Ligue 1 - 12. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Troyes : Štrasburk - 4. listopadu 2017   20:00

Troyes
49' Suk Hjun-Čun (Ch. Traoré) • 56' Khaoui (Grandsir) • 90+3' Niane (Ch. Traoré)
3:0
(0:0)
Troyes
Samassa – Giraudon, Deplagne, Hérelle, Ch. Traoré – Bellugou (74. Confais), Dingomé (C) – Pelé, Khaoui (74. Ben Saada), Grandsir – Suk Hjun-Čun (78. Niane).
Zelazny – Cordoval, Vizcarrondo, J. Obiang, Confais, Ben Saada, Niane.
Léonard – Philippe, Zakrani
Stade de l'Aube, Troyes
Štrasburk
Kamara – Lala, Salmier, B. Koné (C), Seka – Nogueira (62. Sacko), Aholou (63. Grimm) – Gonçalves (86. Saadi), Martin, Terrier – Da Costa.
Oukidja – Caci, Grimm, Sacko, Blayac, Bahoken, Saadi.

Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 6:2. Střely mimo: 7:5. Rohy: 4:1. Ofsajdy: 4:2. Fauly: 18:7.
Tři nastavené minuty druhého poločasu jsou pryč a zápas končí nakonec jednoznačným výsledkem 3:0 pro domácí Troyes.

Rozhodující okamžik zápasu přišel v jednatřicáté minuty, kdy byl Nuno Da Costa vyloučen po zásahu kopačkou do obličeje Christopha Hérella. Troyes ještě v prvním poločase neudeřilo, ale ihned na začátku toho druhého dostal domácí celek do vedení Hjun-Čun Suk. Po několik minutách přidal druhou branku Saif-Eddine Khaoui a bylo rozhodnuto. Hosté se k ničemu nedostali a navíc v nastaveném času určil konečné skóre střídající Adama Niane.
90+3'
90+3'
Troyes právě vstřelilo branku!
Přece jen je tady ještě jedna branka. ADAMA NIANE vstoupil na trávník velmi hladově, hledal si dlouho míč a nyní ho našel v ideální pozici. Po centru z pravé strany se k němu odrazil balon přesně před kopačky a na dva doteky dostal míč do sítě. I při třetí inkasované brance byl Kamara bez šance.
90+3'
Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase tři minuty.
90+2'
Hosté nebyli daleko od snížení, když po volném přímém kopu hlavičkoval Terrier do břevna. Samassa byl zcela bez šance, ale podržela ho v kritický okamžik tyč.
90+1'
Ben Saada si vykoledoval již v nastaveném čase žlutou kartu. Po odehrání míče zajel do Martina.
90+1'
Parádní zákrok Kamara v hostující brance. Niane se hnal sám na brankáře Štrasburku, ale jeden na jednoho nedokázal zakončit do sítě.
90'
Ještě jedno ohrožení branky hostujícího celku. Na rohový kop si naskočil muž s obvázanou hlavou, tedy Christophe Hérelle. Jeho hlavička však jen těsně nad břevno.
88'
Tentokrát se sám Charles Touré odhodlal k centru do šestnáctky. Před Nianem dokázal míč odvrátit kapitán Štrasburku Bakary Koné.
87'
Touré vyslal po pravé straně do útoku Grandsira, který si udělal prostor kličkou do středu hřiště. Následně ještě přihrál Nianemu, ale střídající hráč nedostal míč do sítě.
86'
Střídání v týmu RC Štrasburk Alsace: ze hřiště odchází Anthony Gonçalves, přichází Idriss Saadi.
85'
Anthony Goncalves vedl útočnou akci po pravé straně. Po přihrávce na kopačku soupeře se musel rychle vracet do obrany, ale nakonec ho zachraňuje odpískaný ofsajd.
84'
Mamadou Samassa musel být připraven. Prudký centr z pravé straně však s lehkostí skryl v rukavicích. Rychlý Samassova rozehrávka ale k útočné snaze nevedla.
83'
Martin Terrier se pokusil projít s míčem až do vápna. Těsně před šestnáctkou se skácel k zemi, ale rozhodčí ani lehké přistrčení neposuzuje jako faul.
82'
Posledních zhruba deset minut pro oba týmy. O třech bodech je nejspíše rozhodnuto, ale Štrasburk se bude snažit alespoň zdramatizovat koncovku druhé půle.
81'
Přesný centr do vápna přidal Grimm, ale nikdo z útočných hráčů Štrasburku se neprotlačil až k zakončení. Míč ale zůstává na kopačkách hostujících fotbalistů.
80'
Ihsan Sacko se odvážně vrhl do souboje, dokázal vybojovat balon v nebezpečné vzdálenosti od domácí branky a poté byl faulován.
78'
Střídání v týmu ESTAC Troyes: ze hřiště odchází Suk Hjun-Čun, přichází Adama Niane.
78'
S Goncalvesem to nevypadá vůbec dobře. Ofenzivní fotbalista Štrasburku se jen těžce zvedá z trávníku. Confais je nakonec potrestán žlutou kartou.
77'
Další útočná snaha Štrasburku končí nepřesným centrem z pravé strany od Laly. Následně se ale provinil proti pravidlům domácí Confais.
76'
Terrier dostal dobrou přihrávku do nohy, dokázal se s míčem otočit, ale na Hérelleho si nepřišel. Parádní obranný zákrok domácího stopera.
75'
Aktivita Troyes ještě více polevuje. Domácí se nemohou dostat k balonu a jen vyplňují prostory, aby se hostující fotbalisté nemohli dostat do nebezpečné pozice.
74'
Střídání v týmu ESTAC Troyes: ze hřiště odchází François Bellugou, přichází Aloïs Confais.
74'
Střídání v týmu ESTAC Troyes: ze hřiště odchází Saif-Eddine Khaoui, přichází Chaouki Ben Saada.
73'
Hosté dokázali stabilizovat hru a dokonce se pokoušejí útočit. Po zpětné přihrávce pálil Martin jen vysoko nad branku Troyes.
72'
Zprava se hnal do vápna Touré. Jeho postup do šestnáctky dokázal eliminovat ještě před nebezpečnou zónou Seka.
71'
Štrasburk do zkusil od Kamara. Hostující brankář rozehrál na kapitána týmu Koného, ale ten už měl velké problémy někoho najít. Nakonec se míč se štěstím dostal až k Sackovi. Ten ještě přistrčil balon proti noze ve spolupráci střídajících hráčů Grimmovi, který protáhl přízemní střelou Samassa.
70'
Martin Terrier se snažil napadat rozehrávku Troyes, ale míč se mu vybojovat nepodařilo. Dokázal ale zatlačit na Pelého, který nepřesně přihrál na Grandsira.
69'
Troyes už tolik neútočí jako v samém začátku druhého poločasu. Dvoubrankový náskok domácí dokonale uspokojuje.
68'
Po průnikové přihrávce se dostal do brejku Terrier. Ten po lehkém kontaktu spadl na trávník, ale rozhodčího nepřesvědčil o faulu ani o udělený žluté karty.
67'
Střelec druhé dnešní branky už je zpět na nohou a zpět také na hrací ploše. Štrasburk se pokouší tvořit, ale kombinace hostů zatím nikam nevede.
66'
Po krátké odmlce znovu přichází tlak domácího celku. Po kombinaci na pravé straně se ale zamotal s míčem u kopačky domácí Pelé. Khaoui poté podklouzl a musí být ošetřen na hrací ploše.
64'
Domácí se zatahují do obrany. Po dvoubrankové náloži nyní nechávají domácí fotbalisté tvořit soupeře. Goncalves byl ale nachytán v ofsajdové pasti.
63'
Střídání v týmu RC Štrasburk Alsace: ze hřiště odchází Jean-Eudes Aholou, přichází Jérémy Grimm.
62'
Střídání v týmu RC Štrasburk Alsace: ze hřiště odchází Vincent Nogueira, přichází Ihsan Sacko.
62'
I Komara musel rychle z branky. Na dlouhý nákop za obranu si nabíhal Suk, ale hostující brankář byl u míče dříve.
61'
Také Samassa musel rychle na zem. Po přesné autovém vhazování se dostal do úniku Terrier. Ten si dokázal udržet odstup od obránců a vypálil na přední tyč. Samassa byl pozorný.
60'
Po hodině hry vede domácí celek nad Štrasburkem už o dvě branky. Po prvním poločase, která příliš fotbalové krásy nenabídla je to jistě příjemná změna.
59'
Štrasburk se pokusil o odpověď, ale ta zatím nepřichází. Na pravé straně se uvolnil Goncalves, ale jednatřicetiletý fotbalista už nedokázal přesně najít v pokutovém území Terriera.
58'
Také Khaoui chytil střeleckou slinu. Po vstřelené brance mohl přidat vzápětí druhou. Jeho dělovka zpoza vápna ale jen minula pravou horní šibenici hostující branky.
56'
A už to je o dvě branky! Pohledná akce po pravé straně doputovala až do vápna, kde byl připraven na zpětnou přihrávku Grandsira SAIF-EDDINE KHAOUI, kterému už stačilo jen nastavit správně kopačku a míč se sám poroučel do štrasburské sítě. Bingourou Kamara byl znovu zcela bez šance.
55'
Poprvé ve druhém poločase se ocitli hosté s míčem u nohy na útočném území. Aholou byl pod tlakem a tak zkusil naslepo centrovat do vápna, ale jeho pokus vůbec nevyšel.
54'
Štrasburk se nemůže pořádně udržet u balonu. Početní převaha je zatím velmi znát. Hosté se nemohou dostat ani přes středovou lajnu.
53'
Zpoza vápna zničehonic vypálil Grandsir. Jeho dělovka se mezi tři tyče nevešla, ale Kamara stejně musel být v pozoru.
52'
Další akce Troyes vedla po levé straně. Traoré je ve druhé půli při chuti. Znovu se hnal za míčem, ale tentokrát už nedokázal tak přesně posadit na hlavu Sukovi jako před malou chvílí.
51'
Druhý poločas začal ve výrazně vyšším tempu než skončil ten první. Domácí se tlačí do útoku, chtějí co nejdříve rozhodnout dnešní střetnutí.
49'
Troyes velmi rychle využívá ve druhém poločase početní převahu. HJUN-ČUK SUK dostal milimetrový pas do vápna, Korejec si našel balon za obráncem a s přehledem umístil hlavou míč do sítě. Kamara ještě sahal po míči, ale už ho nedokázal zasáhnout, natož vyrazit nad břevno.
48'
Další možnost pro domácí vytvářel Chistophe Hérelle. Jeho dlouhý nákop měl najít Suka, ale Korejec byl v obležení hned čtyř obránců Štrasburku.
47'
Do druhého poločasu vstoupili rozehrávkou domácí fotbalisté. Postupný útok rozehrál Deplagne na levou stranu, tam se ale nepohodl Dingomé s Grandsirem.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:02.
Dvě nastavené minuty uplynuly a první poločas tak končí bezbrankovou remízou. Dlouho trvalo než se oba týmy dostaly do dostatečného tempa. Ani jeden brankář neměl dlouho co na práci. To se změnilo s vyloučením Nuna Da Costy, který zasáhl ve velké výšce kopačkou do hlavy Christopha Hérelleho. Od té doby byli aktivnější domácí, ale jen jednou se musel Kamara natahovat za střelou. Tu dokázal s přehledem vyrazit. Troyes bude chtít ve druhém poločase využít početní převahu ve tři body.
45+2'
45+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje v prvním poločas dvě minuty.
45'
Štrasburk již chce v poklidu dohrát první poločas. Drží míč na svých kopačkách a vyčkává na vhodný moment k útoku. Domácí se nemohou vymanit z obrany a jen se přesouvají ze strany na stranu.
44'
Minutu před pauzou to zkusili také hosté. Na útočném výletě se objevil Goncalves. Proti přesile obránců se ale ke střele nedostal. Na druhé straně prchal do vápna Suk, opět se poroučel k zemi, ale pokutový kop z toho není.
43'
Už to vypadalo, že by se domácí mohli dostat do zakončení, ale těsně před střelou se postavil proti balonu Koné, který uchránil svého brankáře od potíží.
42'
Bryan Pelé byl sražen k zemi a domácí měli k dispozici další volný přímý kop. Ty ale dnes domácím nevycházejí podle představ. Kamara s přehledem vyboxoval míč.
41'
Tentokrát vedli domácí útočnou akci středem hřiště. Ve zhuštěném prostoru se ale nedostali dále než před vápno hostujícího celku. Troyes ale pokračuje v držení míče i v útočné akci.
40'
První poločase pomalu míří ke svému závěru. Troyes chce využít početní převahu ještě před pauzou, ale lehký tlak nedokázalo zatím využít.
39'
Grandsir si počkal na správný okamžik, udělal kličku do středu a poprvé výrazněji zaměstnal hostujícího brankáře. Následoval rohový kop, který ale končí bez zakončení.
38'
Hosté to nebalí ani směrem dopředu. Terrier se pokusil centrovat z pravé strany, ale jeho prudký pas nikoho v dresu Štrasburku nenašel.
37'
Domácí jsou více u balonu v posledních minutách, ale Bungourou Kamara ještě nemusel řešit složitější situaci ve svém vlastním vápně.
35'
Hra se vyloučením Da Costy výrazně rozproudila. Domácí sítí šanci na to, aby zápas dotáhli do vítězného konce.
34'
Míč si postavil na místo přestupku Dingomé. Domácí kapitán poslal míč do pokutového území z levé strany, ale našel jen pokrytého Pelého.
32'
Nyní si pomohl rukama těsně před vápnem Bakary Koné. Suk se skácel k zemi a domácí budou mít nadějnou pozici k ohrožení branky.
31'
Hosté budou dohrávat hodinu ve deseti. Da Costa se natahoval za míčem, ale špičkou kopačky zasáhl do hlavy už tak zraněného Hérelleho. Rozhodčí byl nekompromisní a hostujícího útočníka vylučuje.
30'
Ani po rohovém kopu nemusel Kamara zasahovat. Prudký pas na přední tyč odvrátil Seka a poté už je pískán útočný faul Pelého.
29'
Domácí vybojovali balon ve středu trávníku. Rychle se dostal až k vápna Suk, který ještě hledal před brankou Grandsira. Koné na poslední chvíli odklidil míč na rohový kop.
28'
Da Costa se pohyboval na hraně ofsajdové linie. Nakonec je pískáno a domácí tak zadarmo získávají po delším čase také balon pod svou kontrolu.
27'
Kamara se protáhl alespoň po lehkém centru z pravé strany. Dlouhý výhoz hostujícího brankáře útočnou akci nezaložil. Goncalves vše zbrzdil a začíná se znovu od obránců.
26'
Postupný útok Štrasburku nikam nevede. Hráči si posílají míč ze strany na stranu, ale na útočnou polovinu se ne a ne dostat. Až nyní přišel ostrý faul Terriera a žlutá karta pro hostujícího ofenzivního hráče.
25'
Po faulu ve středu pole se mohli hosté dostat do útočné pozice. Suk však zbrzdil akci vynikající poziční hrou ještě ve středovém kruhu. Následně fauluje Suka Salmier.
23'
Grandsir si chtěl vynutit pokutový kop. V šestnáctce se sesunul k zemi, ale hlavní rozhodčí nechává hru pokračovat. Za protesty poté dostává žlutou kartu Khaoui.
22'
Terrier nyní výborně napadal, zatlačil rozehrávající hráče až do vápna. Nakonec získal balon Martin, který poté rychle pálil na branku. Samassa vyrazil míč vedle tyče, ale Martin stejně pálil z ofsajdu a tak byl zákrok zbytečný.
21'
Tentokrát to hosté zkusili po levém kraji. Terrier spolupracoval s Aholouem, první jmenovaný přesunul hru z levé na pravou stranu, ale Goncalves znovu chybuje.
20'
Ani dvacet minut nestačilo týmům k jedinému zakončení mezi tři tyče. Nyní měl míč na pravé straně hostující Goncalves, ale jeho centr do vápna končí až za brankou Troyes.
19'
Hjun-Čun Suk nepříjemně napadal rozehrávku Štrasburku. Míč se mu získat nepodařilo, ale rozhodil obránce hostů natolik, že museli zvolit jen dlouhý odkop.
18'
Brankáři mají zatím volno. Nyní se hnal za míčem do vápna domácí Pelé, ale v důležitý moment ho z rovnováhy rozhodil Seka a poté už domácí útočník nedokázal zamířit přesně.
16'
Christophe Hérelle už je také na nohou, s obvázanou hlavou bude pokračovat ve hře. Mezitím se Troyes muselo spolehnout na deset hráčů na trávníku.
15'
Hérelle se srazil se spoluhráčem Traorém. Oba hráči zůstali ležet na trávníku a museli být ošetřeni na hrací ploše. Ani jeden z domácím však nebude muset střídat.
14'
Parádní obranný skluz nyní předvedl ve vlastním vápna domácí Hérelle. Da Costa se řítil do zakončení, ale s vynikající čistým skluzem už nepočítal.
13'
Hjun-Čun Suk byl dobrém náběhu na pravé straně. Těsně před vápnem se před něj dostal bránící Koné, který se nechal velmi zkušeně faulovat. Hosté tak mohou rozehrát z klidové pozice.
12'
Nuno Da Costa znovu u balonu. Tentokrát chtěl útočník Štrasburku ještě přiťuknout míč dobře postavenému Martinovi, ale s tím si domácí obrana poradila.
11'
Přesný pas do běhu měl najít Da Costu. Ten spěchal za míčem, ale Samassa skvěle vyběhl a byl u balonu dříve než útočník hostujícího celku.
10'
Nebezpečný centr do vápna Štrasburku si pohlídala zkušená stoperská dvojice Salmier – Koné. Navíc nebyl v blízkosti nikdo, kdo by je ohrožoval.
9'
Bryan Pelé se také seznámil s trávníkem zblízka. Po souboji s Martinem se ocitl na zemi, ale už pokračuje znovu ve hře.
8'
Goncalves se prodral po prvé straně až téměř k pokutovému území Troyes. Na Traorého si ale kličkou do středu nepřišel a míč tak získávají velmi snadno hráči Troyes.
7'
Bakary Koné přistrčil v souboji Grandsira a domácí tak mohou jít do útoku. Akce domácích však končí velmi rychle na nepřesném pasu Traorého.
6'
Postupný útok se v úvodu zápasu nedaří ani jednomu z týmů. Štrasburk sice drží míč pod kontrolou, ale na útočnou poloviny se dostává sporadicky.
5'
Troyes skvěle vykombinovalo pravou stranu, Pelé společně s Giraudonem se zbavili hned několika obránců, ale druhý jmenovaný už nepřidal přesný centr na Suka.
4'
K míči se postavil Bryan Pelé, který zakroutil balon přes obrannou zeď, ale jen do středu branky, kde stál připravený Bingourou Kamara.
3'
Khaoui byl faulován třicet metrů od hostující branky a domácí tak mají k dispozici hned v úvodu utkání nadějnou pozici pro ohrožení Kamary.
2'
Fotbalisté Štrasburku rozehráli první poločas ze středového kruhu. Da Costa hledal ihned na levé straně rozběhnutého Terriera, ale ten se nedostal před obránce. Hosté ale zůstávají u balonu.
1'
Hlavní rozhodčí již přivádí obě úvodní jedenáctky na hrací plochu. Zápas dvanáctého kola nejvyšší francouzské soutěže Ligue 1 tak může za několik málo okamžiků začít.

ESTAC Troyes: Samassa – Giraudon, Deplagne, Hérelle, Ch. Traoré – Bellugou, Dingomé (C) – Pelé, Khaoui, Grandsir – Suk Hjun-Čun.
Náhradníci: Zelazny – Cordoval, Vizcarrondo, J. Obiang, Confais, Ben Saada, Niane.

RC Štrasburk Alsace: Kamara – Lala, Salmier, B. Koné (C), Seka – Nogueira, Aholou – Gonçalves, Martin, Terrier – Da Costa.
Náhradníci: Oukidja – Caci, Grimm, Sacko, Blayac, Bahoken, Saadi.

RC Štrasburk Alsace

Tým z východu Francie se po dlouhé době probojoval do nejvyšší francouzské soutěže. V extrémně vyrovnaném ročníku Ligue 2 dokázal Štrasburk zvládnout důležitý závěr sezony a po deseti neprohraných zápasech se vyhoupl po závěrečném kole do úplného čela.

Letošní sezonu ale Štrasburk nezačal nejlépe, hned v prvním zápase schytal debakl 0:4 na trávníku Lyonu. Postupem času se ale tým okolo střelce Martina Terriera zvedá a sbírá důležité body. Proti Marseille si v domácím prostředí připsal bod za přestřelku 3:3. Následně na trávníku Nice vyválčil výhru po výsledku 2:1, když ještě Štrasburk dohrával více než půl hodiny v deseti po vyloučení Ernesta Seky. Před týdnem z toho byl další bod za nerozhodný stav 2:2 s Angers. Ani tak to ještě nestačí na lepší než osmnácté místo v tabulce.
ESTAC Troyes

Troyes muselo v minulé sezoně bojovat ve druhém nejvyšší soutěži. Po třetím místě v Ligue 2 se utkalo v baráži s Lorientem a po vítězství 2:1 a bezbrankové remíze se po roce vrátilo do nejprestižnější francouzské soutěže.

V nové sezoně se týmu ze středu Francie příliš nedaří. V jedenácti odehraných kolech vybojovalo Troyes dvanáct bodů. Poslední kola se ale Troyes příliš nevydařila a to především kvůli disciplíně. Z posledních šesti utkání hned čtyřikrát nedohrávalo v plném počtu. Před týdnem se muselo Troyes sklonit před Caen, když se o jediný gól zápasu postaral Ronny Rodelin. Troyes se nedaří v koncovce! Jen devět vstřelených branek v úvodu sezony staví tým okolo zkušeného brankáře Mamodoua Samassa k nejhorším v Ligue 1.
Krásný sobotní večer, vítám všechny příznivce fotbalu. Francouzská nejvyšší soutěž Ligue 1 pokračuje dvanáctým kolem a my se společně zaměříme na utkání Troyes, které před domácím publikem přivítá Štrasburk.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.