Já se loučím, děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek večera.
Druhá půle přinesla dvě podstatné věci, nejprve po pěti minutách obdržel červenou kartu Youga a musel předčasně pod sprchy, krátce na to soupeř početní výhody využil a přidal třetí gól. Hlavní arbitr pak Nantes sice ještě dva góly neuznal, ale příliš mrzet jej to nemusí, jeho hráči si i tak v klidu dokráčeli pro zasloužené vítězství.
90+4
90+3
Maury znovu chytá míč do rukou, po jeho rozehrávce hlavní arbitr tento mač ukončuje.
90+2
Přihrávka z pravé strany projela pokutovým územím Ajaccia, žádný z dobíhajících hráčů ji nedokázal ztečovat do brány. Nejblíž byl Sala, chyběl mu asi krok.
90+2
Nepřesný centr na druhé straně končí u brankáře Nantes.
90+1
Nastavovat se budou tři minuty.
90
Iloki místo střely volil ještě přihrávku, což byla možná chyba. Sala míč tečoval pouze do zámezí.
89
Nakopnutý balón zalétl přímo do náruče vyběhnutého Mauryho.
87
Nyní to jsou domácí, kdo drží míč na kopačkách, ale přihrává si jen mezi sebou. Na druhou stranu je to logické, žlutí mohou už jen šetřit čas, který hraje v jejich prospěch.
85
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Adrien Thomasson, přichází Jules Iloki.
83
Další ofsajd odmáván a zároveň odpískán Ajacciu.
81
Další rána z dálky už mezi tři tyče mířila, Maury byl ovšem připraven a míč zkrotil.
80
Střídání v týmu GFC Ajaccio: ze hřiště odchází Jérôme Le Moigne, přichází Damjan Đoković.
79
Podruhé není žlutému mužstvu uznána branka, to sice ukázkovou akcí vyšachovalo soupeřovu obranu, ale zakončující hráč stál v době přihrávky v ofsajdu.
78
Maury na letící balón sice nedosáhl, domácí však toho nedokázali využít.
78
Mangane odvrací míč na další rohový kop.
77
Domácí se dožadovali penalty, v pokutovém území upadl Sala, ale hra pokračuje.
77
Střela z hodně velké dálky končí mimo hostující bránu, Maury rychle rozehrává.
76
Na hřišti se toho v posledních minutách mnoho neděje, domácí brání svůj náskok a soupeře do žádných šancí nepouští, ten má sice míč víc na kopačkách, ale je mu to k ničemu.
73
Držení míče: 51 % – 49 %.
72
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Alejandro Bedoya, přichází Yacine Bammou.
71
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Youssouf Sabaly, přichází Léo Dubois.
71
Střídání v týmu GFC Ajaccio: ze hřiště odchází Jacques Zoua, přichází John Tshibumbu.
70
Čtvrtý gól Nantes není uznán, neboť Sala si pomohl v souboji o míč nejspíš faulem.
69
Nepřesná souhra Ajaccia končí u kapitána domácího celku.
68
Mayi se hodně rozčiloval poté, co hlavní arbitr místo rohového kopu nařídil pouze odkop od brány.
67
Domácí se snažili využít další chyby v rozehrávce hostů, tentokrát je ale zastavuje ofsajd.
65
Ztečovaný balón dopadl do rukou hostujícího gólmana, ten rychle rozehrává.
64
Střídání v týmu GFC Ajaccio: ze hřiště odchází Mohamed Larbi, přichází Issiaga Sylla.
63
Nyní si vynutili faul a až ke středovému kruhu přichází rozehrát Maury.
62
Hosté v posledních minutách mají míč více na kopačkách, ale spíš si jen přihrávají mezi sebou.
60
Hostující celek zastavuje ofsajd.
58
Nantes právě vstřelili branku!
Další krásný gól ze strany Nantes. ADRYAN zaběhl pro prodloužený míč, nedovolil mu dotknout se země a levačkou jej poslal od bližší tyče za brankovou lajnu.
56
Žlutou kartu dostává Kader Mangane (GFC Ajaccio).
55
Maury se položil do přihrávky před bránu, míč vyrazil ke spoluhráči a zabránil tak jistému gólu.
54
Riou hodně špatně rozehrál, když míč poslal do zámezí. Aut pro soupeře.
53
Hlavní arbitr si ještě něco vyříkal s koučem hostů a hra může pokračovat.
52
Nyní za pomoci zdravotníků odchází za postranní čáru.
52
Domácí hráč zůstává ležet na trávníku a je ošetřován.
51
Červenou kartu dostává Amos Youga (GFC Ajaccio), který hodně tvrdým skluzem počastoval Gilleta.
51
Nyní hlavičkoval Bedoya, ale míči chyběl patřičný důraz a Maury jej bezpečně schoval do náruče.
50
Nechybělo moc, aby si hosté dali vlastní gól, po centru Sabaly hlavičkoval jen kousek vedle vzdálenější tyče jeden z hráčů Ajaccia.
49
Znovu hostující gólman v akci, tentokrát kryl s přehledem nepříliš prudký pokus Tourého.
48
A právě po něm následoval dlouhý centr před bránu Ajaccia, kde hlavičkoval Sala, Maury byl ovšem připraven a míč zneškodnil.
48
Dvakrát se hosté provinili faulem, první jim hlavní arbitr ještě prominul, ale ten druhý byl už více než jasný.
46
Hosté ještě rozehráli jednu standardku, která však na průběžném výsledku už nic nezměnila. První půle se musela líbit, přinesla šance na obou stranách a především góly, domácí nejprve předvedli ukázkovou souhru a poté využili velké chyby soupeře a dostali se do dvoubrankového vedení. O to vzápětí sice přišli, protože hostujícímu celku se podařilo snížit. Ve druhé pětačtyřicetiminutovce to bude ještě pořádné drama.
45+1
45
Žlutou kartu dostává Guillaume Gillet (FC Nantes).
45
Naopak po menší strkanici byla k vidění první žlutá karta.
45
Ani domácí si nevedli o mnoho lépe. Nic nenasvědčuje tomu, že bychom se v první půli ještě dočkali gólu.
44
Držení míče: 53 % – 47 %.
43
Akce na jeden dotek Ajacciu nevyšla, míč končí v zámezí a o autové vhazování se postará soupeř.
41
Maury musel být hodně rychle u balónu, aby jej včas odkopl do bezpečné vzdálenosti před dobíhajícím protihráčem.
40
Hosté se po jeho rozehrávce provinili faulem a musí se stáhnout zpátky.
40
Riou se sice snažil co to šlo, ale rohový kop soupeře přeci jen neodvrátil.
39
Akce na jeden dotek domácím nevyšla, zastavuje je ofsajd.
38
Bedoya se k odraženému míči o malý kousek nedostal. Kdyby se mu to podařilo, ocitl by se sám před gólmanem.
37
Rukou nejspíš zahrál jeden z hráčů Ajaccia, penalta se ale nepíská, bude to jen roh.
35
Youga špatně načasovanou přihrávkou poslal míč jen do zámezí a o rozehrávku se postará Riou.
33
Nyní Riou podržel své barvy, zcela sám se na levé straně ocitl před brankářem po pěkné přihrávce May, gólman Nantes ale rychle vyběhl a soupeřovu střelu vyrazil.
32
Už to vypadalo na první žlutou kartu zápasu pro jednoho z hráčů Ajaccia a nikdo by nemohl říct ani popel, avšak hlavní arbitr hříšníkovi nakonec pouze domlouvá.
31
Nyní si už domácí brankář na míč sáhl, letící jej schoval do rukavic.
30
Hosté jsou při chuti, další střelecký pokus byl ovšem včas zastaven a Riou zasahovat nemusel.
28
Na trávníku zůstal ležet Gomis, ale hra pokračovala dál, přišla nebezpečná přihrávka před bránu Nantes, kterou domácí hráči stačili zlikvidovat.
26
GFCO Ajaccio právě vstřelilo branku!
Hosté to ale nevzdávají a vzápětí snižují. KÉVIN MAYI se vydal za letícím míčem, kapitán Nantes Riou trochu zaváhal, nakonec přeci jen vyběhnul, ale míč se mu nepodařilo vyboxovat, naopak protihráč hlavou zamířil do jeho volné brány.
23
Na straně hostů nejspíš probíhá soutěž o to, kdo udělá větší kiks. Po dalším takovém se soupeř dostal do přečíslení dva na jednoho, ALEJANDRO BEDOYA přihrál na pravo běžícímu Salovi, ten spoluhráči přihrávku oplatil a první jmenovaný poté zamířil k pravé tyči, přestože se mu Maury snažil střelecký úhel zmenšit, jak jen to šlo.
22
První ofsajdová past sklapla také na straně Ajaccia.
21
Hosté rohový kop nevybojovali a musí se stáhnout na svoji polovinu.
19
Chybnou rozehrávku vystihl Adryan, naběhl do pokutového území a vybídl ke skórování přihrávkou na střed Bedoyu, ten však trestuhodně mířil jen do boční sítě. Teď mohou domácí litovat, už to mohlo být o dva góly.
18
Do třetice Sala, tentokrát chycen v ofsajdové pasti.
17
Hráči Nantes byli blízko další brance, v přečíslení však celou akci pokazila špatná finální přihrávka, kterou pokazil právě autor úvodního gólu.
14
Tak to byla krásná akce v podání domácích borců. Adryan přihrál na pravou stranu Bedoyovi, jenž patičkou našel volného EMILIANA SALU, jenž se následně dostal sám před brankáře a míč poslal ke vzdálenější tyči, kam se Maury natahoval marně.
13
Rána z dálky byla zblokována do zámezí, míče se navíc dotkl právě hráč Ajaccia, takže to nebude ani roh.
13
Standardka pro hostující tým 30 metrů od soupeřovy svatyně.
12
Žlutí se v útoku provinili faulem a míč musí odevzdat soupeři.
10
Nepřesná přihrávka Ducourtiouxe končí u domácího brankáře, který v klidu rozehrává.
7
Velice pohledná akce Nantes na jeden dotek, na jejím konci byl centr před bránu Ajaccia, kde už číhal připravený Maury.
6
Hostující brankář opět v akci, tentokrát letící balón vyboxoval.
5
Také Maury musel ven z pokutového území a míč odvrátil do bezpečí skluzem. Možná se jej při tom dotkl rukou, ovšem hra pokračuje dál.
4
Zoua upadl v pokutovém území, ale penalta se správně nepíská.
3
Riou vyběhl až ven z pokutového území a míč rychle odkopl do bezpečné vzdálenosti.
1

FC Nantes: Riou "C" – Sabaly, B. Touré, Vizcarrondo, Lenjani – R. Gomis, G. Gillet – Thomasson, Bedoya, Adryan – Sala.
Náhradníci: Dupé – Bammou, Moimbé, Dubois, Iloki, Audel, Kwateng.

GFC Ajaccio: Maury – Coeff, Mangane, Bréchet, P. Martinez – Youga, Le Moigne – Ducourtioux "C", Larbi, Mayi – Zoua.
Náhradníci: Goda – Sylla, Filippi, Touré, Đoković, Tshibumbu, Chermiti.

Rozhodčí: S. Ennjimi – T. Philippe, B. Jouannaud.
Poslední vzájemné zápasy

Ajaccio – Nantes 1:1
Nantes – Ajaccio 2:1
Ajaccio – Nantes 3:1
Ajaccio

Hosté se nachází na šestnáctém místě s 26 body, pouhé tři body od sestupových vod. Mimo svůj stadion se jim podařilo vybojovat aspoň bod v polovině případů, z dvanácti střetnutí vyhráli tři, stejný počet dovedli do remízy a šestkrát soupeři podlehli, vstřelili deset branek a patnáct inkasovali (celkové skóre činí 24:31). V posledním venkovním zápase prohráli s Rennes 0:1, když jediný gól inkasovali v 1. minutě nastavení druhé půle a byl to navíc gól vlastní. Tabulku střelců mužstva vede se šesti přesnými zásahy M. Larbi z Tuniska.
Nantes

Domácí tým se nachází v přesném středu tabulky, na desáté pozici s 32 body, ovšem situace kolem této pozice je velice vyrovnaná. Z jedenácti domácích klání vyhráli jeho hráči čtyři, stejný počet duelů zremizovali a třikrát prohráli při hezky vyrovnaném skóre 11:11 (celkové skóre činí 21:22). V posledním duelu před svými fanoušky sehráli vyrovnaný duel s Bordeaux, který nakonec skončil 2:2, když Nantes přišlo o výhru v samém závěru po vlastním gólu jednoho z hráčů. Nejlepším střelcem týmu je se čtyřmi brankami Maročan Y. Bammou.
Dobrý den, sedm zápasů dnes bude k vidění ve francouzské nejvyšší fotbalové soutěži, drtivá většina z nich se bude hrát od sedmi hodin večer, jedním z nich je právě i souboj Nantes s Ajacciem. Domácí jsou pasování do role favorita.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.