Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 5:7. Střely mimo: 3:9. Rohy: 2:4. Ofsajdy: 6:2. Fauly: 19:12.
Domácímu celku se podařilo dokráčet k zisku tří cenných bodů po výhře 3:2. Ve druhém poločasu padly dvě branky, o které se postarali Mohamed Larbi z pokutového kopu a Yannick Cahuzac po velké chybě brankáře Mauryho. Pokud se podíváme na průběh celého zápasu, zvítězili domácí zaslouženě. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dne.
90+4
90+4
Obraně Ajaccia se daří odvracet míče mířící do jejího pokutového území vcelku v pohodě.
90+3
Damjan Đoković obdržel žlutou kartu, stejně jako Gilles Cioni.
90+3
90+2
Na hřišti se nám strhla menší mela po tvrdém zákroku ve středu pole Cioniho na Đokoviće.
90+1
Jérome Le Moigne se provinil nedovoleným zákrokem proti Cahuzacovi ve středu pole a je potrestán žlutou kartou.
90
Druhý poločas bude nastaven o 4 minuty.
89
Danic zabojoval o míč s Tourém, jenže nakonec se dopustil nedovoleného zákroku, proti čemuž sice protestuje, ale to je tak jediné, co mu zbývá.
88
Po centrovaném míči se do zakončení protlačil Alexander Djiku, jenže netrefil balón pořádně, takže Clément Maury měl snadnou práci.
87
Ve středu hřiště vzniknul menší konflikt, protože Brandão chtěl rychle rozehrát, ale domácí mu to nedovolili. Emoce však uklidnil sudí.
86
Z voleje z poměrně velké vzdálenosti poslal míč směrem na branku Mehdi Mostefa, nicméně svůj cíl o několik decimetrů netrefil.
85
Na hrací plochu místo zraněného Larbiho přichází Amine Chermiti.
85
Na zemi zůstává v nefotbalové pozici Mohamed Larbi a u postranní čáry se již chystá střídání.
84
Brandão dostal míč od Palmieriho, jenže Brazilec si nepohlídal ofsajdové postavení, takže je hra přerušena.
83
Ze středu pole přiletěl centr na Brandãa, který poslal míč ke spoluhráči, ale ten nic vybojovat nedokázal.
81
Grégory Pujol dnes již dohrál a na jeho místo se podívá Jacques Zoua.
80
O něco aktivnějším celkem jsou sice hosté, ale Cahuzac se nyní u postranní čáry dopustil nedovoleného zákroku.
79
Hra se opět odehrává spíše ve středu pole, kde nehrozí nebezpečí ani pro jednu branku.
78
V ofsajdovém postavení byl nachytán domácí Khalid Boutaïb, takže se míče ujmou opět hosté.
77
Žlutým trestem byl oceněn Grégory Pujol.
76
Bastia právě vstřelila branku!
Domácímu brankáři se podařilo vyrobit chybu, po níž se k snadnému zakončení do prázdné branky dostal YANNICK CAHUZAC, který neměl sebemenší problém trefit se.
75
Ze hřiště odchází domácí kapitán Louis Poggi a nahrazuje ho Damjan Đoković.
74
Hra se odehrává hlavně na polovině Ajaccia, ovšem hosté se do kvalitního zakončení příliš nedostávají.
73
O střelu se pokusil Lassana Coulibaly, jenže zakončoval v pádu a jeho ránu v poklidu zachytil Maury.
72
Bastia se sice snaží útočit, ale chybí jí dostatečná kvalita. Ajaccio se v posledních minutách hodně zatáhlo.
71
Hostující kapitán se již zvedl a nejspíš bude moci pokračovat v utkání i nadále.
70
Na hrací ploše zůstává ležet Yannick Cahuzac, u něhož to vypadá zřejmě na křeče. Ovšem pro hosty by to mohla být značná komplikace, jelikož už mají vystřídáno.
68
Palmieri vyslal střelecký pokus z velké vzdálenosti, ale postrádal přesnější mušku, takže jeho rána letěla mimo tři tyče.
67
Hosté se zatím nemohou z dalšího úderu domácích vzpamatovat a hledají skulinu v obranném postavení soupeře postupnou kombinací.
65
Mathieu Peybernes odchází ze hřiště a místo něho vbíhá na trávník Lassana Coulibaly.
64
Grégory Pujol se rozhodl prověřit pozornost brankáře, ale jeho rána mířila hodně mimo branku.
63
GFCO Ajaccio právě vstřelilo branku!
MOHAMED LARBI zachoval chladnou hlavu a poslal brankáře na druhou stranu. Larbi mířil po zemi na pravou stranu.
62
Faulující Yannick Cahuzac dostává ještě žlutou kartu.
62
Rozhodčí Moreira píská proti hostujícímu celku penaltu za faul Cahuzaca na Boutaïba!
61
Cahuzac vedl rychlý útok, na pravé straně měl úplně volného Ayitého, kterému poslal míč, ale tento Tožan poslal míč mimo branku.
60
Po rozehrání rohového kopu se k zakončení dostal Brandão, jenž zřejmě trefil obránce a od něho letěl míč do autu, ale sudí ukazuje odkop od branky.
59
Střídající Danic se ukazuje jako dobrá volba a dokázal vybojovat rohový kop.
58
Ze hřiště odběhl Axel Ngando, místo něhož si zahraje Gaël Danic.
57
Hosté vysunuli napadání, s čímž měla obrana Ajaccia hodně potíží. Brankář Maury nakonec odehrál míč do autu.
56
Squillaci se ocitnul ve složité situaci, ale zkušeně si poradil a poslal balón na volného spoluhráče. V útoku se do pokutového území dostal Ayité, ale nedokázal prostřelit bránícího hráče.
55
Khalid Boutaïb se podle rozhodnutí sudího dopustil nedovoleného zákroku proti hráči soupeře.
54
Domácím se nepodařilo založit kvalitní útočnou akci, ale přesto se k nim balón po chvíli vrátil zpátky.
53
Sylla vyslal další centr z levého křídla, ale našel pouze hlavu bránícího hráče v bílém dresu.
52
Kapitán domácího celku Louis Poggi se dostal do ofsajdu, takže rozehrává Bastia.
51
Jerome Le Moigne podklouzl před zahráním volného kopu, ale měl štěstí, že se nedotknul míče, takže se mohl rozběhnout znovu. Ale ani na druhý pokus si domácí středopolař nevedl příliš úspěšně a spoluhráče v dobré pozici nenašel.
50
Alassane Touré si také počínal nedovoleně, takže volného kopu se ujal Ngando, jenže jeho míč odvrátil mohutným výskokem jeden z bránících hráčů.
49
Ovšem i nadále je Bastia o něco aktivnější. Její centr však nyní skončil na obránci soupeře. Na druhé straně se dopustil útočného faulu Grégory Pujol.
48
Po velkém tlaku hostů v úvodu druhého poločasu se hra odehrává ve středu pole a v držení míče se oba celky střídají.
47
Hosté následně zahrávali rohový kop, po němž však žádná nebezpečná situace pro domácí branku nepřišla.
46
A Brandão byl hned v úvodu druhé půle faulován. Následný centr doletěl na hlavu Squillaciho, ale gólman Maury byl pozorný a vyrazil.
46
Do druhého poločasu již nenastoupil Francois Kamano, jehož nahrazuje zkušený Brazilec Brandão.
46
Máme za sebou první poločas utkání mezi Ajacciem a Bastií, kde se nejprve dostali do vedení hosté díky brance Axela Nganda, jenže domácí dokázali průběh utkání úplně otočit díky gólům, o něž se zasloužili Khalid Boutaïb a Grégory Pujol. Uvidíme, co se stane po poločasové přestávce. Utkání bude pokračovat přibližně v 18:00.
45
45
Na pravém křídle nedokázal udržet míč na hrací ploše Alassane Touré, což bude zřejmě poslední akce první půle.
44
Kamano získal míč, ale byl faulován. Volný kop zahrál Ngando, míč byl tečován nabíhajícími hráči, ale v celkem velké vzdálenosti od branky, takže gólman měl dost času na reakci.
43
V kombinační hře i nadále pokračuje domácí celek, což se hostům vůbec při současném stavu skóre nehodí.
42
Larbi nejprve přešel přes Djikua, ale ten se zodpovědně vrátil a nebezpečí zažehnal.
41
Axel Ngando se ujal exekuce rohu, avšak jeho centrovaný míč vyboxoval Clément Maury pryč z pokutového území.
40
Ngando se dostával do zajímavé pozice v pokutovém území, ale obrana odkopla na rohový kop.
39
Ovšem Bastia stále kombinuje spíše na vlastní polovině a nedokáže se propracovat skrz protivníkovu obranu.
38
Hosté jsou zaskočeni průběhem utkání a nyní drží balón na svých kopačkách a dá se očekávat zvýšení útočné aktivity.
37
Precizně provedený volej GRÉGORYHO PUJOLA po centru Mohameda Larbiho z pravé strany končí za zády Leca. Gólman s prudkou střelou jen těžko mohl něco dělat.
36
Palmieri se však rychle vzpamatoval z nedovoleného zákroku a naskočil si na centrovaný míč, jenže jeho hlavička nebyla dostatečně razantní, a proto si Maury jednoduše poradil.
35
Dalším nedovoleným zákrokem se prezentoval Pujol, který tvrdým skluzem poslal k zemi Juliana Palmieriho. Rozhodčí Moreira však zkušeného útočníka netrestá.
33
Domácí vysunuli presink, ale Grégory Pujol to přehnal s agresivitou, takže je mu pískáno stažení soupeře k zemi.
32
Na druhé straně se do zakončení dostal Floyd Ayité, jenže trefil jen nohy brankáře, a navíc je mu pískán ofsajd.
32
Tentokrát však žádné nebezpečí z centru od rohového praporku nevzešlo, protože Jean-Louis Leca si vyběhnul hodně z branky a centr sebral.
31
Syllovi se podařilo vybojovat svou aktivitou na levé straně další rohový kop pro domácí.
30
Djiku dribloval s balónem ve středu hřiště, ale nakonec si vzal příliš velké sousto a o míč přišel.
29
Domácí Sylla se stal obětí nedovoleného zákroku, po němž zůstal chvilku ležet na zemi, ale již se zvedl a bude pokračovat ve hře.
28
Mehdi Mostefa dostal tvrdou ránu nohou od soupeře, což rozhodčí viděl a odpískal. Následný volný kop však doletěl jen do zámezí.
27
Touré se pokusil najít před brankou soupeře někoho ze spoluhráčů, ale příliš se mu to nepodařilo, takže se obrana ubránila.
26
Tempo hry je poměrně nízké a ani jeden z celků se v posledních minutách vyloženě nežene za vstřelením další branky.
25
Issiaga Sylla sice nedokázal trefit balón, avšak jeho spoluhráči přeci jen zůstali v držení míče.
24
Nákop Clémenta Mauryho doletěl přes celé hřiště k jeho brankářskému kolegovi, který rozehrává po zemi.
23
Aktivitu na chvilku převzali domácí, jenže Sylla tentokrát na levém křídle nedokázal poslat stejně kvalitní přihrávku jako před několika okamžiky.
22
Míč často střídá majitele a oba týmy kupí celou řadu nepřesností.
21
Po obdržené brance jsou opět o něco aktivnějším týmem hosté, ale skvěle si v obraně poradil Issiaga Sylla.
20
Po přihrávce Sylly z levého křídla si v pokutovém území skvěle naběhnul KHALID BOUTAÏB a nedal brankáři umístěnou střelou šanci.
18
Pablo Martinez zahrál rukou poblíž poloviny hřiště, což se samozřejmě nesmí, takže u míče jsou hosté.
17
Hned několik domácích fotbalistů se nacházelo v ofsajdovém postavení, takže pomezní rozhodčí měl jednoduchou práci.
16
Domácí celek se v posledních minutách snaží držet balón na svých kopačkách, jenže tlak je zatím spíše jen platonický.
15
David Ducourtioux dostává první dnešní žlutou kartu.
14
Ovšem rozehrávka standardní situace byla tristní a míč letěl na prvního bránícího hráče.
13
Kamano dribloval s míčem okolo protihráče, ale byl faulován, čehož si všimnul i sudí Moreira a píská.
12
Až nyní se podařilo domácím vybojovat rohový kop. Po jeho rozehrání orazítkoval Kader Mangane spojnici břevna a tyče Lecovy branky.
11
Postupná rozehrávka Ajaccia zatím úspěch neslaví. Po následném centru si obrana Bastie poradila a míč odvrátila.
10
Domácí celek si zatím se svým soupeřem příliš neví rady a ani nyní nedokázal postoupit hlouběji do oponentova území.
9
Třetí větší šance Bastie už končí brankou, když Kamano našel před brankou volného AXELA NGANDA, který se nemýlil a poslal hosty do vedení.
8
Le Moigne zahrál ve středu hřiště rukou. Následně se hra přesunula až k pokutovému území domácích, ale Mostefova rána letěla hodně nepřesně.
7
Julian Palmieri vyslal z levé strany centrovaný míč do pokutového území soupeře, jenže balón doskákal jen k Maurymu.
6
O něco aktivnějším celkem je v úvodních minutách Bastia, která se snaží zatlačit soupeře k jeho pokutovému území.
5
Floyd Ayité se dostal do zajímavé pozice poté, co Mangale hledal hlavičkou gólmana, ale našel jen Ayitého. Ten však zamířil jen do boční sítě.
4
Po vzrušivém okamžiku se však situace opět uklidňuje a hraje se ve středu pole.
3
Rozhodčí před rozehráním rohu uklidňoval situaci ve vápně, kde se oba týmy nahrnuly na málo prostoru. Následně musel jeden z obránců po rohu a střele Cahuzaca odvracet míč z brankové čáry.
2
Na konci druhé minuty se Kamanovi na Manganem podařilo vybojovat první rohový kop utkání.
1
V první minutě se ke střele propracovali domácí, ale jejich pokus letěl mimo tři tyče Lecovy branky.
1

GFC Ajaccio: Maury – Sylla, Touré, Mangane, P. Martinez – Poggi (C), Ducourtioux, Le Moigne, Larbi – Boutaïb, Pujol.
Náhradníci: Goda – Mayi, Zoua, Tshibumbu, Đoković, Chermiti, Coeff.

SC Bastia: Leca – Cioni, Djiku, Squillaci, Peybernes, J. Palmieri – Mostefa, Ngando, Cahuzac (C) – Ayité, Kamano.
Náhradníci: Vincensini – Coulibaly, Danic, Brandão, Modesto, Marange, Maboulou.

Rozhodčí: Moreira – Saint-Cricq Lompre, Leducq.
SC Bastia

Hostující celek se nachází na 12. příčce tabulky se ziskem 43 bodů za 12 výher, 7 remíz a 15 porážek. Skóre Bastie je negativní – 31:38. Ve venkovních kláních si Bastia vede velice špatně a patří k nejhoším týmům soutěže. Získala 11 bodů z 16 pokusů za 2 výhry, 5 remíz a 9 proher.
GFC Ajaccio

Domácí celek se nachází na 18. pozici, která je ve francouzské lize pozicí sestupovou. Ajaccio získalo 34 bodů za 7 výher, 13 remíz a 14 porážek se skóre 33:49. V domácích utkáních také Ajaccio nezáří a získalo jen 19 bodů ze 17 pokusů za 4 výhry, 7 remíz a 6 proher.
V 35. kole francouzské Ligue 1 se spolu utkají týmy GFC Ajaccio a SC Bastia. Oba týmy v tabulce dělí 9 bodů, takže těžko hledat jasného favorita.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.