Dnešní utkání dvou nováčků je u konce! GFC Ajaccio nemělo v utkání s Angers SCO dobrý vstup do zápasu a prohrálo 0:2!

První poločas na Stade Ange Casanova nabídl atraktivní fotbal plný emocí a tvrdých zákroků. Hned ve druhé minutě se hostující Angers dostalo do vedení zásluhou přesné hlavičky Cheikha N´Doyeho! Domácí tým byl po obdržené brance aktivnější, nicméně ve 20. minutě se prosadili znovu hosté! Cheikh N´Doye byl důrazný ve vápně a zaznamenal svou druhou branku v utkání. Velkou šanci měl v závěru opět N´Doye, který však tentokrát brankáře Mauryho nepřekonal.

Ve druhém poločase se hrál velmi otevřený fotbal. Domácí měli velké štěstí v 66. minutě, kdy nejdříve N´Doye trefil tyč a následně Mangani břevno! Závěrečný tlak domácích nepřišel a hosté se mohou radovat z tříbodového vítězství!

To je z mé strany vše a u dalšího textového přenosu se těším brzy nashledanou!
90+4
90+3
Domácí Alexandre Coeff předvedl v souboji s Andreuem ukázkový šlapák a zcela zaslouženě vidí žlutou kartu!
90+2
Do útoku se však dostali hosté, kteří postupovali po pravé straně. Z tohoto prostoru nakonec odcentroval Manceau, který hledal N´Doyeho. Pro míč si však došel gólman Maury.
90+1
Hlavní rozhodčí nastavuje celkem čtyři minuty nad rámec základní hrací doby!
90
Střídání v týmu Angers SCO: ze hřiště odchází Abdoul Razzagui Camara, přichází Goran Karanovic.
89
Hostující celek se již pokouší pouze šetřit čas a jakmile dostane míč na své kopačky, volí razantní odkop na polovinu soupeře.
88
Hostující celek rozhodně s rozehrávkou nikterak nespěchal. Dobrou minutu a půl Angers dokázalo ušetřit. Rozehrávky se ujal Mangani, jehož centr odvrátila obrana Ajaccia. Za vápnem se opřel do míče Ketkeophomphone. Jeho střelu však lapil gólman Maury.
86
Domácí obránce Sylla teď neudržel nervy na uzdě a vlét do souboje se středopolařem Dorem. Hráč Angers navíc zůstává ležet na trávníku, přicházejí lékaři.
85
Domácí zahrávali rohový kop, který si vzal na starost Larbi. Jeho centr však nikoho z jeho spoluhráčů nenašel. Následně se však na hranici vápna dostal ke střele Mayi, který mířil pouze do středu branky, kde stál připravený Butelle!
84
Teď měli domácí ideální možnost na vstřelení kontaktní branky! Coeff našel dlouhým centrem ve vápně hlavu Youga, který sklepl míč pro Pujola. Střídající hráč však nepřekonal Butelleho.
82
Domácí kouč měl nějaké slovní připomínky směrem k rozhodčímu. Hlavní arbitr následně kouče Laureye vykazuje na tribunu!
81
Velkou chybu předvedlo domácí Ajaccio v blízkosti vápna svého soupeře a Angers mohlo jít do protiútoku. N´Doye však poslal svému spoluhráči otřesnou přihrávku a bylo po akci!
79
Mohamed Larbi naštěstí své zranění rozchodil a může pokračovat ve hře. Ajaccio navíc vyčerpalo všechny možnosti ke střídání, tudíž by muselo dohrávat o deseti.
78
Hodně smolně zatím probíhá dnešní utkání pro Mohameda Larbiho. Domácí hráč je na hřišti pouhé dvě minuty a už je ošetřován. Ve středu hřiště špatně došlápl a za pomoci lékařů odchází za postranní čáru.
77
Teď však domácí Ajaccio propadlo na útočné polovině a Angers šlo opět do rychlého protiútoku. Po levé straně postupoval vpřed N´Doye, který poslal před branku nadýchaný centr. Nabíhající Ketkeophomphone však nebyl dostatečně rychlý.
75
Střídání v týmu GFC Ajaccio: ze hřiště odchází Jérôme Le Moigne, přichází Mohamed Larbi.
74
Domácí tým rozehrál standardní situaci na krátko a před vápne m dostal hodně prostoru Le Moigne, jehož tvrdou ránu srazil na rohový kop stoper Thomas!
73
Hostující stoper Thomas ve středu hřiště velmi tvrdě dohrál domácího Ducourtioxe a zcela zaslouženě dostává žlutou kartu!
72
Na pravé straně si dokázal vybojovat prostor k odcentrování míče Coeff. Centr francouzského obránce však odvrátil stoper Traoré a Angers může zamířit vpřed.
71
Ajaccio se ještě pokouší o vstřelení kontaktní branky, nicméně čas velmi rychle utíká a Angers i nadále vede o dvě branky!
70
Střídání v týmu Angers SCO: ze hřiště odchází Gilles Sunu, přichází Billy Ketkeophomphone.
68
Na druhé straně se pokoušeli o zakončení domácí. Po pravé straně unikl Coeff, který poslal do vápna centr. Žádný z jeho spoluhráčů však neměl šanci míč na hrací ploše dostihnout.
67
Střídání v týmu GFC Ajaccio: ze hřiště odchází Damjan Đoković, přichází Kévin Mayi.
66
Akce však pokračovala a ze střední vzdálenosti se opřel do míče hostující Mangani, který otřel míč od branícího Filippiho a střela skončila na břevně! Obrovské štěstí domácí obrany!
65
Mohlo být rozhodnuto! Angers se dostal po levé straně vpřed a Andreu poslal do vápna zajímavý centr, na který si naskočil N´Doye a míč skončil na tyči!
64
Do velké šance se málem dostal domácí Jacques Zoua, ke kterému propadl míč. Pomezní rozhodčí si však pozorně všiml, že v době přihrávky stál domácí útočník v ofsajdu!
63
Pravý obránce Coeff se pokoušel najít za obranou svým centrem střídajícího Pujola. Domácí celek však ztratil míč. Angers šlo velmi rychle do protiútoku, avšak ani útok hostů k zakončení nevedl.
61
Velmi odvážně teď vyběhl z branky domácí gólman Maury, který i s trochou štěstí obral o míč N´Doyeho. Na pomoc následně přispěchal stoper Roderic Filippe, nicméně oba situaci zvládli!
60
Zajímavou myšlenku měl domácí středopolař Le Moigne, který se pokoušel lehký lobem najít ve vápně Damjana Djokoviće. Na chorvatského záložníka byl míč příliš dlouhý!
59
Aktivita domácího celku v posledních chvílích lehce stoupla. Na pravé straně se totiž dokázal dobře uvolnit Coeff, který poslal centr do vápna. Pozorný Traoré však míč dokázal odvrátit!
57
Z hodně velké dálky to zkusil domácí Amos Youga, který však mířil hodně vysoko nad branku. Domácí záložník však "uvěznil" míč v síti za brankou!
56
Hostující celek momentálně kontroluje hru na vlastní polovině. Na pravé straně se pokoušel zrychlit hru Manceau, nicméně jeho centr zablokoval do zámezí Djoković.
54
Domácí gólman Maury dlouhým výkopem našel na útočné polovině Jacquese Zoua, který si míč zpracoval. Následně se však domácí útočník prezentoval nedovoleným zákrokem v souboji s Saïssem.
53
Útočná aktivita domácí Ajaccia v posledních minutách není nikterak velká. Angers šlo po ztrátě domácího celku do protiútoku. Do zakončení se na útočné polovině dostal Camara, nicméně Maury byl připraven.
52
Velmi riskantně rozehrál domácí Jacques Zoua, který ve vlastním vápně obešel Manceua, následně se však otočil a namířil si to středem vápna. Naštěstí pro domácí míč včas odkopl!
50
Domácí obránce Roderic Filippi hledal dlouhým nákopem za obranou střídajícího Pujola. Francouzský útočník však svůj náběh špatně načasoval a míč na hrací ploše nestihl.
49
Hostující útočník Doré ve středu hřiště velmi tvrdě dohrál Martineze, který spadl tvrdě na zem. Hlavní rozhodčí však žlutou kartu neudělil, vše zůstalo u slovní domluvy.
48
Ajaccio velmi sympaticky kombinovalo na útočné polovině, nicméně Coeff si nedokázal udržet míč před Saïssem a domácí celek se do zakončení nedostane.
47
Domácí kapitán Roderic Filippi podstoupil těžký souboj na pravé straně s Camarou. Míč však dokázal udržet a Ajaccio může zamířit vpřed.
46
Střídání v týmu GFC Ajaccio: ze hřiště odchází John Tshibumbu, přichází Grégory Pujol.
46

Druhý poločas začne na Stade Ange Casanova přibližně v 21:02!
45+2
45+1
Do vápna Angers před malou chvílí naběhl Tshibumbu, který obešel Manceaua a dostal se k centru. Jeho pokus byl však zablokován a to je z prvního poločasu nejspíše vše!
45
Hlavní rozhodčí nastavuje pouze jednu minutu nad rámec základní hrací doby! Velké překvapení, neboť při ošetřování Traorého se dobré tři minuty nehrálo ...
44
Ajaccio je v posledních minutách jendoznačně aktivnější, nicméně šance na kontaktní branku zatím nemělo. Konec poločasu se blíží!
43
Domácí celek se velmi rychle přesunul na útočnou polovinu a hodně prostoru měl na levé straně Zoua. Mladý kamerunský útočník nakonec zvolil zakončení, nicméně jeho rána mířila vysoko nad!
41
Hostující Cheikh N´Doye teď měl možnost zaznamenal hattrick! Střelec dvou branek napřáhl z velké dálky a vypálil na vzdálenější tyč! Jeho pokus však dokázal vyrazit gólman Maury!
40
Zkušený Francouz Ducoutrioux se pokoušel odcentrovat z pravé strany. Jeho pokus však zablokoval Manceau na rohový kop. Toho se ujal Damjan Djoković, jehož centr však žádné nebezpečí pro branku Butelleho neznamenalo.
39
Na druhé straně se pokoušel středopolař Ducourtioux najít ve vápně Djkoviće. Chorvatský záložník si však nedokázal pohlídat ofsajdovou linii, což neuniklo pozornosti pomezního rozhodčího.
38
Domácí Ajaccio opět propadlo na útočné polovině a hosté šli do rychlého protiútoku. Po pravé straně postupoval Angoula, který se však přes stopera Martineze do zakončení nedostal.
36
Angers šlo po nepovedeném rohu Ajacccia do rychlého protiútoku, který táhl po pravé straně N´Doye. Střelec dvou úvodních branek však zbytečně přihrával na levou stranu, kam si naběhl Camara. Útočník z Guiney míč následně ztratil.
35
Aktivní Ajaccio vybojovalo další rohový kop, který si vzal na starost Ducourtioux, jehož centr však nikoho z jeho spoluhráčů nenašel.
34
Domácí celek je v posledních minutách jednoznačně aktivnější, nicméně žádné přímého ohrožení branky Butelleho z toho nebylo. Angers pracuje v obranné fázi velmi dobře.
33
Hostující Traoré musel opustit trávník za pomoci lékařů a je otázka, zda-li se stoper Angers ještě vrátí na trávník!
31
Na trávníku zůstal hostující Traoré, kterého dohrál na levé straně domácí Sylla. Utkání je velmi vyhrocené už od samého začátku!
30
Hostující obránce Andreu by si jistě měl dávat větší pozor! Na levé straně velmi ostře zajel pod nohy domácího Martineze a vidí zaslouženě žlutou kartu!
29
Velmi ostře teď šel za míčem domácí Tshibumbu, který však v souboji úmyslně kopl brankáře Butelleho! Tento zákrok však unikl pozornosti hlavního rozhodčího, domácí hráč mohl klidně dostat červenou kartu!
27
Na druhé straně se však již nedovoleným zákrokem prezentoval Mangani a Ajaccio zahrávalo standardní situaci. Na centr Ducourtiouxe si naběhl Tshibumbu, jehož hlavička však směřovala pouze do středu branky!
26
Teď se na levé straně dokázal uvolnit Youga, který skvěle přenesl hru na pravou stranu, kam si naběhl Zoua. Kamerunského útočníka poslal k zemi Andreu, nicméně faul se nepíská!
24
Na pravé straně vhazoval autové vhazování Coeff, který poslal míč na nohu Ducourtiouxe. Francouzský středopolař nacentroval míč do vápna, kde našel hlavu Djokoviće. Jeho hlavička však mířila těsně mimo!
23
Ve středu hřiště se dostal k míči domácí Youga, který se pokoušel rychlým centrem najít za obranou Djokoviće. Chorvatský záložník však míč na hrací ploše nestihl.
22
Domácí hráči jsou z dosavadního průběhu utkání evidentně zaskočeni, nicméně stále je hodně času na vyrovnání! Nutno říci, že obrana Angers zatím pracuje skvěle!
20
Angers právě vstřelilo branku!
Hostující celek vede již o dvě branky! Z levé strany poslal do vápna centr Abdoul Camara, který našel na hranici vápna kapitána N´Dyoeho, který prostrčil míč do vápna na Sunua. Útočník Angers se ke střele nedostal, nicméně míč propadl přesně k CHEIKHOVI N´DOYEMU, který poslal míč nekompromisně do sítě!
18
Le Moigne se pokoušel najít na pravé straně naběhnutého Younga, nicméně mladý středopolař míč na hrací ploše nestihl.
17
Domácí celek přebral v posledních minutách iniciativu a je aktivnější. Obrana Angers však zatím úspěšně brání jednobrankový náskok.
15
Velmi zajímavé standardní situace se ujal střelec úvodní branky, Cheikh N´Doye, který nevystřelil špatně, nicméně jeho rána mířila nad branku Mauryho. Velká škoda pro Angers!
13
Hodně prostoru dostal na levé straně Dore, jehož centr však nenašel svého adresáta. Ajaccio tak může zamířit do rychlého protiútoku.
11
Následné standardní sitauce se zhostil Damjan Djoković, jehož centr odvrátila obrana Angers na rohový kop. I rohového kopu se ujal srbský záložník, který poslal míč do nebezpečného prostoru před branku. Obrana Angers však dokázala centr odvrátit.
10
Hodně tvrdý zákrok předvedl na pravé straně hostující Andrau, který poslal k zemi Le Moigneho. Domácí fanoušci i hráči se dožadovali udělení žluté karty. Hlavní sudí však hráči Angers pouze důrazně promluvil do duše!
9
Aktivní Angers si dokázalo vybojovat již druhý rohový kop. Velmi zajímavý centr poslal do vápna Mangani, na který nedosáhl gólman Maury. Žádný z hostujících hráčů se však k hlavičce nedostal.
8
Domácímu celku to zatím v přechodové fázi příliš nejde. Středopolař Le Moigne se pokusil najít centrem na pravé straně Ducourtiouxe, který však míč na hrací ploše nestihl.
7
Následně se však na levé straně provinil nedovoleným zákrokem Coeff a Angers zahrával volný přímý kop! Rozehrávky se zhostil Mangani, jehož centr však skončil v rukavicích gólmana Mauryho.
6
Rozehrávky prvního rohového kopu Angers v tomto utkání se ujal Saïss, jehož centr se snášel na malé vápno. Domácí obrana však dokázala centr odvrátit do bezpečí.
5
Hostující Angers však vstoupilo do utkání s velmi aktivní taktikou. Na levé straně se dostal do úniku střelec úvodní branky, N´Doye. Jeho centr však zablokoval obránce Coeff na rohový kop!
3
Domácí celek se pokoušel velmi rychle na úvodní branku odpovědět a vybojoval prnví rohový kop. Rozehrávky se ujal Youga, jehož centr našel ve vápně hlavu Filippiho. Jeho hlavička však mířila nad branku!
2
Tak to je šok pro domácí fanoušky! Hned ve druhé minutě jde hostující celek do vedení! Z levé strany poslal do vápna krásný centr Andreau, který našel CHEIKH N´DOYE. Kapitán Angers poslal přesnou hlavičkou hosty do vedení!
1

GFC Ajaccio: Maury – Coeff, Filippi, P. Martinez, Sylla – Ducourtioux, Le Moigne, Youga, Đoković – Zoua, Tshibumbu.
Náhradníci: Goda – Larbi, Mayi, Pujol, Casanova, Boutaïb, Poggi.

Angers SCO: Butelle – Manceau, I. Traoré, Thomas, Andreu – Dore, N'Doye, Saïss, Mangani, Camara – Sunu.
Náhradníci: Letellier – Angoula, N'Gosso, Ketkeophomphone, Capelle, Diers, Karanovic..
Příjemný sobotní večer všem fotbalovým fanouškům a fanynkám! Francouzský Ligue 1 pokračuje o tomto víkendu svým třetím kolem. My se společně zaměříme na souboj nováčků! Na Stade Ange Casanova se utká domácí GFC Ajaccio s Angers SCO. Úvodní výkop je naplánován v 20:00 a u textového přenosu se na vás bude těšit Jan Havlovic.
GFC AJACCIO
Ajaccio zažilo velmi povedenou loňskou sezónu. V Ligue 2 se prezentovalo velmi dobrými výkony a zcela po právu postoupilo do nejvyšší francouzské ligy. V tabulce se umístilo na druhém místě, třináct bodů za prvním Troyes. Ajaccio by této sezóně mělo bojovat o záchranu a nováček jistě bude usilovat, aby se v Ligue 1 udržel!

Ajaccio mělo sehrát generálku na novou sezónu s italský Cagliari, nicméně utkání byla na poslední chvíli zrušeno. Do nové sezóny tak vstoupili svěřenci Thierry Laureyho bez zápasového vytížení. Úvodní zápas sehrálo Ajaccio s nováčkem Troyes. Utkání toho příliš zajímavého nenabídlo a skončilo bezbrankovou remízou. Další utkání sehrál nováček Ligue 1 na půdě současného mistra, PSG! Favorit utkání v zápase nezaváhal a zvítězil 2:0. Do dnešního utkání vstupuje Ajaccio v pozici mírného favorita, který by měl před domácím publikem bodovat!
ANGERS SCO
I hostující Angers zažilo velmi dobrou loňskou sezónu. Po dobrých výkonech postoupil do nejvyšší francouzské soutěže. V tabulce obsadilo Angers třetí postupové místo. Na čtvrtý Dijon měl náskok tří bodů. I Angers má zájem zůstat v nejvyšší francouzské soutěži, nicméně konkurence je v Ligue 1 velká!

Angers však vstoupilo do nové sezóny velmi dobře! Na půdě silného Montpellieru dokázal zvítězit 2:0 a připsal si první výhru v sezóně. V dalším utkání však svěřenci Stéphane Moulina před svými fanoušky zaváhali a s Nantes uhráli bezbrankovou remízou. I čtyři body z úvodních dvou utkání jsou však pro nováčka soutěže velmi dobré!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.