Ligue 1 - 18. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Štrasburk : Toulouse - 16. prosince 2017   20:00

Štrasburk
25' Martin  • 52' Mangane (Liénard)
2:1
(1:1)
Toulouse
30' Gradel
Štrasburk
Bonnefoi – Lala, Mangane (C), B. Koné, Seka – Gonçalves, Aholou, Liénard – Blayac (76. Bahoken), Martin, Da Costa (87. Grimm).
Salmier, Sacko, Saadi, P. Martinez, Grimm, Bahoken, Rempp.
Miguelgorry – Henninot, Boudikian
Stade de la Meinau Strasbourg, Štrasburk
Toulouse
Lafont – Yago, Diop (C), Jullien, Amian – Blin (68. Boisgard), Cahuzac (58. Toivonen), Imbula (63. Jean) – Somália, Delort, Gradel.
Goicoechea – Boisgard, Jean, Michelin, Sangaré, Sylla, Toivonen.

Z tohoto zápasu je to vše, mějte se fajn.
Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 2:6. Rohy: 5:5. Ofsajdy: 10:1. Fauly: 17:15.
Je dobojováno! Střetnutí dvou týmů ze spodní části tabulky skončilo vítězstvím favorizovaného Štrasburku, který potvrdil vynikající formu a potřetí v řadě bere ze zápasu všechny tři body. Díky tomu se Alsace vyšvihlo už na osmé místo, ze kterého navíc mají minimální ztrátu na šesté Rennes. Toulouse naopak prohrálo čtvrtý z posledních pěti ligových zápasů a nebezpečně se přiblížil sestupovému pásmu.
90+3'
90+3'
Domácí ubránili poslední rohový kop a rozhodčí už ani nedal prostor na poslední střídání, při kterém měl naskočit do hry Pablo Martinez.
90+2'
Hráči v modrém pošetřili dobrých čtyřicet sekund otálením s rozehrávkou po útočném faulu. Nastavený čas se tak asi o něco protáhne.
90+1'
Za tónů vánočních koled se hosté snaží prorazit na útočné polovině. Alsace ale výborně brání a svého soka do ničeho nepouští.
90'
Druhý poločas je prodloužen o tři minuty nastaveného času.
89'
Žádný závěrečný nápor Toulouse se nekoná ani v končící devětaosmdesáté minutě. S velkou pravděpodobností si Štrasburk své vedení už udrží.
88'
Po delší době o sobě dál vědět Andy Delort, který práskl do skákajícího balónu, avšak z delší vzdálenosti ho poslal vysoko nad břevno domácí brány.
87'
Střídání v týmu RC Štrasburk Alsace: ze hřiště odchází Nuno Da Costa, přichází Jérémy Grimm.
85'
Hra pokračovala vhazováním Seky a přenesením hry do pravé strany, odkud domácí rozehráli další roh, ale ani tentokrát nic nebezpečného nevyprodukovali.
84'
Yago se nenechal pokořit ve sprinterském souboji a před Da Costou odvrátil míč do autu. V opačném případě by se konal nebezpečný brejk Štrasburku.
83'
Toulouse už nechává vzadu poměrně velká okénka. Da Costova přihrávka za obranu skončila až u Gonçalvese, který pro Alsace získal rohový kop.
81'
Před Lafonta teď přiletěly dva solidní centry. Obránci hostů jim nevěnovali moc velkou pozornost, ale ofenzivní zbraně Štrasburku toho vinou špatného zpracování nevyužily.
80'
Po několika sekundách zvedl pravici také druhý pomezní rozhodčí, který odhalil milimetrový ofsajd útočícího hráče Toulouse.
79'
Stéphane Bahoken šel za dlouhým nákopem do hloubi domácí útočné poloviny. Daleko se ale nedostal, neboť ho zastavil mávaný ofsajd.
78'
Po menší nepřesnosti domácích fotbalistů si dvakrát vyzkoušel vhazování Yago. Během druhého případu zvolil jako adresáta až brankáře Lafonta.
77'
Někteří členové hostující obrany se úplně nestihli vrátit s rychlou akcí Da Costy. Toho míč v jednu chvíli ale neposlechl a tím si zavřel dveře do pokutového území.
76'
Střídání v týmu RC Štrasburk Alsace: ze hřiště odchází Jérémy Blayac, přichází Stéphane Bahoken.
75'
Čtvrthodiny před koncem zápasu panuje na stadionu ve Štrasburku parádní atmosféra. Zaplněné ochozy neúnavně fandí a občas si střihnou i nějakou tu vánoční koledu.
73'
Dlouhý výkop domácího gólmana skončil až u Lafonta, který nešikovně odehrál míč na Lalu. Jeho pokus o lob naštěstí pro Toulouse moc povedený nebyl.
72'
Kenny Lala byl před domácí brankou faulovaný. Bonnefoi se chystá k rozehrávce, před kterou nikam nepospíchá.
71'
Max-Alain Gradel se rozběhl proti neúplně zformované obraně. Pravačkou natáhl ke střele z nějakých pětadvaceti metrů, přičemž míč ve vzduchu zaplaval a Bonnefoi musel vytáhnout parádní zákrok, kterým zabránil gólu.
69'
Hlavní rozhodčí si teď nezískal na stadionu moc obdivovatelů, když nejprve přešel hraniční zákrok Jeana a vzápětí odpískal dva fauly hráčům Štrasburku. Hru to nijak vážně ale neovlivnilo.
68'
Střídání v týmu Toulouse FC: ze hřiště odchází Alexis Blin, přichází Quentin Boisgard.
66'
Přímo z rohu domácí nezahrozili, což nakonec platilo i o dalším centru z pravého kraje hřiště. Da Costa se pokusil o nůžky a jen o milimetry míč ve vzduchu nezasáhl.
65'
Nuno Da Costa nenápadně doběhl až do pokutového území, z jehož kraje mířil do bližšího horního rohu. Lafont jeho střelu ale vynikajícím zákrokem vyrazil na rohový kop.
64'
Jean přišel do hry a hned po pár sekundách poznal tvrdost dnešního zápasu na vlastní kůži, když se hlavou srazil s Ernestem Sekou.
63'
Střídání v týmu Toulouse FC: ze hřiště odchází Giannelli Imbula, přichází Corentin Jean.
62'
Gólman Toulouse musel být ošetřen, ale vypadá to, že jeho zdravotní problémy nebudou natolik vážné, aby nemohl pokračovat.
61'
Domácí se utrhli do zajímavého přečíslení! Po přihrávce do běhu zbyla koncovka na Gonçalvesovi, jehož ránu zastavil vybíhající Lafont vlastní hlavou!
60'
Jérémy Blayacovi chybělo asi deset centimetrů, aby dosáhl na vysoký centr z pravé strany. Míč nad ním proletěl až do zámezí.
59'
Štrasburk přečkal velké zmatky ve vlastním vápně bez úhony. Ihned se po pravé straně dral do protiútoku, jenž faulem za žlutou kartu zastavil Giannelli Imbula.
58'
Střídání v týmu Toulouse FC: ze hřiště odchází Yannick Cahuzac, přichází Ola Toivonen.
57'
Ernest Seka byl u Delortova centru jako první a trochu riskantním způsobem odhlavičkoval míč do zámezí.
56'
Gradel při centru trefil protihráčovu ruku. Z místa přestupku tak Delort rozehraje další standardní situaci.
55'
Hosté rychle rozehráli po faulu na Alexise Blina. Vše se ale odehrálo na polovině hřiště, takže žádné bezprostřední nebezpečí zatím nehrozí.
54'
Liénard se znovu dostal k centru z levé strany. Tentokrát posadil míč na hlavu Blayaca, jehož zakončení ze vzduchu ale nebylo vůbec přesné.
52'
Tým Strasbourg právě vstřelil branku!
Domácí se z první šance po změně stran vrací do vedení! Velkou pochvalu za rozehrávku rohového kopu si rozhodně zaslouží Dimitrij Linérad, který našel KADERA MANGANEHO a muž s kapitánskou páskou na ruce v akrobatické pozici poslal míč mimo dosah brankáře Lafonta.
51'
Da Costa si hezky narazil míč se spoluhráčem, ovšem při snaze přihrát před branku trefil protihráče, od něhož šel míč na rohový kop.
50'
Poklidný úvod druhé půle pokračuje. I v následné akci Toulouse se hráči v bílých dresech vykombinovali až mimo hrací plochu.
49'
Jeden z hostů centroval z pravé strany a míč dopadl na zem až v zámezí. Bonnefoi se tak chystá na odkop od své branky.
48'
Hlavní sudí posoudil zmíněný souboj jako faul domácího obránce, který dostává žlutou kartu.
47'
Po nehezké srážce Koného a Somálii zůstávají oba hráči ležet na hřišti. Stoprocentně budou potřebovat ošetření.
46'
Hned v první minutě druhé půle bylo k vidění několik tvrdých střetů. Vypadá to tedy, že si oba týmy navzájem nebudou nic darovat.
46'
První poločas souboje mezi Štrasburkem a Toulouse přinesl zajímavý fotbal s šancemi na obou stranách. Domácím ke vstřelené brance napomohla nařízená penalta, kterou proměnil Jonas Martin. O pár minut později ale hosté odpověděli vyrovnávajícím gólem Gradela, který určil finální podobu poločasového výsledku 1:1.
45+1'
45+1'
Zajímavý Gonçalvesův centr hledal nabíhající spoluhráče, v jejichž blízkosti dobře zasáhl Lafont a zamezil jakémukoliv zakončení.
45'
Nastavuje se 1 minuta.
44'
Nuno Da Costa byl pro změnu faulován Yagem, což si rozhodně říkalo o kartu. Domácí útočník se po zákroku svíjí v bolestech a nevypadá to sním dvakrát růžově.
43'
Další nedovolený zákrok si neodpustil Jonas Martin, který zezadu podrazil Gradela. Somália vzápětí rozehrál standardní situaci, ale našel jen hráče soupeře.
42'
Domácí horko těžko vybojovali míč před vlastním pokutovým územím a rychle o něj přišli, když přetažená úniková přihrávka skončila jen u Lafonta.
40'
Yannick Cahuzac neuposlechl rady rozhodčího a sestřelil Da Costu, za což po právu vyfasoval žlutou kartu.
39'
Hosté se dlouhým nákopem rychle dostali až do vápna, ale zdvojený Delort nedokázal vymyslet nic, co by ohrozilo branku Bonnefoie.
38'
Hra se teď trochu přitvrdila a hlavní sudí po Koného faulu na Delorta uklidňuje přítomné hráče, aby se trochu uklidnili.
37'
I tak z toho byla zajímavá možnost na vyrovnání! Andy Delort ve vápně nasadil jesle svému strážci Blayacovi a zleva vystřelil do bližší tyče, od které se balón odrazil do zámezí.
36'
Max-Alain Gradel získal pro Toulouse další standardní situaci. Na přímou střelu to tentokrát ale není.
35'
Jen co se Štrasburk konečně odhodlal k útočnému výpadu, tak pomezní sudí špatně odmával údajný ofsajd Blayaca.
34'
Domácí uklidňují hru a poklidnou kombinací na vlastní polovině zvyšují své procento ve statistice držení míče.
33'
Andy Delort nabral parádní rychlost, ovšem při přesunu do pokutového území mu jeden z obránců ukopl míč na rohový kop, který Bonnefoi trochu riskantním způsobem vyboxoval.
32'
Lafont dobře přečetl hru a vyběhl proti volnému balónu, čímž zamezil hrozícímu brejku napadajícího útočníka Štrasburku.
30'
Toulouse právě vstřelilo branku!
Hosté poměrně rychle srovnávají krok! MAX-ALAIN GRADEL z přímého kopu trefil jenom zeď, Koného hlavička k němu ale míč vrátila a útočník Toulouse překonal Bonnefoie pěknou přízemní střelou z delší vzdálenosti, jež zapadla přesně k tyči.
29'
Kapitán Štrasburku Kader Mangane rovněž dostává žlutou kartu za faul na Gradela. Následuje zajímavý přímý kop pro Toulouse.
27'
Další domácí rozlet zastavil ofsajd. Z rodícího se přečíslení dvou na jednoho tak nebylo vůbec nic.
25'
Domácí tým se ujímá vedení a zároveň otevírá skóre dnešního utkání! K penaltě se postal JONAH MARTIN a svou ránu umístil do levého dolního rohu. Brankář sice uhodl směr míče, ale u tyče nebyl včas a inkasuje.
24'
Štrasburk bude zahrávat penaltový kop! Jeden z obránců se při pokusu odhlavičkovat míč provinil rukou a rozhodčí po dlouhém rozhodování ukázal na penaltový puntík!
23'
Hlavní rozhodčí vytáhl první žluté napomenutí dnešního zápasu. Ostrým faulem se provinil Max-Alain Gradel. Domácí budou mít výhodu standartní situace ze zajímavé vzdálenosti.
22'
A opět ofsajd. Tentokrát si postavení nepohlídal Idriss Saadi. Nutno dodat, že toto rozhodnutí bylo velice sporné.
21'
Brankář Alban Lafont vyšle míč do hry od své branky.
19'
Štrasburk se už poněkolikáté v dnešním zápase nechal nachytat do ofsajdové pasti.
16'
Tak tohle byla velká šance! Christopher Jullien hlavičce z téměř jednoho metru, ale jeho pokus letěl vysoko nad.
14'
Toulouse na sebe upozornil a hned několikrát se dostal do zakončení,ale strážce domácí branky se ani jednou nenechal nachytat a a neikasuje.
12'
Další ofsajdové postavení jednoho z domácích útočníků.
10'
Průběh posledních minut je velice zajímavý a hra je nahoru, dolu. Jako poslední je u míč Štrasburk a vymýšli další útočnou kombinaci.
9'
Tutovka i na druhé straně! Skvostnou přihrávku obdržel Jérémy Blayac a byl naprosto před brankářem. Jeho střela letěla ale pouze do nohy Albana Lafonty. Bude se kopat roh.
8'
První vážné zakončení a trochu překvapivě na hostující straně. Míč si na hraně vápna nachystal Max-Alain Gradel a jeho ránu musel domácí brankář likvidovat dobrým zákrokem.
6'
Štrasbrk je v posledních minutách jednoznačně lepším týmem na hřišti a získal si územní převahu.
5'
Kombinaci domácího celku překazil odmávnutí čarového rozhodčiho, který si všiml těsného ofsajdu.
4'
Nuno Da Costa už se málem dostal až před branku, ale na poslední chvíli mu jeden z obránců natáhnl nohu a míč končí mimo hrací plochu.
2'
V úvodních minutách je aktivnější hostující celek, ale v kombinaci nemůže pokračovat, neboť Corentin Jean fauloval.
1'

RC Štrasburk Alsace: Bonnefoi – Lala, Mangane (C), B. Koné, Seka – Gonçalves, Aholou, Liénard – Blayac, Martin, Da Costa.
Náhradníci: Salmier, Sacko, Saadi, P. Martinez, Grimm, Bahoken, Rempp.

Toulouse FC: Lafont – Yago, Diop (C), Jullien, Amian – Blin, Cahuzac, Imbula – Somália, Delort, Gradel.
Náhradníci: Goicoechea – Boisgard, Jean, Michelin, Sangaré, Sylla, Toivonen.

Rozhodčí: Miguelgorry – Henninot, Boudikian.
Toulouse FC

Svěřenci hlavního kouče Pascala Dupraze vstupují do zápasu s rozjetým Štrasburkem v roli menšího outsidera. V minulém týdnu sice porazili v lize Caen a v poháru i Bordeaux, ovšem předtím získali jen dva body z šesti kol. Na venkovních stadionech se navíc Toulouse poměrně trápí, odehrál na nich celkem devět zápasů a připsal si jediné vítězství v Angers, jinak vybojoval celkem pět bodů a to je druhá nejhorší bilance v celé soutěži. V součtu všech sedmnácti utkání se Toulouse nachází s devatenácti body na šestnáctém místě, přičemž na předposlední Angers má výhodu čtyř bodů.
RC Štrasburk Alsace

Mistr posledního ročníku druhé nejvyšší soutěže si v posledních týdnech vede nad očekávání dobře. V předchozích deseti ligových zápasech klub z východu Francie poznal jediného přemožitele v podobě Troyes. V prosincových duelech si Štrasburk připsal dva cenné skalpy, když nejprve senzačně porazil PSG a naposledy rozdílem třídy přejel 3:0 také Bordeaux. Po horším vstupu do sezóny se Štrasburk posunul na dvanácté místo, ovšem náskok na barážovou osmnáctou pozici činí jen tři body. Zároveň však ztrácí jen dva body na sedmou příčku.
Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu francouzské Ligue 1. Od dvaceti hodin se můžeme těšit na souboj mezi týmy RC Štrasburk Alsace a Toulouse FC!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.