Střely mimo: 6:3.
Rohy: 5:5.
Ofsajdy: 1:0.
Fauly: 19:13.
Je dobojováno! Domácí Nantes vítězí 2:1 nad Lorientem. O první branku se postaral Adryan, když poslal míč do sítě po zpětné přihrávce. Druhý gól na konci prvního poločase vstřelil hlavou Sala. V druhém poločase byla hra velmi vyrovnaná, ale žádný tým si nevytvořil žádnou šanci. Až na penaltový zákrok, po kterém zdramatizoval konec utkání Moukandjo. V úplném závěru pak přišel zbytečný faul Gassama, který musel předčasně do sprch.
90+4
90+3
Další protiútok domácích končí až ve vápně Lorientu, kde nepřesně přihrál Audel a domácí tak ještě nepotvrzují své dnešní vítězství.
90+2
Do otevřené obrany se hnal Gomis s Gilletem. Druhý jmenovaný ale zbrzdil postup a šetří čas u postranní lajny.
90+1
Rozhodčí nastavuje ve druhém poločase čtyři minuty.
90
V poslední minutě řádné hrací doby se dostal k míči ve vápně soupeře Audel, ale jeho počínání zastavuje čistým zákrokem Touré a drží ještě svůj tým ve hře.
89
Riou našel dlouhým nákopem střídajícího Audela, který šetří čas na polovině soupeře. Fofana navíc odehrává míč jen do zámezí.
88
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Adryan, přichází Johan Audel.
87
Hosté se i v deseti hráčích tlačí do útoku. Míč na Meslouba se však příliš dlouhý a záložník hostů ho nestihl na hrací ploše.
86
Gassana dostává rovnou červenou kartu od rozhodčího. Jeho kopačky zasáhly Gilleta, který se jen těžko zvedá z trávníku.
85
Střídání v týmu FC Lorient: ze hřiště odchází Jimmy Cabot, přichází Romain Philippoteaux.
83
Hosté mají zhruba deset minut, aby vstřelenou brankou vybojovali z dnešního zápasu alespoň bod. Míč však mají na kopačkách domácí hráči.
82
Hosté se ještě nadechují k náporu. Další rohový kop Lorientu vybojoval na pravé straně Gassana.
81
Střídající Bammou vidí žlutou kartu po zatáhnutí za dres. První karta pro domácího hráče.
80
Střídání v týmu FC Lorient: ze hřiště odchází Benjamin Jeannot, přichází Maxime Barthelme.
79
Lorient právě vstřelil branku!
Lorient snižuje. Penaltu s přehledem proměnil BENJAMIN MOUKANDJO a závěr zápasu tak bude ještě velmi zajímavý.
78
Penalta pro hosty po faulu na kraji pokutového území!
77
Další pokus hostů končí u Meslouba, který nepřevzal dokonalou přihrávku od Roseho a míč tak zadarmo získává Cana, který ho posílá zpět na polovinu Lorientu.
75
Rychlou akci hostů začal na své polovině Rose, který našel u pravé postranní lajny Cabota. Ten však neprošel přes posledního obránce a o míč tak přichází.
74
Na pravém kraji se uvolnil Sabaly. Jeho přihrávka do vápna, ale nenašla žádného hráče ve žlutém dresu a míč tak končí u Lecomteho.
73
Cabot zastavil rychlý protiútok soupeře skluzem a dostává žlutou kartu.
72
Až do vápna se dostal Jeannot, který obešel Lenjaniho. Ve vápně však byla velká přesila hráčů Nantes a tak přichází o míč.
70
U půlící čáry získal míč Cabot, který se vydal velmi rychle k brance domácího celku. Nedošel však ani k vápnu a přichází o míč, když ho čistým skluzem poslal na zem Cana.
69
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Adrien Thomasson, přichází Yacine Bammou.
68
Na polovině hřiště fauloval Cana, který si při zákroku ublížil a svíjí se na trávníku. Po krátkém ošetření se znovu hraje.
67
Střídání v týmu FC Lorient: ze hřiště odchází Vincent Le Goff, přichází Moryké Fofana.
66
Dlouhý míč na Adryana domácí útočník podcenil a ten končí až u Lecomteho, který si pro míč došel až na hranici vápna.
65
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Emiliano Sala, přichází Kolbeinn Sigþórsson.
64
Tempo hry se vůbec nedá srovnávat s úvodem zápasu. Nyní hráči postávají na trávníku a větší šanci jsme neviděli pěkných pár minut.
63
Cabot přiťukl míč Jeannotovi, který se s míčem ale obracel pomalu a toho využil Cana, který mu odkopává míč.
62
Volný přímý kop domácí celku nerozehrál dobře Gillet, který poslal velmi krátký pas a ten s klidem odvrací Touré.
60
Po hodině hry stále domácí vedou o dvě branky. V druhém poločase, ale hráči Lorientu přidali a jsou rovnocenným soupeřem Nantes.
59
Míč se z kopačky Roseho dostal jen k prvnímu bránícímu hráči domácího celku, který odvrací nebezpečí od své branky.
58
Moukandjo si obhodil Gilleta, který ho ale fauluje a dává tím příležitost hostů k centr do vápna.
57
N'Dong musel faulovat unikajícího Salu a vidí také žlutou kartu.
56
Lecomte při výkopu podkouzl a zavařil tak zavařil tak spoluhráčů, kteří se musí velmi rychle vracet.
55
Po pravé straně se dostal do vápna domácí Thomasson. Jeho pokus najít Salu, ale končí jen u dobře postaveného Le Goffa.
54
Touré zajel do protihráče a vidí první žlutou kartu v zápase.
52
Míč se však zasekl u Adryana, který velmi špatně zpracoval přihrávku a musel zpomalit. Toho využil Rose, který mu bere míč.
51
První rohový kop hostů v druhém poločase končí jen hlavičkou Sabalyho. Ten míč odvrací z vápna a rozjíždí rychlou akci domácích.
50
Také hráči Lorientu vyzkoušeli útok po pravé straně. Cabotovu nabídku před branku blokuje na rohový kop Lenjani.
49
Kombinace domácího celku se dostala až na pravou stranu, kde byl připravený k centru Thomasson. Jeho pas byl ale dlouhý a končí bez doteku hráčů na brankovou lajnou.
48
Ani útočné snažení domácího celku se nevydařilo. Míč poskočil v klíčový moment Adryanovi a ten o něj přichází.
47
Hosté v modrých dresech rozehráli druhou polovinu dnešního zápasu. Krátce po rozehrávce, ale přicházejí o míč a do útoku jdou hráči Nantes.
46
Druhý poločas začne přibližně ve 21:01.
V prvním poločase byli jednoznačně lepší hráči Nantes a po zásluze vedou o dvě branky. O první se postaral již v jedenácté minutě Adryan, který zpětnou přihrávku Bedoyi poslal přesně do sítě. O třicet minut později se ještě prosadil Sala, který hlavičkou udal skóre prvního poločasu.
45
45
Domácí mají míč pod kontrolou a v poslední minutě už nechtějí nikam spěchat. To se však nelíbilo Rosemu, který ještě zajel do protihráče.
44
V úplném závěru poločasu se pokusil o kombinaci Cabot s Mesloubem. Druhý jmenovaný ale přihrává jen na kopačku Sabalyho a akce končí.
43
Hostující Moukandjo si naběhl na přihrávku za obranu, ale jeho postavení v momentu přihrávky bylo za posledním bránícím hráče a rozhodčí píská ofsajd.
41
Nantes právě vstřelili branku!
Domácí jdou do dvoubrankového vedení. Na centr z pravé strany si naskočil EMILIANO SALA a téměř nebráněný hlavičkuje přesně do sítě. Lecomte byl bez šance na dobrý zákrok.
40
Nedorozumění na hostující straně. Rose poslal míč za záda Meslouba a míč tak končí mimo hrací plochu.
38
Po pravé straně pronikl až do pozice pro centr Cabot. Jeho přízemní pas, ale nenašel žádného hráče Lorientu.
37
Volný přímý kop hostů končí jen na přední tyči, kde si na míč počkal Cana a znovu hlavičkuje míč daleko z vápna.
36
Cabot je faulovaný těsně před pokutovým územím a hosté tak budou míč jedinečnou šanci poslat míč do vápna domácího celku.
35
Adryan znovu v šanci. Dlouhou přihrávku mezi obránce si útočník ještě zpracoval, ale druhý dotek už nevyšel. Míč se mu dostal pod kopačky a Adryan musel zastavit. Mezitím přiběhl Le Goff, který mu bere míč.
34
Do rychlého protiútoku se vydal hostující Mesloub, který ale nepřešel přes Lenjaniho, který ho výborně vykrokoval a nakonec mu bere i míč.
33
Sala vybojoval míč na polovině hřiště na Rosem. Míč ale dlouho neudržel, když jeho přihrávka končí u Cabota.
31
S volným přímým kopem ale hosté naložili velmi špatně. Míč se dostal jen k Canovi, který odvrací míč daleko od svého vápna.
30
Mesloub se pokusil o průnik po levé straně. Jeho počínání musel zastavit jen za cenu faulu domácí Lenjani.
29
Rose je v pořádku a hra může pokračovat. U míče jsou nyní hráči domácího celku. Dlouhý pas Gilleta nezpracoval Sala.
28
Hostující Rose si nyní naběhl do faulu. Adryan nestačil zastavit pohyb a sestřelil středopolaře Lorientu.
27
Nyní si však velmi kvalitně zpracoval míč Mesloub na levém kraji a hledal z druhého doteku spoluhráče před brankou. Míč končí jen v náruči Rioua.
26
Adryan bojoval u rohového praporku s Gassamuem, ten mu však míč nastřelil do kopačky a od té se míč dostal za lajnu a tak domácí útočník nevybojoval ani rohový kop.
24
Riou musí poprvé zasahovat! Prudký centr z pravé strany poslal do vápna Mesloub. Míč se však nedostal k Jeannotovi před kterým bere míč právě domácí brankář.
23
Rohový kop hostů rozehrál Rose. Ten našel na hranici vápna dobře postaveného Cabota, který z voleje posílá míč vysoko nad branku.
22
Po velmi rychlé tempu na začátku zápase nyní aktivita obou týmů upadá. Hosté se snaží o kombinaci na své polovině a čekají na chybu soupeře.
21
V prvních dvaceti minutách byli mnohem aktivnější domácí hráči Nantes a po zásluze vedou díky trefě Adryana.
20
Sabaly se dostal k míči. Jednoduchou kličkou se zbavil Guerreira a poslal míč k brance. Tam byl ale dobře postavený Lecomte, který s přehledem chytá míč.
19
Hostující útočník Jeannot si navedl míč na střed hřiště a vypálil z třiceti metrů. Jeho pokus míří jen na tribunu za brankou a Riou nemusel zasahovat.
18
Druhý pokus od rohového praporku si pohlídal Riou, který si poskočil proti míči a chytá ho do rukavic.
17
První rohový kop hosté končí neúspěchem. Míč se odrazil od Sabalyho je do zámezí. Hosté mají další příležitost z rohového kopu.
16
K míči se postavil Mesloub, který ale našel jen kopačku Cany. Ten však zasáhl velmi špatně a poslal míč jen na rohový kop.
15
Hostující hráči uklidňuje velmi rychlé tempo hry postupnou kombinací ve středu pole. Nyní je faulován Rose a hosté mají možnost klidné rozehrávky.
13
Hosté se snaží o rychlou odpověď, ale u míče jsou stále domácí hráči, kteří drží míč daleko od své branky.
11
Domácí jsou do vedení po téměř totožné akci po pravém kraji. Bedoya znovu předložil míč do středu vápna, kde už byl připravený ADRYAN, který posílá domácí do vedení.
10
Thomasson si naběhl na rychlou přihrávku po lajně. Zatáhl míč do vápna a zpětnou přihrávkou našel volného Salu. Ten ale v obrovské šanci trefuje jen obránce před sebou.
9
V úvodu utkání jsou mnohem aktivnější domácí hráči. Lorient se až nyní dostal k míči, pas Cabota je však nepřesný a u míče jsou znovu hráči Nantes.
8
Třetí rohový kop v krátkém časovém úseku pro domácí hráče. Tentokrát se dostal míč od rohového praporku do vápna, kde se ale pomohl faulem Bedoya a rozhodčí je přesný.
7
Ani druhý pokus domácím nevyšel. Míč se dostal po odražení od Tourého jen k Gomisovi a ten pálí vysoko nad branku hostů.
6
První rohový kop domácího celku je neúspěšný. Míč ale končí znovu od hostů za brankovou lajnou a Gillet si zopakuje rozehrávku.
5
Nyní už to domácí vykombinovali dokonale. K míči se dostal po přihrávce Adryana Sala. Jeho pokus do vápna končí jen sražením na rohový kop.
4
Na pravé straně si vyměnil míč Sabaly s Thomassonem. Druhý jmenovaný je přišlápnutý Mesloubem a rozhodčí píská faul.
3
Také hostující hráči se poprvé dostali na útočnou polovinu. Sabaly ale nepřešel přes výborně postaveného Gassamu a tím i akce končí.
2
Domácí ve žlutých dresech rozehráli první polovinu dnešního zápasu. Ihned po rozehrávce se dostal k míči Cabot, který obral o míč Salu.
1
-5
Hráči již přicházejí na trávník. Zápas za malou chvíli začne.

FC Nantes: Riou (C) – Sabaly, Vizcarrondo, Cana, Lenjani – R. Gomis, G. Gillet – Thomasson, Bedoya, Adryan – Sala.
Náhradníci: Dupé – Sigþórsson, B. Touré, Moimbé, Audel, Dubois, Bammou.

FC Lorient: Lecomte (C) – Gassama, Z. Touré, Le Goff, Guerreiro – Cabot, Rose, N'Dong, Mesloub – Moukandjo, Jeannot.
Náhradníci: Chaigneau – Abdou Paye, Philippoteaux, Fofana, Abdullah, Barthelme, Musavu-King.

Rozhodčí: Gautier – Jeanne, Haquette.
Poslední tři vzájemné zápasy:

19.12. 2015 Lorient – Nantes 0:0
22.07. 2015 Nantes – Lorient 4:1 (přátelský zápas)
16.05. 2015 Nantes – Lorient 1:1
FC Lorient

Lorient dnes rozhodně favorit nebude. Hostům patří až dvanáctá pozice v tabulce nejvyšší francouzské soutěže. V posledních kolech kazí Lorientu postupu tabulkou nevyrovnané výkony. V posledním ligovém zápase si Lorient připsal jen bod v utkání na domácím stadionu s Montpellier, které je na sestupových pozicích. Také Lorient se ve středečním utkání dostal v poháru do dalšího kola, na půdě Sarre Union si vybojoval postup jednoznačnou výhrou 4:0.
FC Nantes

Nantes má vynikající sérii jedenácti neprohraných utkání v řadě v ligových zápasech. A i díky tomu poskočil tým z Nantes na sedmé místo v tabulce s minimální ztrátou na pozice zajišťující evropské poháry v příští sezoně. V posledním ligovém utkání si hráči Nantes připsali však jen remízu na stadionu předposledního týmu Ligue 1, Toulouse. Ve středečním pohárovém utkání se podařilo Nantes vyřadit, po prodloužení, tým Bordeaux, když o rozhodující trefy v závěru prodloužení se postarali Audel a Bedoya.
Dobrý sobotní večer, vítám všechny příznivce francouzského fotbalu. Dnes nás v rámci šestadvacátého kola čeká souboj domácího celku FC Nantes a FC Lorient.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.