Ligue 1 - 23. kolo -  ONLINE PŘENOS -  St. Etienne : Štrasburk - 13. února 2019   19:00

St. Etienne
4' Berić (Kolodziejczak) • 27' Perrin (Berić)
2:1
(2:0)
Štrasburk
73' Da Costa
St. Etienne
Ruffier – Perrin, Subotić, Kolodziejczak – Monnet-Paquet, Aït Bennasser (71. Vada), M'Vila, Cabella (62. Debuchy), Gabriel Silva (89. Polomat) – Chazrí, Berić.
Moulin – Debuchy, Nordin, Polomat, Rocha Santos, Salibur, Vada.
Ruddy Buquet – Guillaume Debart, Julien Pacelli
Stade Geoffroy-Guichard, Saint-Étienne
Štrasburk
Sels – L. Koné, S. Mitrović, P. Martinez – Aaneba (46. Gonçalves), Sissoko, Fofana (81. Ajorque), Prcić, Ndour (46. Thomasson) – Mothiba, Da Costa.
Kamara – Ajorque, Corgnet, Gonçalves, Grandsir, Thomasson, Tchamba.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 63 % : 37 %.
Střely na branku: 6:2. Střely mimo: 3:3. Rohy: 3:4. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 11:28.
Je dobojováno! Tým s třetím nejlepším útokem v soutěži nevstoupil do zápasu proti Saint-Étienne vůbec dobře. Berić poslal domácí celek do vedení ve čtvrté minutě a pak na něj navázal také kapitán Perrin. Po změně stran sice snížil Da Costa, ale žádná jiná šance na vyrovnání se už nekonala. Saint-Étienne tak vítězí poprvé po třech ztrátách a dostalo se tím na čtvrté místo. Alsasané naopak podruhé v řadě padli a z bojů o evropské poháry se propadli na místo deváté.
90+5'
90+5'
Robert Berić byl podle pomezního arbitra v ofsajdu. Sels okamžitě rozehrává a zakládá asi poslední útočnou akci Štrasburku.
90+4'
Chazrí rozehrál na krátko a Saint-Étienne se dobrovolně vrátilo až k brankáři Ruffierovi, aby neriskovalo ztrátu balónu.
90+3'
Stále se nehraje, neboť probíhá ošetřování asi vážněji zraněného Vady. Původní čtyřminutové nastavení zřejmě bude o minutu delší.
90+2'
Vada se srazil s Prcićem a rovněž nebude spěchat s návratem na nohy.
90+1'
Nad rámec druhého poločasu jsou přidány čtyři minuty. V první z nich zůstává na trávníku ležet nakopnutý Chazrí.
90'
Hosté sáhli po dlouhém nákopu, nicméně Thomasson vrátil míč zpět doprostřed hřiště. Ajorque následně zahrál rukou a připravil Štrasburk o hodně času.
89'
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Gabriel Silva, přichází Pierre-Yves Polomat.
88'
Gabriel Silva srazil centr Thomassona na rohový kop. O jeho rozehrávku se postaral Prcić, ale nic nebezpečného tentokrát nevymyslel.
87'
Chazrí byl zahnán k rohovému praporku, kde čelil dvěma protihráčům a ke své nespokojenosti nevybojoval chtěný rohový kop.
86'
Saint-Étienne se penalty nedočkalo, ale i tak má poslední minuty pod svou kontrolou. Naopak hosté se pořádně nemohou dostat k míči.
84'
K nelibosti domácích fanoušků je všechno jinak! Hlavní rozhodčí se šel podívat na video a nakonec změnil názor! Místo penalty následuje Selsův odkop.
83'
Berić na pravém kraji pokutového území upadl, když se k němu blížili Da Costa a Martinez. Je z toho pokutový kop!
82'
Silva zleva centroval na Chazrího, před kterým skvěle zakročil Stefan Mitrović a postaral se o to, že se nebude konat ani rohový kop.
81'
Střídání v týmu RC Štrasburk Alsace: ze hřiště odchází Youssouf Fofana, přichází Ludovic Ajorque.
80'
Faulů je ve druhé půli opravdu hodně. Většina z nich se odehrává uprostřed hřiště, kde se teď provinil rozběhnutý Da Costa.
79'
Další zákrok odnesl Chazrí, který sám rozehrál standardní situaci. Jeho spoluhráči se k hlavičkovému zakončení ale nedostali.
78'
Gonçalves zastavoval rychlý brejk Gabriela Silvy evidentním faulem, za který podle očekávání přišla žlutá karta.
77'
Saint-Étienne je teď hodně zatažené a to nutí hosty kombinovat v bezpečné vzdálenosti od obou branek.
76'
Najednou je tady úplně jiná zápletka. Štrasburk drží míč a útočí do zatažené obrany, která se viditelně bojí o výsledek.
74'
Charí byl nakopnut mezi střídačkami a ohnal se po Gonçalvesovi. Situaci musí uklidňovat první i čtvrtý rozhodčí.
73'
Tým Strasbourg právě vstřelil branku!
Necelých dvacet minut před koncem máme zaděláno na drama! Prcićův centr z rohového kopu domácí neodklidili do bezpečí, sražená střela z hranice pokutového území skončila u volného NUNA DA COSTY a ten zleva dorazil balón do sítě.
72'
Gonçalves měl co dělat, aby nepřesnou spoluhráčovou přihrávku udržel ve hřišti. To se mu povedlo, ale paradoxně tím svému týmu uškodil, neboť kvůli tomu vznikl menší závar před Matzem Selsem.
71'
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Júsuf Aït Bennasser, přichází Valentin Vada.
70'
Další souboj mezi Mothibou a domácím kapitánem Perrinem, který byl během centru z pravého křídla faulován.
69'
Prcić napřáhl z pětadvaceti metrů. Míč byl vletu tečovaný a kvůli tomu se vůbec nevešel mezi tři tyče Ruffierovy branky.
68'
Perrin neměl moc velkou rychlost, ale i tak si nenechal utéct Mothibu. Štrasburk jenom vhazoval a míč na levém křídle ztratil.
67'
Stejné místo a stejný prohřešek. Tentokrát se provinil Mitrović, který poslal na zem Roberta Beriće.
66'
M´Vila byl na půlící čáře faulován Prcićem. Na hostech je znát velká frustrace a podobných nevynucených zákroků tak rychle přibývá.
65'
Snadná práce pro Ruffiera, který ve svých rukavicích ztlumil centr z pravé strany od Gonçalvese.
64'
Rozhodčí nechali být jeden ze soubojů před brankou Ruffiera. Štrasburk se marně dožadoval pokutového kopu.
63'
Držení míče: 68% – 32%.
62'
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Rémy Cabella, přichází Mathieu Debuchy.
62'
Mezitím konečně došlo k domácí standardní situaci, ze které nic nebylo, protože se útočného faulu dopustil Perrin.
61'
Domácí zřejmě budou vyztužovat defenzivu, aby neměli problémy s udržením náskoku. U střídaček už je připravený Mathieu Debuchy.
60'
Thomasson zezadu přišlápl nohu Cabellovi a vyfasoval za to žlutou kartu. Po ošetření domácího záložníka bude k vidění nebezpečný přímý kop.
59'
Kvůli problému na pravém chodidle zůstává ležet Thomasson, kterého do kopačky zasáhl Yann M´Vila. O faul se nejednalo a Štrasburk musel sportovně vrátit míč Ruffierovi.
58'
Hodně mizerné přenesení hry od zkušeného obránce Subotiće. Gabriel Silva míč ve hřišti nechytil a hrát mohou hosté.
57'
Cabella se na půlící čáře skláněl pro míč, přičemž do něj vletěl Prcić. Ani o tomto nedovoleném zákroku v domácí prospěch nemůže být pochyb.
56'
Sanjin Prcić zvolil krátký nákop, po kterém vyvezl míč do bezpečí Cabella a vynutil si faul Sissoka, který ho viditelně tahal za dres.
55'
Ibrahima Sissoko si došel pro faul zhruba na ose hřiště a Štrasburk může zahrozit ze standardní situace. Z pětatřiceti metrů možná půjde o přímou střelu.
54'
Hosté vybruslili z aktivního napadání a přesunuli se na útočnou polovinu. Da Costa byl Perrinem atakován ihned po převzetí dlouhého míče a bude se jen vhazovat.
52'
Monnet-Paquet si navedl míč na levou nohu a zkoušel trefit ze svého pohledu levý horní roh branky. Minimálně o metr ho ale přestřelil.
51'
Fofana šel hodně ostře do skluzu uprostřed hřiště a měl kliku, že netrefil Kolodziejczaka, což by jistě znamenalo minimálně žlutou kartu.
48'
Hosté nějaký čas obléhali branku domácího týmu a poté se dokonce dostali k zakončení na malém vápně. Střela mířící na zadní tyč skončila těsně vedle.
46'
Střídání v týmu RC Štrasburk Alsace: ze hřiště odchází Abdallah Ndour, přichází Adrien Thomasson.
46'
Střídání v týmu RC Štrasburk Alsace: ze hřiště odchází Ismaïl Aaneba, přichází Anthony Gonçalves.
46'
45'
40'
Žlutou kartu dostává Ismaïl Aaneba (RC Štrasburk Alsace).
27'
Saint-Étienne právě vstřelilo branku!
Domácí vedou už 2:0! Ze standardní situace sice nezahrozili, jenže nedůrazně odvrácený balón na levé straně zkrotil Berić a odcentroval na LOÏCA PERRINA, jenž přehlavičkoval Ndoura a zavěsil do protipohybu Selse.
14'
Žlutou kartu dostává Nuno Da Costa (RC Štrasburk Alsace).
11'
Penalta se nakonec kopat nebude! Rozhodčí celou situaci prověřil u videa a pokutový kop nakonec odvolal.
9'
Mitrovič zahrál rukou ve vápně a rozhodčí pískají pokutový kop ve prospěch domácího Saint-Etienne!
4'
Autorem branky je ROBERT BERIĆ, který využil centru z levé strany od Kolodziejczaka. Brankář Sels se natahoval ke své tyči marně. Asistence: Timothée Kolodziejczak.
1'
Kvůli velkému přívalu sněhu bylo nedělní utkání mezi AS Saint-Étienne a RC Štrasburk Alsace odloženo. Utkání se odehraje ve středu 13. února od 19:00.

RC ŠTRASBURK ALSACE

Ani Štrasburk si nemůže na nic stěžovat, tento tým je svému soupeři na dostřel. Tyto dva týmy od sebe dělí tři místa a pouze dva body. Hosté jsou dokonce lepší v útoku a také i v obraně, jejich skóre momentálně činí 39:27. Štrasburk prohrál o víkendu s Angers a přišel, tak o parádní ligovou sérii výher. Tento tým předtím naposledy prohrál 15.12 s Remeší.

Poslední zápasy
9. 2. 2019 • Štrasburk – Angers 1:2
30. 1. 2019 • Štrasburk – Bordeaux 3:2 (pohár)
26. 1. 2019 • Štrasburk – Bordeaux 1:0
23. 1. 2019 • PSG – Štrasburk 2:0 (pohár)
19. 1. 2019 • Monako – Štrasburk 1:5
AS SAINT-ÉTIENNE

Domácí tým se i nadále drží v boji o pohárovou Evropu, jelikož před dohrávkou je na průběžném šestém místě se ziskem 37 bodů a skóre 33:29. ASSE dokázali v poslední době vyhrát dva zápasy za sebou, ale už tři kola nedokázalo vyhrát. Naposledy odevzdalo všechny body Rennes, které nad nimi vyhrálo hladce 3:0.

10. 2. 2019 • Rennes – St. Étienne 3:0
30. 1. 2019 • Nantes – St. Étienne 1:1
23. 1. 2019 • St. Étienne – Dijon 3:6
20. 1. 2019 • St. Étienne – Lyon 1:2
16. 1. 2019 • St. Étienne – Marseille 2:1
Hezký den, francouzská Ligue 1 má i v neděli na programu některé zápasy 23. kola. My se v tomto on-line textovém přenosu podíváme na zápas mezi AS Saint-Étienne a RC Štrasburk Alsace. Zápasem Vás provede Jan Mládek, který přeje příjemnou zábavu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.