Liga národů UEFA - Liga národů UEFA - liga C -  ONLINE PŘENOS -  Makedonie : Estonsko - 15. listopadu 2020   15:00

Makedonie
Makedonie
29' Tričkovski (Spirovski) • 68' Stojanovski (Elmas)
2:1
(1:0)
Estonsko
Estonsko
52' Sappinen  (Ainsalu)
Makedonie
Šiškovski – Bejtullaj, D. Velkovski, Musliu, Ristovski – Spirovski (59. Kostadinov), Nikolov – Trajkovski (59. Stojanovski), Elmas (85. Zajkov), Tričkovski (C) – Nestorovski (78. Dorjev).
Bogatinov – Dorjev, Kostadinov, Stojanovski, Zajkov.
M. Avram – V. Avram, Orbulet (všichni Rumunsko)
National Arena Toshe Proeski
Estonsko
Hein – Teniste, Tamm, Mets, Pikk – Ainsalu (78. Tunjov), Kreida – Zenjov (63. Liivak), Vassiljev (C) (55. Sorga), Siňavskij (78. Miller) – Sappinen (63. Anier).
Igonen, Meerits – Baranov, Anier, Tur, Tunjov, Soomets, Miller, Lilander, Liivak, Kuusk, Sorga.

Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Severní Makedonie, která svého soupeře porazila výsledkem 2:1. Do druhého poločasu vstoupilo mnohem lépe Estonsko, které mělo celkem značnou územní převahu, díky které se mu povedlo srovnat krok. Severní Makedonie se po inkasované brance celkem rychle otřepala, navíc se jí povedlo svého soupeře pořádně zatlačit. Několik šancí sice pochytal brankář Hein, avšak na přesný zásah od Stojanovskiho nakonec už nestačil. Severní Makedonie tak i z tohoto zápasu bere plný počet bodů.
Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 9:3. Střely mimo: 6:4. Rohy: 3:3. Ofsajdy: 4:2. Fauly: 11:16.
90+4'
90+3'
Estonsku se stále na delší časový úsek nedaří proniknout na útočnou polovinu, domácí hrají maximálně zodpovědně a soupeře nepouštějí k šestnáctce.
90+1'
Domácí reprezentace v závěru zápasu drží míč na polovině soupeře, což jí jednoznačně vyhovuje. Centr od Bejtullaje navíc odvracel Tamm.
90'
Druhý poločas bude nastaven o čtyři minuty.
90'
Střídající Dorjev měl na kopačce finální zářez, jeho dělovka směřovala k levé tyči, kam s reflexivním zákrokem přispěchal také brankář Hein.
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby, domácí stále drží těsné vedení. Zcela určitě bude ještě následovat nastavený čas.
88'
Poté jsme sledovali vysoký pas na hlavu Tunjova, který se ani v tomto okamžiku nedokázal ve vzdušném souboji s protihráčem prosadit.
87'
Zajímavou šanci měl na své kopačce domácí Stojanovski, který v tomto případě nemířil přesně.
85'
Střídání v týmu Severní Makedonie: ze hřiště odchází Eljif Elmas, přichází Gjoko Zajkov.
84'
Po delší době jsme sledovali standardní situaci ze strany Estonska. Krátce po ní se k odraženému míči dostal Tamm, který mířil pouze do boční sítě.
83'
Navíc bleskově vystartoval ze své branky domácí brankář Šiškovski, který nasbíral další cenné vteřinky. Poté zvolil prudký odkop na druhou polovinu.
82'
Žlutou kartu dostává Georgi Tunjov (Estonsko).
81'
Do konce tohoto zápasu nám zbývá závěrečná desetiminutovka, ještě by to mohlo být zajímavé. Estonsko je ale směrem dopředu hodně bezradné.
80'
V krátkém časovém sledu další nedovolený zákrok, tentokráte strany dotírajícího Tunjova, jenž místo míče trefil pouze nohu protihráče.
79'
Následovalo autové vhazování v podání obránce Ristovskiho, který nakonec vhazoval až na druhou stranu, kde se v souboji dokázal prosadit Mets.
78'
Střídání v týmu Severní Makedonie: ze hřiště odchází Ilja Nestorovski, přichází Ljupčo Dorjev.
Střídání v týmu Estonsko: ze hřiště odchází Vasilij Siňavskij, přichází Martin Miller.
Střídání v týmu Estonsko: ze hřiště odchází Mihkel Ainsalu, přichází Georgi Tunjov.
77'
Málem se do pokutového území dokázal prodrat Tričkovski, který si nakonec při zpracování míče pomohl rukou. Sudí byl znovu maximálně pozorný.
76'
Estonsko se rozhodlo uklidnit poněkud rozháranou hru na vlastní polovině, kde se do kombinace zapojil také dnes aktivně chytající brankář Hein.
75'
Směrem dozadu se povedlo kvalitně zapracovat Ristovski, kterému se povedlo na opačné polovině najít Tričkovskiho, jenž navíc udržel míč na kopačce.
74'
Makedonci se málem dostali do dvoubrankového vedení! Hostující obrana se hodně otevřela, čehož se pokoušel využít Stojanovski, kterého Hein vychytal.
69'
Žlutou kartu dostává Vlatko Stojanovski (Severní Makedonie).
68'
Makedonie právě vstřelila branku!
Tak přeci jenom se domácí reprezentace dostává zpět do vedení! Sled vyložených šancí nakonec pokračoval, tentokráte k hranici malého vápna přiletěl další nadýchaný bochánek, na který si dokázal naskočit střídající VLATKO STOJANOVSKI, který hlavičkoval mimo dosah brankáře Heina.
68'
Hein měl navíc další práci, tentokráte si dokázal poradit se zakončením zpoza pokutového území. Severní Makedonie najednou herně výrazně ožila.
67'
V krátkém časovém sledu jsme sledovali hned dva auty. Po tom druhém se do hlavičky dostával střídající Anier, který prodlužoval za sebe na Sinjavskiho.
66'
Na útočnou polovinu se pokoušel prodrat obránce Pikk, kterého ovšem ještě před půlící čárou zastavil Bejtullaj, od kterého šel balón do zámezí.
65'
Příliš pozdě byl v souboji hostující Teniste, který dle výroku sudího fauloval. Severní Makedonie rozehrála nakrátko, ujal se toho středopolař Nikolov.
64'
Tutovka na straně domácích! Na centrovanou nabídku si dokázal naskočit obránce Ristovski, s jehož hlavičkou si Hein reflexivně poradil.
63'
Střídání v týmu Estonsko: ze hřiště odchází Rauno Sappinen, přichází Henri Anier.
Střídání v týmu Estonsko: ze hřiště odchází Sergej Zenjov, přichází Frank Liivak.
62'
Následná rozehrávka ovšem směřovala pouze do ofsajdu, ve kterém se nacházel forvard Sappinen. Musliu tak mohl rozehrávat standardní situaci.
61'
Máme za sebou něco málo přes hodinu hry, druhý poločas je zatím v režii hostující reprezentace. Ta bude nyní vhazovat od pravé autové lajny.
60'
Uvnitř pokutového území se Elmasovi povedlo zpracovat těžkou nahrávku, jenomže si současně pomohl také rukou, čehož si všiml také hlavní sudí.
59'
Střídání v týmu Severní Makedonie: ze hřiště odchází Stefan Spirovski, přichází Tihomir Kostadinov.
Střídání v týmu Severní Makedonie: ze hřiště odchází Aleksandar Trajkovski, přichází Vlatko Stojanovski.
58'
Po delší době práce právě pro brankáře Heina, který prudký centr vyrážel do bezpečnějšíhoi prostoru. Severní Makedonie konečně přidala na aktivitě.
57'
Brankář Hein tak mohl odkopávat od své branky, v tomto případě to zkoušel po zemi na pravou stranu, kde se mu nabídl zcela osamocený Teniste.
56'
Kousek od středového kruhu se rozehrávky volného kopu chopil domácí Nikolov, který to zkoušel dlouhým pasem, jenž skončil daleko v zámezí.
55'
Střídání v týmu Estonsko: ze hřiště odchází Konstantin Vassiljev, přichází Erik Sorga.
54'
Hlavní sudí byl také před malým momentem pozorný, po souboji v bolestech skončil na zemi Ainsalu, který dostal loktem přím do obličeje.
53'
Elmasovi se na levém křídle nepovedlo ideálně spolupracovat s vedle stojícím Ristovskim, prvně jmenovaný nakonec nahrával do zámezí.
52'
Estonsko právě vstřelilo branku!
Do druhého poločasu nakonec lépe vstupuje reprezentace Estonska! Obrovskou chybu udělal při rozehrávce domácí Velkovski, který tak daroval soupeři míč. Uvnitř pokutového území si o nahrávku řekl RAUNO SAPPINEN, který neskutečným způsobem poslal míč do zadní tyče, od které se odrazil za bezmocného brankáře.
51'
Poprvé ve druhém dějství se do kombinace domácích zapojil také brankář Šiškovski, který na opačné polovině hrací plochy přesně našel Trajkovskiho.
50'
Hein tak mohl odkopávat od své branky, nicméně na opačné polovině si nedovoleným zákrokem pomohl Zenjov, který se rukou opřel do soupeře.
49'
Žlutou kartu dostává Rauno Sappinen (Estonsko).
48'
Hned v úvodu druhého poločasu jsme sledovali sympatickou útočnou akci ze strany domácích. Do zakončení se dostal Elmas, který ale mířil vedle.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost domácí hráči, kteří budou pro změnu hrát zleva doprava.
46'
Máme za sebou první poločas, který nakonec přinesl jedinou branku, o kterou se postaral domácí Tričkovski. Do té doby jsme ale sledovali poměrně vyrovnanou podívanou, ve které bylo o něco nebezpečnější hostující Estonsko, kterému ovšem chyběl větší klid v koncovce útočných akcí. Domácí celek tak jedinou branku vstřelil po standardní situaci, v krátkém časovém sledu navíc mohl navýšit své vedení, což se mu ale nepovedlo.
45'
45'
Žlutou kartu dostává Stefan Spirovski (Severní Makedonie).
44'
Estonsko chvíli kombinovalo na vlastní polovině, načež se rozhodlo přejít na druhou stranu, kde se ovšem směrem dozadu povedlo zapracovat Velkovskimu.
43'
U postranní lajny si nedovoleným způsobem pomohl Spirovski, čehož si všiml také sudí.
42'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.
41'
Najednou se Sappinen dostal mezi domácí obránce, načež proti němu vyběhl brankář Šiškovski. Hostující forvard ovšem lobem zamířil daleko za branku.
40'
Na jistotu se rozhodl zakročit domácí Musliu, od kterého šel míč ven z hrací plochy. Pokračovalo se tedy autovým vhazováním v podání Tenisteho.
36'
Hostující celek místo rozehrávky vpřed vyprodukoval zpětnou nahrávku až na brankáře Heina. Ten po chvilkovém váhání nakonec odkopl na Pikka.
35'
Po předchozím souboji se na zemi ocitl Kreida, který dostal pořádně naloženo. Estonsko zahrává standardku, nicméně z velké vzdálenosti od branky.
34'
Žlutou kartu dostává Boban Nikolov (Severní Makedonie).
33'
Do pokutového území Estonska přiletěl další centr, který přinesl velký závar před brankářem Heinem. Ten si nakonec poradil se zakončením Tričkovskiho.
32'
Po něm se k prudkému odkopu od své branky dostal domácí Šiškovski, který ovšem odkopával pouze do zámezí. Na řadu tak přijde další aut.
31'
Krátce po rozehrávce se přes pravé křídlo pokoušel prodrat vpřed domácí Bejtullaj, který narazil pouze do Pikka, jenž pro svůj celek vybojoval aut.
30'
Na první pořádnou šanci jsme tedy čekali celkem dlouho, domácí reprezentace jí ale dokázala využít. Estonsko to bude mít nyní hodně složité.
29'
Po zhruba třetině hry tu máme úvodní branku tohoto zápasu! Severní Makedonie zahrávala standardní situaci z levé strany, kterou se povedlo vybojovat Elmasovi. K oné rozehrávce se nakonec postavil Trajkovski, jehož centr sice soupeř dokázal odvrátit, avšak z voleje ho do pokutového území poslal Spirovski, do jehož nabídky se parádně položil IVAN TRIČKOVSKI.
28'
Směrem na útočnou polovinu se před malým momentem dostal hostující Zenjov, který ovšem nahrával naprosto mimo dosah Tenisteho.
27'
S míčem si znovu pohrál domácí brankář Šiškovski, který pro změnu rozehrál nakrátko po zemi na Velkovskiho, jenž přiťukl na kopačku Nikolova.
26'
Za hranicí pokutového území měl celkem dost prostoru na zakončení hostující Kreida, který ovšem mířil doprostřed, což bylo pro Šiškovskiho snadné sousto.
25'
Přihrávka podél postranní lajny nakonec velice přesně našla rozeběhnutého Sinjavskiho, jehož následnou nabídku ale dokázal odklidit Nikolov.
24'
Máme za sebou více než dvacet minut hry, na první branku stále čekáme. Zatím sledujeme nezáživnou podívanou, ve které mají navrch domácí.
19'
Napadající Ristovski ukázkově dotíral na rozehrávajícího protihráče, který tak musel odkopávat na druhou stranu. Estonsko bude znovu vhazovat.
18'
Estonsko se raději vydalo na vlastní obrannou polovinu, kde se k míči dostal také brankář Hein. Po jeho nahrávce vybojoval autové vhazování Teniste.
17'
Bylo to ale s nedovoleným zákrokem napadajícího Kreidy, čehož si všiml také hlavní rozhodčí. Severní Makedonie nakonec rozehrála nakrátko.
16'
Na pořadu dne bylo autové vhazování pro domácí celek. Bejtullaj celkem dlouho váhal, nakonec se mu do kombinace nabídl Trajkovski.
15'
Poprvé se do akce dostal také pomezní sudí, který si všiml ofsajdového postavení v podání Nestorovskiho. To potvrdil také následný opakovaný záběr.
14'
Nakonec jsme tedy sledovali odkop od makedonské branky. Šiškovskimu se nepovedlo najít Nestorovskiho, naopak se k míči dostal pouze Tamm.
13'
Estonsko se málem dostalo do vedení! Šiškovskimu totiž vypadl míč z náruče, čehož se pokoušel využít Mets, který těžkým zakončením mířil nad.
12'
Posléze se Trajkovski pokoušel odcentrovat přes bránícího Pikka, což se mu sice povedlo, uvnitř pokutového území našel pouze Metse.
11'
Nekompromisním způsobem to před malým momentem vyřešil také Velkovski, který před napadajícím protihráčem odkopával k postranní lajně.
10'
Severní Makedonie po chvilkové kombinaci znovu pronikla na útočnou polovinu. Musliu se pokoušel nastartovat Nestorovskiho, ven z branky se vydal Hein.
9'
Do kombinace se následně zapojil také brankář Hein, který to nakonec zkoušel nákopem na druhou stranu, kde měl Sappinen daleko k míči.
8'
Poprvé se k míči dostal domácí brankář Šiškovski, který konstruktivně rozehrál na vedle stojícího Musliua, jenž okamžitě přeposlal na kopačku Elmase.
7'
Metsovi se povedlo od svého pokutového území oslovit kolegu Vassiljeva. Ten posléze přenášel hru do tandemu na Pikka, před kterým zasahoval Bejtullaj.
6'
Na opačné straně se do vzdušného prostoru dostával hostující Zenjov, který se snažil sklepnout míč pod sebe, kde se nacházel pouze Spirovski.
5'
Severní Makedonie znovu operovala na útočné polovině, nicméně velmi dobře napadal rozehrávku Ainsalu, který nakonec vytlačil domácího Elmase.
4'
Posléze jsme sledovali autové vhazování z levé strany, které si vzal na starost domácí Ristovski, kterému se ke spolupráci nabídl Tričkovski.
3'
Hned v úvodu tohoto zápasu jsme sledovali dalekonosný nákop z kopačky hostujícího obránce Tamma, kterému se na pravém křídle nepovedlo najít Zenjova.
2'
Hlavní sudí tohoto zápasu poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost hosté, kteří budou hrát zleva doprava.
1'

Severní Makedonie: Šiškovski – Bejtullaj, D. Velkovski, Musliu, Ristovski – Spirovski, Nikolov – Trajkovski, Elmas, Tričkovski (C) – Nestorovski.
Náhradníci: Bogatinov – Dorjev, Kostadinov, Stojanovski, Zajkov.

Estonsko: Hein – Teniste, Tamm, Mets, Pikk – Ainsalu, Kreida – Zenjov, Vassiljev (C), Siňavskij – Sappinen.
Náhradníci: Igonen – Baranov, Anier, Tur, Tunjov, Soomets, Miller, Lilander, Liivak, Kuusk.

Rozhodčí: M. Avram – V. Avram, Orbulet (všichni Rumunsko).
Estonsko
Estonsku se v Lize národů příliš nedaří, protože je ve skupině až na posledních místě se ziskem dvou bodů, které získalo za dvě remízy právě se Severní Makedonií a ještě s Arménií. Obě si připsalo o poslední reprezentační přestávce, dříve už se tolik nedařilo, protože ještě o dřívější reprezentační pauze Estonci prohráli s Arménií i Gruzií. Na dnešní zápas se pak ve středu zkoušeli připravit duelem s Italy, který podle očekávání jednoznačně prohráli. Určitě se alespoň rozehráli a dnes se pokusí zabojovat o cenné body.

Poslední tři utkání
Itálie vs. Estonsko – 4:0
Estonsko vs. Arménie – 1:1
Estonsko vs. Severní Makedonie – 3:3
Severní Makedonie
Severní Makedonie má nyní skvělou náladu. Ve čtvrtečním duelu o postup na Euro totiž porazila Gruzii, díky čemuž se poprvé v historii zúčastní evropského šampionátu. Slavila těsné vítězství 1:0, což jen potvrdilo skvělou formu Severomakedonců. Ti totiž neprohráli již sedm duelů v řadě, takže na tom jsou i velmi dobře právě v Lize národů. Ve své skupině si drží první místo a bojují tak o postup do Ligy B. Na kontě mají šest bodů za tři remízy a výhru, kterou si připsali proti Arménii hned v prvním duelu. Následně dvakrát remizovali s Gruzií a jednou s Estonskem. Dnes však proti němu budou chtít vyhrát, aby si o dost ulehčili cestu do Ligy B.

Gruzie vs. Severní Makedonie – 0:1
Severní Makedonie vs. Gruzie – 1:1
Dobré odpoledne všem fotbalovým fanouškům! Liga národů už se pomalu blíží do finiše, dnes se odehrají již páté skupiny zápasy. V jednom z nich na sebe narazí Severní Makedonie a Estonsko. Tímto jste k utkání srdečně zváni a přeji příjemnou počtenou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.