Liga národů UEFA - Liga národů UEFA - liga C - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Slovinsko : Kypr - 16. října 2018   20:45

Slovinsko
Slovinsko
83' Skubić
1:1
(0:1)
Kypr
Kypr
37' Papoulis
Slovinsko
Belec – Skubić, Mitrović, Melvja, Jokić (C) (58. Balkovec) – Crnigoj, Krhin (75. Zahović) – Iličić, Zajc, Bezjak (46. Dervišević) – Berić
Kristoffersen – Rasmussen, Hummelgaard (všichni Dánsko)
Stadion Stožice (Lublaň)
Kypr
Panayi – Demetriou (C), Merkis, Sielis, Vasiliou (90+5. Ioannou) – Artymatas, Kastanos, Kousoulos – Papoulis (73. Avraam), Sotiriou, Margaca (86. Christofi)

Držení míče: 63 % : 37 %.
Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 12:4. Rohy: 6:0. Ofsajdy: 7:1. Fauly: 17:14.
Je konec! Dnešní utkání nakonec končí nerozhodným výsledkem 1-1. Kypr dlouho sahal po senzaci, jenomže tlak soupeře byl natolik drtivý, že prostě vyrovnávací branka musela přijít. Kypr to měl o to složitější, že utkání dohrával bez vyloučeného Kastanos, který odešel do kabin po necelé hodině hry. Slovinsko ke konci zápasu skutečně srovnalo, případné vyrovnání tak trochu zavrhl Iličić, jenž si rovněž nechal dát druhou žlutou kartu. To ale rozhodně nebylo vše, v šesté minutě nastavení přišla ještě jedna červená, vyfasoval jí hostující Demetriou, domácí ale následnou standardku nevyužili.
90+7'
90+6'
Tak ještě jedno vyloučení. Nakonec je z toho přímá červená karta pro hostujícího kapitána Demetrioua, který bezmyšlenkovitě sestřelil unikajícího protihráče.
90+5'
Střídání v týmu Kypr: ze hřiště odchází Giorgos Vasiliou, přichází Nicholas Ioannou.
90+5'
Do konce zápasu nezbývá už moc času, Slovinsku se nedaří usadit v blízkosti opačné šestnáctky.
90+4'
Skubić se postaral o provedení dalekonosného autu, který se ale neujal. Posléze to tentýž hráč zkoušel centrem, který pro změnu zachytil Panayi.
90+3'
Vasiliou už je zpět na nohou, mezitím si kamery vybírají Iličiće, který neodešel do kabin, nýbrž sedí někde v tunelu stadionu.
90+2'
Vasiliou ještě zůstal ležet na hrací ploše, ihned k němu přispěchal lékařský personál, který se ho snaží dát dokupy. Nakonec to nevypadá na nic vážného.
90+1'
Druhý poločas bude nastaven o šest minut.
90'
Síly na hrací ploše se srovnají! Iličić totiž neodhadl dráhu letu míče, místo toho trefil protihráče, za což si pochopitelně vysloužil druhou žlutou kartu.
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby. Kypr sice přišel o hubené vedení, nicméně i remíza by byla do čisté míry vysvobozením.
88'
Žlutou kartu dostává Miha Mevlja (Slovinsko).
88'
Panayi poslal míč až na druhou stranu hrací plochy, kde se žádný jeho kolegů nedostal k hlavičce. Naopak domácí spěchají na opačnou stranu.
87'
Z druhé vlny podpořil svůj celek střídající Balkovec, kterému ale zakončení vůbec nesedlo. Kypr je v posledních vteřinách hodně pasivní.
86'
Střídání v týmu Kypr: ze hřiště odchází Margaca, přichází Demetris Christofi.
83'
Slovinsko právě vstřelilo branku!
Domácí se konečně dočkali kýžené branky! Slovinsko tak dlouho obléhalo pokutové území soupeře, až se k míči dostal Zajc, jehož fantastická kolmice našla naběhnuvšího NEJCE SKUBIĆE, který z první propálil brankáře Panayie.
83'
Máme před sebou něco málo přes deset minut. Tlak Slovinska se stupňuje, nyní budeme sledovat rozehrávku rohu, kterou obstará Zajc.
82'
Žlutou kartu dostává Kostas Panayi (Kypr).
82'
Demetriou je zpět na hrací ploše, jeho kolega Sielis si počkal na přihrávku od Iličiće, posléze odkopl hrací předmět až k půlící čáře.
81'
Nakonec se jednalo o pravého obránce Demetrioua, který nakonec musel za postranní čáru. Jeho mužstvo bude hrát chvíli pouze v devíti lidech.
80'
Momentálně se nehraje, neboť na zemi zůstal ležet jeden z hostujících hráčů. Uvidíme, zda se bude muset střídat, na nic vážného to ale nevypadá.
79'
Tentokráte to byl Margaca, který vybojoval faul na vlastní polovině. Kypr hraje hodně zkušeně, navíc se soupeř nemůže dostat ke kloudnější šanci.
78'
Skubić měl na centrovaný balón hodně času, nakonec ho ale poslal mimo dosah všech spoluhráčů. Panayi se opět ujme odkopu od své branky.
77'
Zničehonic se do vyložené šance mohl dostat Sotiriou, který v konečné fázi vůbec nevystřelil. Následně si taktickým faulem pomohl Vasiliou.
76'
Kypr to po delší době zkusil směrem dopředu, hosté se nakonec dočkali zakončení, Artymatas z dobrých dvacet metrů mířil vedle brány.
75'
Střídání v týmu Slovinsko: ze hřiště odchází René Krhin, přichází Luka Zahović.
75'
V pokutovém území Kypru se udál důrazný souboj, po kterém skončil na zemi Merkis. Hlavní sudí hru přerušil, o nic vážného se ale nejedná.
74'
Vzduchem to dnes prostě nejde. Střídající Balkovec měl na levé straně hodně prostoru, i přesto poslal centr přímo do rukavic Panayie.
73'
Střídání v týmu Kypr: ze hřiště odchází Fotis Papoulis, přichází Andreas Avraam.
72'
Do konce zápasu zbývá něco málo přes dvacet minut. Kypr i nadále drží hubené vedení, Slovinsko bude hrát dalších dvacet minut proti oslabenému soupeři.
71'
Nyní měl Zajc o něco více prostoru, ihned se to pokusil využít ve střelecký projektil, který opět skončil v náruči brankáře. Panayi je i nadále stoprocentní.
66'
Tak pozor, hosté budou totiž dohrávat v početní nevýhodě! Kastanos si pomohl dalším faulem, za který automaticky uviděl druhou žlutou kartu.
66'
Slovinsko si pohrává s míčem hodně daleko od branky soupeře. Míč putuje z kopačky na kopačku, v tuto chvíli ho má na noze Mitrović.
65'
Panayi si připsal další snadnou práci, hostující brankář tentokráte vyzrál na Crnigoje, který to v posledních vteřinách zkouší hodně často.
64'
Máme za sebou něco málo přes hodinu hry, na druhou branku stále čekáme. Druhý poločas je o poznání méně záživnější, spíše se hraje ve středu hrací plochy.
63'
Nyní to směrem dopředu zkoušel také obránce Mevlja, který ihned poté zkoušel najít Skubiće, který rovněž přihrávku na pravou stranu nezastihl.
62'
Velice pohotovou střelu vyprodukoval hostující Sotiriou, který pálil zpoza pokutového území. Jeho rána se snesla do rukavic brankáře.
61'
Do kombinace se zapojil také Iličić, na kterého byla přihrávka od Derviševiće příliš dlouhá. Panayi určitě nebude s rozehrávkou od své branky spěchat.
60'
Dervišević okamžitě zvolil přihrávku ke středovému kruhu, kde se nacházel Bezjak. Slovinsko opět narazilo na pozornou obranu soupeře.
59'
Sotiriou neúnavně napadal Mevlju, který si rozehrávku zkomplikoval natolik, že raději odpálil míč do zámezí. K autovému vhazování se dostane Vasiliou.
58'
Střídání v týmu Slovinsko: ze hřiště odchází Bojan Jokić, přichází Jure Balkovec.
57'
Domácí kapitán Jokić se rychlostně dostal až do pokutového území, kde jeho střela ke vzdálenější tyči nakonec minula branku o dobrý metr.
56'
Další nedovolený zákrok, tentokráte se na zemi ocitl hostující Margaca, kterého nepříjemně srazil k zemi Crnigoj. Další z řady faulů ve druhém poločase.
55'
Ve vzdušném souboji si pomáhal rukama Berić, který navíc skolil k zemi Sielise. Hlavní sudí přerušil hru, žlutit se ale tentokráte nebude.
54'
Slovinsko se ale dopustilo další nepřesnosti. Nyní nepřesně přihrával Iličić, který se snažil vysunout Beriće. Další snadná práce pro Panayie.
53'
Kastanos se chystal vyvézt míč do bezpečí, nicméně zezadu k němu přispěchal Jokić, který ho čistým způsobem obral o hrací předmět.
52'
K oné rozehrávce se postavil střídající Dervišević, který našel hned několik protihráčů. Hlavičkující Krhin se ale v době přihrávky nacházel v ofsajdu.
51'
Nakonec si nedovoleným zákrokem pomohl Margaca, který se tak společně se svým týmem bude bránit standardní situaci z pravé strany.
50'
Crnigoj sice neudržel míč na hrací ploše, to ale nemuselo tolik vadit. Jeho celek se i přesto dostal k autu, který opět obstaral obránce Jokić.
49'
Panayi se poprvé ve druhém poločase seznámil s kulatým nesmyslem, který posílal na druhou stranu. Tam ale bezpečně zasáhl Mitrović.
48'
Ihned v úvodu se domácí dostali k autovému vhazování, které si vzal na starost Jokić. Domácí kapitán posléze obelstil napadajícího Papoulise.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost hosté, kteří budou pro změnu hrát zprava doleva.
46'
Střídání v týmu Slovinsko: ze hřiště odchází Roman Bezjak, přichází Amir Dervišević.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nakonec nabídl jedinou branku, o kterou se překvapivě postaral hostující celek. Slovinsko mělo v úvodu utkání výraznou územní převahu, Panayi si během této doby připsal několik důležitých zákroků. Své by o tom mohl říct křídelník Iličić, jenž hned několikrát zaměstnal brankáře soupeře. Kypr se snažil útočit, jak jen mohl, avšak do vyložených šancí se nedostával. Vyjímka přišla zhruba sedm minut před koncem poločasu, obraně totiž utekl Papoulis, který následně zamířil mimo dosah Belece.
45+2'
45+1'
Hodně pohotovou střelou to zkoušel Artymatas, který se do míče opřel ze vzduchu. Pumelenice nakonec vystoupala hodně vysoko nad branku.
45'
První poločas bude nastaven o dvě minuty.
44'
Iličić se ujal rozehrávky rohového kopu, po které se do zakončení dostal záložník Crnigoj. Dělovka levačkou ale neměla gólové parametry.
43'
S míčem si pohrál také brankář Belec, který rozehrál konstruktivně do strany na Jokiće. Domácí mají velké starosti s napadáním rozehrávky v podání Kypru.
40'
Slovinci to nyní budou mít hodně složité, několik minut před koncem prvního poločasu prohrávají o jednu branku. Do konce zápasu ale zbývá dostatek času.
39'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude nastavovat.
38'
Až nyní jsme se dočkali dalšího střeleckého pokusu, který vyprodukoval domácí Berić. Zakončení levačkou nakonec skončilo na boční síti.
37'
Kypr právě vstřelil branku!
To jsou věci, hosté jdou totiž do vedení! Slovinsko sice mělo územní převahu, avšak velmi dobrým způsobem to nyní provedl Margaca, který dokázal přelstít záložní řadu soupeře a poté vyslat do vyložené šance FOTISE PAPOULISE. Druhý jmenovaný poté bezpečně zamířil nad padajícího Belece.
37'
Stále ten stejný obrázek. Hráči v bílém jsou i nadále s míčem na útočné polovině, k ničemu nebezpečnému to ale nevede.
36'
Jokić si nevěřil na průnik podél autové čáry, místo toho přihrával dozadu, kde se k míči dostal Mevlja. Kypr velmi vzorně napadá rozehrávku.
35'
Vasiliou si počkal na centr směřující na Skubiće, poté hlavičkou odklidil balón do zámezí. Autového vhazování se zanedlouho ujme Crnigoj.
34'
V posledních vteřinách sledujeme celou řadu nedovolených zákroků, sudí ale nastavil hodně benevolentní metr. Nyní si ale faulem pomohl Sielis.
33'
Tady to zavánělo žlutou kartou, Bezjak totiž zezadu skolil k zemi Demetrioua, který se ještě nyní válí po zeleném pažitu.
32'
Tentokráte byl hostující Artymatas v souboji příliš pozdě, logicky tak přišel faul. Po něm se ke střele dostal Crnigoj, míč opět směřoval vysoko nad.
31'
Sielis to zkusil vysokým míčem za obranu soupeře, Papoulis si s ním ale nedokázal poradit. Slovinsko se opět ubránilo, nyní by to chtělo zaútočit.
30'
Napadající Vasiliou sice zatáhl za dres Skubiće, o nedovolený zákrok se ale nejednalo. Nakonec z toho bude pouze odkop od hostující svatyně.
29'
Kypr nyní zatlačil svého protivníka, Demetriouovi ale nevyšel centr do pokutového území. Crnigoj ještě doběhl míč před postranní čárou.
24'
Do vzdušného souboje se dostával Kastanos, který nakonec neodhadl dopad balónu. Dobře zapracoval Jokić, jenž vybojoval další aut.
23'
Iličić si gestem ruky řekl o přihrávku na hlavu, jenomže centrující Crnigoj úplně přestřelil pokutové územ. Míč se nakonec snesl za branku soupeře.
22'
Zároveň máme za sebou úvodní dvacetiminutovku, která nám sice branku nenabídla, nicméně jsme viděli několik slibných šancí, a to zejména ze strany Slovinska.
21'
Žlutou kartu dostává Grigoris Kastanos (Kypr).
20'
Iličić je v úvodu nesmírně aktivní, avšak ani tato šance nekončí v síti! Domácí ofenzivní hráč se dobrým pohybem dostal až před brankáře, jeho rána ale vystoupala nad branku.
19'
Aby toho nebylo málo, tak se v ofsajdovém postavení zjevil Zajc. Rozehrávky se ujal sám brankář Panayi, který nenašel nikoho v modrém.
18'
Do pokutového území pronikl Crnigoj, který překvapivě nehledal žádného ze spoluhráčů, nýbrž vypálil tvrdě k tyči, kam se včas dostal Panayi.
17'
Demetriou adresoval Artymatasovi velice složitou přihrávku, se kterou si jeho kolega nedokázal poradit. Slovinsko se rozhodlo uklidnit hru.
16'
Artymatas možná trochu zbytečně hledal Demetrioua, což přečetl pozorný Jokić, jenž okamžitě navázal spolupráci se záložníkem Krhinem.
15'
Velká šance domácích! Iličić poslal centr ke vzdálenější tyči, kam si nabíhal Berić. Hlavička o zem nakonec doskákala kousek vedle branky.
14'
Kousoulos si pomohl velice čistým zákrokem, který hrál do karet domácím, jenž podnikli protiútok. Ten včas ukončil patřičně důrazný Merkis.
13'
Nyní si nedovoleným zákrokem pomohl právě Zajc, který ve středu hrací plochy fauloval Sotirioua. Jednoznačný faul, Kypr okamžitě rozehrál.
12'
Mitrović si všiml naběhnuvšího Iličiće, který ale nevyzrál na dvojici protihráčů. Poté to přenesením hry nevyšlo domácímu záložníkovi Zajcovi.
11'
Na opačné straně Papoulis šikovně roztáhl hru na levé křídlo, kam se přiřítil Margaca, kterého čistým způsobem dokázal obrat o balón Skubić.
10'
Skubić si všiml volného Iličiće, který neměl na práci s míčem téměř žádný prostor. Proto následovala příhra vedle stojícímu Crnigojovi.
9'
Rozehrávka to ale nebyla zrovna povedená, míč totiž odvrátil hned první protihráč. Slovinsko se v tuto chvíli nachází s balónem u středového kruhu.
8'
Crnigoj přešel na druhou stranu, kde se dokázal uvolnit přes Kousoulose, který mu ale centr zablokoval. Následovat bude rohový kop zprava.
7'
Tentokráte se k odraženému míči dostal Zajc, který to ihned zkoušel nártem. Jeho rána vystoupala vysoko nad, Panayi nemusel zasahovat.
6'
Panayi posílal míč k pravé postranní čáře, Artymatas na padající balón nakonec nedosáhl. Jokić okamžitě vhodil hrací předmět zpět do hry.
5'
Slovinsko rozjelo velice zdlouhavou kombinaci na vlastní polovině. Poté následovala přihrávka na pravou stranu, kterou zastavil Vasiliou.
4'
Úvodní zakončení obstaral domácí Iličić, který zkusil své štěstí levačkou. Panayi musel poprvé k zemi, střelu soupeře ale bezpečně zlikvidoval.
3'
Kypr rozehrál volný kop z vlastní poloviny, nicméně Vasiliou se už ocitl s míčem za postranní čárou. K autovému vhazování se dostane Skubić.
2'
Na scénu přispěchal lékařský personál Kypru, který si vzal do péče ležícího Artymatase. Nakonec to nevypadá, že by se mělo střídat.
1'
Hned v úvodu jsme sledovali hodně ostrý nedovolený zákrok, kterým si pomohl Iličić. Hlavní sudí okamžitě udělil žlutou kartu.
1'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali hosté, kteří budou hrát zprava doleva.
1'

Slovinsko: Belec – Skubić, Mitrović, Melvja, Jokić (C) – Crnigoj, Krhin – Iličić, Zajc, Bezjak – Berić
Náhradníci: Ivačić, Kotnik – Balkovec, Stojanović, Dervišević, Šporar, Delamea, Zahović, Požeg, Bijol, Štulac, Blažić

Kypr: Panayi – Demetriou (C), Merkis, Sielis, Vasiliou – Artymatas, Kastanos, Kousoulos – Papoulis, Sotiriou, Margaca
Náhradníci: Georgallides, Pardo – Avraam, Economides, Fylaktou, Christofi, Ioannou, Mouhtaris, Papafotis, Rousias, Styliannou

Rozhodčí: Kristoffersen – Rasmussen, Hummelgaard.
Kypr

Na opačné straně stojí reprezentace Kypru, který si zatím počíná hodně kolísavě. Kypru zatím patří třetí pozice, doposud nasbíral tři body, na vedoucí Bulharsko mu chybí šest bodů. Kypru se úvodní představení v rámci Ligy národů moc nepovedlo, neboť ve venkovním zápase podlehlo Norsku poměrem 0:2. Doposud jediné vítězství přišlo právě se Slovinskem, rozhodující branku vstřelil minutu před koncem slovinský Stojanović, který si ale vsítil vlastní branku. Kypr měl dobře rozjetý i poslední zápas, a sice proti Bulharsku. Kypr šel po poločase do kabin za stavu 1:0, avšak soupeř nakonec výsledek otočil ve svůj prospěch, čímž si tak zajistil neporazitelnost.
Slovinsko

Fotbalisté Slovinska neprožívají vůbec povedený vstup do Ligy národů, po třech odehraných zápasech se totiž nacházejí na samotném chvostu tabulky, neboť nedokázali nasbírat ani jeden bod. Slovinsko v úvodním utkání přivítalo reprezentace Bulharska, který nakonec slavila úspěch. Dvě branky vstřelil bulharský záložník Kraev. První venkovní zápas se uskutečnil proti Kypru, Slovinsko v něm sice vedlo o jednu branku, avšak soupeř stačil dvacet minut před koncem zápasu otočit na konečných 2:1. Slovinsko nepřivezlo body ani z posledního utkání, tentokráte změřilo síly s Norskem, o osudu utkání rozhodla branka z konce prvního poločasu, o kterou se postaral Selnaes.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Liga národů UEFA má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Slovinskem a Kyprem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.