To je z mé strany vše, hezký večer.
Držení míče: 61 % : 39 %.
Střely na branku: 7:1. Střely mimo: 8:4. Rohy: 2:6. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 14:9.
Je dobojováno. Sledovali jsme zajímavé utkání, ve kterém byl lepší domácí celek, který se dostal do vedení v prvním poločase, když se trefil Gomis. Ve druhém dějství ale domácí úplně přestali hrát a hosté se tlačili za vyrovnáním. Nakonec to ale celek Marseille zvládl a vybojoval cenné vítězství.
90+5
90+4
Hosty zastavil ofsajd. Je před námi posledních 60 sekund.
90+2
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Clinton N'Jie, přichází Tomáš Hubočan.
90+1
Žlutou kartu dostává Lassana Diarra (Olympique Marseille).
90
Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.
89
Málem bylo vyrovnáno! Po přihrávce před branku zasáhl Hiroki Sakaj, ale tak nešťastně, že si málem srazil míč do vlastní branky!
88
Nakonec se dopředu vydal Gomis, který si chtěl vymodlit faul, ale marně.
87
Domácí se dostali k míči a šetří cenné vteřinky. Zatím jim trpělivá kombinace vychází skvěle.
85
Po faulu domácího hráče jsou u míče hosté, kteří pochopitelně pospíchají dopředu.
83
Zhruba deset minut mají hosté na to, aby něco udělali s nepříznivým výsledkem. Zatím to ale vypadá, že všechny body získá celek Marseille.
81
Střídání v týmu FC Metz: ze hřiště odchází Opa N'Guette, přichází Habib Diallo.
79
Nakonec to vzal na sebe Leya Iseka, ale jeho projektil přesný nebyl a od své branky bude rozehrávat Thomas Didillon.
77
Domácí přidali a je to znát. Nyní hráči Marseille posílají do vápna Metz jeden míč za druhým, ale zatím se nic neujalo.
75
Po delší době měl práci Thomas Didillon, ale s propagačním pokusem si v pohodě poradil a rychle rozehrál.
73
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází William Vainqueur, přichází Maxime López.
71
Žlutou kartu dostává Chris Philipps (FC Metz).
69
I tentokrát se domácí ubránili a stále vedou nejtěsnějším možným rozdílem.
68
Rohový kop pro Metz.
66
Domácím v prvním poločase vycházelo vše, ale v tom druhém je to směrem dopředu velké trápení a Thomas Didillon je téměř bez práce.
64
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Bouna Sarr, přichází Aaron Leya Iseka.
62
Je před námi posledních třicet minutek a vzhledem k tomu, že je to stále pouze 1:0, tak je jasné, že to bude ještě hodně zajímavé.
60
Hosté zahrávali rohový kop, ale branku ohrozit nedokázali a stav se stále nemění.
59
Po hodně zajímavém centru se do zakončení dralo několik hostujících hráčů, ale ani jeden se nakonec ke kulatému nesmyslu nedostal.
57
N'Guette pronikl do vápna a po souboji upadl. Vypadalo to na penaltu, protože i domácí přestali hrát, ale rozhodčí nakonec pokutový kop neodpískal.
55
Po zblokovaném centru měl práci Thomas Didillon, ale poradil si na jedničku a pomohl tak svým zadákům.
54
Následná akce domácích skončila faulem. Marseille se ve druhém poločase zatím poměrně trápí.
53
Mevlüt Erdinç pronikl do vápna, ale posledního obránce neobešel a nic z toho nebylo.
52
Domácí trpělivě kombinují na své polovině a snaží se zklidnit hru.
51
Střídání v týmu FC Metz: ze hřiště odchází Florent Mollett, přichází Kévin Lejeune.
49
Hráči Metz hrají ve druhém poločase o poznání aktivnější, než v tom prvním.
47
Hosté dobře kombinovali na pravé straně a následně z toho byl centr, ale ve vápně byli pouze domácí fotbalisté.
46
Vše je připraveno, jdeme na druhé dějství.
Hráči se vrací zpět na trávník, takže druhý poločas začne za malý okamžik.
Druhý poločas začne přibližně v 21:48.
První poločas je za námi. Byl hodně zajímavý, protože domácí celek dnes hraje skvěle a vytvořil si mnoho šancí. Prosadil se ale pouze Bafétimbi Gomis a Marseille tak vede nad Metz pouze 1:0. Druhý poločas ještě bude zajímavý a myslím si, že se máme na co těšit.
45+1
45
Hraje se poslední minuta prvního poločasu.
44
Žlutou kartu dostává Georges Mandjeck (FC Metz).
42
Po další akci to vzal na sebe velmi aktivní Clinton N'Jie, ale jeho propagační pokus z dobrých dvaceti metrů se neujal.
40
První poločas se pomalu, ale jistě blíží ke svému konci a vypadá to, že na další branku si budeme muset počkat do druhého dějství.
38
Hostům nelze upřít snahu, ale zatím se jim nedaří ve finální fázi. Ale nutno dodat, že Marseille dnes hraje skvěle.
36
Ani další pokus se neujal. S ránou Gomise si v pohodě poradil Thomas Didillon, který si na nedostatek práce stěžovat nemůže.
34
Po rychlé akci to z hranice velkého vápna zkusil Njié, ale jeho technický pokus se neujal.
32
Po krásné přihrávce se ve vápně zjevil Mevlüt Erdinç, ale z bezprostřední blízkosti brankáře neprostřelil!
30
Domácí hráč se prodral do vápna a po souboji upadl, ale rozhodčí byl blízko a pokutový kop nakonec neodpískal.
28
Lassana Diarra pokazil přenesení hry a po jeho přihrávce skončil míč pouze v zámezí.
27
A další snažení domácích skončilo útočným faulem. Na tahu jsou tedy hráči Metz, kteří ale nikam zatím nepospíchají.
25
Clinton N'Jie si pohrál s obráncem, ale přihrávku před branku nezvládl a hosté se tedy ubránili.
24
Domácí dnes hrají velmi dobře a jsou zatím jasně lepší, tak uvidíme, zda se jim podaří přidat druhou branku.
22
Ze svého prvního rohu hostí nic nevytěžili a stále tak prohrávají o jednu branku. U míče už jsou ale opět domácí.
21
20
Po rohu jeden z domácích hráčů hlavičkoval, ale branku trefit nedokázal a stav se tentokrát nemění.
19
A po krásné kolmé přihrávce se před brankáře dostal N´Jie, ale z bezprostřední blízkosti ho nepřekonal! Roh pro Marseille.
18
Florian Thauvin se ve vápně krásně uvolnil a zkoušel poslat míč na zadní tyč, to se mu povedlo, ale kulatý nesmysl branku nakonec těsně minul!
16
A domácí jsou samozřejmě ještě více při chuti a opět se tlačí dopředu. Hráči Metz to nyní budou velmi, ale opravdu velmi těžké.
14
Marseille právě vstřelilo branku!
Domácí jdou po rohovém kopu zcela zaslouženě do vedení 1:0! Po centru se k hlavičce dostal BAFÉTIMBI GOMIS, ale Thomas Didillon vytasil skvělý zákrok, jenže vyrazil míč pouze před sebe a Gomis ho napodruhé už do branky dostal.
13
Rohový kop pro Marseille.
12
Domácí jsou u míče a kombinují. Hráči Marseille ale začali velmi zostra a směrem dopředu se jim zatím daří na jedničku.
10
Po střele z dálky ránu zblokoval Guido Milan, který obětavým zákrokem pomohl svému brankáři.
9
Na druhé straně měl práci Yohann Pelé, ale s centrovaným míčem si v pohodě poradil a na tahu je tedy opět domácí celek.
8
A domácí jdou za vedoucí brankou. Z hranice velkého vápna to zkusil Sarr, ale ani jeho přízemní pokus neměl gólové parametry.
7
Po další akci to vzal na sebe Vainqueur, ale jeho dalekonosná přízemní střela postrádala přesnost a Thomas Didillon zasahovat nemusel.
5
Tohle už bylo o poznání nebezpečnější! Po centru se k hlavičce dostal zcela volný Bafétimbi Gomis, ale z dobré pozice poslal míč těsně vedle pravé tyče!
3
Ale hosté se dostali k míči a zahrozil Mevlüt Erdinç, který to vyzkoušel, ale jeho pokus postrádal přesnost.
2
Domácí začali aktivně a hned se tlačí dopředu, ale zatím kombinují daleko od branky, kterou střeží Thomas Didillon.
1
Vše je připraveno, jdeme na to.
Hráči obou celků jsou na trávníku, takže duel začne za malý okamžik.

Olympique Marseille: Pelé – Sakaj, Fanni, M. Dória, Bedimo – Diarra (C), Vainqueur – Thauvin, B. Sarr, N'Jie – B. Gomis.
Náhradníci: Samba – Rekik, Rolando, Khaoui, Hubočan, Maxime López, Leya Iseka.

FC Metz: Didillon – Balliu, Biševac, Milan (C), Assou-Ekotto – Mandjeck, Philipps – Hein, Mollett, N'Guette – Erdinç.
Náhradníci: Oberhauser – Rivierez, Diallo, Signorino, Lejeune, Sarr, Basin.

Rozhodčí: Miguelgorry – Moreau, Aube.
Poslední vzájemné zápasy

Metz – Marseille 0:2
Marseille – Metz 3:1
Metz – Marseille 1:2
Marseille – Metz 0:0
Olympique Marseille se v nové sezoně trápí. Dnes domácí celek má na svém kontě zatím pouze devět bodů a v tabulce se nachází až na čtrnáctém místě. Z posledních pěti zápasů celek Marseille pouze jednou vyhrál, když porazil Nantes.

FC Metz je na tom o něco lépe. Hosté zatím nasbírali 13 bodů a v tabulce jsou na osmém místě. V posledním kole hráli hosté doma s Monakem a zápas se jim vůbec, ale vůbec nepovedl. Domácí celek totiž prohrál 0:7! Dnes má tedy co napravovat.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Francouzská Ligue 1 má na programu poslední zápas 9. kola ve kterém přivítá celek Marseille mužstvo Metz.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.