Z mé strany je to pro tuto chvíli vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů! Dobrou noc!
Držení míče: 42 % : 58 %.
Střely na branku: 5:6. Střely mimo: 8:8. Rohy: 1:6. Ofsajdy: 4:2. Fauly: 14:9.
Nádherné utkání je u konce! Lille nakonec vybojovalo na půdě Ajaccia důležité tři body za vítězství 4:2 a alespoň do zítřejšího dne se posune na šesté místo tabulky Ligue 1!

Do zápasu vstoupili lépe domácí fotbalisté, kteří si hned ve třetí minutě vytvořili vyloženou šanci, ale brankář Enyeama podržel Lille! Hosté poté udeřili jako první, když se nádhernou střelou z voleje prosadil Sofiane Boufal ! Lille mohlo zvýšit vedení na 2:0, jenže Éder ve vyložené šanci selhal, a tak přišel trest ze strany domácích! Čtyři minuty před přestávkou se do neposedného míče opřel Grégory Pujol a tvrdou střelou vyrovnal na 1:1!

Ve druhé půli se dlouho hrál vyrovnaný fotbal se spoustou šancí! Klíčovým okamžik přišel v 74. minutě, kdy domácí stoper Rodéric Filippi uviděl po druhé žluté kartě kartu červenou! Lille poté převzalo otěže nad utkáním a Sofiane Boufal jej poslal v 74. minutě svou druhou brankou v utkání do vedení! Sofiane Boufal se poté trefil ještě jednou! Pět minut před koncem technickým pokusem zkompletoval hattrick! To ale nebylo vše! Domácí se zásluhou hlavičky Alassane Tourého dostali zpět na dostřel, ale definitivní tečku za zápasem udělal o dvě minuty později vlastní brankou Pablo Martinez !
90+5
90+4
V poslední minutě nastavení ještě fotbalisté Lille pobavili diváky na tribunách. Hosté se hnali do rychlého protiútok, avšak Éder neudržel balanc a svým pádem přerušil nadějně vyhlížející útok hostů!
90+3
Domácí ještě v závěru utkání rozehráli rohový kop! Obrana Lille neodvrátila míč zrovna ideálně a za hranicí velkého vápna se do něj opřel Alassane Touré! Jeho technický pokus o kousek minul horní roh branky!
90+2
Djibril Sidibé si chtěl vyzkoušet střelu na branku, a proto si navedl míč na střed hřiště. Sidibé si ještě všiml lépe postaveného spoluhráče, nicméně hlavní arbitr si všiml nedovoleného zákroku. Míč pro Ajaccio.
90+1
Nastavují se 4 minuty!
90
Hostům to stále nestačí! Lille se i nadále neohroženě vrhá do útoku a obrana Ajaccia si nemůže ani na malou chvíli dopřát vytouženého oddechu.
89
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Sofiane Boufal, přichází Junior Tallo.
88
Lille právě vstřelilo branku!
Brankové hody pokračují! Lille znovu vede o dvě branky! Hosté rychle přenesli hru vpřed a centrovaný míč z kopačky Sidibého si PABLO MARTINEZ ve skluzu nešťastně srazil do vlastní branky!
86
GFCO Ajaccio právě vstřelilo branku!
Možná se ještě dočkáme dramatického závěru utkání! Ajaccio totiž dotahuje na rozdíl jediné branky! Domácí vybojovali standardní situaci v blízkosti pokutového území! Centrovaný míč mířil do shluku hráčů a ALASSANE TOURÉ jej hlavou dopravil za záda brankáře Enyeamy!
85
A to potvrzuje také třetí vstřelenou brankou! SOFIANE BOUFAL se přeci jen dočkal a završuje hattrick! Nejlepší hráč na hřišti si z levé strany našel cestičku na střed hřiště a krásnou technickou střelou umístil míč ke vzdálenější tyči!
84
Z ní však nebezpečí pro Enyeamu nepřišlo. Obrana Lille odvrátila hned první míč a hosté znovu míří vpřed. Lille se v závěru utkání vyloženě baví.
83
Ajaccio se stále nevzdává! Domácí i v deseti útočí hlavně po levé straně a nyní dokonce vybojovali standardní situaci v blízkosti pokutového území Lille.
82
Nádherná akce Lille! Kombinace hostů na jeden dotek před pokutovým územím soupeře vyvrcholila přihrávkou mezi obránce, na kterou si naběhl Morgan Amalfitano, ale sám proti Maurymu selhal!
81
Střídání v týmu GFC Ajaccio: ze hřiště odchází Mohamed Larbi, přichází John Tshibumbu.
80
Grégory Pujol se dral do pokutového území Lille. Už už se zdálo, že k němu centrovaný míč propadne, ale jeden z obránců na poslední chvíli zachránil Lille špičkou kopačky.
79
Khalid Boutaïb se nechal snadnou odstavit v hlavičkovém souboji. Morgan Amalfitano ještě udržel míč na hrací ploše a znovu jej rozehrál směrem ke svým zadákům.
78
Sofiane Boufal je hladový po hattricku a nyní se sám prosmýkl mezi dvěma obránci, obešel třetího a poté se vydal do pokutového území. Tam si na něj počíhal Alassane Touré a odkopl mu míč.
77
Djibril Sidibé si dával načas s uvedením míčem do hry. Nakonec autovým vhazováním oslovil kolegu z obrany, jež vysokým míčem přenesl těžiště hry na Corchiu.
76
Lille se snaží nadále kontrolovat držení míče. Hosté se už nikam neženou a kombinují na své polovině. V závěru utkání jsme možná ochuzeni o patřičný náboj.
75
Najednou se domácí fotbalisté odhodlali k útoku. Na centrovaný míč číhal v pokutovém území Khalid Boutaïb, nicméně vysoký míč se snesl pouze na hlavu připraveného stopera.
74
Lille si bere ztracené vedení zpět na svou stranu! Éder sice vystřelit nedokázal, ale míč se od obránce dostal za hranici velkého vápna, kde si jej připravil SOFIANE BOUFAL a střelou po zemi přidal svou druhou branku v utkání!
73
Djibril Sidibé dostal přihrávku do volného prostoru a z první centroval do pohybu Éderovi. Druhý jmenovaný se míče nedočkal, jelikož jej před ním odhlavičkoval Alassane Touré.
72
Domácím se podařilo odkopnout míč na polovinu Lille. Hostující trenér žene své svěřence kupředu, ale hosté stále kombinují v zadních řadách. Rozehrávku řídí Stoppila Sunzu.
71
Lille zahrávalo rohový kop! Obránce domácího celku odvrátil míč pouze na hranici pokutového území, kde si jej zpracoval Sofiane Boufal, ale ke střele se už nedopracoval.
70
Domácí fotbalisté po vyloučení Filippiho zalezli na svou polovinu a vyčkávají, co vymyslí fotbalisté Lille! Hosté zatím kombinují daleko od pokutového území Ajaccia.
69
Následného přímého kopu se chopil Sofiane Boufal, který vyslal technický centr. Jeho pobídka byla příliš vysoká, přeletěla všechny hlavičkáře a zamířila do rukavic připraveného Mauryho.
68
Střídání v týmu GFC Ajaccio: ze hřiště odchází Louis Poggi, přichází Alassane Touré.
67
A pozor! To je velká komplikace pro domácí celek! Rodéric Filippi za nedovolený zákrok na polovině hřiště dostává druhou žlutou kartu, po které musí do sprch!
66
Obrovská šance Ajaccia! Na přihrávku z vlastní poloviny si naběhl Louis Poggi, který přetlačil obránce a pravačkou se opřel do vysokého míče! Jeho pokus nabral opačnou rotaci a netrefil branku!
65
Khalid Boutaïb si tentokrát sběhl pro míč do hloubi útočné poloviny a sám se s ním prodral k postranní čáře. Jeho akce skončila nepřesným centr, avšak domácí zůstanou u míče.
64
Rio Mavuba si skvěle pokryl míč a posunul si jej do středu hrací plochy. Bránícímu hráči Ajaccia už nezbylo nic jiného, než hostujícího záložníka poslat k zemi.
63
Po následném přímém kopu mířil do šestnáctky Lille vysoký centr, na který si nabíhal Khalid Boutaïb. Nejaktivnější hráč Ajaccia se pustil do souboje se Soumaorem a stoper Lille měl navrch.
62
Hra je přerušena. Na hrací ploše zůstává ležet jeden z domácích fotbalistů. Ten schytal šlapák od Florenta Balmonta. Podle všeho bude v utkání schopen pokračovat. Balmont navíc vidí žlutou kartu!
61
Fotbal na hrací ploše rozhodně nenudí. Domácí aktivně napadají rozehrávku Lille a hosté mají s jejich pohybem velké problémy. Stoppila Sunzu dokázal rozehrát na poslední chvíli.
60
Djibril Sidibé si pohrál s napadajícími útočníky Ajaccia jako kočka s myší. Sidibé několikrát zasekl míč, až do doby, kdy se dotírajících soupeřů zbavil.
59
Khalid Boutaïb se podruhé v malé chvíli ocitl v pokutovém území Lille! Tentokrát se z levé strany hnal za skákavým balónem, ale na dlouhou nohu nedokázal přes obránce zakončit.
58
Na straně hostujících fotbalistů jsou k vidění zbytečné nepřesnosti. Ibrahim Amadou chtěl do rychlého protiútoku vyslat Édera, nicméně nepřesnou přihrávkou vyhnal spoluhráče ven z hřiště.
57
Do odraženého míče se za hranicí velkého vápna opřel Khalid Boutaïb. Jeho pokus pravou nohou končí na zádech obětavého obránce. Tohle muselo štípat!
56
Snad poprvé po přestávce o sobě dal vědět rovněž hostující útočník Éder! Ten na sebe vzal kličku u rohového praporku, ale při snaze zahrát soupeři na housličky o balón přišel.
55
O postupnou kombinaci se nyní snaží fotbalisté hostujícího celku. Lille se poté rychlou přihrávkou po levé straně snažilo překvapit soupeře, ale Issiaga Sylla dával dobrý pozor.
54
Sébastien Corchia napodobil svou hru z prvního poločasu a znovu se vydal podpořit ofenzivu Lille. Tentokrát stříleným centrem hledal spoluhráče na hranici malého vápna, avšak našel pouze domácího stopera.
53
Po uvedení míče do hry si hlavní arbitr všiml útočného faulu jednoho z hráčů Lille a nařídil přímý kop ve prospěch Ajaccia. Domácí přečkali nápor soupeře.
52
Exekuce následného přímého kopu se chopil Sofiane Boufal, který vyslal přetažený centr, jež se snášel do branky, ale Clément Maury jej stačil vytáhnout na rohový kop!
51
Na hřišti se opět žlutí! Rodéric Filippi zajel nevybíravým způsobem do hostujícího Sidibého, který nevypadá vůbec dobře! Žlutou kartu dostává i Poggi.
51
50
Adama Soumaoro si příliš předkopl míč a poté už jej nedostihl před obráncem domácího celku. Issiaga Sylla se neunáhlil a místo odkopu si troufl na riskantní kličku.
49
Velká šance domácího celku! Khalid Boutaïb se prodral za obranu Lille ke přihrávce středem hřiště, nicméně sám proti Enyeamovi nezvolil optimální řešení a minul branku!
48
Lille se nedaří prodrat se přes půlící čáru. Ve středu hřiště skvěle zapracoval Mohamed Larbi, který hlavou prodloužil míč na Boutaiba, který o něj rychle přišel.
47
Ajaccio se do druhé půle snaží vstoupit aktivní a útočnou hrou. Domácí fotbalisté kombinovali na levé straně a Damjan Đoković se dokonce dostal ke střele! Jeho pokus vnějším nártem minul vzdálenější tyč.
46
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Yassine Benzia, přichází Morgan Amalfitano.
46
Khalid Boutaïb s Pujolem obstarali výkop do druhého poločasu. Ajaccio okamžitě zaútočilo po pravé straně, nicméně právě Khalid Boutaïb se provinil nedovoleným zákrokem.
46
První poločas je minulostí a diváci se rozhodně nenudili! Domácí mohli jít do vedení už po třech minutách hry, ale Enyeama podržel Lille! Hosté se poté dostali do vedení, když se krásnou střelou blýskl Sofiane Boufal ! Hosté mohli přidat i druhou branku, nicméně Éder sám proti Maurymu selhal. Ajaccio v závěru poločasu dokázalo neproměněnou šanci potrestat, jelikož se po rychlé akci prosadil Grégory Pujol ! Do šaten se proto odchází za stavu 1:1!
45+3
45+2
Na závěr poločasu se ještě strhla potyčka v pokutovém území Ajaccia! Z pošťuchování před brankářem vyšli Benzia a Mangane se žlutou kartou!
45+2
45+1
Dočkali jsme se první žluté karty! Za tvrdý zákrok u postranní čáry ji z rukou sudího Letexiera uviděl střídající Jérôme Le Moigne!
45
Nastavuje se 1 minuta!
45
A právě Éder si před brankou Clémenta Mauryho počkal na centr z kopačky Benzii. Éder však v době přihrávky stál za posledním obráncem a asistent rozhodčího signalizuje ofsajd!
44
Éder zkoušel štěstí po levé straně, kde se snažil přechytračit obránce. Éder zkusil Syllovi zahrát na housličky, ale Sylla mu míč uzmul a ještě Éderovi nenápadně přišlápl kotník.
43
Fotbalisty Lille inkasovaná branka nepoložila do kolen. Hosté už znovu kombinují s míčem na kopačkách, k žádnému ohrožení domácí branky se však nemohou prokombinovat.
41
Je vyrovnáno! Ve chvíli, kdy Lille přebíralo kontrolu nad utkáním, se domácí dostali do útoku a Khalid Boutaïb obloučkem přes obranu našel nabíhajícího GRÉGORYHO PUJOLA, který střelou z hranici vápna propálil Enyeamu!
40
Do konce prvního poločasu zbývá pět minut. Lille v posledních minutách převzalo otěže nad zápasem a nepouští fotbalisty Ajaccia k míči. Hosté kombinují na své polovině.
39
Djibril Sidibé přebral míč před domácím fotbalistou, přenesl jej na druhou stranu hrací plochy a Yassine Benzia si balón navedl na levačku. Technickou střelou poté orazítkoval spojnici břevna a tyče!
38
Éder si v prvním poločase častokrát nabíhá za obranný val Ajaccia! Stejně tomu bylo i při poslední akci Lille, kdy mu k úspěchu scházela pouze přesná přihrávka do běhu.
37
Ibrahim Amadou rychle přenesl míč na levé křídlo Lille, kde si balón převzal Djibril Sidibé. Obránce Lille si navedl míč do středu hřiště a střelou pravačkou minul domácí branku.
36
Hostující útočník Éder utržil ve vzdušném souboji s obránce Ajaccia nějaký šrám. Ěder odchází za postranní čáru, aby byl ošetřen, ale do utkání se podle všeho ještě vrátí.
35
Šance se rýsovala i na straně domácích! Dva hráči se na hranici velkého vápna dlouho přetlačovali o míč s obránci. Do kulatého nesmyslu nakonec vlétl Pablo Martinez, ale hlavičkou trefil obránce.
34
Rychlá kombinace Lille na jeden dotek před pokutovým územím Ajaccia vyústila v přihrávku do pohybu střelce Boufala. Před autorem první branky odkopl míč Issiaga Sylla.
33
V hlavní roli se na trávníku ocitl Sébastien Corchia. Pravý bek Lille se znovu vydal podpořit útočnou snahu svých spoluhráčů, tentokrát však vysokým centrem našel pouze rukavice domácího brankáře.
32
Domácí to naopak zkusili rychlým protiútokem. Za obranu Lille nasprintoval aktivní Khalid Boutaïb, avšak asistent rozhodčího si všiml ofsajdového postavení domácího střelce.
31
Lille se s brankovou příležitostí nechce spokojit a nadále pokračuje v kombinaci s míčem na kopačkách. Přihrávka na volného Boufala byla tentokrát nepřesná.
30
Obrovská šance Lille! Po nepřesnosti v rozehrávce Ajaccia se k míči dostal Sofiane Boufal, který ještě vylepšoval pozici pro Édera, ale ten tváří v tvář Maurymu napálil domácího brankáře!
29
Grégory Pujol měl spoustu času ve středu hrací plochy. Na přihrávku se mu nabízeli hned dva spoluhráči. Pujol zvolil dloubáček na Boutaïba, ale prudkou přihrávkou zahnal spoluhráče mimo hřiště.
28
Ani z další útočné akce Ajaccia nebezpečí pro branku hostů nevzejde! Khalid Boutaïb si nabíhal na centrovaný míč, jenže ten doplachtil pouze k Sidibemu, jež jej hlavou přihrál Enyeamovi.
27
Sébastien Corchia dostal další možnost rozkmitat své hbité nohy. Pravý obránce Lille tentokrát nevolil centr do vápna, kde byl jediný hostující fotbalista, ale raději zpomalil hru.
26
A právě Louis Poggi se vydal s balónem u nohy na hranici pokutového území, kde po souboji s obráncem upadl a dožadoval se pokutového kopu. Sudí i tentokrát mlčí!
25
Domácí v posledních minutkách přebrali kontrolu nad kulatým nesmyslem a takřka k němu fotbalisty Lille nepouštějí. Louis Poggi spěchal s míčem vpřed, avšak jeho centr zastavila obrana Lille.
24
Ajaccio zahrávalo přímý kop! Na centrovaný míč si sbíhalo hned několik vysokých fotbalistů domácího celku, avšak přetažený centr si našel cestu do rukavic Enyeamy.
23
Djibril Sidibé zahrál na nervy hostujících příznivců riskantní přihrávkou do středu hřiště. Jeho spoluhráč Ibrahim Amadou se po míči vrhl skluzem a nepustil k němu domácího fotbalistu.
22
Ajaccio drží míč na svých kopačkách. Domácím se však nedaří prodrat se do blízkosti pokutového území Lille. Issiaga Sylla raději vrátil míč k nohám brankáře.
21
Khalid Boutaïb se snažil ohrozit branku Vincenta Enyeamy střelou z velké vzdálenosti. Jeho projektil byl spíše ze zoufalství. Míč skončil na noze prvního obránce.
20
Ajaccio se ihned po inkasované brance vrhlo do útoku. Domácí se dožadovali odpískání pokutového kopu, ale po souboji na hranici vápna nemohla být o penaltě ani řeč.
19
Lille se dostává do vedení a byla to opravdová paráda! Sébastien Corchia měl na pravé straně spoustu času, posunul si míč vpřed a vysokým centrem našel SOFIANA BOUFALA, který se do míče opřel akrobatickým způsobem a uklidil jej mimo dosah Mauryho!
18
Po delší době se do útoku vrhli také domácí fotbalisté. Celou akci Ajaccia pokazil Khalid Boutaïb nepovedenou hlavičkou, kterou prodloužil míč až hostujícímu brankáři.
17
V úvodních minutách se opravdu nehraje v rukavičkách. Hosté měli k dispozici další přímý kop. Tentokrát se Lille rozhodlo pro rozehrávku do kombinace.
16
Hosté se pokusili překvapit obranu Ajaccia dlouhou přihrávkou na Édera. Míč se od jedné z nohou nebezpečně odrazil, avšak obrana Ajaccia nepustila hostujícího útočníka do šance.
15
Khalid Boutaïb si přebral míč ve středu herního pole, pokryl si jej tělem a otočil se kolem svého strážce. Ten jej nakonec rukama stáhl na trávník. Sudí píská faul.
14
Le Moigne se okamžitě zapojil do akce Ajaccia. Jeho první dotek se mu moc nepodařil a následná nepovedená přihrávka vykouzlila úsměv na tvářích diváků.
13
Je tomu skutečně tak! Bréchet musí už po necelé čtvrthodině hry ze hřiště, na jeho místo přichází Le Moigne.
12
Hraje přerušena. Jeden z domácích fotbalistů nejspíše utrpěl nějaký úder do hlavy a nyní musí být ošetřován. Podle všeho bude muset střídat.
11
Sébastien Corchia pospíchal kolem postranní čáry za prodlouženou přihrávkou. Obránce Lille měl nakonec smůlu, míč už celým objemem opustil za hrací plochu.
10
Lille se snaží uklidnit hru kombinací na vlastní polovině. Nikdo z domácích útočníku se tentokrát nevydal napadat pomalou akci soupeře.
9
Na druhé straně se v hlavičkovém souboji před brankou Lille střetli Boutaib a Sunzu. V souboji o míč měl navrch hostující stoper, který odhlavičkoval míč mimo šestnáctku.
8
Také Lille se dostalo k prvnímu zakončení! Boufal potáhl míč vpřed, odcentroval a se skrumáže před pokutovým území pálil z otočky Éder. Jeho projektil mířil vysoko nad branku!
7
Z přímého kopu vytěžili hosté pouze kop rohový! Centr od rohového praporku mířil na hranici malého vápna, nicméně Sylla vystartoval od tyčky a zažehnal nebezpečí.
6
A právě Éder při svém dalším doteku s míčem vybojoval hostujícímu celku standardní situaci, když se nechal faulovat u postranní čáry. Všichni hlavičkáři už míří před Mauryho.
5
Ani teď se to Lille nepovede. Éder sice uháněl za dlouhou přihrávku na levou stranu, ale míč mu utekl do zámezí. Domácí budou vhazovat.
4
Domácí nadále pokračují v aktivním napadání rozehrávky Lille! Hosté mají v úvodu utkání velký problém s přechodem na polovinu soupeře.
3
Obrovská šance Ajaccia! Domácí mohli jít rychle do vedení! Zpoza hranice pokutového území vystřelil Djoković, jenže jeho ránu brankář Vincent Enyeama vyrazil pouze k nohám Mavuby, který nedostal míč do odkryté branky!
2
Grégory Pujol se prodral do pokutového území s míčem na kopačce, avšak zády k brance v souboji se Soumaorem upadl! Rozhodčí penaltu nepíská!
1
Eder uvedl míč do pohybu a zahájil výkopem dnešní utkání! Lille se kombinační akcí středem hřiště hnalo vpřed, ale útok hostujícího celku zastavil Louis Poggi.
1
Všichni hráči už nastoupili na hrací plochu! Domácí budou hrát v červeném, zatímco Lille zvolilo pro dnešní střetnutí bílé dresy.

GFC Ajaccio: Maury – Sylla, Filippi, Bréchet, P. Martinez – Poggi, Mangane, Đoković – Boutaïb, Larbi, Pujol.
Náhradníci: Goda – Le Moigne, Mayi, Touré, Zoua, Tshibumbu, Chermiti.

Lille OSC: Enyeama – Corchia, Sunzu, Soumaoro, Sidibé – Balmont, Amadou, Mavuba – Boufal, Éder, Benzia.
Náhradníci: Elana – Obbadi, Koné, Amalfitano, Pavard, Tallo, Rony Lopes.

Rozhodčí: Letexier – Danizan, Zitouni.
Vzájemná utkání

V prvním vzájemném utkání letošní sezóny se dnešní soupeři střetli koncem srpna. Lille na domácím trávníku zvítězilo nejtěsnějším možným způsobem. Jedinou branku utkání vsítil po dvaceti minutách hry Sofiane Boufal!
GFC Ajaccio

Naopak Ajaccio má v závěru ligového ročníku úplně opačné starosti! Pět kol před koncem soutěže se Ajaccio nachází na sestupové pozice. Na příčky zaručující záchranu aktuálně ztrácí dva body! Poslední vítězství zaznamenalo Ajaccio v polovině března. Od té doby získalo jediný bod, a to v minulém kole, kdy z horké půdy Angers dovezlo bod za bezbrankovou remízu!
Lille OSC

Lille stále nevzdává šanci na postup do předkola Evropské ligy! Aktuálně mu v ligové tabulce patří sedmá pozice! Na čtvrté místo zaručující postup do předkola Evropské ligy aktuálně ztrácí pouhé čtyři body! V posledních kolech má navíc Lille fantastickou formu! Lille totiž vyhrálo pět zápasů v řadě a výrazně si polepšilo. V posledním utkání si Lille na domácí půdě vyšláplo na silné Monako, kterému uštědřilo porážku 4:1!
Dobrý večer všem příznivcům francouzského fotbalu! Ligue 1 nabízí o víkendu 34. kolo. V rámci něj bude GFC Ajaccio hostit Lille OSC. Textovým přenosem Vás od 20 hodin provede Tomáš Kubečka. Přeji příjemný sportovní zážitek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.