King), Lawrence – Roberts.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký večer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 46 % : 54 %.
Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 1:3. Rohy: 5:4. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 12:5.
Utkání je u konce na straně Walesu propuká velká radost. O osudu utkání totiž rozhodla jediná branka a tu dali právě hosté, když se v 58. minutě parádně trefil z přímého kopu Harry Wilson. Irové sice byli ve druhé půli v koncovce dost aktivní, jenže střelám scházela potřebná razance, Hennessey prakticky nemusel vytáhnout žádný hvězdný zákrok. Naopak na druhé straně byl blízko gólu Chester a v závěru musel brankář Randolph hasit nebezpečný brejk do rozhozené obrany. Zápas tak skončil výsledkem 0:1 a ten posunul Wales do čela skupiny s šesti body. Irsko je poslední s jediným bodíkem.
90+5'
90+5'
Prudká střela z hranice pokutového území končí vysoko nad...
90+5'
Ještě jeden roh pro Irsko, do vápna přiběhl i gólman Randolph.
90+4'
Randolph pro tuto chvíli zachránil svůj tým, když levou nohou vykopl zakončení po brejku dvou na jednoho, Irové teď musí pospíchat.
90+3'
A gólman Walesu si také Hendrickův centr zvládl stáhnout ze vzduchu do rukavic.
90+2'
Roh pro Irsko, před Hennesseym je hodně živo.
90+1'
Po centru S. Longa se na levé straně do střely položil McClean, dal do toho vše co mohl, ale Hennesseyho nepřekonal. Ten si u své pravé tyče připsal důležitý zákrok.
90'
Rozhodčí přidá čtyři minuty.
89'
Po rozehrávce vznikl v šestnáctce Walesu menší zmatek, jenže domácí nedokázali zakončit a obrana v červeném odkopla.
88'
Davies odvrátil před dotírajícím Shanem Longem, Irové vhazují z pravé strany.
87'
Střídání v týmu Wales: ze hřiště odchází David Brooks, přichází Andy King.
86'
Wales drží míč daleko od svého gólmana, to je to, co hostům maximálně vyhovuje.
85'
No tak to se Hendrickovi vůbec nepovedlo, nízký centr hosté bez potíží odvrátili a alespoň pro tuto chvíli se ubránili.
85'
Střídání v týmu Wales: ze hřiště odchází Harry Wilson, přichází Chris Gunter.
84'
Hostujícímu Brooksovi byl odpískán nedovolený zákrok na McCleana a je tu velmi zajímavý přímý kop pro Irsko. Nejprve ale už zmíněné střídání.
83'
Maguireho hlavičkové přiklepnutí na Hogana skončilo slabým zakončením, Hennessey jeho hlavu hravě pokryl.
82'
Kombinace po zemi nevedla ani k centru, ani ke střele, Irsko už pospíchá dopředu.
81'
Roh pro Wales.
80'
Wales chystá další změnu, nejprve se ale musí počkat na přerušení hry.
79'
Wales dostává od soupeře čím dál více šancí na průnik do pootevřené obrany, zatím toho ale nedokáže využít.
77'
Po rychlém obtočení se kolem obránců pálil hostující Roberts z vápna nad Randolphovo břevno.
75'
Střídání v týmu Irsko: ze hřiště odchází Kevin Long, přichází Scott Hogan.
75'
Po rozehrání rohového kopu si na prudký centr naběhl James Chester, jenže svou hlavičku zblízka poslal těsně mimo! Tohle byla obrovská šance na navýšení náskoku.
75'
Střídání v týmu Wales: ze hřiště odchází Matthew Smith, přichází George Thomas.
74'
Přečíslení čtyři na dva skončilo Lawrenceho sraženou střelou a tečí na rohový kop.
74'
Dlouhý Christieho aut neměl úspěch, hosté hravě odhlavičkovali a navíc se dostali do rychlého brejku.
73'
Tak tohle bylo od Lawrence hodně nepřesné, jeho centr přelétl všechny a všechno a skončil za domácí brankou.
72'
Už se zase hraje na druhé straně a Wales si dá další přímý kop.
71'
Na hranici šestnáctky se ve skluzu střetli domácí Shane Long a hostující hostující Ben Davies. Rozhodčí si všiml, že pád domácího hráče byl hodně teatrální a udělil mu žlutou kartu.
69'
Nakonec to hosté rozehráli jako signál a nutno říci, že to byl hodně nepovedený signál. Slabý centr skončil u irské obrany.
68'
Duffy srazil u pomezní čáry unikajícího T. Robertse, Wales tak bude rozehrávat další standardní situaci. U míče je Lawrence.
66'
Po Dohertyho přiklepnutí předvedl kličkovanou ve vápně Jeffrey Hendrick a poté i tvrdě vypálil. Jenže přesně do Hennesseyho rukavic.
65'
Rozehra pro Wales nebezpečná nebyla, ale domácí tým se velice rychle vrátil k míči a opět se tlačí před Hennesseyho.
65'
Irsko by rádo vyrovnalo, následovat bude rohový kop z pravé strany.
63'
Shane Long dostal přihrávku do ofsajdové pozice, jeho následný pokus o oblouček přes Hennesseyho tak byl zcela zbytečný.
62'
Maguire se ihned zapojuje do útočné činnosti, zatím ale jeho snaha skončila kousek za půlící čárou.
60'
Střídání v týmu Irsko: ze hřiště odchází Callum Robinson, přichází Sean Maguire.
60'
Hosty vedoucí gól velice nabudil a opět jsou natlačeni před šestnáctku domácího Irska.
58'
Wales právě vstřelil branku!
Hosté jdou do vedení! Míč si na přímý kop nachystal HARRY WILSON, perfektně překonal zeď a gólman Randolph mohl pouze sledovat, jak se střela třepotá v jeho síti – 0:1.
57'
Domácí Arter kousek před vápnem trefil ve skluzu C. Robertse a nabídl tak Walesu velice nebezpečný přímý kop!
56'
Střídání v týmu Irsko: ze hřiště odchází Aiden O'Brien, přichází Shane Long.
55'
Domácí chystají první změnu, do hry se zapojí Shane Long.
54'
Doherty se s míčem neprobojoval ani na dohled šestnáctky Walesu, hosté vyráží na postupnou zteč.
52'
Poměrně rychlá akce hráčů v zeleném skončila prudkým centrem, jenže ten Hennessey očekával a na vysoký pas si počkal.
51'
Chestera zastavila obrana Irska a domácí už sami míří dopředu.
49'
Tvrdý zákrok na unikajícího Wilsona předvedl domácí James McClean a je tak druhým hráčem Irska, který si dnes prohlédl žlutou kartu.
48'
Slabý centr z levé strany ani nedolétl k malému vápnu hostů, tohle bylo pro Wales velmi snadné.
47'
O'Brien si dle rozhodčího pomohl v souboji o míč faulem, Wales rozehrává z vlastní poloviny.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 21:49.
Máme za sebou první půli, která nepřinesla mnoho šancí, oba týmy si dávaly velký pozor a soupeře nepouštěla k zakončení. Největší šance vznikla tak trochu omylem, po Smithově podklouznutí se ke střele dostal domácí Christie, Hennessey ale jeho pokus k zadní tyči dokázal vyrazit. Další náznaky šancí zvládli Randolph s Hennesseym pokrýt a do kabin se tak odešlo za stavu 0:0.
45+1'
45'
Rozhodčí nastaví jednu minutu.
44'
V posledních okamžicích jsou hosté krapet aktivnější, jen schází finální fáze, střelecké pokusy na Randolpha.
42'
McCleanovi se nelíbilo, že mu byl odpískán zákrok na Smithe, naznačuje, že trefil míč. Sudího ovšem neobměkčil a Wales bude rozehrávat od pomezní čáry.
41'
Allen neúspěšně prostrkával míč na hranici pokutového území, hosté však pokračují v obléhání pokutového území soupeře.
39'
Lawrencův zákrok přináší pro Irsko přímý kop, rozehrává se však z hloubi pole, tohle bude postupná rozehrávka.
37'
Po centru se k hlavičce dostal Duffy, mířil ale přesně doprostřed branky, kde stál připravený Hennessey.
36'
Už se zase hraje na druhé straně a Matt Doherty vybojoval pro Irsko rohový kop.
36'
Po centru zkusil efektní patičku hostující T. Roberts, nebylo to ovšem potřebně prudké a Randolph si připsal snadný zákrok.
35'
Kličku vestoje chtěl na McCleana vytáhnout Brooks, domácí hráč však jeho úmysl vystihl a o míč jej připravil.
33'
Levou stranou se probíjel k vápnu hostující Ben Davies, před šestnáctkou šel do souboje s Arterem, kterého fauloval a za zákrok dostal žlutou kartu.
32'
Po dlouhém autovém vhazování to z otočky zkusil O'Brien, jeho ráně však scházela razance a také přesnost. Wales neměl s pokrytím pokusu žádný problém.
32'
Vysoký pas na Robinsona zvládl zastavit hostující Chester, Irové budou pouze vhazovat.
30'
Hendrickova přihrávka pro změnu skončila u dobře bráněného spoluhráče, Irsko je ale i nadále u míče a pokouší se o tlak.
29'
Úmysl vysunout McCleana dlouhou přihrávkou po zemi se minul účinkem, nepřesný pas totiž skončil v zámezí.
28'
Trocha nepřesností na polovině Walesu, vše ukončil dlouhým odkopem Ashley Williams.
27'
Nepřesný pas za obranu Walesu skončil u Hennesseyho, ten se pozvolna chystá k odkopu.
25'
Davies se uvolnil na levé straně a ihned hledal centrem své spoluhráče. Obrana Irska odkopla na aut. Toho se zhostil právě Ben Davies.
23'
Brooksova narážečka skončila u McCleana, domácí si vybojovali autové vhazování.
22'
Další trochu kostrbatá rozehra hostů poblíž vlastní šestnáctky, Robinson zvládl vytvořit zmatek a Wales měl problém vyvézt míč do bezpečí.
20'
Obranná řada Walesu kombinuje u středové čáry a vyčkává na vhodný okamžik pro útok.
18'
Akce Walesu stále končí velký kus před vápnem soupeře, domácí tým velice dobře vykrývá prostory.
16'
Teď už se žlutilo, Brookse nyní fauloval Kevin Long a rozhodčí už neměl slitování.
15'
Nyní už jdou kupředu hráči Walesu, je to ale hodně rozvážné a pomalé.
14'
Domácí McClean se u pomezní čáry dopustil tvrdého zákroku na Brookse, zatím se to obešlo bez žluté karty, pouze s domluvou.
14'
Hendrick tlačil zleva míč před Hennesseyho, jeho centr byl ale sražen.
12'
Velká malá domů na Hennesseyho, ten musel bleskově z branky, aby před dotírajícími hráči odkopl.
10'
Následná standardka už nebezpečná nebyla, hosté se ubránili a už míří kupředu.
9'
První velká příležitost utkání! Hostující Chester přihrával na Smithe, jenže ten podklouzl a rázem se k míči dostal Christie. Ten mířil na zadní tyč, Hennessey se ale zvládl natáhnout a vyrazit na roh!
8'
Hendrick neposlal do šestnáctky vůbec špatný centr, po jednom vzdušném souboji musel jít Hennessey nahoru a míč si stáhnout do rukavic.
8'
Centr domácího O'Briena byl obranou Walesu odkopnut, Irsko má k dispozici první rohový kop.
7'
Neuspěl ani hostující Roberts, Irové vhazují McCleanem.
6'
Zatím je to z obou stran hodně opatrné, ani jeden z týmů nechce udělat chybu a tak se hraje do dobře postavených obran.
5'
O akci se nyní pokusili domácí, jejich centr po zemi z pravé strany ale skončil u obránců v červených dresech.
4'
Ashley Williams posílal zprava centr do pokutového území, dal tomu ale mnoho energie a pas skončil mimo hrací plochu.
3'
Na druhé straně si do vápna sbíhal Roberts, byl ale Duffym vytlačen až k pomezní čáře.
2'
Irové mají míč na svých kopačkách a postupně roztáhli hru až na útočnou polovinu, kde ale O'Brien neudržel hru ve vymezeném prostoru. Hosté vhazují.
1'

Irsko: Randolph – Keogh (C), Duffy, K. Long – Doherty, C. Christie, Arter, Hendrick, McClean – Robinson – O'Brien.
Náhradníci: C. Doyle, McDermott – Williams, Meyler, Williams, A. Browne, S. Long, Maguire, Stevens, Egan, Hourihane, Hogan.

Wales: Hennessey – Roberts, Chester, A. Williams (C), Davies – Smith, Allen – H. Wilson, Brooks, Lawrence – Roberts.
Náhradníci: D. Ward, Davies – Gunter, J. Richards, An. King, Vokes, Woodburn, John, Rodon, G. Edwards, Freeman, Thomas.

Rozhodčí: Björn Kuipers – Sander van Roekel, Ervin Zeinstra (všichni NED).
Oba týmy jsou již na hrací ploše, na řadě jsou národní hymny. Nejprve Walesu, hned poté i Irska.
Zápas na Aviva Stadium v Dublinu začne ve 20:45, takže si na tento čas nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Björn Kuipers, kterému budou na pomezí asistovat Sander van Roekel a Erwin Zeinstra. Všichni pánové jsou z Nizozemska.
Wales

Hosté jsou na tom v této skupině i něco lépe, na druhém místě mají po dvou zápasech tři body za jednu výhru a jednu porážku a na vedoucí Dánsko ztrácí jediný bodík. Wales do této soutěže vstoupil už zmíněnou jasnou výhrou nad Irskem 4:1, aby pak ale v Dánsku podlehl 0:2. Skupina se tím pádem hodně zamotala a každé utkání tak může být pro všechny týmy důležité.
Irsko

Domácí tým tuto ligu nezahájil zrovna dobře, po dvou odehraných zápasech má pouhý jeden bod a na posledním místě musí čelit hrozbě sestupu do Ligy C. Irové nejprve podlehli ve Walesu vysoko 1:4, aby pak doma remizovali s dalším účastníkem z Dánska 0:0. Pokud chtějí pomýšlet na setrvání v této lize a nejít níže mezi slabší týmy, bylo by záhodno dnes doma bodovat za plný počet bodů. Nic lehkého to ale nebude... Forma také není kdovíjaká, vždyť Irsko naposledy vyhrálo v červnu proti USA a předtím v říjnu 2017 proti dnešnímu soupeři z Walesu.
Dobrý večer u Evropské ligy UEFA. Společně se podíváme na duel Ligy B, skupiny 4, ve kterém se střetnou Irsko a Wales.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.