To je z mé strany vše, hezký zbytek neděle.
Držení míče: 60 % : 40 %.
Střely na branku: 3:8. Střely mimo: 7:5. Rohy: 3:4. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 16:23.
Je dobojováno. Sledovali jsme duel, který nakonec ovládl hostující celek, který se čtyřikrát prosadil a vzhledem k tomu, že jen jednou inkasoval, tak vyhrál 4:1. Saint-Étienne bylo dnes lepším celkem, podalo zodpovědný výkon a zaslouženě vyhrálo. Bordeaux tedy nemá ani bod.
90+2
90+2
Žlutou kartu dostává Diego Contento (Girondins Bordeaux).
90+2
Po potyčce uviděl ještě domácí Diabaté červenou kartu a musí ze hřiště!
90+1
Rozhodčí přidal dvě minutky.
90
Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.
89
Na trávníku se nic zajímavého neděje.
87
Duel se už pouze dohrává. O vítězi je rozhodnuto, takže hosté už nikam nepospíchají a domácím se vůbec nedaří.
85
Žlutou kartu dostává Cédric Yambéré (Girondins Bordeaux).
83
K další střele se dostal hostující Sall, ale hradbu těl před sebou nepropálil a nic z toho tedy nebylo.
81
Je před námi posledních deset minutek, tak uvidíme, zda se ještě dočkáme nějaké další branky. O vítězi už je rozhodnuto.
78
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Oussama Tannane, přichází Fabien Lemoine.
76
Saint-Étienne právě vstřelilo branku!
Je rozhodnuto! Alexander Søderlund vymyslel zajímavou přihrávku, k míči se dostal NOLAN ROUX, který obešel posledního domácí hráče a chladnokrevně prostřelil Bernardomiho.
75
Debuchy se dostal ve vápně k míči, ale šlo vidět, že to je obránce a se zakončením si neporadil.
74
Střídání v týmu Girondins Bordeaux: ze hřiště odchází Jaroslav Plašil, přichází Cheick Diabaté.
71
A možná je rozhodnuto, protože z ojedinělé akce se hosté prosazují a jdou do vedení 3:1. ALEXANDER SØDERLUND, který neproměnil pokutový kop, si nyní počkal na centrovaný míč a přesnou hlavičkou překonal Bernardoniho.
71
Střídání v týmu Girondins Bordeaux: ze hřiště odchází Malcom Filipe Silva de Oliveira, přichází Thomas Touré.
69
Domácí faulovali a u míče jsou hosté, kteří s rozehrávkou samozřejmě vůbec nepospíchají.
67
A další snažení domácích ukončil pomezní rozhodčí, ofsajd.
65
Zatím ale tato taktika hostům vychází na jedničku. Domácí jsou aktivnější, ale na první šanci ve druhém dějství sále čekáme.
64
Opět se hraje na polovině Saint-Étienne, které ve druhém poločase zatím nic nepředvedlo a pouze se brání.
62
Ale ani z tohoto rohu se domácí nedočkali vyrovnávací branky. Nutno ale dodat, že poslední minuty patří Bordeaux, které je jasně lepší.
61
Následuje další rohový kop pro Bordeaux.
60
Po dalším centru musel zasahovat Stéphane Ruffier, ale s centrovaným míčem si poradil a vyboxoval ho daleko od branky.
58
Z tohoto rohu nic nebylo. Plašil se sice rozčiloval, že má následovat další roh, ale od své branky bude rozehrávat Stéphane Ruffier.
57
Domácí celek vybojoval rohový kop, dočkáme se vyrovnávací branky?
55
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Franck Tabanou, přichází Jonathan Brison.
54
Franck Tabanou je ošetřován a vypadá to, že nebude moci pokračovat.
52
Domácí se ale dostali k míči a hned se vydali dopředu. Z hranice velkého vápna to zkusil Plašil, ale jeho přízemní pokus nebyl nebezpečný a Stéphane Ruffier si připsal jednoduchý zákrok.
50
U míče jsou hosté, kteří trpělivě kombinují a snaží se něco vymyslet.
48
Hostující hráč se dostal do vápna, po souboji upadl, ale pokutový kop z toho tentokrát není.
46
Střídání v týmu Girondins Bordeaux: ze hřiště odchází Mauro Wilney Arambarri Rosa, přichází Valentin Vada.
46
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Benjamin Corgnet, přichází Nolan Roux.
46
Vše je připraveno, jdeme na to.
Hráči se vrací zpět na trávník. Druhý poločas tak začne za malý okamžik.
Druhý poločas začne přibližně v 18:01.
První poločas je za námi. Sledujeme zajímavý duel, který v úvodních deseti minutách nabídl hned tři braky. Saint-Étienne vedlo 2:0, ale pak domácí zabrali a snížili. Žádná další branka u nepadla, Alexander Søderlund navíc neproměnil pokutový kop a druhý poločas tak bude ještě hodně zajímavý.
45+1
45
Alexander Søderlund (AS Saint-Étienne) neproměňuje pokutový kop. Hostující borec trefil brankáře, od kterého se míč odrazil do tyče a ven!
44
Pokutový kop pro hosty!
43
Mathieu Debuchy se dral dopředu, ale nakonec se i s míčem dostal do zámezí a nic z toho nebylo.
41
Nyní se hraje hlavně uprostřed hrací plochy, ale k vidění je pouze mnoho nepřesných přihrávek.
39
Contento byl u rohového praporku faulován a hodně se na protihráče rozčiloval. Rozhodčí musel celou situaci vyřešit, zatím bez žluté karty.
37
Domácí borec se dostal na hranici velkého vápna k míči, ale hradbu těl nepropálil a Stéphane Ruffier tak zasahovat nemusel.
35
Ale ani hosté nic nevymysleli. Na tahu je tedy Bordeaux, které se zatím směrem dopředu trápí.
33
Domácím se nedaří přechod do útoku a Saint-Étienne se v pohodě brání. Uvidíme, co hosté vymyslí.
31
Je za námi úvodních třicet minutek, viděli jsme tři branky a rozhodně se nenudíme. Bude to ještě hodně zajímavé utkání.
29
Hostující Saint-Étienne je stále o něco aktivnější, ale domácí si už na výpady hostů dávají větší pozor, než na začátku.
27
K další střele se odhodlal hostující Søderlund, ale ani jeho projektil neměl gólové parametry a rozehrávat tak bude Paul Bernardoni.
25
Hostující hráč se dostal ve vápně k míči, ale jeho ráně scházela přesnost a stav zápasu se nyní nemění.
24
Rohový kop pro hosty. Dočkáme se další branky?
22
Žlutou kartu dostává Enzo Crivelli (Girondins Bordeaux).
20
Paul Bernardoni vyběhl až na hranici velkého vápna, kde mu ovšem míč vypadl, ale nic z toho naštěstí pro domácí nebylo. Navíc byl zřejmě pískán faul na brankáře.
18
Žlutou kartu dostává Renaud Cohade (AS Saint-Étienne).
16
Stále se hraje ve vysokém tempu. Nyní jsou u míče hosté, kteří trpělivě kombinují na své polovině a snaží se něco vymyslet.
14
Bordeaux to zkusilo po pravé straně, ale této kombinaci scházela přesnost a rozehrávat od své branky bude Ruffier.
12
Oba celky se stále tlačí dopředu a sledujeme hodně zajímavý zápas. Diváci se určitě nenudí.
10
Bordeaux právě vstřelilo branku!
A brankové hody pokračují! Z rohu nic nebylo, ale poté Plašil vrátil míč do vápna, kde se k němu dostal CÉDRIC YAMBÉRÉ a ten trochu šťastnou hlavičkou překonal Ruffiera.
9
Domácí se hned vydali dopředu a vybojovali rohový kop.
8
A další rána pro domácí, protože po bleskové akci jdou hosté do vedení o dvě branky. OUSSAMA TANNANE se vyhnul ofsajdu a šel sám na brankáře, kterého zkušeně překonal.
7
Domácí se hned vydali dopředu, ale nic z toho nebylo, takže na tahu jsou opět hosté.
5
A máme tu první branku! Po rohu nedokázal Paul Bernardoni míč chytit, ten se nakonec trochu záhadně dostal až na zadní tyč, kde byl VINCENT PAJOT a ten neměl problém uklidit ho do branky.
4
Rohový kop pro hosty.
3
A další útočné snažení hostů skončilo faulem, takže na tahu je domácí Bordeaux.
2
Bordeaux se hned vydalo dopředu, ale z prvního nákopu nic nebylo. Rychlá odpověď hostů skončila nepřesnou přihrávkou.
1
Jako první se míče dotkl Jaroslav Plašil, takže úvodní výkop obstarali domácí fotbalisté.
1
Hráči obou celků jsou na trávníku. Duel tedy začne za malý okamžik.

Girondins Bordeaux: Bernardoni – Debuchy, Guilbert, Yambéré, Contento – Plašil (C), Arambarri Rosa, Chantôme – Silva de Oliveira, Crivelli, Rolán.
Náhradníci: Prior – Biyogo Poko, Sané, A. Traoré, Diabaté, Vada.

AS Saint-Étienne: Ruffier – Théophile-Catherine, Bayal Sall (C), F. Pogba, Tabanou – Pajot, Clément – Søderlund, Cohade, Corgnet – Tannane.
Náhradníci: Moulin – Brison, Malcuit, Roux, Lemoine, Maupay, Selnaes..
Poslední vzájemné zápasy

AS Saint-Étienne – Bordeaux 1:1
Bordeaux – AS Saint-Étienne 1:0
Bordeaux – AS Saint-Étienne 2:0
AS Saint-Étienne – Bordeaux 2:1
Girondins Bordeaux má na svém kontě zatím 33 bodů a při skóre 31:33 se nachází na jedenáctém místě. Z posledních pěti zápasů Bordeaux třikrát vyhrálo, jednou remizovalo a jednou prohrálo. A to v posledním kole s Lyonem, takže dnes mají domácí o motivaci postaráno.

AS Saint-Étienne je na tom o něco lépe. Hosté zatím vybojovali 36 bodů a v tabulce jim patří sedmé místo. AS Saint-Étienne z posledních pěti zápasů dvakrát vyhrálo, dvakrát prohrálo a jednou remizovalo. Naposledy ale po dobrém výkonu vyhrálo na hřišti Rennes.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Francouzská Ligue 1 má na programu další zápas 25. kola ve kterém přivítá Bordeaux celek Saint-Étienne. Mírným favoritem tohoto utkání je domácí celek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.