Ligue 1 - 22. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Štrasburk : Bordeaux - 26. ledna 2019   20:00

Štrasburk
90+3' Lala (P. Martinez)
1:0
(0:0)
Štrasburk
Sels – L. Koné, Ndour (80. Grandsir), P. Martinez – Lala, Sissoko, Fofana, Liénard (C) (60. Mothiba), Caci – Thomasson – Ajorque (87. Da Costa).
Kamara – Mothiba, Corgnet, Aaneba, Da Costa, Gonçalves, Grandsir.
Batta – Luzi, Henninot
Stade de la Meinau Strasbourg, Štrasburk
Bordeaux
Costil (C) – Palencia, Koundé, Jovanović, Poundjé – Lerager, Otávio – Karamoh (66. Briand), Bašić (66. Sankharé), Kamano – Cornelius.
Poussin – Plašil, Lewczuk, Briand, Sankharé, Vada, Pellenard.

On-line přenos končí. Dobrou noc.
Dlouho to vypadalo na bezgólový zápas, teprve ve třetí nastavené minutě udělal vítěznou tečku Kenny Lala. Štrasburk zvítězil počtvrté v řadě a přiblížil se nejlepší čtveřici Ligue 1. Hosté odjedou z Alsaska zklamaní, bod měli na dosah ruky.
Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 4:1. Střely mimo: 0:3. Rohy: 4:3. Fauly: 12:7.
90+4'
90+3'
Štrasburk právě vstřelil branku!
Tak Racing doslova za pět minut dvanáct přeci jen ukončuje střelecké trápení a tento duel s největší pravděpodobností ovládne! Martinezův pas od levé lajny přeskočil obránce, díky tomu se na hranici velkého vápna dostal k míči KENNY LALA a přesně mířenou střelou ke vzdálenější levé tyči rozpoutal gejzír radosti!
90+1'
Pokusit se o to mohl Štrasburk. Kdyby jeden z jeho hráčů po rohovém kopu hloupě nefauloval.
90'
Možnost strhnout zápas na svou stranu mají oba týmy ještě dvě minuty. Víc ani ťuk.
88'
Pomalý šnek Jimmy Briand (Bordeaux) stáhl unikajícího soupeře k zemi, za což si vysloužil žlutý trest.
87'
Třetí výměna hráčů v týmu RC Štrasburk Alsace: Nuno Da Costa vystřídal Ludovica Ajorqueho.
86'
Z něj už nezahřmělo.
85'
Nařízená standardka byla pro Štrasburk velmi nebezpečná! Kamanem vystřelený balon k levé tyčce vyškrábl Sels konečky prstů na roh!
84'
Další karetní trest. Brejk skluzem zastavil Pablo Martinez (Štrasburk). A znovu to schytal Sankharé.
82'
Souboj Afričanů. Lamine Koné (Štrasburk) šel do Sankharého natolik tvrdě, že mu rozhodčí odpískal faul a navrch udělil žlutou kartu.
81'
Štrasburští fotbalisté ubránili roh.
80'
Střídání v týmu RC Štrasburk Alsace: ven šel Abdallah Ndour, dovnitř Samuel Grandsir.
77'
Konečně se někdo odhodlal ke střele. Nebyla to bůhvíjak velká rána, ale na probuzení přítomného obecenstva to stačilo. Mé poděkování patří Martinezovi, který na hostující branku vyslal takzvanou skákavku.
76'
Statistika držení míče: 49% : 51%.
74'
Domácí pak operovali také na pravé straně, jenomže míč jim zmizel za koncovou čárou.
73'
Ndour (Štrasburk) zakončil svou cestu k levému rohu šestnáctky nastřelením svého strážce.
71'
Lala (Štrasburk) nechtíc zaměnil fotbal za volejbal a bystrý zrak Florenta Batty to odhalil – ruka.
70'
Kdo v nich měl navrch? Domácí. Škoda pro ně, že střela z dvaceti metrů na bránu neprošla.
68'
Uprostřed hřiště se odehrávají silové souboje.
66'
Další střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: odešel také Toma Bašić, nahradil ho Younousse Sankharé.
66'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: z utkání odstoupil Yann Karamoh, hraje Jimmy Briand.
65'
Bránící se hosté se připravili důkladně a nabíhajícím protivníkům nedovolili vůbec zakončit
64'
Rozproudil ho až Lala (Štrasburk). Po jeho odvráceném centru se bude kopat z rohu hřiště.
63'
Jestliže se po střídání mělo tempo zrychlit, má to přesně opačný efekt. To je opravdu k nevíře.
62'
Ndour (Štrasburk) se drží za hlavu poté, co se prezentoval nepovedeným centrem ze strany.
61'
Statistika držení míče: 47% : 53%.
60'
Avizované střídání v týmu RC Štrasburk Alsace: hřiště opustil Dimitri Liénard, přišel Lebogang Mothiba.
58'
Znovu oživit hru by mohlo třeba střídání. Právě výměnu hráčů už připravuje tým Štrasburk.
57'
Po šancích na obou stranách se hra uklidnila. Hráči usilovně přemýšlejí, jak to zase změnit.
55'
Následoval roh, který však nenadělal žádnou paseku.
54'
A pak samo zahrozilo! Karamoh (Bordeaux) si v pravé části pokutového území naběhl na přihrávku a vypálil k bližší tyči. Sels musel padnout na zem, aby míč vyrazil mimo.
52'
Bordeaux ho hravě odvrátilo.
51'
Costil měl obrovské problémy s ukočírováním střely, kterou zpoza šestnáctky vyslal Lala. Po zákroku hostujícího gólmana je nařízen roh.
49'
Vukašin Jovanović (Bordeaux) podrazil Ajorqueho přímo před očima pomezního arbitra a ten to okamžitě požaloval. První karetní trest v utkání.
48'
A dostali se do zakončení. I když ne do takového, jaké si představovali. Z krkolomné pozice střílejicí Cornelius (Bordeaux) totiž kopl balon vysoko na tribunu.
47'
Druhá pětačtyřicetiminutovka odstartovala faulem na Palenciu. Hrát mohou hosté.
46'
Aktéři zápasu se vrátili na hrací plochu.
I když statistika držení míče i samotné skóre vypovídá o vyrovnanosti hry, opticky byl na tom přeci jen o něco lépe Štrasburk. Právě domácí klub si vytvořil jedinou pořádnou šanci úvodní půle, když ve 12. minutě mířil těsně mimo šibenici Thomasson. Střelecké pokusy ostatních hráčů už byly spíše jen propagační, a tak po 45 minutách platí bezbrankový stav.
Statistika držení míče: 50% 50%.
45+1'
45'
A v postavení mimo hru se na opačné straně hřiště objevil i Cornelius (Bordeaux).
43'
Z brejku se Thomasson (Štrasburk) dostal do ofsajdu. Asistent rozhodčího to okamžitě signalizoval.
42'
Centr se domácím podařilo odvrátit. Ale pouze na Kamanovu kopačku. Ten naštěstí pro bránící se tým nedokázal prostřelit před sebou složenou hradbu těl.
41'
A hosté mají k dispozici také roh.
39'
Místo toho se balon zatoulal do zámezí. Zpátky do hry by ho měl vhodit Jovanović (Bordeaux).
38'
Hosté provedli rozehrávku nakrátko. A to bylo vše. Už by to chtělo nějaký střelecký pokus.
37'
K nedovolenému zákroku naopak došlo ve vzdušném souboji. Hříšníkem je Caci (Štrasburk).
35'
Na sudího se právě zlobí Thomasson (Štrasburk). Za to, že poblíž vápna neodpískal faul na jeho osobu.
34'
Nakonec pomohl brankář Costil (Bordeaux), který z boku centrovaný míč vyrazil do bezpečí.
33'
Štrasburk rozehraje přímák z levé strany hřiště. Defenziva Bordeaux už se formuje.
32'
Týmy teď mezi sebou zápolí u středového kruhu.
31'
29'
Domácí roztáhli hru doprava, kde operuje Lala. Jeho vzdušný pas nenašel správného adresáta.
28'
Naštěstí se nejednalo o limitující zranění, takže Kamano (Bordeaux) už zase jako srnka běhá po hřišti.
26'
Kamano (Bordeaux) má nějaké zdravotní trable, po střetu s protihráčem se nechává ošetřit.
25'
To Costil se musel mít na pozoru, gólmana Bordeaux totiž zaměstnal Martinez. Střela to ale byla spíše jen taková provizorní, doprostřed branky.
23'
Centr na zadní tyč a hlavička, za kterou se Sels (Štrasburk) jenom ohlédl. Na řadě je odkop.
22'
Po gólmanově výhozu a následné kombinaci upaloval podél lajny Cornelius (Bordeaux). U rohového praporku ho nedovoleně sundal k zemi Koné.
20'
Hlavičkovaná uvnitř šestnáctky rozruch nezpůsobila, odražený míč sebral Costil (Bordeaux).
19'
Lala (Štrasburk) se opět osamocen vydal na průzkum a tentokrát získal pro svůj tým rohový kop. Vůbec první v dosavadním průběhu hry.
18'
Proklouznout do šance se soubojem muž proti muži marně snažil Lala (Štrasburk).
16'
Statistika držení míče: 52% 48%.
15'
Možná i proto šel do souboje s jedním z nich tvrdě Lienard (Štrasburk) a vykoledoval si odpískání nedovoleného zákroku.
13'
Hosté teď raději uklidňují hru.
12'
To už neplatí! Jako první na sebe důrazně upozornil Thomasson (Štrasburk), který svůj technický pokus z hranice pokutového území málem zakroutil do levé šibenice.
11'
Seznamovací desetiminutovku máme za sebou, ta proběhla bez nějakého hlubšího představení z jedné či druhé strany.
10'
Nakonec Štrasburk. Domácí klub zkusil zahrozit nákopem, ale Thomasson byl pomalý jako šnek.
9'
Právě tam týmy svádějí usilovné souboje o balon. Který z nich ho získá do své moci?
8'
Oťukávaná se přesunula doprostřed hřiště.
7'
Při snaze přiblížit se k šestnáctce si Kamano (Bordeaux) zapomněl pohlídat ofsajdovou linii.
6'
Hosté se opět prodrali k balonu, zatím s ním kombinují daleko od pokutového území.
5'
Po ztrátě míče přišel bleskový protiútok. Škoda pro Bordeaux, že Kamano vyslal příliš dlouhý pas.
4'
Rozehrávka nakrátko a další kombinace. Domácí přemýšlejí, kudy projít hlouběji do pole.
3'
A tak to Koné (Štrasburk) zkusil středem hřiště. Nepronikl však přes Otávia, který ho fauloval.
2'
Štrasburští se hned vydali dopředu. Akce vedená po pravém křídle neměla valný úspěch.
1'
Rozehrávku provedli domácí fotbalisté.
1'
Fotbalisté oficiálně nastoupili na hřiště, kam je přivedl sudí dnešního utkání Florent Batta.

RC Štrasburk Alsace: Sels – L. Koné, Ndour, P. Martinez – Lala, Sissoko, Fofana, Liénard (C), Caci – Thomasson – Ajorque.
Náhradníci: Kamara – Mothiba, Corgnet, Aaneba, Da Costa, Gonçalves, Grandsir.

Girondins Bordeaux FC: Costil (C) – Palencia, Koundé, Jovanović, Poundjé – Lerager, Otávio – Karamoh, Bašić, Kamano – Cornelius.
Náhradníci: Poussin – Plašil, Lewczuk, Briand, Sankharé, Vada, Pellenard.

Rozhodčí: Batta – Luzi, Henninot.
Zatímco se hráči obou týmů rozcvičují, si můžete prohlédnout sestavy. V té hostující nechybí Jaroslav Plašil, který na svou šanci bude čekat z lavičky.
Vážení sportovní přátelé, dovolte mi vás ještě jednou přivítat u sledování textové on-line reportáže z utkání 22. kola Ligue 1 mezi Štrasburkem a Bordeaux.

Držení míče: 33 % : 67 %.
Střely na branku: 2:6. Střely mimo: 2:7. Rohy: 3:10. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 6:12.

Girondins Bordeaux FC

Střed tabulky okupující Bordeaux má také na co navázat. Klub z přístavního města zvládl své předchozí dva zápasy, vyhrál je shodně o gól. Nutno však poznamenat, že oba soupeři, které porazil (Angers 2:1 venku, Dijón 1:0 doma), patří do spodních pater tabulky. Pokud by Girondins opět zvítězili, ztráceli by na svého dnešního protivníka pouze bod.

RC Štrasburk Alsace

Třízápasová série výher vyhoupla Štrasburk na čtvrtou pozici. Tým z Alsaska nejprve doma porazil Nice (2:0) a poté zvítězil i v Toulouse (2:1) a Monaku (5:1). Hlavně duel v Monackém knížectví musí být pro partu Thierry Laureyho velmi povzbudivý. V dobrém však na něj nebude vzpomínat Thierry Henry, protože po vysokém debaklu byl v AS Monaco zbaven trenérské funkce.
Francouzská Ligue 1 má v sobotní večer na programu čtyři zápasy. V naší textové on-line reportáži se zaměříme na ten mezi Štrasburkem a Bordeaux.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.