Překvapení je na světě! Nice dnes nebyl favoritem, ale díky gólu z 16. minuty zásluhou Germaina vítězí za tři body. Ačkoliv Olympique ve druhé části zvýšil tempo a působil mnohem lepším dojmem, na vyrovnání to nestačilo. Hassen totiž chytal výborně a měl podporu téměř bezchybné defenzívy. Já se s vámi loučím a přeji hezký zbytek večera.
90+4
90+3
Hezkou akci předvedl Isla, jenž sklepl centr na svou hruď. Poté se otočil a z levé strany pálil z otočky. Hassen ale opět zasáhl.
90+2
Nastavují se celkem čtyři minuty nad rámec základní hrací doby.
90+1
Taktické střídání hostů. Ze hřiště je stažen Koziello. Na pár minut okusí hrací plochu.
89
Dobrá práce Mandandy. Ten vyběhl z brány, zmenšil střelecký úhel N'Koudouvi a zachytil kulatý nesmysl do své náruče.
88
A znovu akce hostů. Rychlý odkop až k brance Mandandy znamená, že domácí musí začít s akcí úplně od začátku.
87
Ani Sparagna se neobejde bez žluté karty.
87
Vedoucí tým v této chváli odvádí dobrou práci a především Ben Arfa je nesmírně aktivní. Znovu hrozil, ale tentokrát bránu netrefil.
86
V pořádí třetí žlutá dnešního střetnutí patří domácímu Mendymu, který šlapákem fauloval Bena Arfu.
85
Ben Arfa se z levé strany dostal až do pokutového území, kde předložil míč na osamoceného Traorého, který netrefil prázdnou bránu.
84
Hosté mířili do protiútoku, ale Benrahma byl faulován a pro Nice to znamení další cenné a ušetřené vteřiny.
84
Dobrá obranná práce Pereiry, který na hranici hřiště vybojoval balón a i ve skluzu ho odpálil dál od brány.
83
Čas se krátí. Olympique se tlačí do útoku, nicméně to šance nepřináší. Nice je na koni a pokračuje v sebevědomém výkonu za překvapivým vítězstvím.
81
Přichází střídání Olympique. Odstupuje Manquillo a zahraje si Anguissa.
80
Domácí musí riskovat a objevují se šance pro protiútoku soupeře. V jednom z nich zakončoval Koziello do připraveného brankaře.
79
V následném rohovém kopu, který se dvakrát opakoval si Marseille dokázalo poradit a ubránilo se.
78
Byla z toho alespoň standardní situace ve prospěch hostů. Seri se ujal míče a svou ranou usměrnil k pravé straně. Mandanda musel plachtit, aby balón vytěsnil.
77
Nedovoleným způsobem zastavil Mendy útočícího Bena Arfu. I tady byl rozhodčí hodně benevolentní. Klidně to mohla být žlutá.
76
Nice brání v deseti v pokutovém území. To je pro Marseille nesmírně obtížné. Dlouhé nákopy do vápna k úspěchu zatím nevedou.
75
Po delší době se hosté propracovali do útoku. Ben Arfa si balón hodně předkopl, a tak se k zakočení nepropracoval.
74
Evidentně zahrál Baysse po teči rukou v pokutovém území. Měla se pískat penalta, jenže hraje se dál. Rozhodčí si toho asi nevšiml.
73
Čas ale běží a Marseile postupně ubývají síly. Za průběh druhého poločasu si vyrovnání zaslouží, nicméně gól jim k tomu schází.
71
Bohužel nedokážu říct, kdo to přesně byl. Hráč Nice ale má nějaké zdravotní komplikace a odkulhal za postranní čáru k ošetření.
70
Jeden z hostujících hráčů se nešťastně srazil ve skluzu s protihráčem. Místo odkopu se oba hráči trefili.
68
Nepochopitelně vzal Mendy míč do náruče, i když měl soupeř vhazovat. Za zdržování hry dostává žlutou.
68
Zpevněná obrana Marseille si poradila i s rohovým kopem soupeřem a míří do útoku.
67
V něm hosté neuspěli. Ben Arfa se ze 35. metrové vzdálenosti postavil k balónu a i když vyslal povedenou střelu, míč míři vedle.
66
Germain si vzal velké sousto. Naběhl si hned mezi trojici protihráči, kteří jej okamžitě povalili k zemi. Je tu volný přímý kop.
65
Opět to byl Batshuayi, který dělal problémy v defenzívě Nice. Naštěstí pro hosty to dopadlo dobře a žádná střela z toho nevzešla.
64
Rozhodně působí Olympique výrazně lepším dojmem než v prvním poločase. Tímto stylem si vyrovnáno rozhodně zaslouží.
63
Velká šance Batshuayie! Ten si naběhl do pokutového území, kde ustál souboj a poté šajtlí napřáhl k bližší tyči. Hassen tuto střelu vytěsnil na tyč!
61
A do třetice střídání na straně Nice. Pro dnešek má dohráno Mallmann, kterého nahradí Traoré.
61
O pár vteřin později je tu další výměna Marseille. Barrada odchází a zahraje si Sarr
61
Je přichystáno první střídání na straně domácích. Odstupuje Silva do hry se podívá Isla.
60
Držení míče: 55% – 45%.
58
A znovu útok Olympique. Batshuayii napřáhl z hranice velkého vápna po zemi. Nebyla to špatná střela, ale Hassen zasahovat nemusel.
57
Baysse vyprodukoval přízemní pas přes střed hřiště. Mallman balón sice zachytil, nicméně o něj krátce na to přišel.
56
N'Koudou se už už chystal k centru, když mu v poslední chvíli defenzíva soupeře kulatý nesmysl sebrala. Jenže Marseille je opět v útoku.
55
Místo toho, aby Nice zaútočilo, odkoplo balón pouze k protější straně hřiště. Hosté se zatáhli a znovu se brání.
54
Prudký projektil z kopačky Batshuayie zastavil číhající Hassena, jenž neposedný míč dokázal zachytit do náruče.
53
V této chvíli ale pomalu a jistě převládá aktivita Marseille. To už se několik minut zdržuje na útočné polovině.
51
Ocampos našel výbornou přihrávkou Romaa, jenž byl ve skvěle pozici, ale bránu soupeře trestuhodně minul.
50
K míči se postavil Barrada, který se rozhodl pro centr na vzdálenější tyči. Žádný ze spoluhráčů ale na letící míč nedosáhl.
49
Šance na vyrovnání může pro domácí přijít z volného přímého kopu.
48
A pokračovali v tom až do té doby než po několika pasech rozehrával odkopem Hassen, který našel jen hlavu Romaa.
47
Hosté chtějí pokračovat v podobné hře, jako v první části. Zatím nepůjčili soupeři balón.
46
Úvodní poločas příliš fotbalové krásy nenabídl. Do kabin jdou ale spokojenější hosté, kteří překvapivě vedou na půdě favorita od 16. minuty, kdy se trefil Germain. Od té doby Marseille jen marně bojuje o vyrovnání. Zatím se ji vůbec nedaří a ve druhé části bude muset výrazně přidat, pokud chce dnes uspět.
45+1
45
Nastavuje se jedna minuta.
44
Jenže Marseille se vzhápětí dostal k šanci, která byla gólová. N'Koudou se dostal k odraženému míči v prostoru šestnáctky, ale napálil jen protihráče.
43
Ani další útok domácím nevyšel. Ti se momentálně hodně trápí. Kopat se bude pouze od svatyně Hassena.
42
Nevypadá to, že by v posledních minutách mělo přijít nějaké překvapení. Hraje se stále ve stejném tempu beze změn.
41
Ben Arfa byl pod tlakem dvou protihráčů. V přesile sice nedokázal uspět, naštěstí pro něj ale bude jeho tým alespoň vhazovat.
40
Tady se mělo žlutit! Mallmann chytil protihráče nenápadně pod krkem. Může být rád, že to rozhodčí neviděl, jinak by už mířil do kabin.
38
Blíží se závěr úvodního dějství a Nice stále vede o jediný gól. Domácí jen marně dobývají obrannou tvrz svého soupeře.
37
Vzápětí vytěžil domácí tým rozhový kop. Barrada rozehrál se svým spoluhráči nakrátko, ale domluvený signál Marseille nevyšel.
36
Sparagna měl dobrou představivost a letící pas z kopačky Seriho zneškodnil skluzem. Hosté budou vhazovat.
35
Ne, protože přišla ztráta i na druhé straně. Bohužel atraktivní zápas sráží hodně nepřesností a především málo produktivity. Oba celky málo střílí.
34
Domácí dlouho kombinovali, až nakonec míč ztratili. Podaří se hostům opět udeřit?
33
Zatím se Nice prokazuje ve velmi dobrém světle. Ačkoliv je Marseille papírovým favoritem, na hřišti tomu tak nevypadá.
31
Když už se hosté dostanou do útoku, je z toho nebezpečná akce! Ukázal to Germain, jehož pokus ze střední vzdálenosti donutil Mandandu uskočit ke straně a míč vyrazit.
30
Na hranici faul podrazil v šestnáctce Marchand Mendyho. Hraje se ale dál a penalta se tudíž nepíská.
29
Nicméně se Marseille nezdařila. Po nákopu na zadní tyči zaúřadoval Pied, který pohotovou hlavičkou nákop odvrátil.
28
Ricardo se provinil faulem, když při snaze odkopnout míč napálil soupeře. Bude to standardní situace.
27
Barrada se postavil k balónu a odcentroval na bližší tyči. Ricardo míč odvracel, avšak trefil protihráče od kterého se balón odrazil ze hřiště ven.
26
Pied musel hodně zabrat, protože právě N'Koudou nabral rychlost a řítil se do šance. Zblokovaný centr znamená rohový kop.
25
V této chvííli je Olympique Marseille o něco lepším týmem. Zdržuje se převážně na útočné polovině. Stále je to ale bez šancí.
24
N'Koudou mířil přihrávku na naběhnutého Manqiullu. Ten ale upadl a kulatý nesmysl tak nezachytil.
23
Domácí se snaží vyrovnat, jenže se jim v útočná fázi zatím nedaří. Centr Ocampose sice prolétl až do vápna, avšak tam úřadovala defenzíva Nice.
21
Držení míče: 53% – 47%.
19
Je tu první žlutá karta zápasu. Mallmann upadl v pokutovém území bez cizího zavinění a za simulování dostává zasloužený trest.
19
Mallmann je při chuti. Tentokrát se řítil podél strany do šance sám, nicméně pozorný Rekik mu skluzem balón od nohy odkopl.
18
Tohle je pro Marseille nepříjemná situace. Domácí jsou dnes favoritem, avšak prohrávají po první střele soupeře na bránu.
16
Nice právě vstřelilo branku!
Jak jsem řekl, tak se i stalo. Z následné útočné akce jdou totiž do vedení hosté. Mallmann na sebe natáhl několik protihráčů, ale i přes to dokázal vyprodukovat skvělou přihrávku na naběhnutého VALEREHO GERMAINA, který si naběhl blíže k pravé straně, kde následnou přízemní ranou posal lmíč k levé tyči.
16
Bohužel zatím hra nenabízí nic, co by zvedalo přítomné diváky ze sedaček. Krátce vzato se to dá popsat jako nuda a šeď. Snad se to ale brzy změní.
15
Nicméně ani v rohovém kopu si favorit dnešního střetnutí nedokázal šanci vytvořit.
14
Chvíli na to zastavil centr, směřující do šestnáctky Nice pozorný Mendy. Bude to roh pro Olympique.
13
Dobrou obranou práci předvedl Ricardo, který čistým sklizem obral o míč útočícího N'Koudoeho.
12
Germain se propracoval ke střele. Jeho pokus zastavil jeden z domácích rukou, ale rozhodčí si toho nevšiml a hra pokračuje.
11
Locampos nedokázal zachytit přihrávku u postranní čáry a přišel o balón. Hosté budou vhazovat nedaleko středového kruhu.
10
Domácí se snaží chopit iniciativy hry, jenže zatím marně.
8
Následovala standardní situace Marseille ze střední vzdálenosti. Defenzíva hostů si poradila a centr odvrátila.
7
Vzápětí se v individuální akci prosmýkl Ben Arfa mezi dvěma protihráči, ale balón si hodně předkopl a k zakončení se nedostal.
6
Romao si nabíhal na pas směřující na útočnou polovinu, jenže míč na hrací ploše nezachytil.
5
Celek hostů působí na začátku zápasu o chlup lepším dojmem než Olympique.
4
Baysse byl faulován, když ho útočící Nkodou trefil nohou ke kotníku. Hostující hráč následně chvíli kulhal, nicméně je v pořádku.
3
Jenže i domácí tým velmi rychle o balón přišel. Uvidíme, s čím přijde Nice.
2
Mallman dostal přihrávku do běhu, ale k zakončení se nepropracoval. Do útoku míří Marseille.
1
Domácí nastoupí v bílých dresech. Soupeř z Nice v černé kombinaci.
Hráči jsou již na trávníku. Za malý okamžik zápas začne.
Hezké nedělní fotbalové odpoledne! Dnešní duel v nejvyšší francouzské soutěži se odehraje na půdě Olympique Marseille, které na své půdě přivítá OGC Nice. Zápas začíná v 17:00 a minutu po minutě Vás provede Martin Doležal.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.