Liga národů UEFA - Liga národů UEFA - liga C - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Norsko : Bulharsko - 16. října 2018   20:45

Norsko
Norsko
31' M. Elyounoussi
1:0
(1:0)
Bulharsko
Bulharsko
Norsko
Jarstein – Elabdellaoui, Nordtveit, Rosted, Aleesami – S. Johansen (C) (78. Fossum), Selnæs, Henriksen – M. Elyounoussi, King, T. Elyounoussi.
Beaton – Connor, Potter (všichni SCO)
Ullevaal Stadion, Oslo
Bulharsko
Iliev – Božikov, Bodurov, Čorbadžijski (49. Vasilev), Zanev – Bandalovski, Kostadinov (78. Kraev), Slavčev (58. Malinov), Nedělev – Despodov, I. Popov (C).

Z tohoto utkání je to vše, přeji Vám hezký zbytek večera.
Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 1:2. Střely mimo: 5:2. Rohy: 6:1. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 15:16.
Je dobojováno! Norsko před pár dny na svém hřišti porazilo Slovince 1:0 a naprosto stejným způsobem dnes udolalo také Bulhary. Právě přes svého dnešního soupeře se seveřané dostávají do čela tabulky, ve které všem týmům zbývají odehrát ještě dva zápasy. O třetí vítězství Norů se dnes zasloužil Mohamed Elyounoussi, jehož branka z 31. minuty byla tou první a zároveň i poslední. Bulhaři po změně stran hru výrazně vyrovnali, ale žádnou větší šanci ke skórování neměli.
90+4'
90+4'
Ivelin Pomov zmařil asi poslední možnost na vyrovnání, svůj nákop totiž přetáhl až k nikým neobtěžovanému Jarsteinovi.
90+3'
Kraevova kolmice byla hodně nepřesná, Aleesami ji zachytil a přihrál Jarsteinovi, který se postaral o dlouhý výkop do bezpečí.
90+2'
King se vrátil do obrany a donutil faulovat Nikolaje Bodurova. Bulhaři tím přichází o velký počet vteřin, kterých do konce zápasu už moc nezbývá.
90+1'
Nordtveit dával malou domů Jarsteinovi, který byl přitom vyběhnutý až k hranici vápna a musel se rychlými kroky vracet k brance, aby odvrátil hrozbu hodně laciného vlastence.
90'
Nad rámec druhého poločasu jsou přidány další čtyři minuty.
89'
Bandalovského centr z hloubi pole byl hodně krátký. Domácí okamžitě přešli do ofenzivy, jenže Mohamed Elyounoussi z devatenácti metrů o hodně přestřelil.
88'
Norové lacino přišli o míč na vlastní polovině. Následný centr do vápna ale eliminovali a zahnali hosty aspoň k půlící čáře.
86'
Mohamed Elyounoussi už toho má plné zuby. Po posledním skluzu zůstává ležet na hřišti a asi si tím říká o střídání.
85'
Kristijan Malinov moc dobře věděl, že svým skluzem netrefí míč, ale rozběhnutého Mohameda Elyounossiho. I tato žlutá karta je udělena naprosto po zásluze.
84'
Jeden z Norů výtečně sklepl nákop Mohameda Elyounossiho k malému vápnu, kde byl Joshua King úplně sám, jenže při snaze vypálit z voleje promáchl! Zatímco King nevěřícně ležel, tak domácí akce ještě pokračovala, dokud Henriksen neposlal střelu vedle levé tyče Ilievovy branky.
83'
Až na několikátý pokus dostali Norové míč do bezpečí. Mohamed Elyounoussi v trochu pomalejším tempu razil do protiútoku, který Nedělev zastavil faulem za žlutou kartu.
81'
Bulhaři se usadili na útočné polovině, drží se kousek před pokutovým územím a způsobují tím mírnou nervozitu mezi domácími fanoušky.
80'
Božikov se s menším zdravotním problémem musel snažit zastavit aktivního Kinga, kterému míč trochu ukopl a zabránil ohrožení Ilievovy brány.
79'
Tarik Elyounoussi byl u míče pozdě a místo kulatého nesmyslu nakopl jen koleno Božikova. Případné vážnější zranění by bylo velkým problémem pro Bulhary, kteří už vyplýtvali všechny tři střídání.
78'
Střídání v týmu Norsko: ze hřiště odchází Stefan Johansen, přichází Iver Fossum.
78'
Střídání v týmu Bulharsko: ze hřiště odchází Georgi Kostadinov, přichází Božidar Kraev.
76'
I tohle vhazování se dalo považovat za standardní situaci. Hlavičkáři v norských službách se však ve vápně k ničemu nedostali.
75'
Havard Nordtveit si pořádně vysušil míč, než ho vhodil do vápna. Rosted jeho aut ještě prodloužil a Norové z následné pranice vytěžili další aut, tentokrát zleva.
74'
Na druhé straně letěly před Jarsteina dva centry. Po tom druhém Nedělev kopal roh, ale Norové si opět věděli rady.
73'
Tarik Elyounoussi nevyužil milimetrově přesný nákop ze středu hřiště. S přihrávkou na dobíhajícího bratrance Mohameda čekal tak dlouho, až ji jeden z hostů vystihl.
72'
Mezi Bodurovem a Kingem už to bylo trochu vážnější. Bulharský obránce za svůj tvrdý skluz vyfasoval žlutou kartu.
71'
A znovu prohřešek proti pravidlům. Mohamed Elyounoussi fauloval Kostadinova, se kterým se ještě trochu požduchal, ale v nic vážného to nevyeskalovalo.
70'
Další nedovolený zákrok už byl proti Bulharům. Joshua King byl zezadu atakován příliš důrazným Nikolajem Bodurovem.
69'
Útočný faul norského kapitána Johansena na Malinova, který nebyl líný na krok a míč mu před nosem ukradl.
68'
Po změně stran je k vidění rozhodně vyrovnanější fotbal. Bohužel je to na úkor pěkných akcí a šancí, kterých rapidně ubylo.
66'
Dlouhé přenesení doprava bylo určeno pro Bandalovského, který míč sice chytil ve hřišti, ale při snaze odcentrovat z koncové čáry ho odrazil do zámezí.
65'
Lehký faul na Malinova od Aleesamiho. Bulhaři pomalu přechází přes střed hřiště.
64'
Naopak se zrodila velmi rychlá protiakce Bulharů, po které opět zasahoval Jarstein. Ani v tomto případě se ale nejednalo o nic složitého, Despodovův pokus neměl razanci a gólman Herthy Berlín si na míč počkal.
63'
Faul Kostadinova dal domácím k dispozici standardní situaci z levé strany. O rozehrávku se tentokrát postaral Mohamed Elyounoussi, ale nic kloudného svým centrem nevymyslel.
62'
První bulharská šance! Hned čtyři hostující fotbalisté si vyměnili míč u levé autové čáry. Kostadinov poté píchl míč před Popova, který zpoza vápna vypálil jen doprostřed branky a tam Jarstein snadno zasáhl.
61'
Tarik Elyounoussi na půlící čáře fauloval Božikova, kterého ve výskoku trefil loktem do obličeje. O nic vážného ale nešlo, hlavní sudí si vystačil se slovní domluvou.
60'
Držení míče: 57% – 43%.
59'
Ole Selnæs obstaral jeden z mnoha rohových kopů. Míč se na chvíli zastavil pod Rostedem, který z kroku pálil, ale narazil na blok bulharských obránců.
58'
Střídání v týmu Bulharsko: ze hřiště odchází Simeon Slavčev, přichází Kristijan Malinov.
57'
Bandalovského přenesení hry do levé strany si pohlídal Elabdellaoui. Domácí opět rychle otočili hru, nicméně Kingův centr Tarika Elyounoussiho nenašel.
56'
Vasilev sklepl centrovaný míč pro Popova, který se opřel do střely z voleje, ale branku Jarsteina minul i kvůli teči Selnæse, kterou rozhodčí přehlédli.
55'
Stefan Johansen sáhl k faulu na Popova. Chvíli předtím prošel zákrok Kinga, který nepustil do trháku Kostadinova.
54'
King zprava centroval a Bodurov musel do skluzu, neboť za ním číhal osamocený Tarik Elyounoussi. Z rohového kopu domácí nic nevymysleli.
53'
Po souboji mezi Zanevem a Kingem se jako první rozčiloval bulharský obránce, který si žádal odkop od branky. Pomezní sudí ho nakonec nařídil a to zase rozbouřilo norského útočníka.
52'
Dva tvrdší zákroky na domácí fotbalisty. Jako faul byl posouzen až ten druhý, když Mohameda Elyounoussiho poslal k zemi Božikov.
51'
Haitam Aleesami si na levém kraji norské obrany pohlídal Popova a nenechal ho centrovat do pokutového území. Domácí se rychle přesouvají do útoku.
50'
Sigurd Rosted si došel pro faul, kterým se provinil Nedělev. Norové zůstávají u míče na útočné polovině.
49'
Božidar Čorbadžijski po změně stran odehrál jen tři minuty a už má dopracováno. Na trávníku jej nahrazuje Radoslav Vasilev.
48'
Hodně vlažný úvod druhé půle chtěl trochu okořenit Nedělev, jehož střelu z velké dálky ale nepustil k Jarsteinovi dobře postavený Rosted.
47'
Ani jeden z trenérů během poločasové pauzy nestřídal, a tak na obou stranách pokračují původní základní jedenáctky.
46'
První poločas se odehrál převážně pod taktovkou Norů, kteří odchází do šatny s naprosto zaslouženým vedením 1:0. První velkou šanci měl Tarik Elyounoussi, který se ještě mezi tyče netrefil, ale o pár minut později už se prosadil jeho bratranec Mohamed, kterému vedoucí gól připravil Omar Elabdellaoui. Bulhaři se trochu dostali do hry až v závěru poločasu, brankáře Jarsteina však neohrozili.
45+1'
45+1'
Božidar Čorbadžijski zezadu zbytečně dohrál Kinga a jako třetí Bulhar dostal od skotského arbitra žlutou kartu.
45'
Norský útok se ani nestačil rozvinout a už musel skončit kvůli ofsajdu, ve kterém se zapomenul Joshua King.
44'
Ivan Bandalovski byl až moc důrazný u půlící čáry, kde zezadu trefil Selnæse a možná mu tím i vyrazil dech.
42'
Mohamed Elyounoussi měl v úmyslu přihrát na Kinga, hodně to ale přehnal s razancí a míč poslal za koncovou čáru.
41'
Tempo hry po vedoucím gólu Norů dosti opadlo. S tím i vymizela domácí převaha, aktuálně se bojuje hlavně o střed pole.
40'
Despodov byl v ofsajdu a následný souboj s Elabdellaouim už byl víceméně zbytečný. Z prostoru vedle norského vápna rozehrává Jarstein.
39'
Nic nebezpečného pro Jarsteinovu branku to ale nebylo. Bodurov šel do hlavičky ještě před bližší tyčkou a po centru Despodova výrazně minul.
38'
Standardku dostali k dispozici také Bulhaři. Johansen sice uhlídal Zaneva, ale vedle šestnáctky podle názoru skotských sudích fauloval.
37'
Plamen Iliev neomylně vyboxoval Selnæsův centr, přičemž byl faulován Rostedem a může tak z klidu rozehrávat.
36'
Následovala další standardní situace z pravého křídla. A po ní pro změnu rohový kop z opačné strany.
35'
Petar Zanev to hodně přehnal u postranní čáry, kde tvrdě zajel do Kinga a zcela po zásluze vyfasoval žlutou kartu.
34'
Selnæs svým nákopem marně hledal Kinga. Bulhaři však odehráli míč jen kousek před vápno, kde už zase číhali Norové.
33'
Norské vedení je zcela zasloužené. Rozrůst se může po faulu Božikova na Tarika Elyounoussiho, ze kterého plyne domácí standardka.
31'
Norsko právě vstřelilo branku!
Domácí se v jednatřicáté minutě dostávají do vedení! Omar Elabdellaoui si naběhl pro vynikající kolmici od Tarika Elyounoussiho a z pravého kraje velkého vápna připravil loženku pro MOHAMEDA ELYOUNOUSSIHO, který už to měl u vzdálenější tyče poměrně jednoduché. Jeden z Bulharů tam přispěchal se skluzem pozdě.
30'
Držení míče: 61% – 39%.
29'
Joshua King vystihl přihrávku Bodurova a rozehrávka Bulharů se přesunula až k Ilievovi, kterému se pro změnu vůbec nepovedl odkop.
28'
Na druhé straně byl podobně neúspěšný Kiril Despodov. Jarstein rozehrál na krátko a trochu zavařil Norům, kteří si museli poradit s nepříjemným napadáním soupeřů.
27'
Johansen nedostihl ve hřišti rychlou přihrávku, za kterou svému spoluhráči přesto zatleskal. Následuje odkop Plamena Ilieva.
26'
Johansen zleva centroval k vzdálenější tyči, kde Tarik Elyounoussi zboural Ilieva a byl mu odpískán poměrně jasný útočný faul.
25'
Přihrávku Popova na Despodova přerušil Jarstein, který vyběhl před druhého jmenovaného a míč bezpečně zachytil.
24'
Zanev si počínal na hranici pravidel ve vápně, kam letěl centr od Selnæse. Rozhodčí důvod k odpískaní penalty ale neviděli.
23'
Selnæs přenesl hru doprava na Henriksena. Hosté se ale stihli vrátit a vytlačili norský útok do klidnější části hřiště.
22'
Norové na několik desítek zamkli svého soupeře před Ilievem. Po patičce Kinga mířil k vzdálenější tyči Tarik Elyounoussi a jen o decimetry minul!
21'
Ole Selnæs šel do ostrého skluzu ve středovém kruhu. Slavčev to odnesl bolístkou na kotníku a domácí záložník žlutou kartou.
20'
Ofsajd a v něm hostující kapitán Ivelin Popov.
19'
Elabdellaouiho centr z pravé strany hosté odhlavičkovali. Johansen pak vrátil míč do ohně, kde byl znovu Elabdellaoui a sklepával míč před dvojici dobíhajícího spoluhráčů. Ti na něj ale nedosáhli a Ilievova branka v přímém ohrožení nebyla.
18'
Kiril Despodov dostal dobrý míč od Slavčeva a doběhl s ním až do vápna. Místo střely ale přihrával a to už bylo navíc, k dalšímu z Bulharů se balón nedostal.
17'
Iliev po dalším rohu Selnæse vyboxoval míč ven z vápna. Domácí ještě pokračovali, až je zastavil ofsajd Tarika Elyounoussiho.
16'
S další standardkou už si Bulhaři poradili bez sebemenších problémů. Do těch se trochu dostal Iliev, který se dostal pod tlak napadajícího soupeře a zbavil se ho velmi riskantní kličkou.
15'
Hostující obrana odvrátila centr Mohameda Elyounoussiho jenom k Elabdellaouimu, který pálil z první, ale Kostadinov míč srazil na roh.
14'
King vedl míč po levém křídle, kde ho skluzem sestřelil Ivan Bandalovski a dostal za to žlutou kartu, proti které nelze nic namítat.
12'
Nedělev zahrál rukou a domácí tlak tedy může pokračovat rozehrávkou Nordveita.
10'
Selnæs skvělou přihrávkou do levé strany našel Aleesamiho, který přihrával na střed vápna Kingovi. Ten byl trochu tísněn obráncem a i proto vypálil z prvního doteku dost nepřesně.
8'
Stefan Johansen trochu nachytal nepozorného Kostadinova, kteréhos obral o míč. Zákrok na norského kapitána pak ale nebyl posouzen jako faul.
7'
Před dlouhým autem Norů se domácí nastěhovali do vápna, až tam balón ale nedoletěl.
6'
A podobně dopadl i následný nákop, který proletěl až do náruče Plamena Ilieva.
5'
Mohamed Elyounoussi zkoušel poslat do ohně kolmou přihrávku, nicméně jeden z Bulharů ji nepustil k plánovanému adresátovi.
4'
Domácí tým drží míč, ale nikam se bezhlavě nežene, takže se hraje jen okolo půlící čáry.
3'
První norský roh rozehrál Selnæs, ale žádnou nebezpečnou situaci před Alievovou brankou tím nevytvořil.
2'
Úvodní výkop zápasu obstarali hosté, kteří nastupují v bílých, zatímco domácí v červenomodrých dresech.
1'

Norsko: Jarstein – Elabdellaoui, Nordtveit, Rosted, Aleesami – S. Johansen (C), Selnæs, Henriksen – M. Elyounoussi, King, T. Elyounoussi.
Náhradníci: Nyland, E. Johansen – Hovland, Forren, Sørloth, Midtsjø, Ødegaard, Svensson, Linnes, Dæhli, Johnsen, Fossun.

Bulharsko: Iliev – Božikov, Bodurov, Čorbadžijski, Zanev – Bandalovski, Kostadinov, Slavčev, Nedělev – Despodov, I. Popov (C).
Náhradníci: Petkov, Makendžiev – S. Popov, Vasilev, Kraev, Nedjalkov, Kovačev, Milanov, Ivanov, Goranov, Malinov, Dimitrov.

Rozhodčí: Beaton – Connor, Potter (všichni SCO).
Norsko

Domácí tým dnes potřebuje nutně bodovat, aby ještě udržel reálnou šanci na první příčku. Svůj první duel v rámci Ligy národů zvládli Norové na výbornou, když doma porazili aktuálně třetí Kypr 2:0. O tři dny později ale odjeli z Bulharska s prázdnou, když o jejich porážce rozhodla jediná branka z devětapadesáté minuty. Toto zaváhání Norsko odčinilo poslední sobotu na domácím hřišti v Oslu, kde jako jediný skóroval záložník francouzského St. Étienne Ole Selnæs. V skupině jsou Norové druzí, od prvních Bulharů i třetích Kypřanů je dělí tříbodový rozestup.
Bulharsko

Bulhaři jsou polovině soutěže nejblíže postupu do druhé výkonnostní divize. Jako jediní ve třetí skupině ještě neztratili ani bod a na čele mají tříbodový náskok na druhé Nory, se kterými si to dneska rozdají. Bulharsko v prvním utkání vyhrálo 2:1 nad Slovinskem, doma pak svého dnešního soupeře porazilo 1:0 a před pár dny uspělo i proti Kypru, když nepříznivě se vyvíjející se skóre otočilo na 2:1. O motivaci dnes mají Bulhaři rozhodně postaráno, v případě vítězství si už dva zápasy před koncem téměř definitivě zajistí první příčku.
Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu mezinárodní Ligy národů. Od dvaceti hodin a pětačtyřiceti minut se můžeme těšit na střetnutí mezi domácím Norskem a hosty z Bulharska!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.