To je z dnešního on-line přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou.
Je konec, Rennes se raduje z vítězství a hlavně ze tří bodů. Herně to ale v podání domácích nebylo tak úplně slavné, nicméně na to se historie neptá, důležité jsou body a ty dnes zůstávají doma. Méty potvrdily špatnou formu a po nepřesvědčivém výkonu zaslouženě odjíždí z Rennes bez bodů.
90+3
90+3
Tři nastavené minuty se pomalu chýlí ke svému konci a hosté se nemohou dostat z vlastní poloviny.
90
Renaud Cohade ostře zajel pod nohy útočícího hráče soupeře, to byl zákrok na kartu, obešlo se to pouze s domluvou.
90
Nyní dokonce získávají výhodu přímého kopu zpoza vápna soupeře.
90
Poslední minuta řádné hrací doby, domácí stále vedou těsně o gól, ale závěr zápasu zatím zvládají na výtečnou.
88
Jenže čím rychleji hosté rozehrávají, tím také rychleji ztrácejí míče...
87
Jonathan Rivierez ubránil Ntepa a odehrál míč k Didillonovi, ten se snaží co nejrychleji rozehrát od branky Mét.
85
Mevlüt Erdinç centruje z levé strany do vápna, tam si ale prostor dělá Benoît Costil, který míč stahuje do náruče.
84
Střídání v týmu Stade Rennais FC: ze hřiště odchází Wesley Saïd, přichází Ramy Bensebaini.
82
Střídání v týmu FC Metz: ze hřiště odchází Georges Mandjeck, přichází Florent Mollett.
81
Do otevřené obrany se domácím dobře útočí, Benjamin André se dostal ke střele z pravé strany, ale branku minul.
80
Čeká nás posledních deset minut řádné hrací doby a místo náporu Mét sledujeme tlak Rennes!
78
Střídání v týmu FC Metz: ze hřiště odchází Opa N'Guette, přichází Kévin Lejeune.
76
Střídání v týmu Stade Rennais FC: ze hřiště odchází Giovanni Sio, přichází Kermit Erasmus.
76
Trochu nervózní závěr zápasu, další ostrý faul, tentokrát domácí Paul-Georges Ntep musí strpět domluvu sudího.
75
Žlutou kartu dostává Simon Falette (FC Metz).
74
Další útočná akce Rennes končí útočným faulem.
72
A znovu spolupráce Paul-Georges Ntep – Wesley Saïd, i tentokrát Said pálí z voleje, ovšem branku přestřeluje!
69
Cohade rozehrál z levé strany, míč směřuje před branku Costila, ale tam odvrací obránce Rennes.
68
Hosté se nyní snaží o rychlou rozehrávku, dlouhý nákop dopředu a Cohade se dostává ke střele, ale je z toho roh.
66
Střídání v týmu FC Metz: ze hřiště odchází Cheick Doukouré, přichází Habib Diallo.
64
Střídání v týmu Stade Rennais FC: ze hřiště odchází Kamil Grosicki, přichází Adama Diakhaby.
62
Ismaïla Sarr podruhé ve vápně Rennes uklouzl, když chtěl udělat kličku obránci...
61
Po delší odmlce hosté na útočné polovině, dobrou práci ale odvedl bránící Joris Gnagnon, který míč odehrál do bezpečí.
60
Je za námi hodina hry, domácí se dostali před pár minutami do vedení, ale stále je to pouze o gól, z pohledu Mét, tedy řešitelný stav!
58
Hosté se tentokrát ubránili, ale míč se jim získat nepodařilo.
57
A domácí jsou zpět na útočné polovině, k dispozici mají volný kop z pravé strany.
56
Rennes právě vstřelilo branku!
Tak přece jenom krásná akce a navíc gól! Paul-Georges Ntep poslal míč z levé strany do vápna Mét, kde z první zakončuje WESLEY SAÏD.
54
Kamil Grosicki rozehrál, míč přizvedl na zadní tyči Mendes, ale poslal ho do autu.
53
Hosté se budou bránit, domácí vybojovali rohový kop.
52
Sanjin Prcić se nemíní vzdát v souboji o míč, na útočné polovině, Cheick Doukourého ale fauluje a sudí mu již domlouvá.
51
Celkem pohledná individuální akce Mevlüta Erdinça, který střílí z otočky, zpoza vápna, ale branku netrefuje.
50
Tak zatím ani úvod druhého poločasu nenaznačil nějaké zlepšení výkonu obou týmů, je to opět bitva o každý míč, většinou se odehrávající na půlce.
48
Odkop obránce Pedro Mendese, ovšem míč mají opět hosté.
47
Sanjin Prcić byl až příliš aktivní v souboji na útočné polovině a nakonec je mu odpískán útočný faul.
46
Druhý poločas začne přibližně v 18:03.
Utrápený první poločas je za námi. Oba týmy v něm sice měly světlé chvilky, kdy se dostávaly do zakončení, ale více času to byl spíše urputný a bojovný fotbal, který gól nenabídl.
45+2
45+1
Sudí nastaví dvě minuty nad rámec hrací doby prvního poločasu.
45
No, ale Ismaïla Sarr toho má plném zuby, pravděpodobně podstoupil další souboj, ano, narazil hlavou do hlavy protihráče.
44
Ismaïla Sarr již po svých odešel za postranní čáru, mezitím se tak mohlo již začít zase hrát.
43
Ismaïla Sarr dostal míčem do hlavy a skácel se na trávník, nyní je ošetřován přímo na trávníku.
42
K míči se postavil Kamil Grosicki, který z jednoho kroku rozehrává, trefuje ale pouze ve zdi bránícího Ismaila Sarra.
41
Vzápětí ale Paul-Georges Ntep padá po souboji s Milanem u pokutového území Mét a domácím se nabízí zajímavá standardka!
40
Kamil Grosicki centruje do vápna Mét, kde hledá Sia, ale míč si bere Thomas Didillon, který tak bude moci vykopávat od své branky.
39
Nepřesný pas Grosickiho, míč získávají hosté.
38
Rennes má sice míč ve svém držení, ale pouze na své polovině.
36
Centr z levé strany míří opět do vápna Mét, tentokrát obránce odkopává.
35
Thomas Didillon si musí pospíšit s odkopem od vlastní branky, povedlo se, přesto domácí zůstávají i nadále u míče.
33
Akci Rennes končí odpískaný ofsajd, znovu ale domácí zahrozili z pravé strany.
31
Pouze odkopem od branky Rennes končí akce hostů, kterou dobře vyřešil obránce Pedro Mendes.
30
První půl hodina za námi, zatím na první gól čekáme, nicméně poslední minuty mohly naznačit zlepšení obrazu hry, která je zatím nudná, utrápená. Doufejme, že góly a pěkné akce co nevidět přijdou.
29
To vůbec nebyla špatná myšlenka Giovanni Sia, který patičkou vysunul Wesley Saïda, ten chtěl ve vápně udělat kličku obránci, ale upadl a míč ztratil.
28
Renaud Cohade fauluje v hlavičkovém souboji na útočné polovině, míč získávají domácí.
27
Neaktivita obou týmů patrná ze statistiky střel – 1:2 z pohledu domácího Rennes.
26
Romain Danzé chyboval v rozehrávce a k míči se na polovině Rennes dostávají hosté.
25
Rozhodně šlo ale zatím o nejzdařilejší akci dosavadního průběhu utkání, doufejme, že podobných akcí bude přibývat.
24
Když ne domácí, tak zahrozili hosté! Renaud Cohade se dostal, i přes urputnou snahu bránícího hráče Rennes, do vápna, tam vystřelil, ale Benoît Costil vyšel z branky a snížil střelecký úhel a míč vyrazil!
23
Paul-Georges Ntep ale nezpracoval přihrávku na levém křídle, míč letí do autu.
21
Benoît Assou-Ekotto odkopl míč na polovinu Rennes a hosté se formují v předtuše další útočné akce soupeře.
21
Nepřesnost střídá jen další nepřesnost, týmy ztrácejí jeden míč za druhým nepřesnými přihrávkami, centry a nákopy.
20
Je za námi prvních dvacet minut a zatím lze konstatovat, že sledujeme hodně opatrný a utrápený fotbal, bez pohledné akce na jedné či druhé straně.
18
Thomas Didillon si také zahraje, rozehrávka na pravou stranu, utkání se zatím nese ve velmi poklidném tempu.
16
Vše si pohlídal Benoît Costil, který schovává míč ve své náruči.
15
Volný kop hostů, z pravé strany, na útočné polovině.
14
Fotbalisté Mét jako by zatím tolik nestíhali v osobních soubojích a proto se uchylují k faulům, dvě žluté karty ani ne po čtvrt hodině hry, to není dobrý začátek zápasu.
13
Žlutou kartu dostává Jonathan Rivierez (FC Metz).
11
Žlutou kartu dostává Renaud Cohade (FC Metz) za svůj druhý ostrý faul v krátké době po sobě, tentokrát to odnesl ve středu hřiště domácí Sio.
10
Ani z této akce nic nebude, oběma týmům se zatím standardní situace vůbec nedaří.
9
Domácí jsou ale znovu u pokutového území Mét a je tam faul Cohadeho, to znamená volný kop pro Rennes, z levé strany.
8
Mevlüt Erdinç odvedl dobrou práci při plnění obranných úkolů a odkopl míč od vlastního vápna.
6
Paul-Georges Ntep rozehrál z levé strany, ale hodně nepovedeně, míč se dostává až k půlící čáře.
5
První rohový kop v utkání vybojovali, k velké radosti domácích fans, fotbalisté Rennes.
4
Dlouhý nákop hostů dopředu, ovšem je pískán ofsajd, z této akce Mét nic nebude.
3
Míč končí v autu, hosté vhazují z levé strany, na své polovině.
1

Stade Rennais FC: Costil – Danzé, Gnagnon, Mendes, Baal – Grosicki, Prcić, André, Ntep – Saïd – Sio.
Náhradníci: Nardi – Janvier, Erasmus, Bensebaini, Henrique, Cavaré, Diakhaby.

FC Metz: Didillon – Rivierez, Milan, Falette, Assou-Ekotto – Cohade, Mandjeck, Doukouré – Sarr, Erdinç, N'Guette.
Náhradníci: Kawašima – Hein, Signorino, Diallo, Mollett, Lejeune, Balliu.

Rozhodčí: Ennjimi – Harchay, Lombard.
FC MÉTY

Hosté přijeli do Rennes ve zcela jiném herním rozpoložení, než v jakém se nachází soupeř. Může za to nepříjemná série čtyř porážek v pěti ligových kolech! Vše odstartovalo koncem září, kdy Méty prohrály doma drtivě 0:3 s Bordeaux. Poté sice vyhrály v Montpellieru 1:0, ale po dalším domácím debaklu 0:7 s Monakem následovala porážka 0:1 v Marseille a nakonec i třetí domácí porážka za sebou, tentokrát 2:4 s Nice. Doma tak Méty inkasovaly již 16 gólů, což je suverénně nejhorší bilance ze všech týmů Ligue 1!
STADE RENNES

Rennes se oklepalo z překvapivě drtivé porážky 0:3 v Dijonu a hned v dalším kole uspělo doma s Guingampem 1:0. Cenný bod získalo Rennes doma s Bordeaux, aby v zatím posledním ligovém kole vyhrálo 2:1 na hřišti Nantes. O dobré formě Rennes svědčí nejen poslední ligové výsledky, ale i výsledek posledního soutěžního zápasu, kterým byl souboj s Lorientem, v rámci 3. kola francouzského ligového poháru. Rennes vedlo 2:0, ale v závěru si situaci zkomplikovalo a nechalo soupeře vyrovnat, nicméně v páté minutě nastaveného času rozhodl o vítězství Pedro Henrique.
Vítejte u onlajn přenosu utkání jedenáctého kola francouzské Ligue 1, v němž domácí STADE RENNES přivítá na stadionu Roazhon Park v Rennes FC MÉTY.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.