Ligue 1 - 9. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Angers : Štrasburk - 6. října 2018   20:00

Angers
58' Capelle (Reine-Adélaïde) • 90+3' Thomas (Tait)
2:2
(0:2)
Štrasburk
3' Mothiba  (Da Costa) • 40' Mothiba  (Carole)
Angers
Butelle – Manceau, I. Traoré (C), Thomas, Bamba – Reine-Adélaïde, N'Doye, Santamaría (46. Tait), Mangani (46. Pajot), Capelle – Kanga (82. López).
Boucher – Aït-Nouri, Fulgini, López, Manzala, Pajot, Tait.
Hamel – Pignatelli, Grosbost
Stade Raymond Kopa, Angers
Štrasburk
Sels – Caci, S. Mitrović (C), P. Martinez (72. L. Koné) – Lala, Martin, Sissoko, Thomasson (90+2. Liénard), Carole – Da Costa (82. Grimm), Mothiba.
Kamara – Gonçalves, Grimm, L. Koné, Liénard, Saadi, Zohi.

Z tohoto utkání je to vše, dobrou noc.
Držení míče: 61 % : 39 %.
Střely na branku: 6:4. Střely mimo: 11:3. Rohy: 6:1. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 11:13.
Je dobojováno! Utkání mezi Angers a Štrasburkem získalo zajímavou zápletku už ve třetí minutě, kdy hostující útočník Mothiba vstřelil úvodní branku. Pár minut před přestávkou skóroval dokonce podruhé, i když herní převaha byla na straně Angers. To poslalo do druhé půle dva nové hráče a sympatickou hrou se snažilo alespoň snížit, což se Capellemu podařilo v 58. minutě. Štrasburk se z tlaku nevyhrabal a o svůj náskok přišel ve třetí minutě nastavění po přesné hlavičce Romaina Thomase. Týmy se tak rozchází smírně a po sobotních zápasech se nachází na osmém, potažmo devátém místě.
90+5'
90+5'
Teď už to hosté uklidnili. Lala po pravé straně daleko nedošel, ale po Butelleho rozehrávce už zápas asi skončí.
90+4'
Štrasburk hned po rozehrávce přišel o míč a ještě se bude strachovat o zbylý bodík. Domácí jsou na konci a rádi by dovršili obrat!
90+3'
Angers právě vstřelilo branku!
Obrovská radost na deštěm skrápěném stadionu v Angers, kde se slaví pozdní vyrovnání na 2:2! Před Selse létal jeden centr za druhým tak dlouho, až se jeden z nich konečně ujal. Na Taitův pas z levé strany si výtečně naskočil neuhlídaný ROMAIN THOMAS a hlavou uklidil míč k levé tyči hostující brány.
90+2'
Střídání v týmu RC Štrasburk Alsace: ze hřiště odchází Adrien Thomasson, přichází Dimitri Liénard.
90+1'
S postupujícím časem si Štrasburg hlídá náskok se stále větším přehledem. Po faulu na Lalu se hosté vrátili zpět na vlastní půlku k Selsovi.
90'
Nad rámec druhého poločasu je přidáno celých pět minut! Naděje pro Angers tak ještě existuje.
89'
Domácím už moc času na vyrovnání nezbývá. Proto to zkouší zejména dlouhými nákopy. Jeden z nich teď našel N´Doyeho, jenže hlavička nebyla nepřesná.
88'
Jéremy Grimm šel ve středovém kruhu do skluzu a trefil Taita. Hlavní sudí mu po poradě s asistenty udělil také žlutou kartu.
87'
Střídající Cristian López se sice dostal k centrovanému míči, ale hlavičce nedal tolik razance, aby s ní měl Sels nějaké větší starosti.
86'
Adrien Thomasson se po kontaktu s protihráčem svalil k zemi. Rozhodčí Hamel ale zůstal v klidu a jasným gestem ukázal, že penaltu pískat nehodlá.
85'
Štrasburku se přece jenom podařilo výrazně otupit domácí tlak. Do akce musel i Butelle, který schoval do rukavic centr z levé strany. Jeho spoluhráči pak nedošli ani za půlící čáru.
84'
Sels šel hodně odvážně proti centru z rohového kopu. Byl to podle všeho právě on, kdo míč vyboxoval do relativního bezpečí. Na druhé straně se hodně ukopl Caci a nepřesnou střelou víceméně odevzdal míč Angers.
83'
Bamba doběhl míč na levé autové čáře. Centr se z vápna ale rychle vrátil, neboť hlavou dobře zasáhl Stefan Mitrović.
82'
Střídání v týmu RC Štrasburk Alsace: ze hřiště odchází Nuno Da Costa, přichází Jérémy Grimm.
82'
Střídání v týmu Angers SCO: ze hřiště odchází Wilfried Kanga, přichází Cristian López.
81'
Da Costa byl na hostující akci úplně sám a na levé straně byl obrán o míč učebnicovým skluzem. Angers se rychle přesouvá kupředu, dokud je obrana hostů trochu rozhozená.
80'
Po dlouhé době se hra trošičku uklidnila. To hraje do karet hlavně Štrasburku, který dělí od tříbodového zisku nanejvýš třináct minutek.
78'
Angers se po menším vzruchu u vlastní branky opět vrátilo na balón a postupně hledá skulinku přes hodně zataženou hostující jedenáctku.
77'
Reine-Adélaïde doběhl ke Carolemu a jeho centr srazil na rohový kop. Zleva vrátil míč do hry Thomasson a našel Mitroviće, jehož hlavičku Butelle lapil hlavně díky tomu, že letěla přímo na něj.
76'
Hlavnímu sudímu se nelíbily Selsovy průtahy před rozehrávoku a vyřešil to žlutou kartu.
75'
Tait chtěl rychle vrátit míč Bambovi, kterého ale zahnal ke koncové čáře a centr z posledního možného okamžiku před branku vůbec nedoletěl.
74'
Kenny Lala si ve vlastním vápně musel těžce zpracovávat míč, přičemž byl pod tlakem Flaviena Taita. I tak si poradil malou domů na Selse, který vše vyřešil resolutním odkopem.
73'
Mothiba uvolnil na levé straně Caroleho, jehož nástřel před branku domácí obránce Thomas zvedl do vzduchu a pro míč si doskočil Butelle.
72'
Střídání v týmu RC Štrasburk Alsace: ze hřiště odchází Pablo Martinez, přichází Lamine Koné.
71'
Už v první půli měl Pablo Martinez větší zdravotní problémy. Ty podle všeho neodezněly, neboť hostující obránce znovu leží na trávníku a řekl si tím o ošetření. Asi se bude muset střídat.
70'
Jeff Reine-Adélaïde nabral rychlost a potáhl míč po ose hřiště. Přihrávku na Kangu ale trochu přetáhl a toho hned využil vyběhnuvší Sels.
69'
Na vytrvalé převaze domácího týmu se nic nemění. Štrasburk sice drží těsný náskok, ale na růžích ustláno ještě rozhodně nemá.
67'
Vytrvalý déšť asi poškodil komunikační zařízení u hlavního rozhodčího, který si vysílačku musí nechat vyměnit. To se vůbec nelíbí domácímu publiku.
66'
Nařízený roh hosté ubránili. Míč se do vápna ale znovu vrátil prostřednictvím centru z pravé strany N'Doyeho nezdařené nůžky posunuly balón k pravé tyči Selsovy branky, kde Angers získalo další roh, ale ani z něj nevyrovnalo.
65'
Cheikh N'Doye si v běhu odmítl Caroleho a z pravé strany překvapivě vyslal zajímavou ránu, kterou musel Sels nelehce vytěsňovat nad břevno!
64'
Bamba na levé straně natáhl krok, jenže se přitom už nedokázal dobře postavit k přihrávce z kraje šestnáctky, která se stala snadnou kořistí pro obranu Štrasburku.
63'
Držení míče: 58% – 42%.
62'
Abdoulaye Bamba k ničemu nepustil Kennyho Lalu. Ten bere zavděk alespoň vhazováním nedaleko od pokutového území.
61'
Tresty se spravedlivě rozdělily. Žlutou kartu za hosty vyfasoval Jonas Martin a za Angers pro změnu Jeff Reine-Adélaïde.
60'
Po faulu na Thomassona vznikla na hřišti poměrně velká rozmíška, kterou přišel uklidňovat i pomezní rozhodčí. Uvidíme, jak to pan Hamel vyřeší.
58'
Domácí těží z velkého tlaku a zaslouženě snižují na rozdíl jediného gólu! Jeff Reine-Adélaïde obešel protihráče na levém křídle a prodral se do šestnáctky. V pádu ještě stihl přihrát na PIERRICKA CAPELLEHO a Sels se proti jeho dobré přízemní střele z dvaceti metrů nestihl položit na pravý bok dostatečně rychle.
58'
Kenny Lala po dlouhé době na útočném výletě. Po přihrávce do druhé vlny vybídl ke střele Adriena Thomassona, ovšem ten trefil jenom prvního clonícího protihráče.
57'
Manceau posílal do šestnáctky nadýchaný centr, nicméně obrana Štrasburku si ho přivlastnila. Hosté by teď potřebovali podržet míč a utlumit tlak bíločerných.
56'
Dobrá práce od Matze Selse, který si doskočil pro vysoký míč a sebral ho z dosahu Wilfrieda Kangy.
55'
Další faul hostů a standardka pro Angers. Tentokrát se provinil Pablo Martinez, jenž zezadu skolil Reine-Adélaïdeho.
54'
K rozehrávce přímého kopu z osmnácti metrů se postavil Capelle, jenže trefil jenom Thomassona. Odražený míč ještě jeden z hostů zkoušel pálit na branku, ale minul.
53'
Druhá půle zatím nabízí vynikající podívanou. Manceau si narážel se spoluhráčem a přitom vletěl do Sissoka, což bylo posouzeno jako faul hostujícího záložníka.
52'
Jeden z domácích obránců nešikovně posunul centr z pravé strany ke Carolemu. Ten však zblízka minul bližší tyč a náskok Alsace nenavýšil.
51'
Následoval rohový kop, který hosté také neměli úplně pod kontrolou. Měli ale štěstí, že po hlavičce nikdo nezavíral vzdálenější tyč, kde se nabízelo snadné doklepnutí.
50'
Štrasburk po změně stran působí dosti ležérním dojmem. N´Doye hlavou prodloužil nákop z poloviny hřiště dovnitř vápna, kde pohotově zakončoval Kanga, ovšem Sels u levé tyče předvedl vynikající reflexivní zákrok.
49'
Stefan Mitrović na půlící čáře šlapákem fauloval N´Doyeho a byl za to napomenut žlutou kartou.
48'
Před hostující branku to teď bylo až moc zahuštěné. Angers se dostalo jen k jedné střele zpoza vápna, která byla rychle zablokovaná.
47'
Flavien Tait se po svém nástupu okamžitě uvedl pěknou individuální akci, kterou ve vápně také zakončil. Mitrović jeho střelu tečoval a Sels měl co dělat, aby skokem k pravé tyči zamezil gólu.
46'
Střídání v týmu Angers SCO: ze hřiště odchází Thomas Mangani, přichází Vincent Pajot.
46'
Střídání v týmu Angers SCO: ze hřiště odchází Baptiste Santamaría, přichází Flavien Tait.
46'
Hlavní rozhodčí si počkal na konec ošetřování a hned po hostující rozehrávce ukončil první poločas. Angers v něm mělo trochu více ze hry. Nic platné mu to ale nebylo, několik hlaviček totiž gólem neskončilo a naopak dvakrát udeřilo na druhé straně. Hned ve třetí minutě otevřel skóre Mothiba, který při jedné z minima šancí Štrasburku skóroval i podruhé. Hosté tak vedou 2:0 a jsou na dobré cestě k cennému vítězství.
45+3'
45+2'
Kulhající Martinez odehrál malou domů na Selse a hned poté si znovu lehl na trávník. Problém s levým kotníkem asi bude vážnější.
45+1'
V první ze dvou nastavených minut Mangani obstřelil zeď, ale společně s ní také celou Selsovu bránu.
45'
Hlavní rozhodčí snad po dvou minutách vytáhl i žlutou kartu. Společně s ní nařídil pro domácí tým nebezpečný přímý kop.
44'
Santamaría donesl srážku dolních končetin bolestivým zraněním, kvůli kterému už jsou na mokrém trávníku také lékaři Angers.
43'
Baptiste Santamaría napřáhl ke střele z dálky. Ta byla zablokovaná, nicméně míč se k němu vrátil. Ani druhý pokus ale neprošel a navíc se nepříjemně srazil s Martinezem.
42'
O centr z levé strany se tradičně postaral Mangani, který sice našel Traorého, ale jeho hlavička letěla dobrý metr nad břevno.
41'
Anthony Caci naběhl do postupujícího Reine-Adélaïdeho a připravil tím domácímu celku možnost ze standardní situace. Na přímou střelu to ale rozhodně není.
40'
Tým Strasbourg právě vstřelil branku!
Snad poprvé hosté zaútočili po levé straně a hned je z toho druhý gól tohoto zápasu! Výborně to udělal Lionel Carole, jenž z plného běhu odcentroval za obranu pro LEBOGANGA MOTHIBU, který měl před sebou už jenom Butelleho a ten na jeho zakončení nedosáhl.
39'
Nuno Da Costa si velmi dobře kryl míč u půlící čáry, spoluhráči mu ale vůbec nepomohl a po chvilce ho přece jenom ztratil.
38'
Kanga šel do míče, který se na první pohled zdál jako ztracený, neboť u něj byl blíže Mitrović. Pro Angers vybojoval roh, jenže Manganiho centr skončil v náruči Selse.
37'
Taktický faul Sissoka na Jeffa Reine-Adélaïdeho si říkal o žlutou kartu. Ta však znovu zůstala v trikotu hlavního rozhodčího Hamela, což se pochopitelně vůbec nelíbilo domácí střídačce.
36'
Po rozehrávce na krátko následovalo hned několik přihrávek na malém prostoru. Ve výsledku ale k ničemu nevedly a balón se vrátil až k obráncům Štrasburku.
35'
Romain Thomas odehrál před střetem s Mothibou i míč, ale rozhodčí přesto pískl faul. Následuje standardka pro hosty.
34'
Na opačném konci hřiště Capelle marně hledal Reine-Adélaïdeho, který byl u zadní tyče o chloupek později. Sels může z klidu vykopávat.
33'
Lebogang Mothiba dosti přihrál pád po kontaktu s Thomasem. Penalta se nepískala, nicméně míč se odrazil na Martina a ten protáhl Butelleho svižnou ranou z delší vzdálenosti!
32'
Útočný faul na Pabla Martineze dává trochu klidu obraně Štrasburku, která si v posledních minutách příliš neodpočinula.
31'
Santamaría přenesl těžiště hry do pravé strany, kudy Angers příliš neútočí. Následný centr si jednoduše sebral Sels.
30'
Cheikh N´Doye se vyšrouboval ze všech nejvýše a po standardní situaci hlavičkoval. Míči ale nedal moc razance ani takovou přesnost, aby nadělal Selsovi více potíží.
29'
Domácí rychlý ťukes ve středu hřiště skončil jasným faulem na Manganiho. Provinil se Ibrahima Sissoko, který však vyvázl z celé situace bez karetního trestu.
28'
Reine-Adélaïde nechal zleva centrovat Manceaua. Někteří domácí fotbalisté se dostali ve vápně k míči, ale nic dalšího už nevymysleli.
26'
Vincent Manceau si udělal prostor ke střele navedením míče na levou nohou. Z nějakých pětadvaceti metrů Selsovu branku ale minul.
25'
Bambův centr proletěl pár čísel nad hlavou útočícího spoluhráče. K tomu všemu byl v neprospěch Angers písknut faul.
24'
Štrasburk se protlačil až do velkého vápna, ale k zakončení se nedostal. Z vlastní obrany opět rozehrávají domácí fotbalisté.
23'
Vysoký presink se Angers vyplatil. Jeho následná akce ale trvala jenom chvíli, jeden z hráčů byl zastaven důrazně, ale zároveň čistě.
22'
Manganiho rohový kop obrana Štrasburku zneškodnila. Nyní se však musí vypořádat s nepříjemným napadáním.
21'
Adrien Thomasson si pod tlakem Santamaríi předkopl míč až do autu, rozehrávat může Ludovic Butelle.
20'
Jeff Reine-Adélaïde se nenápadně prodral až do vápna, Sels střelu z téměř nulového úhlu nezachytil a míč nebezpečně letěl před brankovou čárou, kde ale nebyl nikdo v domácím dresu, kdo by mohl zblízka dorážet.
19'
Hosté hrají hlavně přes pravou stranu, kde znovu operovali Lala a Da Costa, jenž byl v křídelním prostoru poměrně snadno odzbrojen.
17'
Carole se dostal do těžké situace na levém kraji velkého vápna, kde stál proti dvěma obráncům a ti ho zbavili míče čistým způsobem.
16'
Dvě zajímavé hlavičky od domácích fotbalistů! Nejprve to dobře zkoušel Capelle, jehož střela ale mířila spíše doprostřed branky a Sels na ni dosáhl. Po rohovém kopu se do šance dostal i N´Doye, ale přestřelil.
15'
Bambův centr z levé strany neprošel k nikomu v bílém. Ve správný čas totiž byl na potřebném místě hlavičkující Mitrović.
14'
Mangani přihrával na osu hřiště, kde byl jeden z jeho spoluhráčů čistě odzbrojen, nicméně Angers získalo míč zpět ještě na útočné půlce.
13'
Všichni hráči se smrskli do malého prostoru u středového kruhu a domácí se tak hodně těžko prokousávají do míst, odkud by mohli Selse ohrozit.
12'
Kanga se neměl šanci dostat k dlouhému nákopu a míč propadl až do zámezí. Následuje Selsova rozehrávka.
11'
Štrasburk zůstává ve vedení! Thomas Mangani si postavil míč na penaltový bod a poslal míč ze svého pohledu k pravé tyči, kam se Sels výtečně natáhl a zabránil vyrovnávající trefě!
9'
Jeff Reine-Adélaïde si šikovně píchl míč mezi dvěma obránci do vápna, kde šel ochotně k zemi po zákroku Laly a získal pro Angers penaltu!
8'
Lala vhodil míč před sebe na Sissoka. Po jeho přihrávce centroval Da Costa, jenže míč poslal jen do zámezí za koncovou čáru.
7'
Domácí se konečně dostali do hry a přímočaře se dostali až k vápnu. Kanga nechal centrovat jednoho ze spoluhráčů, ale ten zasáhl jen bránícího hráče Štrasburku.
6'
Až Lala se dostal hlouběji na útočnou polovinu, kde sám pro sebe získal vhazování, jenže jeho spoluhráči se zase vrátili do klidných vod.
5'
Stále hraje Štrasburk, ale příliš se netlačí do ofenzivy, takže se míč nachází jen u půlící čáry.
4'
Štrasburk už je znovu na balónu, který zpět do hry bude vhazovat Kenny Lala.
3'
Štrasburk rávě vstřelil branku!
Vynikající úvod pro hosty, kteří hned ve třetí minutě otevírají skóre! Da Costa převzal míč od Sissoka a parádní kolmicí uvolnil LEBOANGA MOTHIBU, který se nezalekl vybíhajícího Butelleho a šikovně ho přehodil.
2'
Hraje se v hodně nepříjemných podmínkách. V Angers vytrvale prší a to ovlivnilo také dosti slabou návštěvu.
1'
Úvodní výkop zápasu obstarali domácí, kteří nastupují v bíločerných, zatímco hosté v modrých dresech.
1'

Angers SCO: Butelle – Manceau, I. Traoré (C), Thomas, Bamba – Reine-Adélaïde, N'Doye, Santamaría, Mangani, Capelle – Kanga.
Náhradníci: Boucher – Aït-Nouri, Fulgini, López, Manzala, Pajot, Tait.

RC Štrasburk Alsace: Sels – Caci, S. Mitrović (C), P. Martinez – Lala, Martin, Sissoko, Thomasson, Carole – Da Costa, Mothiba.
Náhradníci: Kamara – Gonçalves, Grimm, L. Koné, Liénard, Saadi, Zohi.

Rozhodčí: Hamel – Pignatelli, Grosbost.
Vzájemné zápasy v minulé sezóně

07.04.2018 Angers – Štrasburk 1:1
28.10.2017 Štrasburk – Angers 2:2.
RC Štrasburk Alsace

Hosté si ve své druhé sezóně mezi francouzskou elitou nevedou vůbec špatně. Z posledních čtyčech zápasů vybojovali hned sedm bodů za remízu s Montpelier a vítězství nad Amiens a Dijonem. Mezitím potrápili také Marseille, na jehož hřišti padli 2:3. V tabulce tak Štrasburku patří osmá pozice, nicméně oproti šestnáctému Rennes má jen o tři body více. Thierry Laurey si určitě pochvaluje ofenzivu svého týmu, který skóroval už čtrnáctkrát, což je po PSG a Marseille třetí nejlepší bilance v soutěži. Nejčastějším střelcem je se čtyřmi přesnými zásahy kapverdský útočník Joia Nuno Da Costa.
Angers SCO

Čtrnáctý tým minulé sezóny půjde do zápasu devátého kola hned bez několika zraněných, mezi kterými jsou například Loic Puyo, Angelo Fulgini, Dorian Bertrand, Mateo Pavlović, Ibrahim Cissé a další. Před sobotními zápasy se Angers nachází v tabulce na dvanáctém místě s bilancí tří výher, jedené remízy a čtyř porážek. Z posledních tří zápasů svěřenci hlavního kouče Moulina vyhráli jen jednou, když uspěli na hřišti trápícího se Monaka. Před týdnem na to ale nenavázali na vlastním hřišti, kde padli s posledním Guingampem 0:1. O devět vstřelených branek se postaralo sedm různých hráčů Angers, jen dva skórovali více než jednou, podařilo se to Ismaelu Traorému a Kamerunci Bahokenovi.
Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu devátého kola francouzské Ligue 1. Od dvaceti hodin se můžeme těšit na utkání mezi Angers a Štrasburkem!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.