Dnešní utkání je u konce! FC Lorient nakonec remízoval v domácím prostředí s Toulouse FC 1:1!

První poločas dnešního duelu nabídl vyrovnanou partii s minimem šancí. V osmnácté minutě zahrozil domácí Jeannot, avšak jeho rána se mezi tři tyče nevešla. V závěru poločasu mohl otevřít skóre Moukandjo, avšak jeho hlavička přesná nebyla.

Hned na začátku druhého poločase se dostalo překvapivě do vedení Toulouse zásluhou přesné trefy Wissam Ben Yeddera. Domácím se nedařilo v koncovce a už to vypadalo, že hosté získají důležité tři body. V první nastavené minutě však dokázal srovnat na konečných 1:1 Zargo Touré!

Toulouse tak přicházejí o důležité dva body a stále se nachází na devatenácté příčce ligové tabulky. Na sedmnácté Reims ztrácí aktuálně tři body!

To je z mé strany vše, a u dalšího textového přenosu se těším brzy nashledanou!
90+4
90+4
V samotném závěru dnešního utkání to ještě zkoušel domácí Guerreiro, avšak jeho rána ze střední vzdálenosti skončila nad brankou!
90+3
O pár desítek sekund později však mohl být vše jinak! Ben Yedder dostal do vápna ideální přihrávku, udělal si prostor a vyslal nebezpečnou přízemní střelu, která prolétla těsně vedle pravé tyče!
90+1
Lorient právě vstřelil branku!
Domácí celek v první nastavené minutě srovnává na 1:1 a způsobuje Toulouse nepříjemné komplikace v boji o záchranu! Z pravé strany poslal centr do vápna Jouffre, jehož centr se před vápnem odrazil na nohu ZARGA TOURÉHO, který krásnou střelou rozjásal domácí publikum!
90+1
Střídající Trejo se dostal k míči ve středu hřiště, efektivně si přehodil N´Donga a postupoval vpřed. Následně vystřelil, avšak mířil těsně vedle!
90
Hlavní rozhodčí nastavuje celkem čtyři minuty nad rámec základní hrací doby!
89
Střídání v týmu Toulouse FC: ze hřiště odchází Tongo Doumbia, přichází Yann Bodiger.
88
Doumbia se zmocnil míč na vlastní polovině a velmi rychle postupoval vpřed. Následně roztáhl hru na pravé křídlo, kam naběhl Ben Yedder, který šetří důležité vteřiny!
87
Toulouse navíc na útočné polovině dokázalo vybojovat standardní situaci, které se ujal Regattin. Jeho centr obrana Lorientu odvrátila, nicméně právě Regattin se dostal znovu k míči a nebezpečně vystřelil. Jeho rána mířil těsně nad branku!
86
Lorientu se však v dnešním zápase vůbec nedaří ve finální fázi a svěřenci trenéra Ripolla se nemohou dostat do zakončení!
85
Hostující tým navíc velmi dobře napadal na útočné polovině, kde se málem dostal k míči Ben Yedder. Rose nakonec situaci zvládl a Lorient míří na útočnou polovinu!
85
Ninkov se dostal při rozehrávce pod tlak napadajících hráčů, a tak raději zvolil dlouhý nákop na soupeřovu polovinu. Toulouse už nic neriskuje!
84
Toulouse momentálně kombinuje na vlastní polovině a drží svého soupeře v dostatečné vzdálenosti od vlastní branky.
82
Z levé strany poslal nebezpečný centr do vápna Cabot, který na zadní tyči hledal Warise. Střídající hráč už vyskakoval k hlavičce, avšak na poslední chvíli míč odhlavičkoval Ninkov!
81
Do konce základní hrací doby zbývá deset minut a Toulouse zatím stále drží své vedení. Lorient se však chystá k závěrečnému náporu. Tak uvidíme, zdali se domácím podaří vyrovnat...
80
I exekuce rohového kopu se ujal Regattin, kterému se však tentokrát centr příliš nepovedl a obrana Lorientu dokázala centr odvrátit!
79
A z následné standardní situace mohlo Toulouse vstřelit svou druhou branku v zápase! Regattin poslal míč do vápna a jeho centr tečoval domácí Abdullah. Lecomte se musel hodně natahovat, aby vytáhl míč mimo branku!
78
Hlavní rozhodčí žlutými kartami v posledních minutách rozhodně nešetří! Domácí Abdullah dohrál na levé straně ostře Doumbiu a zcela zaslouženě obdržel žlutou kartu.
78
Lorient ani z následné standardní situace branku Lafonteho neohrozil, nicméně zůstává u míče na útočné polovině a postupnou kombinací hledá cestu do pokutového území!
77
Další žlutou kartu udělil hlavní rozhodčí hostujícímu Moubandjemu, který u pravé postranní čáry poslal nedovoleným způsobem k zemi Tourého!
76
Loreint se nadechuje k závěrečnému náporu a vybojoval další zajímavou standardní situaci. Té se ujal Guerreiro, avšak jeho centr dokázal brankář Lafont vyboxovat!
75
Z následné standardní situaci domácí celek vůbec nezahrozil. Ba naopak, do protiútoku se dostali hosté, jmenovitě Doumbia, který postupoval středem hřiště. Jeho následná přihrávka však k Ben Yedderovi neprošla.
74
Hostující Trejo ve středu hřiště hodně ostře bránil střídajícího Warise, kterého nakonec fauloval a bude z toho zajímavá standardní situaci pro domácí celek! Trejo navíc dostal žlutou kartu...
73
Toulouse zajímavě kombinovalo na útočné polovině a po narážečce od Ben Yeddera se k míči ve středu hřiště dostal Regattin. Jeho pohotová rána nevypadala špatně, avšak míč letěl nad branku Lecomteho!
72
Střídání v týmu Toulouse FC: ze hřiště odchází Jean-Armel Kana-Biyik, přichází Pavle Ninkov.
70
Střídání v týmu FC Lorient: ze hřiště odchází Maxime Barthelme, přichází Jimmy Cabot.
70
Lorient vybojoval rohový kop, kterého se zhostil Jouffre. Jeho centr našel na přední tyči Jeannota, avšak jeho hlavička mířila vysoko nad branku!
68
Hostující Regattin dostal prostor na pravé straně a troufl si na individuální průnik do pokutového území. Na levé straně však odvedl skvělou práci obránce Barthelme, který svého protihráče zastavil.
66
Hostující brankář Lafont je již po ošetření a vypadá to, že by se měl zapojit zpět do hry!
65
Střídající Waris hned po svém příchodu dostal zajímavou přihrávku za obranu od Jouffreho a směřoval do vápna. Na hranici pokutového území se však nepříjemně střetl s brankářem Lafontem, který zůstává otřesený na trávníku!
64
Střídání v týmu FC Lorient: ze hřiště odchází Benjamin Moukandjo, přichází Majeed Waris.
63
Střídání v týmu FC Lorient: ze hřiště odchází Romain Philippoteaux, přichází Yann Jouffre.
62
Hostující celek se však po dobrém napadání dokázal dostat zpět k míči. Krásnou individuální akci předvedl ve středu hřiště Braithwaite, avšak jeho střelu zablokovatl Rose!
61
Toulouse se opět usadilo na útočné polovině a pokoušelo se prokombinovat do pokutového území. Spolupráce Regattina s Tejem však vedla pouze ke ztrátě míče!
60
Po delší době se Lorient dostal do kombinace na útočné polovině. Celou akci táhl po pravé straně Touré, který se pokoušel najít centrem Moukandja, avšak míč skončil v rukavicích Lafonteho.
59
Toulouse je ve druhém poločase velmi aktivní a svého soupeře momentálně přehrává. Zaskočený Lorient se nemůže pořádně dostat do šancí a prohrává!
58
Střídání v týmu Toulouse FC: ze hřiště odchází Étienne Didot, přichází Óscar Trejo.
56
Aktivní Ben Yedder zakombinoval na pravé straně s Doumbiou, který však raději zvolil zpáteční přihrávku a Toulouse se usazuje na útočné polovině.
55
Toulouse se velmi rychle přesunulo na útočnou polovinu a po pěkné narážečce odcentroval z pravé strany Yago. Obrana Lorientu se však včas zformovala a Gassama míč odhlavičkoval.
54
Lorient postupoval do zajímavého protiútoku, který táhl po pravé straně N´Dong. Jeho následný centr měl najít ve středu pokutového území Moukandja, avšak Kana-Biyik míč odhlavičkoval.
49
Toulouse právě vstřelilo branku!
Toulouse se na začátku druhého poločasu dostává do důležitého vedení! Před pokutovým územím vyhrál důležitý hlavičkový souboj a dostal míč na pravou stranu, kde se nacházel Doumbia. Ten skvěle načasoval přihrávku před branku, kam si naběhl WISSAM BEN YEDDER a přesnou střelou otevřel skóre utkání!
48
Loreitn dlouho kombinoval na vlastní polovině. Poté se rozhodl pro útočný nákop Gassama, avšak jeho centr doputoval pouze k obraně Toulouse!
47
Domácí Gassama zariskoval při rozehrávce a obral ho o míč Ben Yedder. Útočník Toulouse se pokoušel roztáhnout hru na Regattina, avšak jeho přihrávku vystihl Rose.
46

První poločas tak bohužel branku nenabídl, nicméně doufejme, že ve druhém poločase, který začne přibližně v 21:02, nějakou tu branku uvidíme!
45+1
45+1
Hlavní rozhodčí nastavuje jednu minutu nad rámec základní hrací doby!
45
V závěru prvního poločasu to zkoušel ze středu hřiště Barthelme, avšak domácímu hráči střela vůbec nesedla a míč prolétl vysoko nad hostující brankou.
43
Další zajímavá šance Lorientu! Obránce Barthelme se dokázal na levém křídle uvolnit a přes obránce odcentroval do vápna, kde našel Moukandja. Forvard Lorientu však mířil mimo branku!
42
Guerreiro si udělal prostor ve středu hřiště a hledal přihrávkou Abdullaha. Jeho pas však vystihl Doumbia, který poslal pohotový centr do vápna. Míč však přelétl všechny hráče v náběhu a zamířil do zámezí!
41
Lorient se propracoval k rohovému kopu, kterého se ujal Barthelme. Jeho přesný centr našel ve středu pokutového území Moukandja, avšak jeho hlavičce chyběla větší razance a Lafont zasáhl!
40
Toulouse v posledních minutách opět ožilo a rázem je aktivnějším týmem na hřišti. Hosté momentálně kombinují na útočné polovině a hledají cestu do pokutového území svého soupeře!
38
Hostující celek se dostal po zisku míče do kombinace na útočné polovině a z levé strany odcentroval Barthelme. Jeho centr však zpracoval Yago, který za asistence svého brankáře dostal míč do bezpečí!
37
Toulouse velmi rychle rozehrálo a Kana-Biyik poslal dlouhý nákop na útočnou polovinu, kam si naběhl Ben Yedder. Hostující útočníka však dostihl obránce Gasssama, který ho o míč obral!
36
Moukandjo převzal před vápnem míč od Guerreira a hnal se do vápna. Forvard Lorientu si to namířil mezi dvojici protihráčů, přes kterou neprošel, nicméně spadl, avšak faul se nepíská!
35
Domácí Barthelme postupoval po levé straně vpřed, nicméně se nedočkal dostatečné podpory spoluhráčů. Obránce Lorientu následně o míč také přišel!
32
Dlouhé autové vhazování Moubandje z levé strany se dostalo až na hranici vápna na nohu Braithwaiteho, který pohotově vypálil, avšak jeho střelecký pokus trefil pouze spoluhráče Bena Yeddera!
31
Toulouse se probojoval k další nebezpečné standardní situaci, které se tentokrát ujal Didot. Jeho centr však dokázala obrana Lorientu odvrátit!
30
Na druhé straně si aktivní Didot chtěl narazit míč s Regattinem před vápnem, avšak druhému jmenovanému náhra nevyšla a míče se zmocnil obránce Touré!
29
Lorient se opět pokoušel něco kloudného vymyslet na útočné polovině, avšak spolupráce Guerreira s N´Dongem nebyla ideální a záhy přišla ztráta míče.
27
Domácí Guerreiro operoval s míčem ve středu hřiště a následným centrem chtěl oslovit Moukandja. Forvard Lorientu si míč zpracoval, avšak hra je přerušena, neboť se Moukandjo nacházel v ofsajdu!
26
Hostující středopolař byl následně ošetřen, nicméně nemělo by se jednat o nic vážného a francouzský hráč by se měl za chvilku zapojit zpět do hry!
25
Domácí Abdullah postupoval středem hřiště vpřed a zhruba z 25 metrů se odhodlal ke střele. Jeho pokus však trefil hostující Blina do hlavy!
23
Domácí Lorient je v posledních minutách aktivnějším týmem. Kombinaci domácích teď zastavil nedovolený zákrok Didota, který poslal k zemi Tourého!
22
Hostující brankář nepřesně odkopl míč a zadělal si na velké problémy! Guerreiro následně vyhrál i hlavičkový souboj, avšak dorážející Jeannot se nacházel v jasném ofsajdu!
20
Následné standardní situace se ujal Didot, jehož centr se snášel do středu vápna. Ve vzduchu však kraloval Gassama, kterému se podařilo dostat míč do bezpečí!
19
Obránce Moubandje se sice nedokázal uvolnit na levém křídle a projít do vápna. Byl však faulovaný a Toulouse bude mít k dispozici zajímavou standardní situaci!
18
První velká šance Lorientu v dnešním zápase! Ve středu hřiště skvěle napadal Jeannot, který následně vzal celou akci na sebe a nebezpečně vypálil. Jeho povedená rána však letěla mimo branku!
17
Toulouse zatím hraje se svým soupeře vyrovnanou partii a dokonce se i dokázalo prosadit, nicméně gól kvůli ofsajdu neplatil. Hostující celek momentálně kombinuje na vlastní polovině.
15
Domácí Jeannot se dokázal uvolnit na levém křídle, kde obehrál Moubandjeho, avšak jeho následný centr nebyl povedený a míč skončil v zámezí!
14
Na druhé straně hřiště se pokoušel domácí Guerreiro dostat Moukandja do slibné šance dlouhým nákopem. Ten sice domácího forvarda našel, avšak ten se nacházel v těsném ofsajdu!
12
Toulouse se dočkalo úvodní branky dnešního utkání, nicméně ta není uznána, neboť se hlavičkující Kana-Biyik nacházel v ofsajdu!
11
Domácí Barthelmé obdržel přihrávku ve středu hřiště, míč si připravil na střelu, avšak ve finálním okamžiku mu sebral míč napadající Blin!
10
Lorient byl při rozehrávce velmi aktivně napadán, nicméně domácí hráči si dokázali poradit a mohou postupovat vpřed!
8
Toulouse kombinovalo na vlastní polovině a chystalo se na přechod na polovnu Lorientu. Následně poslal Yago přihrávku, která měla najít Blina, nicméně byla nepřesná a u míče jsou opět domácí!
7
Hostující Braithwaite dostal míč na levé straně a pokoušel se prodrat do vápna. Přes Tourého ještě prošel, avšak přes Gassamu nikoliv a u míče jsou domácí!
6
Lorient kombinoval na vlastní polovině, nicméně Gasssama zariskoval při rozehrávce a brankář Lecomte musel jít velmi rychle z branky, neboť si na míč dělal zálusk napadající Ben Yedder!
3
Hostující celek vybojoval hned na začátku zápasu rohový kop, kterého se ujal Doumbia. Jeho centr však skončil v rukavicích domácího brankáře!
2
Do dnešního duelu vstoupil aktivněji hostující celek, který momentálně kombinuje na útočné polovině. Toulouse dnes musí bodovat, pokud chce zvýšit své naděje na udržení se v nejvyšší francouzské soutěži.
1

FC Lorient: Lecomte – Z. Touré, Gassama, Rose, Barthelme – N'Dong, Abdullah, Guerreiro, Philippoteaux – Jeannot, Moukandjo.
Náhradníci: Chaigneau – Musavu-King, Bellugou, Jouffre, Waris, Mesloub, Cabot.

Toulouse FC: Lafont – Yago, Kana-Biyik, Tisserand, Moubandje – Doumbia, Blin – Regattin, Didot, Braithwaite – Ben Yedder.
Náhradníci: Goicoechea – Akpa-Akpro, Sirieix, Trejo, Somália, Bodiger, Ninkov.

Rozhodčí: Stéphane Lannoy – Plancon, Jouannaud (vš. Francie).
Příjemný sobotní večer všem fotbalovým fanouškům a fanynkám! Francouzská Ligue 1 má dnes na programu své zápasy 34. kola. My se společně zaměříme na souboj FC Lorientu s Toulouse FC. Úvodní výkop je v Lorientu naplánován v 20:00 a u textového přenosu se na vás bude těšit Jan Havlovic.
FC LORIENT
Lorientu se v letošní sezoně příliš nedaří, nicméně záchranářské starost tento francouzský celek rozhodně řešit nemusí. Momentálně se totiž nachází na třinácté pozici se ziskem 42 bodů. Na osmé Angers ztrácí pouhé čtyři body, tudíž ještě může ve finiši francouzské ligy pomýšlet na zajímavé konečné umístění! Do dnešního souboje navíc vstupuje v pozici mírného favorita a před vlastními fanoušky by měl zvítězit!

Před reprezentační přestávkou se Lorient představil na hřišti letošního překvapení nejvyšší francouzské soutěže – Angers. Domácí celek utkání zcela jasně opanoval a zvítězil 5:1! V následujícím zápase se Lorient utkal v domácím prostředí Lyonu, avšak druhému týmu tabulky podlehl 1:3. V posledním ligovém kole však Les Merlus dokázali konečně zvítězit, na hřišti Caen uspěli v poměru 2:1!
TOULOUSE FC
Toulouse rovněž nebude letošní sezonu považovat za povedenou, nicméně v posledních kolech se tento francouzský celek bude muset ještě hodně snažit, aby se zachránil v nejvyšší soutěži! Momentálně se totiž nachází na devatenácté příčce tabulky se ziskem 32 bodů a na osmnácté Ajaccio momentálně ztrácí dva body. Uvidíme, zdali se Toulouse dokáže vyburcovat a urve na hřišti Lorientu nějaký ten bod.

Toulouse se však v posledních utkání výrazně zvedlo! Nejprve si tento francouzský celek poradil v domácím prostřed s Caen v poměru 2:0 a v posledním ligovém kole Toulouse porazilu Bastii 4:0! Dokáží svěřenci trenéra Dupraze uspět i potřetí v řadě?