Zápas je u konce, nakonec se z nejtěsnějšího možného výsledku radují domácí fotbalisté. Olympique Marseille porazil outsidera z Brestu poměrem 1:0 po velmi nezáživném zápase, ve kterém bylo k vidění minimum šancí a fotbalového umu. Přesto to domácím na plnohodnotné vítězství stačilo.
90+2
Pokus Sougoua byl hodně nepřesný, zdá se, že se domácí již ubrání.
90+2
Domácí šetří čas posledním střídáním. Cheyrou je nahrazen Kadirem.
90+1
Marseille již hraje velmi zataženě ve vlastní obraně. Všechny balóny nechává soupeři.
90
Rozhodčí Bastien nastaví tři minuty.
89
Hosté se dostávají na dostřel domácí brance, Mandanda musí být pozorný.
88
Cheyrou je nahrazen Bartonem.
86
Bratr J. Ayew vidí také žlutou kartu za stejný protest.
86
Domácí A. Ayew vidí žlutou kartu za protesty.
85
Domácí nechtějí nic riskovat a hrají velmi opatrně a jednoduše. Již ale také neútočí.
83
Střídají poprvé i domácí. Gignac je nahrazen Sougouem.
81
Ba se pokusil něco vymyslet, zpracoval si míč a intuitivně ho poslal směrem na bránu. Nezamířil sice přesně, ale iniciativa to byla slušná.
79
Na hostech z Brestu se jen stěží dá najít odhodlání s výsledkem ještě něco udělat. Zápas dnes musí fotbalového diváka pořádně nudit.
77
Poslední střídání hostí. Coulibaly je nahrazen Grougiem.
75
Chafni se z levé strany odhodlal ke střele, kterou pěkným zákrokem rukavicemi vyráží Mandanda.
74
Druhé střídání hostí. Touré je nahrazen Khaledem.
72
Marseille kontroluje hru. Jedinou šancí pro hosty se zdá být odvážný individuální průnik, týmově jim to dnes příliš nejde.
70
Valbuena z přímého kopu našel dobře si naběhlého Mendese, bohužel pro domácí mu bylo odmáváno postavení mimo hru.
68
Mendy z Brestu vidí žlutou kartu.
66
Domácí trenér žádá po svém týmu, aby byl v útocích důslednější. Takhle domácí nechávají zbytečně mnoho prostoru na případné protiútoky Brestu.
64
Domácí stále kombinují s míčem na kopačkách, hosté se pozorně brání.
62
Valbuena se z ničeho nic zjevil na levém křídle v dobré šanci. V momentu střely ale uklouzl a jenom viděl, jak jeho rána míří mimo bránu střeženou Thébauxem.
60
První střídání je zde. Hostující Benschop je nahrazen Baem.
59
Valbuena se snažil dát hře nový náboj a rozhodl se pro individuální průnik. Podařilo se mu obejít prvního hráče, na druhého stopera Brestu ale již nevyzrál.
57
Opět se tak vracíme do hry prvního poločasu, obě mužstva působí bez nápadu a myšlenky tvořivosti.
55
Brest začíná pomalu vystrkovat růžky. Domácím se nedaří kombinace a jednoduše přichází o míče.
53
Hostující útočníci si několikrát vyměnili balon v útočném kombinování a nutí své soupeře k neustále ostražitosti.
52
Domácí nejsou pod tlakem, mají však hodně problémů dostat hru a balón pod svoji kontrolu.
50
První vážná šance hostujícího celku. Ke střele z pětadvaceti metrů se dostal Benschop, Mandanda musel skokem vytáhnout jeden ze svých lepších zákroků. Skóre se však nemění.
49
Raspentino z levého křídla vystřelil po zemi, Mandanda připraven. K míči se následně dostal Touré, který z dvaceti metrů ale nezamířil přesně.
47
Bratři Ayewové si na levém křídle několikrát vyměnili balon, aby ho mohli následně odcentrovat na Gignaca. Proti však byla hostující obrana.
46
První poločas je za námi. Viděli jsme v něm po celou dobu velmi nezáživný fotbal, kdy oba brankáři nemuseli téměř nic řešit. Skóre se ale nakonec v závěrečné minutě měnilo, když z přímého kopu dopravil míč za záda Thébauxe domácí Cheyrou. Do druhého poločasu tedy může favorit z Marseille nastoupit klidnější.
45
Marseille právě vstřelilo branku!
K míči na pokutovém kopu se postavil domácí záložník BENOIT CHEYROU a střelou z dvaceti metrů ho umístil přesně k levé tyči bezmocného Thébauxe. Domácí tak na poslední chvíli mění hodnocení prvního poločasu.
43
Hostující Coulibaly vidí první žlutou kartu v zápase za faul na Romao. Bude se kopat přímý kop.
43
Valbuena z levého křídla našel Gignaca, ten ale nedokázal vystřelit přesně.
39
Gólman Mandanda si konečně mohl sáhnout na míč, dostal se k němu po nevyvedeném centru hostí. První poločas je zatím z obou stran velmi nudný.
37
Obraz hry se stále nemění. Domácí se zatím marně snaží něco vymyslet s obranou Brestu.
35
Gignac dostával na pravém křídle pěkný pas od svého spoluhráče, nakonec ale o něj byl připraven hostujícím zadákem.
33
Trenér Marseille Elie Baup udává svým hráčům jasný pokyn. hrát více nahoře a více hrozit hostující obraně.
31
Půlhodina hry je za námi a oba se týmy se stále spíše oťukávají. Domácí Marseille se sice snaží tvořit hru, drží míče na svých kopačkách, chybí ji ale potřebný tlak do brány. To hosté mají jediný cíl, neinkasovat. Tomu také přizpůsobují svoji hru.
29
Hosté se snaží osmělit v útoku a zvláště po křídlech přejít do útočné fáze. Moc se jim to zatím ale nedaří, Mandanda nemusel řešit žádnou ošemetnou situaci.
27
Domácí jsou v prvním poločase aktivnějším týmem, chybí jim však větší nasazení, aby si začali vytvářet více vážnějších šancí.
25
Mendes si naskočil na další roh domácího týmu, atakoval u toho však nedovoleně brankáře hostí.
23
Gignac napřáhl z dvaceti metrů, jeho pokus ovšem neměl patřičný směr.
21
Hosté se zatím jenom brání, nutno podotknout, že účinně.
20
Valbuena měl trochu prostoru na pravém křídle. Toho si všimnul Cheyrou a pokusil se ho centrem najít. Jeho pas byl však příliš prudký a rychlejší než domácí hráč.
19
Domácí publikum se snaží vybičovat své hráče k větší aktivitě.
17
Zápas se zatím odehrává ve velmi klidném tempu, bez žádného fyzického kontaktu. Bohužel i bez vážného ohrožení brány. V držení míče jsou zatím mírně aktivnější domácí (60 %).
16
Olympique Marseille ztrácí až moc balónů díky vlastním nepřesnostem, ubírá to z jeho herního projevu.
14
Cheyrou si postavil míč na rozehrávku a následně se snažil najít hlavu svého spoluhráče. Proti byl však Mendy, který odvrací.
13
Třetí roh domácího celku byl zahrán Cheyrouem, hostující obrana ho sice dokázala odvrátit, dopustila se ale jiné chyby. Domácí budou mít k dispozici přímý kop z pětadvaceti metrů.
11
Domácí však mají zatím hodně problémů s pozornou obranou Brestu. Gólman hostí Thébaux nemusel ještě řešit žádnou ošemetnou situaci.
9
Domácí opět začali svírat obranu soupeře, nepřesný pas ovšem způsobuje rozehrávku od hostující brány.
8
Zápas má zatím pěkné tempo, chybí mu ale brankové situace.
7
A. Ayew a Mendy se nešikovně srazili, hra je přerušena, oba by však měli být v pořádku.
6
A Ayew hledal Morela za hostující obranou, jeho centr byl ale poměrně dlouhý a hostující gólman tak v klidu zasahuje.
4
Hosté se začínají osmělovat, Chafni byl na polovině lehce popotažen za dres, sudí ale zůstává chladný.
3
Hosté přesto získali nakonec možnost rohového kopu, ten ale domácího gólmana neohrozil.
2
Hosté se prakticky od začátku zápasu ještě téměř nedotkli míče. S ním kombinují neustále domácí.
1
Hra se hned přemístila na polovinu hostí, centr na Gignaca však nenašel domácího útočníka.
1

Olympique Marseille: Mandanda (cap.) – Fanni, Nkoulou, Lucas Mendes, Morel – Cheyrou, Romao – J. Ayew, Valbuena, A. Ayew – Gignac.

Stade Brestois: Thébaux – Mendy, J. Martial, Kantari (cap.), Ferradj – O. Coulibaly, A. Sissoko – L. Touré, Chafni, Raspentino – Benschop.
I když se Marseille v posledních kolech příliš nedaří, může se například opřít o poslední vzájemný zápas, který oba celky sehrály začátkem prosince právě v Brestu. Olympique dokázal na soupeřově hřišti zvítězit a připsal si skalp 2:1.
Dnešní den čeká na nejvyšší francouzskou soutěž pouhý jeden zápas, ten vám přineseme v našem online přenosu. Bude se jednat o duel týmů z opačných pólů tabulky. Zatímco domácí Marseille se s 58 body nachází na třetím místě, Brest je až předposlední, s 29 body mu náleží až devatenáctá příčka.
Pěkný den u sledování online přenosu z utkání francouzské Ligue 1 mezi Olympiquem Marseille a Stade Brestois. Úvodní výkop zápasu je naplánován na 17:00 středoevropského času.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.