Máme za sebou velice pohledné utkání, které skončilo zřejmě spravedlivou dělbou bodů. Domácí se dostali již v prvním poločase do vedení, ale ve druhé půli dokázali hosté zásluhou Diabatého skóre srovnat. Jak Brestois, tak i Bordeaux měli možnost utkání rozhodnout ve svůj prospěch, ale nestalo se a tak si oba přípíší po jednom bodě do tabulky.

Z mé strany je to prozatím vše a budu se těšit u dalších onlajn reportáží.
90+4
Již běží poslední minuta nastavení a domácí se dostávali do zajímavé příležitostí, ale obránce skvěle zakročil a nepustil míč do pokutového území.
90+3
Na začátku třetí minuty nastavení odchází domácí Coulibaly, kterého nahradí Dernis.
90+2
Domácí budou odkopávat od vlastní brány.
90+1
Celou akci hosté zakončili dělovkou Obraniaka, který však bránu minul. Rozhodčí nastavuje ještě 4 minuty!
90
Zajímavá standartní situace pro Bordeaxu po faulu na Jussieho.
89
Pomalu, ale jistě se nám blíží závěr utkání. Zápas však právě v těchto momentech nabízí velice pohledný fotbal s šancemi na obou stranách.
88
Na druhé straně se k hlavičce dostal Baysse a jeho pokus skončil na břevně brány Bordeaux.
88
Trochu je přibrzdí žlutá karta Henriqueho, který to s aktivitou přehnal.
87
Neuvěřitelné štěstí pro Thébauxe! Po rohovém kopu přišla razantní hlavička, ale míč letěl přesně do míst, kde stál domácí brankář a tak míč dokázal chytit. Hosté mají nyní velké šance na rozhodnutí zápasu!
85
Domácí opět přežili infarktovou chvíli! Diabaté nebezpečně vypálil a brankář Thébaux jeho pokus vytěsnil, ale dlouho nebylo jasné, jestli se míč přesto neocitne v bráně. Nestalo se a stav se tak nemění.
83
Diabaté ukázal herecké umění v pokutovém území, ale hlavní rozhodčí správně penaltu neodpískal.
80
Druhá změna na straně Brestois. Hřiště opouští autor první branky Ben Basat, kterého nahradí Ayite.
80
Centr domácích zlikvidoval pozorný Carraso.
78
Po přímém kopu hostů se v šestnáctce Brestois míč odrážel od hlaviček několika hráčů, ale nakonec skončil v zámezí a tak hosté zahrávali rohový kop. Z toho nic zvláštního nevytěžili.
77
Hlavička Lesoimiera minula bránu.
76
První střídání předvedla domácí lavička. Odešel Grougi, který měl žlutou kartu a nahradil ho Chafni.
74
Velmi dobrý postřeh předvedl Carraso v bráně Bordeaux - na nic nečekal a okamžitě vysprintoval pro míč a zachytil ho před dotírajícím útočníkem, který by v případě zisku míče utíkal sám na bránu.
73
Giorgi zahrával přímý volný kop, ale jeho střela skončila nad břevnem hostující brány.
72
Po Ličkovi i druhý český zástupce v tomto utkání vidí žlutou kartu. Jaroslav Plašil se provinil nedovoleně a rozhodčí jeho počínání patřičně ocenil.
71
Tak toto byl nehezký faul, ale Grougi už musel hasit případný požár v obraně Brestois. Jeho skluz minul míč a trefil přesně nohy Saiveta a to nemohlo skončit jinak než žlutou kartou.
70
Závěr utkání se nám hezky dramatizuje.
68
Bordeaux právě vstřelilo branku!

Máme srovnáno! CHEICK DIABATÉ se položil do rány a nedal brankáři Thébauxovi šanci. K hostujícímu útočníkovi se dostal míč po centru z levé strany a Diabaté potěšit kromě sebe i kotel hostujících fanoušků.
67
Na druhé straně zkoušel štěstí Gouffran, ale ani jeho pokus neletěl na bránu.
66
Domácí byli opět v ofsajdu, ale rozhodčí to tentokrát nepostřehli a tak došlo k zakončení, jenže míč minul prostor tří tyčí.
65
Odmáván a následně i odpískán ofsajd domácích. Již to vypadalo na nadějnou akci, ale pár centimetrů hrálo proti Brestois.
64
Mário Lička fauloval a za tento prohřešek vidí žlutou kartu.
62
Druhé střídání na straně hostů. Odchází N'Guemo, kterého nahradí Jussie.
62
Viděli jsme barnku v domácí síti, ale ta není uznána pro faul Diabatého, který si ve vzdušeném souboji pomohl rukama a nedovoleně atakoval domácího brankáře.
60
Hra se nám zdržela u autové čáry, když třikrát po sobě došlo okamžitě po vhození autu k tečování míče a celá situace se tak opakovala.
56
Máme zde první žlutou kartu zápasu, kterou vidí Diabaté.
55
Hosté zahrávali přímý volný kop ze třiceti metrů a Obraniak všechny překvapil, když zvolil obstřelení brány a moc nechybělo a míč mohl skončil i v síti.
53
Grougi dokázal přetlačit obránce a z úhlu nebezpečně vypálil, jenže bránu hostů těsně minul.
52
Odražený míč se dostal přesně na kopačku Sissoka, který ani chvíli neváhal a okamžitě ho posílal na bránu Bordeaux, jenže jeho střeleckému pokusu chyběla přesnost.
49
Centr ze vzduchu stáhl do bezpečí Thébaux a sám rozehrává další akci Brestois.
47
Jenom to tak zahučelo na stadionu. Na pravé straně hřiště si udělal prostor Diabaté a centrem na zadní tyč málem překvapil domácího brankáře. Balón sice nenašel nikoho z hostů, ale dopadl přesně na tyč Thébauxovi brány.
46
V poločasové přestávce došlo k jedné změně na trávníku. V hostujícím dresu Planuse nahradil Saivet.
46
Hlavní rozhodčí Clément Turpin v první poločase nenastavil ani minutu. Po úvodních pětačtyřiceti minutách mohou být spokojenější domácí, kteří zásluhou Edena Bena Basata vedou 1:0.

V úvodu poločasu byli jasně lepší hráči Bordeaux, ale své dvě velké šance nedokázali využít, po čtvrthodině hry se začala hra Brestoins lepšit a korunu tomu nasadil již zmiňovaný střelec úvodní branky.

Před druhým poločasem ještě není nic jistého a tento zápas jistě nabídne ještě zajímavou podívanou.
45
Zpracování Henriqueho bylo hodně komické, ale obránce hostí se míče nedotkl a tak mohl vhazovat alespoň aut.
43
Držení míče je nakloněno na stranu hostů, ale fotbal se hraje na góly.
41
Plašil byl faulován a hosté tak mohou zahrávat přímý kop, ale na přímé ohrožení brány to nevypadá.
40
Hosté se snaží o odpověď, ale domácí fotbalisté jsou brankou evidentně povzbuzení a plní si své obranné povinnosti na jedničku.
37
Brest právě vstřelil branku!

Poprvé se nám mění skóre a je třeba říci, že celá akce se domácím hodně povedla. Vše začalo podklouznutím hostujícího hráče ve středu hřiště, míč tak zadarmo získali domácí a dvěma rychlými nahrávkami rozebrali obranu Bordeaux. Hlavně finální přihrávka na EDENA BEN BASATA byla milimetrová. Tento izraelský útočník v pohodě přehodil brankáře Carrasa a od tyče dostal míč za brankovou čáru.
35
Coulibaly se dostal k zakončení, jenže pod tlakem obránce neměl možnost zakončit plnohodnotně a tak jeho pokus skončil nad břevnem.
34
Gouffran vystřelil zajímavou střelu z pětadvaceti metrů, míč však opět letěl pouze do středu brány a tak měl Thébaux úlohu o dost jednodušší.
32
Rohový kop domácích nic nepřinesl, Brestois přesto zůstává u míče.
28
Ben Basat se pohyboval na hraně ofsajdu, ale zřejmě bylo vše v pořádku. Míč se k němu dostal, ale domácí útočník byl pod tlakem obránců a tak jeho střele chyběla větší razance. Přesto musel hostující brankář na zem.
28
Vysoký centr stáhl ze vzduchu Thébaux.
26
Mário Lička nedokázal zpracovat těžký míč u autové čáry a tak se k balónu dostanou opět hosté.
22
Největší šance domácích! Střela z větší vzdálenosti letěla krásně k pravé tyči, ale výborný zákrok předvedl brankář Carraso, který skokem do strany míč vyrazil.
20
Traore si splnil své obranné povinnosti a nepustil hostujícího hráče do šance. Odkopl míč na rohový kop, ze kterého zahrozil Sane, který přeskočil i brankáře a jediné štěstí pro obranu Brestois byl fakt, že hlavička mířila nad bránu.
18
Ludovic Obraniak vyzkoušel pozornost domácího brankáře z velké dálky. Jeho pokus letěl přesně do středu brány a tak s ním Thébaux neměl větší problémy.
18
Na standartní situaci si nejvýše vyskočil domácí Baysse, ale jeho hlavička bránu neohrozila.
16
Domácí se zřejmě otřepali po nepodařeném úvodu a začínají vytahovat růžky. Na zajímavý centr do pokutového území však nezareagoval nikdo v bílo-červeném a tak může být hostující obrana opět klidná.
14
Střelecký pokus Ben Basata skončil mimo tři tyče a míč tak mají hosté.
11
Poprvé se ozvali i domácí, průnik po levé straně byl pohledný na oko, jenže následný centr se domácímu hráči dvakrát nepovedl a tak bylo po akci.
10
Úvod zápasu patří jednoznačně hostům z Bodeaux, kteří měli již dvě velké šance a jenom velké štěstí drží Brestois na nerozhodném stavu.
7
Jestli byl Diabeté ve velké šanci před malou chvílí, tak to co zahodil nyní se nedá nazvat jinak než tutovka! Míč mu nechtěně hlavičkou nahrál jeden z obránců přesně do volného prostoru, Diabeté kličkou vyškolil brankáře Thébauxe a poslal míč do sítě, jenže skluzem zachraňoval situaci jeden z obránců a podařilo se mu míč odkopnout! Jenže odkopl ho opět k Diabatému, který však napodruhé trefil pouze levou tyč!
6
Obrovská šance hostí! Centr Tremoulinase do šestnáctky nedokázal odkopnout bránicí hráč a míč tak dopadl přesně na nohu Diabateho, který však z bezprostřední blízkosti těsně minul bránu.
5
Český fotbalista ve službách Brestois Mário Lička se provinil nedovoleným zákrokem. V dresu Bordeaux nastoupil v základní sestavě další Čech Jaroslav Plašil.
3
Kantari odkopával centr hostů a Bordeaux tak musí celou akci zakládat opět od začátku.
1
Zápas zahájili výkopem domácí fotbalisté, ale o míč rychle přišli. První pokus o vysunutí do gólové šance nevyšel hostům, míč byl příliš dlouhý a skončil u brankáře Thébauxe.
1
Na lavičce Brestu jsou připraveni tito náhradníci: Chafni, Ayité, Benschop, Maritali, Dernis, Hartock, Culma.

Na lavičce Bordeaux jsou připraveni tito náhradníci: Marange, Saivet, Jussie, Keita, Sacko.

Stade Brestois: Thébaux - Lorenzi, Kantari, Baysse, Traore, Sissoko, Grougi, Lička, Lesoimier, Caoulibaly, Ben Basat

Girondins Bordeaux: Carraso - Mariano, Henrique, Pianus, Sané, Trémoulinas, Gouffran, N'Guemo, Plašil, Obraniak, Tidiane Diabaté

Rozhodčí: Turpin - Danos, Zakrani.
Hezký den při sledování onlajn reportáže ze zápasu 8. kola francouzské nejvyšší soutěže. Společně budeme od 14:00 sledovat zápas Stare Brestois - Girondins Bordeaux.

Domácí získali v průběhu tohoto ročníku 9 bodů za tři výhry a čtyři porážky, díky tomu jim patří v tabulce průběžné 11. místo. Hráči Bordeaux jsou na tom o dost lépe, se svými 13 body jsou na 5. místě.

Brest ve svém posledním zápase podlehl 1:0 Ajacciu, za to Bordeaux zvládlo těžký duel s Lyonem a na jejich hřišti zvítězilo 0:2.

Rozhodně nás čeká velice zajímavý duel, ve kterém sice jsou hosté favority, ale na domácím hřišti může Brest překvapit.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.