To je z mé strany vše, přeji hezký zbytek pátečního dne. Na počtenou.
Držení míče: 61 % : 39 %.
Střely na branku: 6:9. Střely mimo: 7:6. Rohy: 5:2. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 12:17.
Je dobojováno. Sledovali jsme parádní zápas, který nabídl šest branek a nakonec vítězství Montpellieru, který vyhrál na hřišti Lyonu 4:2. Domácím se dnes příliš nedařilo, naopak hosté vytěžili z minima maximum a vybojovali velmi cenné vítězství.
90+3
90+3
Hosté drží míč a čekají na závěrečný hvizd.
90+1
Ještě to vyzkoušel Dabo, ale i jeho projektilu scházela přesnost.
90
Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.
88
Ke střele se vzápětí odhodlal Morgan Sanson, ale jeho rána nebyla přesná.
87
Lopes musel zasahovat, ale s propagačním pokusem si poradil a stav zápasu se tentokrát nemění.
85
Lyon právě vstřelil branku!
Parádní trefa! K míči se postavil střídající RACHID GHEZZAL a z ideální pozice ho poslal přesně přes zeď k tyči a Pionnier byl bez šance.
84
Po faulu je tu zajímavá standardní situace, přesně z hranice velkého vápna HSC.
83
Domácí fanoušci už opouští stadion a tribuna pořádně prořídla.
82
Nyní se hraje hlavně uprostřed hrací plochy a duel se už pouze dohrává.
81
Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Ryad Boudebouz, přichází Morgan Sanson.
80
Montpellier právě vstřelil branku!
Tak nyní už je definitivně rozhodnuto, protože hosté zvyšují své vedení na rozdíl tří branek. Domácí přišli o míč a hosté šli do přečíslení tři na jednoho, na konci akce byl SOULEYMANE CAMARA, který sice napoprvé nepřekonal Lopese, ale z dorážky už uspěl.
80
Deset minutek, posledních deset minut mají domácí na to, aby s výsledkem něco udělali. Bude to ještě zajímavé...
78
Domácí zahrávali další rohový kop, už pátý, ale nic z něho nebylo a stav zápasu se tedy nemění.
76
Domácí bojují, tlačí se dopředu, ale v útočné fázi se dnes trápí a vypadá to, že všechny body získá Montpellier, který patnáct minut před koncem vede o dvě branky.
75
Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Rodrigue Casimir Ninga, přichází Mustapha Yatabaré.
73
Na druhé straně to vyzkoušel Tolisso, ale po jeho přízemním pokusu skončil míč těsně vedle tyče.
72
Další branku měl na noze hostující Camara, který se parádní přihrávce zjevil sám před Lopesem, ale ten skvěle vyběhl a pokus zlikvidoval!
71
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Sergi Darder, přichází Rachid Ghezzal.
69
Gonalons zatáhl za záchranou brzdu, zastavil unikajícího protihráče a může být rád, že vyfasoval pouze žlutou kartu.
68
Po zajímavém centru se do zakončení dralo několik domácích hráčů, ale ani jeden se k míči nedostal a Lyon tedy i nadále prohrává o dvě branky.
66
Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Jérôme Roussillon, přichází Souleymane Camara.
64
Snažení domácích ukončil útočný faul a u míče jsou hosté, kteří nikam samozřejmě nepospíchají.
63
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Claudio Beauvue, přichází Maxwel Cornet.
61
Zhruba třicet minutek mají domácí na to, aby s nepříznivým výsledkem něco udělali, ale zatím to na žádný velký obrat nevypadá.
59
Z rohu ale nic nebylo, protože u míče byl jako první Pionnier, který ho vyboxoval do zámezí.
58
Po sražené střele je tu rohový kop pro Lyon.
57
Žlutou kartu dostává Vitorino Hilton (Montpellier HSC).
55
Po delší době se dopředu vydali i hosté, ale jejich akce skončila nepřesným centrem a míč tak sebral Lopes.
53
Domácí se ještě tlačí dopředu a snaží se něco vymyslet, ale dnes se jim v útočné fázi příliš nedaří.
51
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Mathieu Valbuena, přichází Clément Grenier.
50
Žlutou kartu dostává Bryan Dabo (Montpellier HSC).
48
Ale pozor, protože Rafael vyrobil obrovskou chybu, když přihrával sému brankáři, míče se zmocnili hosté a nakonec kulatý nesmysl do branky dopravil RODRIGUE CASIMIR NINGA. HSC jde tedy do vedení 3:1!
47
Domácí se hned vydali dopředu, ale z první kombinační akce ve druhém poločase nic nebylo.
46
Hráči se vrací zpět na trávník. Druhý poločas začne za malý okamžik.
Druhý poločas začne přibližně v 21:33.
První poločas je za námi. Sledujeme zajímavý zápas, který už nabídl tři branky. Dvakrát se prosadil Montpellier, který tak možná trochu překvapivě vede nad Lyonem 2:1. Domácí ale v závěru poločasu přidali a je jasné, že se budou snažit s nepříznivým výsledkem něco udělat. Bude to ještě hodně zajímavé.
45+2
45+2
Domácí se dočkali vyrovnávací branky, ale ta nakonec kvůli ofsajdu neplatí.
45+1
Žlutou kartu dostává William Rémy (Montpellier HSC).
45
Hraje se poslední minuta prvního poločasu.
43
Hosté dobře brání před svým pokutovým územím a domácí si s tímto blokem neví rady.
42
Žlutou kartu dostává Rafael (Olympique Lyon).
41
Nyní to domácí zkusili po pravé straně, ale byla z toho jen velmi nepřesná přihrávka do vápna.
40
Do konce prvního poločasu zbývá pět minutek, tak uvidíme, zda se ještě dočkáme nějaké branky, nebo až po změně stran.
38
Domácí pospíchají dopředu, ale v jejich hře je nyní hodně nepřesností a Montpellier pohodlně kontroluje své jednobrankové vedení.
36
Míč poslal do vápna Ryad Boudebouz, ale zkušeně si pro něj došel pozorný Lopes, který hned rozehrál, ale nepřesně.
35
Po rychlé akci je tu druhý rohový kop pro HSC.
34
Poprvé na sebe upozornil i maličký technik Valbuena, který se dostal až na hranici velkého vápna, ale jeho pokusu scházela přesnost.
32
Nyní ale Dabo skvěle vybojoval míč a hned ho poslal dopředu, kde se k němu ovšem žádný z jeho spoluhráčů nedostal a sebral ho tak Lopes.
31
Hosté nic nevymysleli a u míče už jsou zase domácí fotbalisté, kteří v posledních minutách diktují tempo hry.
29
Z tohoto rohu ovšem nic nebylo a Lyon tedy stále prohrává o jednu branku.
28
Ferri si navedl míč na hranici velkého vápna, ale poté ho poslal jen doprostřed branky, kde byl připravený Pionnier, který ho vyrazil na rohový kop.
27
Domácí kombinují, ale zatím daleko od branky, kterou střeží Pionnier. Je jasné, že Lyon to dnes nebude mít vůbec jednoduché.
25
A málem to bylo 3:1 pro Montpellier. Po chybě domácích zadáků se sám na malém vápně zjevil Ninga, který ovšem Lopese z bezprostřední blízkosti nepřekonal!
23
A Alexandre Lacazette se po narážečce dostal do vápna, ale při střele upadl a zakončit nedokázal. Hosté měli nyní trochu štěstí.
21
Hosté to zkusili dlouhým nákopem, ale tomu scházela přesnost a na tahu je tak opět Lyon.
20
Žlutou kartu dostává Ramy Bensebaini (Montpellier HSC).
19
Domácí přidali a je to znát. Nyní je Lyon aktivnější a snaží se o vyrovnání, ale zatím hosté stále drží cenné vedení.
17
Zápas se divákům musí líbit. Oba celky se tlačí dopředu a za úvodních patnáct minutek jsme viděli tři branky, což se ve Francii často nestává.
15
Brankostroj pokračuje, protože domácí bleskově snižují. Po rohu ještě Pionnier nebezpečnou hlavičku zlikvidoval, ale k dorážce se dostal ALEXANDRE LACAZETTE, který už kulatý nesmysl do branky uklidil.
14
Žlutou kartu dostává Alexandre Lacazette (Olympique Lyon).
12
No a s domácím celkem to nevypadá vůbec dobře, protože po bleskové akci jdou hosté do vedení o dvě branky. Rémy vymyslel parádní přihrávku a RODRIGUE CASIMIR NINGA šel sám na Lopese, kterého nakonec trochu se štěstím překonal.
11
Domácím se zatím příliš nedaří a hosté jsou opět u míče a trpělivě kombinují.
9
Domácí se hned vydali dopředu a snažili se něco vymyslet, ale i tentokrát se Montpellier ubránil.
7
Dočkáme, ale na druhé straně. Domácí hráč po rohu hlavičkoval, ale z dobré pozice poslal míč jen do míst, kde byl Pionnier. Hosté se hned vydali dopředu a po přečíslení přišel centr z levé strany, ve vápně se k míči dostal MAXIME GONALONS, který si ho nešťastně srazil do vlastní branky a Montpellier jde tedy do vedení.
6
Po sražené střele je tu první rohový kop pro Lyon. Dočkáme se úvodní branky?
5
Z rohu velkého vápna to vyzkoušel hostující Martin, ale jeho přízemní pokus nebyl přesný.
4
A na druhé straně si na centrovaný míč naskočil Beauvue, ale ani on nemířil přesně a rozehrávat od své branky bude Pionnier.
3
Po rychlé akci se ve vápně dostal k míči hostující Roussillon, ale v pádu poslal kulatý nesmysl jen do domácího hráče.
2
Ale ani Lyonu kombinace nevyšla, protože Valbuena nedokázal těžký míč zpracovat.
1
Hostující borci se nakonec přeci jen vydali dopředu, ale na polovině Lyonu míč rychle ztratili a hrát tak mohou domácí borci.
1
Úvodní výkop obstarali hostující fotbalisté.
1
Vše je připraveno, jdeme na to.
Hráči obou celků jsou na trávníku. Duel mezi Lyonem a Montpellierem tedy začne za malý okamžik.

Olympique Lyon: A. Lopes – Rafael, Gonalons (C), Biševac, Morel – Ferri, Tolisso, Valbuena, Darder – A. Lacazette, Beauvue.
Náhradníci: Gorgelin – Yanga-Mbiwa, Bedimo, Grenier, Ghezzal, Malbranque, Cornet.

Montpellier HSC: Pionnier – Deplagne, Hilton (C), Congré, Bensebaini – Rémy, Martin – Dabo, Boudebouz, Roussillon – Ninga.
Náhradníci: Ligali – N'Diaye, Sanson, M. Yatabaré, Camara, Bakar, Deza.

Montpellier – Lyon 1:2
Olympique Lyon si v této sezoně nevede špatně. Domácí celek má na svém kontě 25 bodů a nachází se na druhém místě. Na vedoucí PSG už ale ztrácí 13 bodů, takže to vypadá, že o titulu je pomalu rozhodnuto. V posledním kole hrál Lyon na hřišti Nice, kde prohrál 0:3 a dnes má tak co napravovat.

Montpellier HSC je na tom o něco hůře. Hosté mají na svém kontě bodů 15 a v tabulce jsou na čtrnáctém místě, takže potřebují bodovat. V posledním kole hráli hosté na svém hřišti, kde porazili 2:1 Reims.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Francouzská Ligue 1 má na programu úvodní zápas 15. kola ve kterém vyzve Lyon celek Monrpellieru. Favoritem tohoto utkání je podle sázkových kanceláří domácí celek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.