Liga národů UEFA - Liga národů UEFA - liga C - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bulharsko : Slovinsko - 19. listopadu 2018   20:45

Bulharsko
Bulharsko
68' Ivanov
1:1
(0:0)
Slovinsko
Slovinsko
75' Zajc
Bulharsko
Petkov – Popov S., Bodurov, Božikov, Nedjalkov – Kostadinov, Slavčev, Dimitrov (64. Ivanov) – Delev (73. Zanev), Popov I. (C), Kostov (59. Vasilev)
Göçek – Eyisoy, Yilmaz (všichni Turecko)
Nacionalen Stadion Vasil Levski (Sofie)
Slovinsko
Beleč – Skubič, Blažič, Mevlja, Struna – Iličič (C), Derivševič (58. Bijol), Rotman, Verbič (72. Vančas) – Bezljak, Zajc (88. Stulač).

Utkáním vás provedl Tomáš Suchánek a já vám děkuji za pozornost.

1. Norsko – 13 bodů (postup Liga B).
2. Bulharsko – 11 bodů (zůstává v Lize C).
3. Kypr – 5 bodů (sestup Liga D – tabulka třetích týmů)
4. Slovinsko – 3 body (sestup Liga D).
Bulharsko – Slovinsko 1:1!

Ve druhém poločase jsme se přeci jen dočkali branek. Padlo po jedné do každé branky. Za domácí se prosadil po pár vteřinách na hřišti Galin Ivanov. Za Slovince se prosadil pár minut poté Miha Zajc.
90+4'
90+3'
Ještě odmáván ofsajd domácímu Popovovi.
90+2'
Roman Bezljak utekl obraně Bulharska, ale svůj brejk brankou nezakončil! Skvělý zákrok předvedl brankář Petkov!
90+2'
Jaka Bijol (Slovinsko) si za sůj zákrok vysloužil žlutou kartu.
90+1'
Bulharsko chce rozhodnout! Ivelin Popov se snažil dorážet před brankou, opět se však vyznamenal brankář Beleč!
90'
Kostadinov trefil svou ranou prostor branky u levé tyče, ale zároveň připraveného Beleče, jenž si připsal velmi povedený zákrok!
87'
Střídání v týmu Slovinsko: ze hřiště odchází Zajc, přichází Stulač.
87'
Petar Zanev se odhodlal k ráně z velké vzdálenosti, ta však minula branku Slovinců o pořádný kus.
85'
Zanev přetáhl centr z levé strany na pravou, kde zavíral hru Galin Ivanov, jenž poté poslal míč přesně do náruče brankáře Vida Beleče.
83'
Další faul si připsal domácí Božikov, který visel na Iličičovi jako ozdoba.
81'
Jakop Iličič si počkal na faul Bodurova ve středu hrací plochy. Vyrovnávací branka Slovinska ubrala zápasu na tempu a dramatičnosti.
80'
Volný přímý kop odvrátil bez větších potíží Skubič.
79'
Tentokrát se provinil Roman Bezljaka a Bulharsko si chystá volný přímý kop z velké vzdálenosti.
77'
Radoslav Vasilev se dopustil útočného faulu a sudí Göçek jej odpískal. Bulharsku de facto zhasla šance na postup, jelikož by museli vstřelit ještě tři branky a doufat, že Norsko nenavýší skóre na půdě Kypru.
75'
Slovinsko právě vstřelilo branku!
Z čistého nebe je srovnáno! MIHA ZAJC si zpracoval ve vápně centr od Andraže Struhy a pravačkou míč poslat po zemi do sítě Petkova – 1:1! Asistence: Andraž Struna
73'
Střídání v týmu Bulharsko: ze hřiště odchází Delev, přichází Zanev.
72'
Střídání v týmu Slovinsko: ze hřiště odchází Verbič, přichází Vančas.
72'
Bulharsku stále chybí, k tomu aby postoupili z prvního místa do vyšší ligy dvě branky.
71'
Strahil Popov (Bulharsko) atakoval tvrdě Verbiče a vidí žlutou kartu.
70'
Slovinci odpověděli ranou Rajka Rotmanova z velké vzdálenosti a vedle domácí branky.
68'
Bulharsko právě vstřelilo branku!
Bulharsko otevírá dnešní účet! Střídající GALIN IVANOV, jenž byl na hřišti pouhých pět minut si naskočil ve vápně na centr Strahila Popova a zamířil krásně hlavičkou na zadní tyč – 1:0! Asistence: Strahil Popov.
67'
Anton Nedjalkov přistrčil v souboji Jaka Bijola a hlavní sudí přisoudil míč hostům.
65'
Kapitán Slovinců Josip Iličič zahrál rukou na hrotu útoku a i přes jeho nevoli budou hrát domácí Bulhaři.
64'
Střídání v týmu Bulharsko: ze hřiště odchází Dimitrov, přichází Ivanov.
63'
Nikolajv Dimitrov adresoval dobrý míč na zadní tyč, kde byl Spas Delev, ale k míči se dostal až u brankové lajny a míč pouze vrátil svou kopačkou do hry.
62'
A nový muž na hřišti Bijol si nyní podržel za dres Slavčeva a je opět pískáno.
60'
Po dlouhé době jsme viděli i Slovince s míčem na útočné polovině, ale faulem se provinil Miha Zajc a bylo po akci.
59'
Střídání v týmu Bulharsko: ze hřiště odchází Kostov, přichází Vasilev.
58'
Střídání v týmu Slovinsko: ze hřiště odchází Derviševič, přichází Bijol.
57'
Roman Bezljak (Slovinsko) stáhl za dres Bodurova a je potrestán žlutou kartou.
57'
Kostov poslal do vápna vysoký míč, jenž si sebral v klidu brankář Vid Beleč.
56'
Ivelin Popov zastaven na hranici šestnáctky. Bulhaři to budou mít hodně težké, jelikož se těžko dostávají vůbec do koncovky, natož aby vstřelili tři branky.
54'
Simeon Slavčev poslal na zem ve středu hrací plochy Mihu Zajce a samozřejmě je odpískán faul.
53'
Bulhaři dohrávali rohový kop a k hlavičce se dostal Božikov, nicméně byl v ofsajdovém postavení a tak byla hra zastavena.
52'
Centr Strahila Popova zablokoval na rohový kop Struna. Bulharsko moc dobře ví jak se hraje souběžné utkání Norsko a evidentně pospíchá.
50'
A vzal za to kapitán Bulharů Ivelin Popov, jenž si našel centr z pravé strany, ale svou hlavičkou z dobré pozice zamířil pouze do středu branky, kde byl připraven brankář Beleč!
Ve druhém utkání této skupiny vede aktuálně Norsko na půdě Kypru již 2:0 a Bulharsko k postupu o skupinu výše potřebuje vyhrát o tři branky!
48'
Centr Derivševiče od rohového praporku vyboxoval brankář Petkov.
47'
Na druhé straně vyrážel centr z pravé strany na rohový kop brankář Petkov.
47'
Úvodní akci druhého poločasu poslal Delev do zámezí. Odkopávat od branky bude brankář Beleč.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:47 .
První poločas je minulostí a viděli hodně bojovnou podívanou, nicméně v úvodu utkání jsme viděli na každé straně jednu velkou možnost, ty však zůstaly nevyužité, a tak je stav po prvních čtyřiceti pěti minutách bezbrankový 0:0.
45'
45'
Spas Delev se teď hezky uvolnil ve středu hrací plochy, hru však přenesl pouze na kopačku soupeře Rajka Rotmana.
44'
Na rohový kop z levé strany si počkal brankář Beleč a kryl jej do svých rukavic.
44'
Miha Zajc se teď musel pořádně natáhnout skluzem, aby odvrátil centr, jenž mířil na Spase Deleva. Je z toho „pouze“ rohový kop pro domácí.
43'
Z hlediště je slyšet mohutné Bulgari, Bulgari! Domácí tým však zatím vybídnutí od svých fanoušků na trávníku nepřetavil v kýženou první branku.
41'
Josip Iličič svedl na hrotu útoku sprintérský souboj s Božikovem. Domácí obránce vyšel z tohoto souboje jako vítěz a zastavil akci Slovinců.
39'
Další faulm tentokrát se provinili hosté zásluhou Romana Bezljaka. Opravdu sledujeme hodně úporné a bojovné utkání o každý metr trávníku.
37'
Nejč Skubič se skácel u rohového praporku a sudí Göçek jej vysvobodil a odpískal nedovolený zákrok bulharského hráče.
35'
Je to zatím hodně o síle. Hraje se na těžkém terénu a teploměr ukazuje 1°C, což také není ideální fotbalová teplota.
33'
Nikolaj Dimitorov se silou propracoval k zakončení z poza šestnáctky, jeho pokus však zamířil nad branku hostů Vše jistil u břevna brankář Beleč, zasahovat však nemusel.
32'
Simeon Slavčev při útočné snaze srazil Romana Bezljaka a sudí přisoudil míč Slovincům.
32'
Amir Dervišević se chopil exekuce, ale míč prošel vedle domácí branky bez cizího zásahu.
31'
Domácí Kostadinov fauloval Iličiče a Slovinci si chystají volný přímý kop z nějakých třiceti metrů.
30'
Bezljaka otřel míč u pravé lajny o Slavčeva a hosté budou vhazovat.
28'
Opět Ivelin Popov, tentokrát centroval z pravé strany pouze do rukavic Vida Beleče.
27'
Bulharsko sebralo dlouhou kombinaci Slovinců ve středu hrací plochy, ale Ivelin Popov zabrzdil brejk Bulharů a rozehrál akci přes obránce.
25'
Vid Beleč si vyběhl na centr z pravé strany a vyboxoval jej do bezpečí z pohledu Slovinců.
24'
Na druhé straně zase padal teatrálně s úmyslem vybojovat si volný přímý kop Josip Iličič, ale ani tady se nenechal turecký hlavní sudí obalamutit.
22'
Penaltu si snažil vymodlit ve vápně Popov, ale sudí Göçek jej rychle a zblízka gestem zvedl z hrací plochy.
20'
Delev se dostal k centu z levé strany, nicméně byl v obležení dvou protihráčů a k zakončení se nedostal.
18'
Iličič si počíhal na Nedjalkova a fauloval jej ve středu hrací plochy.
16'
Hra se po dvou vyložených šancí uklidnila a Bulharsko kombinuje na své polovině.
14'
Bulharsko odpovědělo de facto stejnou mincí! Ve vápně se dostal k přihrávce od Popova Kostov, ale z vyložené pozice netrefil prostor mezi třemi tyčemi!
12'
První tutovku zápasu měli hosté! Bezljak si počkal na centr z levé strany ve vápně, ale z tutové pozice branku Petkov přestřelil
10'
Dobré zakončení poslal na branku Beleče ze střední vzdálenosti Popov, nicméně brankář Slovinka si na míč počkal.
9'
Bezljak fauloval při snaze získat míč na útočné polovině. Míč pro Bulharsko.
7'
Zajc si nyní zpracoval míč za šestnáctkou, nicméně váhal dlouho se střelou, která byla nakonec zablokována. První náznak šance pro Slovince.
5'
Centr z pravé strany nenašel ve vápně Deleva. Obrana Slovinska se úspěšně ubránila, úvod zápasu však patří domácím Bulharům.
3'
Delev nemůže pokračovat na hrotu útoku v akci, byl mu odpískán útočný faul.
1'
Úvodní rozehrávka patřila Slovincům.
1'
Oba týmy jsou na hrací ploše a čekají nás státní hymny.

Bulharsko: Petkov – Popov S., Bodurov, Božikov, Nedjalkov – Kostadinov, Slavčev, Dimitrov – Delev, Popov I. (C), Kostov.
Náhradníci: Evtimov, Makendžiev – Bandalovski, Hadžijev, Ivanov, Kovačev, Malinov, Rajnov, Cvetkov, Vasilev, Zanev. Trenér: Hubčev.

Slovinsko: Beleč – Skubič, Blažič, Mevlja, Struna – Iličič, Derivševič, Rotman, Verbič – Bezljak, Zajc.
Náhradníci: Sorčan, Kotnik – Balkoveč, Berič, Bijol, Kranjc, Stojanovič, Stulač, Vančas, Zahovič. Trenér: Benesedejčič.

Rozhodčí: Gocek -.
BulharskoSlovinsko

Bulharsko dnes hraje o postup o ligu výš, k tomu potřebuje dnes porazit Slovinsko, které naopak má jistý sestup o jednu ligu níže. Střelecky je na tom nejlépe z bulharského týmu Božidar Krajev, hráč dánsko Mydtijlandu se trefil zatím ve dvou případech,