Ligue 1 - 8. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Dijon : Štrasburk - 30. září 2017   20:00

Dijon
78' Kwon Chang-hoon (Rosier)
1:1
(0:0)
Štrasburk
90+2' Terrier  (Mangane)
Dijon
Reynet – Chafik, Djilobodji, Yambéré, Rosier – Xeka, Marié (67. Balmont) – Saïd (79. Sammaritano), Amalfitano, Sliti (73. Kwon Chang-hoon) – Jeannot.
Leroy – Haddadi, Varrault, Sammaritano, Balmont, Kwon Chang-hoon, Bahamboula.
O. Thual – A. Viala, F. Herbrard
Stade Gaston Gérard, Dijon
Štrasburk
Kamara – Seka, Mangane, B. Koné, Lala – Aholou, Martin (83. Blayac) – Da Costa (73. Sacko), Corgnet, Liénard – Saadi (62. Terrier).
Oukidja – Salmier, Grimm, Sacko, Gonçalves, Blayac, Terrier.

Děkuji za pozornost, přeji příjemný zbytek večera, dobrou noc a příště na shledanou.
Nakonec byly k vidění dva góly, když se domácí dvanáct minut před koncem ujali vedení, vypadalo to, že si dokráčí pro vítězství, v nastaveném čase však přišla hrubka brankáře a vyrovnání. Z celkového pohledu však spravedlivé, dnes si vyhrát nezasloužil ani jeden tým.
90+5'
90+4'
Hosté ještě zakládají poslední útok a poté bude zřejmě zápas ukončen.
90+2'
Tým Strasbourg právě vstřelil branku! Blayac prodloužil míč k brankáři, vypadalo to, že jej Reynet lehce chytne do náruče, ale nepodařilo se, balónu se poté zmocnil MARTIN TERRIER a zamířil do odkryté části domácí svatyně.
90+1'
Nastavují se čtyři minuty.
90'
Žlutou kartu dostává Jean-Eudes Aholou (RC Štrasburk Alsace), který si počínal nedovoleně na zatím jediného střelce zápasů.
89'
Rohový kop pro Štrasburk, možná jedna z posledních možností na vyrovnání.
86'
Reynet si dobře postavil zeď a zasahovat nemusel.
85'
Červenou kartu dostává Cédric Yambéré (Dijon FCO).
85'
Hosté mohou srovnat, budou zahrávat přímý kop z hranice pokutového území.
83'
Střídání v týmu RC Štrasburk Alsace: ze hřiště odchází Jonas Martin, přichází Jérémy Blayac.
81'
Stejný hráč o chvíli později střílel z hranice pokutového území vysoko nad bránu.
79'
Střídání v týmu Dijon FCO: ze hřiště odchází Wesley Saïd, přichází Frédéric Sammaritano.
78'
Dijon právě vstřelil branku!
Velkou práci odvedl Rosier, který obehrál brankáře, z ostrého úhlu přihrál na střed, kam naběhl KWON CHANG-HOON, jenž už pouze slízl smetanu v podobě vstřeleného gólu do úplně prázdné brány.
77'
Sacko zůstal sám v pokutovém území, po přihrávce však míč vůbec netrefil a z dobré šance tak nebylo nic.
75'
Oba brankáři museli v krátkém sledu zasáhnout, vždy se jednalo o snadné zákroky.
73'
Střídání v týmu Dijon FCO: ze hřiště odchází Naïm Sliti, přichází Kwon Chang-hoon.
73'
Střídání v týmu RC Štrasburk Alsace: ze hřiště odchází Nuno Da Costa, přichází Ihsan Sacko.
71'
Hosté si dlouho dávali mezi sebou přednost v tom, kdo bude střílet, nakonec končí míč pouze vysoko nad bránou.
67'
Střídání v týmu Dijon FCO: ze hřiště odchází Jordan Marié, přichází Florent Balmont.
66'
Teď Kamara zaváhal při vyběhnutí, míč už směřoval do brány, ale odhlavičkoval jej do bezpečí jeden z bránících protihráčů.
64'
Další z mnoha nepřesných přihrávek, rozehrávat bude hostující brankář.
62'
Střídání v týmu RC Štrasburk Alsace: ze hřiště odchází Idriss Saadi, přichází Martin Terrier.
60'
Kamara zasáhl znovu, když vyboxoval míč do bezpečí.
59'
První opravdová gólovka zápasu, Said šel po pravé straně sám na brankáře, Kamara mu zmenšil střelecký úhel a střelecký pokus vyrazil. Už to mohlo být 1:0.
57'
Žlutou kartu dostává Dimitri Liénard (RC Štrasburk Alsace).
56'
Už to vypadalo, že se hosté dostanou v pokutovém území do zakončení, nakonec nemusel Reynet zasahovat.
54'
Po souboji o míč zůstává na travnaté ploše ležet Aholou.
52'
Tohle byla slušná šance Dijonu, Jeannot tečoval míč asi metr vedle vzdálenější tyče.
49'
Djilobodji v dobré šanci mířil pouze do protihráče, následuje roh.
46'
Jak už bylo řečeno, kvalita hry odpovídá postavení týmů v tabulce, dosud nebyla k vidění žádná pořádná šance. Uvidíme, při troše štěstí se fanoušci aspoň jedné branky dočkají.
45+1'
45'
Dijon se dožadoval pokutového kopu, ovšem hlavní arbitr ihned gestem ukázal, že se bude odkopávat od brány.
44'
Teď už musel Kamara zasáhnout, avšak balón skončil přímo v jeho náruči.
43'
Djilobodji skluzem v pádu poslal míč vysoko nad bránu.
41'
Rychlý brejk se domácím vůbec nevydařil, letící míč končí za postranní čárou.
37'
Obraz hry se nemění, týmy si míč vyměňují mezi sebou a aspoň střelecký pokus je velkou vzácností. Troufám si říct, že kdo dá gól, vyhrál.
34'
Míč proletěl pokutovým územím Dijonu, nikomu z hráčů se jej nepodařilo tečovat.
33'
Rohový kop pro Štrasburk.
31'
Hra je přerušena, na trávníku zůstává ležet jeden z domácích hráčů.
27'
To Rosier už mířil lépe, jeho tvrdou ránu Kamara dobrým zákrokem vyrazil.
25'
Sliti to zkusil z poměrně velké dálky, mířil jen vysoko nad břevno.
22'
Da Costa se snažil prostrčit míč na pravou stranu, kde stál nepokrytý spoluhráč, ale vše končí rohovým kopem.
20'
Domácí hustou obrannou hrou nedovolili soupeři projít až před brankáře.
18'
Úroveň hry odpovídá postavení týmů v tabulce, oba celky spíš brání, než by se hnaly do útoku.
15'
Držení míče po čtvrt hodině hry: 40 % – 60 %.
14'
Hostující celek zastavuje ofsajd.
13'
Míč zaletěl přímo do gólmanovy náruče, na první velkou šanci stále čekáme.
12'
Po krátké odmlce budou domácí rozehrávat další přímý volný kop.
9'
Reynet musel rychle ven z brány, aby letící míč schoval do náruče.
8'
Martin zkoušel střelu z dálky poté, co se dostal k odraženému míč, ta mu však vůbec nesedla a balón se odkutálel do zámezí.
8'
Saadi prováhal vhodný okamžik pro přihrávku, o míč nakonec přišel.
7'
Domácí fans se hodně zlobí, že nebyl odpískán faul, po kterém by Dijon rozehrál další přímý kop.
6'
Sliti dobře centroval před bránu, kde číhalo několik jeho spoluhráčů, žádný z nich se k hlavičce nedostal.
5'
Po faulu rozehraje domácí tým zajímavý přímý kop.
4'
Teď mohli hosté zahrozit, ovšem centr před bránu byl hodně přetažený a míč skončil v zámezí.
3'
Úvod zápasu je ve znamení přetahované o míč, hraje se daleko od obou branek.
1'

Dijon FCO: Reynet "C" – Chafik, Djilobodji, Yambéré, Rosier – Xeka, Marié – Saïd, Amalfitano, Sliti – Jeannot.
Náhradníci: Leroy – Haddadi, Varrault, Sammaritano, Balmont, Kwon Chang-hoon, Bahamboula.

RC Štrasburk Alsace: Kamara – Seka, Mangane "C", B. Koné, Lala – Aholou, Martin – Da Costa, Corgnet, Liénard – Saadi.
Náhradníci: Oukidja – Salmier, Grimm, Sacko, Gonçalves, Blayac, Terrier.

Rozhodčí: O. Thual – A. Viala, F. Herbrard.

Štrasburk

Hosté jsou na tom ještě hůř, patří jim devatenáctá příčka se čtyřmi body za výhru a remízu, mimo svůj trávník jsou vůbec nejhorší, ze čtyř zápasů nevyhráli jediný, vybojovali bod za jednu remízu, vstřelili jediný gól a deset inkasovali. Mnoho branek tak zřejmě dnes nemůžeme očekávat.
Dijon

Domácím po sedmi kolech sedmnáctá pozice s pouhými pěti body za jediné vítězství a dvě remízy. Jediná výhra se zrodila na domácí půdě, kde Dijon porazil 2:1 Montpellier, na svém trávníku vstřelil ze tří utkání jen tři góly, zatímco šestkrát inkasoval.
Dobrý den, šesti zápasy dnes pokračuje 8. kolo nejvyšší francouzské fotbalové soutěže, většina duelů začíná ve 20:00, což je i případ souboje dvou celků ze spodku tabulky, Dijonu a Štrasburku. První jmenovaný celek je pasován do role favorita.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.