Liga národů UEFA - Liga národů UEFA - liga C -  ONLINE PŘENOS -  Estonsko : Makedonie - 11. října 2020   18:00

Estonsko
Estonsko
33' Sappinen (Pikk) • 61' Sappinen (Baranov) • 76' Liivak
3:3
(1:1)
Makedonie
Makedonie
3' Kuusk (vl.)  • 80' Pandev  (Ristovski) • 88' Zajkov
Estonsko
Hein – Teniste, Baranov, Kuusk, Pikk – Luts (34. Marin), Kreida, Käit (85. Ainsalu), Siňavskij (85. Lilander) – Vassiljev (C) (69. Liivak) – Sappinen (69. Lepik).
Kotenko, Igonen – Järvelaid, Lilander, Purg, Ainsalu, Marin, Soomets, Tunjov, Tur, Liivak, Lepik.
M. Al-Hakim – F. Klyver, M. Hallin (všichni SWE)
Le Coq Arena (Tallinn).
Makedonie
Šiškovski – Ristovski, Zajkov, Ristevski, Alioski – Nikolov (64. Pandev), Spirovski – Kostadinov (76. Stojanovski), Hasani (46. E. Bardhi), Trajkovski (76. Velkoski) – Tričkovski (C) (64. Nestorovski).
Božinovski – E. Bardhi, Velkovski, Nestorovski, Pandev, Stojanovski, Velkoski.

Ode mě je to pro tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů napočtenou!
Severní Makedonci se ziskem pěti bodů tedy po remíze nadále společně s Gruzií vévodí skupině. Pro Estonsko byl dnešní bod prvním ve skupině. Oba týmy čeká další utkání hned ve středu. Estonci hostí opět v Tallinnu Arménii, Severní Makedonie přivítá na svém domácím stadionu ve Skopje Gruzii.
Je za námi utkání třetího kola Ligy Národů – C mezi Estonskem a Severní Makedonií. Ve druhém poločase šli do vedení Estonci zásluhou druhé branky Sapinnena a proměněné penaltě Liivaka. Hosté ale nesložili zbraně a po tlaku nejprve snížil Pandev a dvě minuty před koncem základní hrací doby vyrovnal Zajkov. Vítěze jsme tedy v nedělním podvečerním duelu nenašli a celky si tak body po remíze 3:3 rozdělily.
90+3'
90+3'
Po centru Ristovskiho v ofsajdovém postavení Nestorovski.
90+2'
Při snaze vybojovat rohový kop Lilander neuspěl. Šiškovski bude rozehrávat od své branky.
90+1'
Hlavní arbitr Al-Hakim nastaví nad rámec dnešního utkání tři minuty!
90'
Po rychlé kombinaci posílal do vápna balon Alioski. Hostující levý obránce byl v době centru v ofsajdovém postavení, proto jeho centr neznamená nebezpečí pro domácí.
88'
Makedonie právě vstřelila branku!

Severní Makedonie vyrovnává! K odraženému balonu se dostal GJOKO ZAJKOV a i díky teči srovnává k velké radosti hostů stav zápasu.
87'
Střela Velkoskiho odvrácena na roh.
86'
Severní Makedonci podnikají další útok, podaří se jim vyrovnat dnešní utkání?
85'
Poslední dvě střídání na domácí straně. Zelený trávník opouští aktivní Käit a Sinyavskiy. Novými hráči na hřišti jsou Ainsalu a Lilander.
82'
Krásným průnikem se nám prezentoval domácí Käit, který poté vybídl Lepika. Ten balon rychle ztratil a hosté múžou podniknout další atak domácí branky.
80'

Hosté se nevzdávají! Parádní centr Ristovskiho našel ve vápně, historicky nejlepšího střelce makedonské reprezentace, GORANA PANDEVA, který snižuje domácí vedení.
79'
Další domácí roh dokázal odvrátit Šiškovski do bezpečí.
76'
Opět dvojnásobné střídání na hostujícíc straně. Zápas opouští Kostadinov a neúspěšný exekutor penalty Trajkovski. Jejich místa obsadí dvojice Stojanovski, Velkoski.
76'
Estonsko právě vstřelilo branku!

Střídající Frank Liivak nedal šanci hostujícímu brankáři a posílá Estonce do dvoubrankového vedení!
75'
Käit svou střelou trefuje ruku Spirovskiho, penalta tedy i na druhé straně!
74'
Brejk domácích hasil Alioski pouze faulem. Domácí mají k dispozici z hranice vápna zajímavou standardní situaci.
73'
Další rychlá kombinace hostů končí nepřesnou nahrávkou Pandeva.
70'
Makedonci zvýšili svoji aktivitu. Střela Spirovskiho z hranice vápna prolétla těsně kolem tyče Heina.
69'
Dvojité střídání i na domácí straně. Kapitána Vassiljeva nahrazuje Liivak. Dvoubrankového Sappinena poté nahrazuje Lepik.
67'
Hostující Aleksandar Trajkovski svoji penaltu poslal pouze do břevna!
66'
V domácím vápně zahrál rukou Nikita Baranov a máme tu penaltu pro hosty!
64'
Dvojnásobné střídání na straně hostů. Dnešní zápas opouští dvojice Nikolov, Tričkovski, které nahrazují zkušení Pandev s Nestorovskim.
61'

Domácí jdou do vedení! Ke dvou střelám se po rohovém kopu dostal domácí stoper Nikita Baranov. Jeho druhou ránu vyrazil Šiškovski pouze k RAUNU SAPPINENOVI, který posílá domácí celek do vedení!
58'
Po centru Alioskiho se nacházel v ofsajdu Tričkovski.
55'
Při snaze se uvolnit si počínal nedovoleně Baranov. Na balonu tedy opět hosté.
54'
Nikolov na poslední chvíli zastavil průnik Sapinnena pouze odkopem míče do zámezí, následuje rohový kop domácích.
52'
Do rychlého brejku se hnali hosté. Ristovski skvěým balonem našel ve vápně Tričkovskiho. Tomu na poslední chvíli balon nepřijemně skočil a makedonský útočník díky tomu nedokázal přesně zakončit.
51'
Makedonci nastoupili do druhého poločasu o mnoho aktivněji než do prvního a je to znát. Centr Riskovskiho prolétl nebezpečně vápnem.
50'
Při snaze odstavit si soupeře si počínal nedovoleně Sapinnen, na balonu hosté.
49'
Marinův pas odvrátil do autu Ristevski.
47'
Následný rohová kop nepřinesl větší nebezpeční pro branku domácích.
46'
Po rozehrání se dostal ke střeli Alioski, jeho dalekonosný projektil byl sražen na rohový kop.
46'
Hned po rozehrávce byl faulován jeden z hostů, kteří tak budou rozehrávat standardní situaci.
46'
Střídání na straně hostů. Hřiště opustil po prvním poločase Ferhan Hasani, kterého nahrazuje záložník španělského Levante Enes Bardhi.
46'
Oba týmy jsou již zpět na zeleném pažitu. Za chvilku začíná druhý poločas!
Máme za sebou první poločas dnešního utkání. Do vedení se dostali po třech minutách hosté, když míč do vlastní branky poslal po nedorozumění s Heinem Marten Kuusk. Domácí se vyrovnání dočkali v 33. minutě, kdy si na centr Pikka z levé strany naběhl Rauno Sappinen. Sledujeme vyrovnané utkání, ve kterém na konci poločasu měli o trochu navrch domácí. Uvidíme, co nám přinese druhý poločas.

Statistiky prvního poločasu:
Držení míče: 44%: 56%
Střely celkem: 4:3
Rohové kopy: 2:0
45+1'
44'
Po centru jednoho z hostů zahrál rukou těsně před vápnem Marin. Zajímavá šance pro Makedonce dostat se na konci poločasu do vedení.
43'
K zakončení se v domácím vápně dostal kapitán Severní Makedonie Tričkovski. Jeho pokus zamířil vysoko nad branku Heina.
40'
První žlutou kartu zápasu vidí domácí levý obránce Artur Pikk.
40'
Krásně se na pravé straně uvolnil Ristovski, který svou nahrávkou našel poté Spirovskiho, jeho rychlá vracečka zpět na makedonského pravého obránce ale nevyšla a balonu se zmocnili domácí.
38'
Až moc dlouho si zpracovával na polovině hřiště balon Kreida, balon mu s poklidem odebral jeden z hostujících obránců.
37'
Po dlouhé době se déle na balonu drželi hosté. Obehrávání domácí defenzivy nepřineslo kýžený úspěch.
35'
Estoncům dodal vstřelený gól potřebné sebevědomí. Momentálně jsou na hřišti jednoznačně lepším týmem.
34'
Máme tu první a zároveň vynucené střídání. Zelený trávník opouští, českým fanouškům dobře známý, Siim Luts, kterého nahrazuje Pavel Marin.
33'

A máme srovnáno! Po rychlé kombinaci se k centru z levé strany dostal Artur Pikk. Jeho povedený centr našel před brankou RAUNA SAPPINENA, který se nemýlil a k velké radosti domácích fanoušků srovnává skóre dnešního utkání.
31'
Individuálně se snažil prosadit Kostadinov, na domácího levého obránce Pikka si ale nepřišel.
31'
Zajímavý centr od Alioskiho skvěle sebral do své náruče Hein.
29'
Projektil Vasiljeva z hranici vápna prolétl jen těsně kolem pravé tyče hostující branky!
28'
Další centr domácího kapitána našel pouze jednoho z hostujících hráčů, který balon odvrací do bezpečí.
27'
Sappinenovu nabídku do vápna zablokoval Zajkov, rohový kop pro domácí.
26'
Estonci drží několik minut balon na svých kopačkách, do žádné větší šance se prozatím nedostali.
23'
Z hranice vápna se ke střele dostal Kostadinov. Ten svou střelu ale namířil pouze do náručí Heina.
22'
Po kombinaci na pravé straně padá Luts, rozhodčí ale dává najevo, že o faul se nejednalo. Na balonu tedy Severní Makedonci.
18'
Centr Vassiljeva našel Tenisteho, který byl v těsném v souboji s protihráčem nedokázal zakončit podle představ. Odkop od branky obstará Šiškovski.
17'
Pas jednoho z domácích z pravé strany odvrácen pouze na rohový kop.
16'
Velká šance domácích na srovnání stavu! Krásným, dlouhým balonem našel Teniste Käita, který se skvěle uvolnil. Jeho následná střela ale mířila přesně na brankáře Šiskovskiho.
15'
Centr Pikka našel na hranici vápna Sappinena. Jeho hlavička neměla potřebnou razanci a nenadělala makedonskému brankáři větší problém.
14'
Dobrý pas Alioskiho ve vápně na poslední chvíli dokázal odvrátit Kreida, autové vhazování pro hosty.
13'
Šikovné uvolnění jednoho z hostů hasil Luts pouze faulem, hosté zůstávají na balonu.
13'
Dalším nejistým odkopem se nám připomněl Hein, Makedonci snadno získávají balon zpět na své kopačky.
11'
Svoji chybu uprostřed hřiště musel řešit Hasani faulem, na balonu domácí.
10'
Spousta nepřesností na obou stranách na začátku dnešního utkání.
9'
Dalším balonem za obranu hledal domácí kapitán Vassiljev Lutse, ten na jeho nabídku nedosáhl.
6'
Šikovným manévrem se uprostřed hřiště svého protivníka zbavil Nikolov, jeho následná přihrávka ale nenašla adresáta.
5'
Poprvé v zápase déle na balonu domácí. Pikk hledal nákopem Sappinena, obrana Severní Makedonie ale včas zareagovala.
3'

Obrovská chyba domácích! Brankář Hein při snaze zapojit se do kombinace opustil území mezi třemi tyčemi. MARTEN KUSK si nevšiml záměru svého brankáře a malou domů umístil přímo do své branky. Hosté tak jdou velmi snadno do vedení!
1'
Hosté drží balon na svých kopačkách. Do větší šance se ale zatím nedostávají.
1'
Státní hymny obou států jsou za námi, vše je již připraveno k zahájení utkání.
Vzájemné zápasy

Severní Makedonie – Estonsko 1:1
Estonsko – Severní Makedonie 0:1
Estonsko – Severní Makedonie 2:4
Estonsko

Pobaltský stát na první výhru ve skupině stále čeká, dosud odehrál dva zápasy, nejprve prohrál 0:1 doma s Gruzií a poté 0:2 v Arménii. Takže nejen bodového zisku, ale také vstřeleného gólu se hráči Estonska v Lize národů zatím ještě nedočkali.

Severní Makedonie

To hosté jsou v jiné situaci. Díky výhře 2:1 nad Arménií v úvodním duelu skupiny a poté remíze 1:1 s Gruzií pobývají na vedoucí příčce se čtyřmi body. První místo jim náleží díky lepšímu skóre, druhá zmíněná Gruzie také dosud vybojovala čtyři body. O tři vstřelené branky Severní Makedonie se postarali hned tři různí fotbalisté. Hostující tým jde do zápasu jako velký favorit.
Dobrý den, Liga národů má dnes na pořadu spoustu zápasů, v Lize C přijde na řadu šest utkání, ve Skupině 2 na sebe narazí Arménie s Gruzií a Estonsko se Severní Makedonií a právě druhý mač bude hlavní náplní tohoto přenosu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.