To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek sobotního večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 61 % : 39 %.
Střely na branku: 15:1. Střely mimo: 9:10. Rohy: 7:4. Ofsajdy: 9:0. Fauly: 9:15.
Utkání sledovalo 56 696 diváků.
Zápas je u konce a Lyon se raduje z drtivé výhry 6:1. Ve druhé půli jsme už sice neviděli takovou smršť, Monaco bylo vyrovnanějším soupeřem, ale přesto hosté dvakrát inkasovali. V 59. minutě přidal po rohu svou dnešní druhou branku Mapou Yanga-Mbiwa a v 80. minutě završil hattrick Alexandre Lacazette. Lyon je tak po dnešním vítězství na druhém místě se ziskem 65 bodů, Monaco je třetí s 62 body.
90+1
90
Rozhodčí nastaví jednu minutu.
90
Za obranu pronikl Ghezzal, dostal prudký pas, s míčem u nohy obešel Subašiće, jenže se dostal z úhlu a zakončil mimo.
89
Ten přišel až teď, měl ovšem pouze krátkého trvání, poté se mával a pískal ofsajd.
88
Sledujeme kombinaci Lyonu na útočné polovině, ale bez aktivního postupu vpřed.
87
Lyon už v poklidu kombinuje, domácí nemají sebemenší důvod kamkoliv pospíchat.
86
Na hranici pokutového území upadl domácí Ghezzal, rozhodčí zůstal v klidu a nechal pokračovat ve hře, o faul se nejednalo.
85
Hra se na chvíli přesunula k Lopesovi, Monaco si ale přesnou střelu nepřipsalo. Domácí půjdou do dalšího útoku.
84
Z něj nic nebylo, hosté se ubránili.
83
Ve skvělé pozici se ocitl domácí Fékir, jeho střelu pod horní tyč vytlačil Subašić na roh.
82
Nabil Dirar už dnes nic neukáže, závěr zápasu odehraje Fares Bahlouli.
81
Na lavičce hostů se chystá ještě jedno střídání.
80
Lyon právě vstřelil branku!
Domácí tým dovršil půltucet vstřelených branek. ALEXANDRE LACAZETTE dostal přihrávku na hranici ofsajdu, i přes Subašićovu snahu se dostal k zakončení a doslova dotlačil míč za brankovou čáru. Touto trefou završil hattrick a v sezóně to byl jeho už 21. gól.
79
Kombinace mezi Lacazettem a Ghezzalem nevyšla podle plánu domácích, hráči Monaka ale míč na svých kopačkách dlouho neudrželi.
77
Diváci na celém stadionu se teď chytili za ramena a začali kolektivně poskakovat. Fotbalem se opravdu baví.
75
Ricardo Carvalho zastavil nedovoleným způsobem Lacazetteho a spatřil za to žlutou kartu.
75
Je to tady, Gnalyho Corneta nahradil Nabil Fékir.
73
Domácí chytají i poslední změnu, čeká se na vhodný okamžik.
71
Lyon vystřídal, Jordan Ferri odešel za potlesku tribun na lavičku, z té naopak vstal Clément Grenier.
70
Další žlutá karta pro hosty, nyní byl za nedovolený zákrok potrestán Jemerson.
69
Domácí reklamovali Carvalhovu ruku v pokutovém území, rozhodčí ukázal, že za tohle penaltu nařizovat nebude.
68
Po rozehrání do druhé vlny pálil z dálky Ferri, Subašić se nyní nenechal překonat a ukázal dobrý zákrok.
67
Rohový kop pro Lyon.
66
K následnému přímému kopu se postavil Ghezzal, hezky překonal zeď, ale branku těsně minul.
65
Žlutou kartu za faul dostal hostující Jérémy Toulalan.
64
Vystřídali i domácí, Christophe Jallet má pro dnešní večer splněno, do hry se dostává Rafael.
63
Monaco vystřídalo, dolů šel Bernardo SIlva, nastoupil Vágner Love.
62
Pokračuje parádní fotbal a co je pro zápas dobré, hosté nerezignovali a snaží se o korekci skóre. Nyní po centru zprava zakončoval Lamar, jenže trefil pouze tyč.
59
Lyon dává pátý gól. Domácí po druhém rohovém kopu v krátké řadě dostali míč do pokutového území, od brankové čáry se dostal na nohu MAPOUA YANGY-MBIWY a ten jej zblízka uklidil do sítě.
58
Nyní už zase domácí, Morelův centr odvrátil Toulalan na rohový kop.
56
Po dalším Dirarově úprku pravou stranou přišel centr na druhou stranu, kde si naběhl Lemar a jeho volej prolétl jen kousek okolo Lopesovy branky! Tohle bylo velmi slibné a fotbalově pohledné.
55
Nakonec z toho byly rohy dva, po druhém centru neuspěl Lemar a Lyon přešel do rychlého protiútoku.
54
Tohle už vypadalo lépe. Na pravé straně měl Dirar hodně místa na průnik, chtěl odcentrovat, ale domácí obrana mu přihrávku srazila na roh.
53
Monaco v útoku, jenže autové vhazování na pravé straně přineslo pouze přihrávky směrem dozadu...
51
Po rychlé akci pravou stranou přišel centr na Corneta, ten ihned vracel míč na malé vápno, tam byl ale Ferri o krok pozadu a přihrávka tak pouze neškodně prolétla.
51
Na druhé straně vystřihl Bakayoko tvrdou střelu zpoza pokutového území, jeho přízemní rána skončila také mimo.
50
Po jeho rozehrání se o zakončení pokusil Ferri, zamířil ovšem mimo tři tyče.
50
Jallet vybízel svou přihrávkou Ghezzala, ten vybojoval rohový kop.
48
Úvod druhé půle je v pomalejším tempu, hraje se se spíše kolem středového kruhu.
46
Hosté udělali do druhého poločasu jednu změnu, dohrál Hélder Costa, na trávník vyběhl Thomas Lemar.

Fauly: 4:7
Máme za sebou velice akční první půli, ve které padlo pět branek a k vidění byla i jedna červená karta. Lyon začal ve velkém stylu, už v osmé minutě vedl 2:0 po trefách Rachida Ghezzala a Alexandre Lacazetteho a tlak pokračoval. Poté přišla červená karta pro hostujícího Traorého a přesilovku využili Mapou Yanga-Mbiwa a znovu Alexandre Lacazette. Monaco se ke slovu dostalo až ve 42. minutě, kdy se po přímém kopu trefil Ricardo Carvalho. Stav po prvním poločasu je tak 4:1 a to se tedy určitě nečekalo.
45+2
45+2
Ghazzal se uvnitř vápna zbavil obránce a zblízka vystřelil. Subašić nyní odolal a po povedeném zákroku jen bezmocně rozhodil ruce.
45+1
Středem potáhl Silva, přihrál doleva na Costu, jeho následná střela skončila nad brankou.
45
Budou se nastavovat dvě minuty.
43
Hosté se po snížení docela probudili a nyní jsou opět v náporu.
41
Monaco právě vstřelilo branku!
Tak se do střelecké listiny zapisují i hosté. Silva rozehrál přímý kop, Lopes se jej snažil vyboxovat, jenže trefil pouze RICARDA CARVALHA, od kterého se míč odrazil do sítě – 4:1.
41
Hosté se chystají k přímému kopu, rozehrávka se trochu protahuje.
39
Hostů se drží i smůla. Hélder Costa teď mohl zakončovat do odkryté brány, neboť Lopes se zapomněl na hranici pokutového území, jenže přestřelil...
38
Z něj nic nebylo, Lyon je opět u míče a startuje dopředu.
37
Hosté budou moci zareagovat rohovým kopem.
35
Tak tohle je už debakl. Po dalším rychlém pŕechodu do útoku si sice Subašić sáhl na míč a připsal si zákrok, jenže když Jallet přiklepl na volného ALEXANDRE LACAZETTEHO a ten poslal do brány umístěný oblouček, byl i on krátký.
34
Nepovedený večer monackého týmu pokračuje. Po Ghezzalově rohovém kopu se do vzduchu vyšrouboval MAPOU YANGA-MBIWA a hlavou poslal míč k tyči! Subašić se sice po míči natahoval, ale zachytil jej až za brankovou čárou.
33
Raggi poslal do vápna dlouhý aut, našel Bakayoka, ten se ale v pokutovém území nedokázal otočit a zakončit.
31
Monaco se rychle dostalo do útoku, Bernardo Silva se v šestnáctce pokusil o kličku na střed, Umtiti jej ale čistě zastavil a vysloužil si aplaus publika.
31
Costa vybojoval u vlastního pásma míč a to po docela tvrdém souboji.
30
Jallet neprošel po pravé straně, Hélder Costa bude vhazovat.
28
Další nedovolený zákrok hostujících barev, Monaco dnes sahá k faulům až příliš často.
27
Raggi na poslední chvíli uklízel centr z pravé strany, už to jinak vypadalo na další ohrožení Subašićovy branky.
25
Za Subašićem se potřetí rozvlnila síť, nyní ale gól nebyl uznán. Lacazette vymyslel povedený průnik a přihrál na Corneta, který byl ale v nedovoleném postavení.
23
Monaco jde do desíti! Gólman Lopes šel do kličky, dotírající Lacina Traoré mu přišlápl nohu a rozhodčí to ocenil žlutou kartou. A jelikož první dostal jen několik okamžiků zpátky, po druhé následovala i karta červená!
21
Asistent hlavního sudího upozornil na faul na domácího Yangu-Mbiwu a následovala žlutá karta pro Lacinu Traorého.
20
Také se rozhodl centrovat, hledal Traorého, ten se ale k zakončení nedostal.
19
Přímý kop pro hosty, u míče je postaven Bernardo Silva. Na přímou střelu je to ale ještě docela daleko.
18
Tlak domácích teď opadl, ke slovu se tak dostávají i hráči Monaka.
16
Roh se odehrál i na druhé straně, kde ale Bakayoko nemířil přesně. Po celé akci zůstal na trávníku ležet domácí Jallet, kterého trefil Jemerson loktem do hlavy.
15
Následný roh dokázal Subašić vyboxovat.
14
Po rychlé narážečce se za obranou Monaka objevil Jallet, byl už ale příliš blízko Subašiće a nedokázal jej prostřelit.
13
Krásný oblouček přistál u Lacazetteho, jeho střela z první ovšem skončila o notný kus mimo Subašićovy branky.
12
Pokračuje hra na jednu branku, Darder rozjíždí další útok.
10
Darder už pronikal k vápnu, hosté mu s vypětím všech sil míč odebrali.
9
Monaco je momentálně absolutně bez šance, stále se hraje na půlce hostů.
8
A je to 2:0! Domácí podnikli akci po pravé straně, Darder parádně přihrál na nabíhajícího ALEXANDRE LACAZETTEHO a ten střelou podél gólmana upravil na dvoubrankový rozdíl.
7
Tvrdý zákrok na Ferriho, provinil se Bernardo Silva. Zatím to sudí vyřešil domluvou.
6
Monaco se zatím prakticky nedostalo za půlku, Lyon hraje perfektně dopředu i dozadu.
5
Lyon pokračuje v útočení, nyní je zastavil praporek asistenta sudího – ofsajd.
4
Hosté musí hned ze startu změnit taktiku do dnešního utkání, tohle určitě nebylo v plánu.
3
Tak to je rychlý úvod utkání. Lacazette potáhl akci, přihrál na pravou stranu, kde obehrál Raggiho RACHID GHEZZAL a střelou po zemi prostřelil Subašiće.
2
Lyon se od úvodního hvizdu tlačí do útoku.
1

Olympique Lyon: A. Lopes – Jallet, Yanga-Mbiwa, Umtiti, Morel – Ferri, Gonalons (C), Darder – Ghezzal, A. Lacazette, Cornet.
Náhradníci: Gorgelin – Bedimo, Grenier, Fékir, Valbuena, Rafael, Kemen.

AS Monaco FC: Subašič – Jemerson, Wallace, R. Carvalho, Raggi – Toulalan (C), Bakayoko – Dirar, B. Silva, Costa – L. Traoré.
Náhradníci: Nardi – Love, Carrillo, Bahlouli, Cavaleiro, Echiejile, Lemar..
Oba týmy již nastupují na hrací plochu, zápas za pár okamžiků začne.
Poslední vzájemné zápasy

Monako – Lyon 1:1
Monaco – Lyon 0:0
Lyon – Monako 0:0
Lyon – Monako 2:1
Lyon – Monako 2:3
Olympique Lyon má na svém kontě 62 bodů a zatím drží druhou pozici, která zaručuje přímý postup do Ligy mistrů. Z posledních pěti zápasů domácí čtyřikrát vyhráli a jednou remizovali, takže jsou ve skvělé formě.

AS Monaco FC bylo dlouho na druhém místě, ale v závěru sezony se trápilo a nyní má na svém kontě také 62 bodů, ale je na třetím místě, které zaručuje účast v předkole Ligy mistrů.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Francouzská Ligue 1 má na programu předposlední 37. kolo a my budeme sledovat souboj o druhou příčku, protože Lyon hostí Monako.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.