Ligue 1 - 19. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Metz : Štrasburk - 20. prosince 2017   20:50

Metz
61' Mollet (Dossevi) • 70' Roux (Diagné) • 84' Rivière (Cohade)
3:0
(0:0)
Metz
Didillon – Rivierez, Selimovic, Diagné, Niakhaté, Assou-Ekotto (46. J. Palmieri) – Roux, Mollet (81. Poblete), Cohade, Dossevi – Rivière (90. Niane).
Beunardeau – Basin, J. Palmieri, Poblete, Goudiaby, Niane, Philipps.
Turpin – Gringore, Danos
Stade Saint-Symphorien, Mety
Štrasburk
Bonnefoi – Lala, Mangane, B. Koné, P. Martinez – Martin, Aholou, Liénard (64. Gonçalves) – Da Costa (78. Blayac), Terrier (67. Saadi), Bahoken.
Oukidja – Saadi, Sacko, Grimm, Gonçalves, Blayac, Salmier.

To je z mé strany již vše, příště na počtenou!
Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 9:2. Střely mimo: 11:3. Rohy: 10:8. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 17:13.
Je dobojováno. Poslední tým tabulky měl v prvním poločase několikrát takříkajíc na kahánku, po změně stran ale Métští zabrali a nováčka ze Štrasburku postupně zasypali trefami Molleta, Rouxe a Rivièreho. Hráči ve vínových dresech tak před Vánocemi ukázali, že boj o záchranu nevzdávají a zvítězili podruhé v řadě, naopak Štrasburk poprvé po třech vítězstvích ztratil.
90+4'
90+3'
O akrobatické zakončení se pokusil střídající Idriss Saadi, útočník alsaského celku ale výrazně minul Didillonovu svatyni.
90+2'
V nastaveném čase už se ale na trávníku prakticky nic zajímavého neděje, vše podstatné se totiž odehrává poblíž půlící čáry.
90+1'
Druhý poločas bude hned o čtyři nastavené minuty delší!
90'
Střídání v týmu FC Méty: ze hřiště odchází Emmanuel Rivière, přichází Ibrahima Niane.
88'
Mathieu Dossevi nic nevymýšlel a odkopl míč na útočnou polovinu, v samotném závěru už se domácí pochopitelně nikam neženou.
87'
Métští fotbalisté následně vybojovali rohový kop, ze kterého ale vůbec nezahrozili a hráči v bílých dresech poté zakopli míč do bezpečí.
86'
Hosté se ještě sympaticky nevzdávají, nepřesný centr Stéphaneho Bahokena ale našel jen Nolana Rouxe, který už zakládá další rychlou protiakci.
84'
Méty právě vstřelily branku!
Nyní už o vítězství domácího týmu asi nepochybuje vůbec nikdo! Srážky Rouxe s Lalou využil Renaud Cohade, který se ujal volného míče a poté přesným centrem našel v pokutovém území volného EMMANUELA RIVIÈREHO, který efektní patičkou nedal Bonnefoiovi šanci.
83'
Štrasburští se následně vydali do rychlého protiútoku, na jehož konci stál (či spíše měl stát) Jérémy Blayac, hostující útočník se ale ke střele nakonec vůec nedostal.
82'
Autor druhého gólu domácích Nolan Roux se odhodlal k propagačnímu pokusu z velké dálky, který ale Bonnefoie nakonec vůbec neohrozil.
81'
Střídání v týmu FC Méty: ze hřiště odchází Florent Mollet, přichází Gerónimo Poblete.
80'
Střídající Julian Palmieri zastavil rodící se akci hostujícího celku jen za cenu autového vhazování, ze kterého ale Štrasburští nevytěžili vůbec nic.
78'
Střídání v týmu RC Štrasburk Alsace: ze hřiště odchází Nuno Da Costa, přichází Jérémy Blayac.
77'
Nuno Da Costa zůstal po dalším souboji s Rivierezem ležet v bolestech na trávníku a vypadá to, že pro hostujícího útočníka dnešní zápas skončil.
76'
Žlutou kartu dostává Jonathan Rivierez (FC Méty).
76'
Do konce zápasu zbývá už jen zhruba čtvrthodina a zdá se, že domácí mají vše pod kontrolou, hráčům v bílých dresech se teď nedaří ani kloudně rozehrát.
74'
Mollet byl dnes už poněkolikáté faulován, tentokrát si na autora vedoucího gólu vyšlápl Jean-Eudes Aholou.
73'
Střídající Anthony Gonçalves na polovině hřiště zbytečně fauloval Molleta, domácí tak budou mít opět spoustu času na rozehrávku.
72'
Nuno Da Costa se ocitl na zemi po ostrém souboji s Rivierezem, krajní zadák Mét si ale podle sudího Turpina počínal dovoleným způsobem.
70'
Domácí učinili další důležitý krok k vítězství. Po nařízeném rohovém kopu a závaru v pokutovém území Fallou Diagné vybojoval míč pro NOLANA ROUXE, který následně z nějakých dvanácti metrů propálil vše, co mu stálo v cestě!
69'
Nolan Roux se málem dostal do zakončení po centru z pravé strany, balon byl ovšem nakonec zblokován do zámezí.
69'
Na držení míče je to dnes značně vyrovnané, Méty mají jen mírnou převahu v poměru 53:47 procent. Nechme se překvapit, jak poslední tým tabulky s nadějně rozehraným utkáním naloží.
67'
Střídání v týmu RC Štrasburk Alsace: ze hřiště odchází Martin Terrier, přichází Idriss Saadi.
67'
Z té nakonec pramenil jen velmi nepovedený centr z levé strany, po němž bude následovat jen odkop od branky Landryho Bonnefoie.
67'
Zkušený Cohade se skácel k zemi po ostrém souboji s jedním z obránců hostujícího celku, arbitr Turpin však domácím ponechal výhodu.
65'
Po centru z pravé strany se nikdo v bílém dresu k hlavičce neprokousal, štrasburští fotbalisté ale ještě pokračují v kombinaci na útočné polovině.
64'
Střídání v týmu RC Štrasburk Alsace: ze hřiště odchází Dimitri Liénard, přichází Anthony Gonçalves.
63'
Po faulu na Cohadeho se opět žlutilo, provinil se hostující Kenny Lala.
62'
Florent Mollet to následně přehnal s oslavou své trefy, za což mu sudí Clément Turpin udělil žlutou kartu.
61'
O parník poslední tým tabulky se dostává do vedení! Po Cahuzacově kolmici Mathieu Dossevi z pravé strany poslal míč do předbrankového prostoru, kde se nejrychleji zorientoval FLORENT MOLLET a chladnokrevně usměrnil balon mimo Bonnefoiův dosah!
60'
Manganeův centr ale v pokutovém území nikoho v bílém dresu nenašel a na opačnou stranu už bleskurychle vyráží Jonathan Rivierez.
59'
Po faulu Falloua Diagného budou mít hosté k dispozici přímý kop z levé strany hřiště, jehož exekuce se ujme Kader Mangane.
57'
Domácí přeřadili na vyšší rychlostní stupeň. Z hranice šestnáctky teď vypálil zkušený Renaud Cohade, jeho střela ale naštěstí pro Bonnefoie mířila přesně do středu brány.
56'
Na konci rychlé protiakce Mét stál z penaltového puntíku zakončující Florent Mollet, jeho ránu z voleje ale Landry Bonnefoi skvěle vyrazil!
55'
Po Martinezově centru z levé strany se nakonec do zakončení dostal Jean-Eudes Aholou, jeho střela z hranice pokutového území ale byla nepřesná a míč proletěl vysoko nad.
54'
S kartami se najednou roztrhl pytel, za zbytečný zákrok na polovině hřiště byl nyní napomenut Moussa Niakhaté.
52'
Z následné standardky ale hosté nevymysleli vůbec nic, balon skončil v zámezí a Thomas Didillon má nyní spoustu času na rozehrávku z hloubi vlastního vápna.
52'
Střídající Julian Palmieri podkopl nohy unikajícímu Kennymu Lalovi, za což mu sudí Turpin ukázal žlutou kartu.
50'
Právě Bahoken nyní uvízl v ofsajdové pasti, pokus Štrasburských o rychlý protiútok tak záhy vzal za své.
48'
Nic na tom nezměnil ani rohový kop číslo šest, centr na bližší tyč totiž Stéphane Bahoken bez potíží zakopl do bezpečí.
47'
Krátce po změně stran se domácí dostali k exekuci už svého pátého rohového kopu, ani tentokrát ale z této standardky žádné nebezpečí pro Bonnefoie nepramenilo.
46'
Střídání v týmu FC Méty: ze hřiště odchází Benoît Assou-Ekotto, přichází Julian Palmieri.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:51.
Po pětačtyřiceti minutách hry se na Stade Saint-Symphorien skóre nezměnilo. Nerozhodný stav je vzhledem k průběhu první půle zasloužený, oba týmy si totiž dokázaly vytvořit několik zajímavých příležitostí, zatím ale dominují oba brankáři, přičemž domácímu gólmanovi Didillonovi po střele Da Costy pomohla i tyč.
45'
44'
Hra se v samotném závěru prvního poločasu zase uklidnila a ani jeden tým se nikam nežene.
43'
Po nařízeném rohovém kopu zkusil štěstí zpoza hranice pokutového území Stéphane Bahoken, jeho několikrát tečovaný pokus ale Didillona vůbec neohrozil.
41'
Právě Vahid Selimovic nyní propadl při hlídání svého hráče, načež se ke střele z bezprostřední blízkosti dostal jeden z fotbalistů Štrasburku, Thomas Didillon ale na zemi skvěle zasáhl.
40'
Přesně tam si Martin Terrier došel pro faul od Selimovice, hosté tak budou zahrávat standardní situaci z levé strany hřiště.
39'
Po velmi pohledné pasáži zápasu se hra zase uklidnila a vše podstatné se v těchto minutách odehrává ve středu hřiště.
37'
Cohadeho kolmice na Emmanuela Rivièreho byla příliš prudká a míč skončil až v zámezí, hostující gólman Bonnefoi s rozehrávkou ani trochu nespěchá.
36'
Nákop kamerunského reprezentanta ale nikoho ve vínovém dresu nenašel a hosté nyní mají spoustu času na rozehrávku.
35'
Kenny Lala u postranní čáry nedovoleně srazil k zemi Rouxe, exekuce nařízeného přímého kopu pro Méty se ujme zkušený Benoît Assou-Ekotto.
33'
Zkušený Florent Mollet to teď zkusil ze střední vzdálenosti, jeho střela ale o pár metrů minula pravou tyč štrasburské svatyně.
32'
To teď předvedl i domácí brankář Thomas Didillon, po jehož nejistém výkopu skončil míč v autu a z tribun se ozval pískot.
31'
Po půlhodině hry se dění na trávníku zase poněkud zklidnilo, do hry obou týmů se začínají vkrádat nepřsnosti v rozehrávce.
29'
Kader Mangane ovládl hlavičkový souboj na polovině hřiště a dopravil balon do autu, vhazování budou mít k dispozici Métští.
28'
Diagného centr z pravé strany nikoho v métském dresu nenašel a na opačnou stranu se okamžitě vydal Nuno Da Costa, který se však daleko nedostal.
27'
Hráči ve vínových dresech se dostali do další šance, brankář Bonnefoi ale vychytal i nebezpečnou hlavičku Riviereze z velmi slibné pozice!
26'
Hra se nám začíná otevírat. Nyní se do šance dostali opět Métští, nicméně Molletův projektil zpoza hranice šestnáctky si Landry Bonnefoi pohlídal!
24'
Hosté se vydali do rychlého protiútoku, Thomas Didillon ale vyběhl ze své branky včas a nikoho v bílém dresu ke střele nepustil.
23'
Z nařízeného rohového kopu už žádné nebezpečí pro hosty nepramenilo a Štrasburští poté dostali míč až na útočnou polovinu.
22'
Dosseviho střelu z dobrých dvaadvaceti metrů teď omylem tečoval hostující obránce Pablo Martinez a míč proletěl jen těsně vedle levé tyče!
20'
Ke střele z uctivé vzdálenosti se odhodlal Florent Mollet, jeho nepovedený pokus ale hostujícího brankáře Bonnefoie vůbec neohrozil.
19'
Benoît Assou-Ekotto před dotírajícím Da Costou odkopl míč do bezpečí, načež se obránci Štrasburku uchýlili ke kombinaci na vlastní polovině.
17'
Zkušený Emmanuel Rivière se ani tentokrát do zakončení nedostal, na příliš vysoký Dosseviho centr z pravé strany totiž jednoduše nedosáhl.
16'
Následná protiakce Štrasburku skončila ještě před půlící čarou, hosté však budou mít k dispozici alespoň autové vhazování, jehož se ujme Kenny Lala.
15'
Domácí vystrkují růžky. Po Niakhatého centru z levé strany se málem dostal do zakončení Emmanuel Rivière, Landry Bonnefoi ale díky včasné reakci nepustil métského forvarda do zakončení.
13'
Teď se po levé straně vydal kupředu Renaud Cohade, po jehož následném centru hlavičkoval Emmanuel Rivière, ale pouze do míst, kde stál připravený Bonnefoi.
12'
Hráči v bílých dresech se zatím spoléhají na rychlé protiútoky a nutno uznat, že jsou zatím nebezpečnějším týmem. Domácí zatím mají velké problémy sami se sebou.
11'
Kolmici na rozběhnutého Emmanueal Rivièreho dokázala uzmout hostující defenzíva, domácí však budou mít k dispozici alespoň autové vhazování.
10'
Dimitri Liénard poslal do pokutového území dalekonosný centr z pravé strany, který si ale Thomas Didillon zkušeně pohlídal a ukryl míč ve své náruči.
8'
Po této standardce se nakonec dostal ke střele právě Mathieu Dossevi, jehož pokus ale Landry Bonnefoi dokázal vyrazit.
7'
Centr Mathieua Dosseviho zastavil jeden z bránících hráčů Štrasburku rukou, domácí tak budou mít k dispozici přímý kop z pravé strany.
6'
Alsaští jsou i nadále aktivnější, další jejich akci ale včasným odkopem zastavil Benoît Assou-Ekotto.
4'
Tak to byla obrovská šance Štrasburku! Na konci rychlé akce hostí stál zakončující Nuno Da Costa, jehož rána orazítkovala levou tyč Didillonovy svatyně.
3'
Protiakce hostů ale skončila jen u Thomase Didillona, v úvodu je hra plná nepřesností na obou stranách.
2'
Míč nakonec skončil až v zámezí a Landry Bonnefoi ho uvede zpět do hry odkopem od své svatyně.
1'
Výkopu se ujali domácí fotbalisté, kteří se následně uchýlili ke kombinaci na vlastní polovině, než nakonec Benoît Assou-Ekotto zakopl balon hluboko na půlku Štrasburku.
1'

FC Méty: Didillon – Rivierez, Selimovic, Diagné, Niakhaté, Assou-Ekotto – Roux, Mollet, Cohade, Dossevi – Rivière.
Náhradníci: Beunardeau – Basin, J. Palmieri, Poblete, Goudiaby, Niane, Philipps.

RC Štrasburk Alsace: Bonnefoi – Lala, Mangane, B. Koné, P. Martinez – Martin, Aholou, Liénard – Da Costa, Terrier, Bahoken.
Náhradníci: Oukidja – Saadi, Sacko, Grimm, Gonçalves, Blayac, Salmier.

Rozhodčí: Turpin – Gringore, Danos.
RC ŠTRASBURK ALSACE

To Štrasburk zatím patří k nejpříjemnějším překvapením letošního ročníku Ligue 1. Nováček soutěže je se ziskem čtyřiadvaceti bodů na skvělé osmé příčce, na kterou se vydrápal především díky výborné aktuální formě. Alsaský celek v lize vyhrál třikrát v řadě, postupně si poradil s PSG, Bordeaux i Toulouse. Přidá dnes Štrasburk další tři body proti papírově mnohem slabšímu soupeři?
FC MÉTY

Métám se v letošním ročníku ani trochu nedaří, celek z města nedaleko německých hranic je se ziskem pouhých osmi bodů jasně poslední a na příčky zajišťující záchranu ztrácí už jedenáct bodů. V minulém kole Métští překvapivě zvítězili 3:1 v Montpellieru, čímž konečně ukončili sérii jedenácti zápasů bez vítězství.
Srdečně vítám všechny příznivce dobrého fotbalu u sledování textového přenosu z duelu 19. kola francouzské Ligue 1, v němž FC Méty přivítají RC Štrasburk Alsace. Začínáme ve 20:50, tak si to nenechte ujít!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:50.