Ligue 1 - 35. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Štrasburk : Marseille - 3. května 2019   20:45

Štrasburk
66' Lala
1:1
(0:0)
Marseille
48' Germain  (Sakaj)
Štrasburk
Sels – Caci, S. Mitrović (C), L. Koné – Lala, Sissoko (63. Thomasson), Martin, Carole – Fofana, Da Costa (78. Mothiba) – Ajorque (89. Gonçalves).
Kamara – Ndour, Thomasson, Gonçalves, Grandsir, Liénard, Mothiba.
Miguelgorry – Danizan, Mouysset
Stade de la Meinau Strasbourg, Štrasburk
25 962 diváků
Marseille
Mandanda – Sakaj, Ćaleta-Car, Kamara, Rami (80. Amavi) – Strootman (85. N'Jie), Gustavo (C) – Germain, Maxime López, Ocampos – Balotelli (79. Payet).
Pelé – Rolando, Amavi, Payet, Radonjić, M. Sanson, N'Jie.

To je pro tuto chvíli z mé strany už vše. Přeji hezký zbytek dne a u dalších online přenosů z fotbalu se budu těšit zase na shledanou.
Dnešní utkání sledovalo 25 962 diváků.
Držení míče: 43 % : 57 %.
Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 2:7. Rohy: 0:4. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 12:15.
Je dobojováno. Nakonec ve druhé půli padly dva góly, a sice na obou stranách. Hosté se ujali vedení na začátku druhého poločasu. Domácí pak nejprve neproměnili pokutový kop, z následné dorážky se ale už trefili a srovnali tak s hosty krok. Nikdo se už poté netrefil a utkání skončilo dělbou bodů. Pro hosty je to ztráta dvou bodů ve hře o pohárovou Evropu.
90+4'
90+4'
Po zahrání další standardní situace pro domácí skončil balon na obraně hostů a ti velmi rychle spěchají před domácí branku. Ale po rozehrání míče už asi sudí zápas ukončí.
90+3'
Stále se ani jeden tým nedostal ke střele, která by znamenala vedení. Zatím to vypadá, že utkání skončí dělbou bodů. Ale samozřejmě ještě nepředbíhejme.
90+2'
Gustavo dostal míč pod sebe, ale nakonec se nedostal ke střele před domácí brankou. Hráči Štrasburku tak rychle spěchají znovu před Mandandu.
90'
Nad rámec řádné hrací doby ve druhém poločase se budou nastavovat ještě čtyři minuty navíc.
89'
Střídání v týmu RC Štrasburk: ze hřiště odchází Ludovic Ajorque, přichází Anthony Gonçalves.
89'
Žlutou kartu dostává Ludovic Ajorque (RC Štrasburk).
88'
N'Jie pak dostal přihrávku v pokutovém území, ale nedokázal dobře vystřelit. Balon tak mají ve své moci opět domácí a otáčejí hru na opačnou stranu.
87'
Hosté budou zahrávat nepřímý volný kop.
85'
Kenny Lala z pravé strany dostal míč do pokutového území, ten ale ze vzduchu srazil do bezpečí Ćaleta-Car.
85'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Kevin Strootman, přichází Clinton N'Jie.
83'
Thomason připravil o míč hostujícího hráče a do akce se tak ženou znovu hráči Štrasburku. Fofana pak poslal pas na Ajorquea, ale míč skončil jen za zadní čárou.
81'
Sels dalším odkopem poslal balon až na polovinu hostů a poslal tak do akce své spoluhráče.
80'
Ocamposův centr byl sražen mimo a balon pak do své moci získal domácí brankář Sels, jenž míč odkopl daleko od svého zařízení.
80'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Adil Rami, přichází Jordan Amavi.
79'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Mario Balotelli, přichází Dimitri Payet.
78'
Kamaru zastavil Mothiba a ten otočil hru zpět před hostující branku. Hráči Marseille tak opět nedokázali jít do ohrožení Matze Selse.
78'
Střídání v týmu RC Štrasburk: ze hřiště odchází Nuno Da Costa, přichází Lebogang Mothiba.
77'
Carole vysunul Da Costu, toho ale bránil hostující hráč, jenž ho nakonec o míč připravil.
76'
Po něm se do další akce dostal Luiz Gustavo, střelou z první poslal míč jen vysoko nad domácí branku. Bude tak následovat pouze odkop od ní.
75'
Germain nyní alespoň pro hosty vybojoval rohový kop.
74'
Rychlou rozehrávkou dostali hosté míč znovu až před branku domácích, znovu však na branku Štrasburku neletěla žádná střela.
73'
Ocampos dlouhým autovým vhazováním poslal míč až do pokutového území, Balotelli a ani López nedokázali trefit domácí branku.
72'
Nepřesná rozehrávka na Balotelliho skončila zmarem, míč je v zámezí a domácí tak provedou další autové vhazování.
71'
Kenny Lala vrátil míč vhazováním od postranní čáry a domácí tak mohou znovu zaútočit.
69'
Hosté se snažili vrátit si své vedení zpět, tři body v boji o Evropu potřebují jako sůl, avšak jejich pokus šel mimo tři tyče.
66'
Tým Štrasburk právě vstřelil branku!
Jonas Martin sice neproměnil pokutový kop, Mandanda vyrazil míč před sebe, první dorážku pak zvládl, ale tu z kopačky KENNYHO LALY už ne. Domácí tak nakonec srovnávají stav tohoto duelu – 1:1.
65'
Jonas Martin si postavil míč na značku pokutového kopu, jeho pokus ale Mandanda vyrazil!
64'
Rami srazil v pokutovém území unikajícího domácího hráče a sudí píská penaltu pro Štrasburk!
63'
Střídání v týmu RC Štrasburk: ze hřiště odchází Ibrahima Sissoko, přichází Adrien Thomasson.
62'
Ludovic Ajorque vyslal do pokutového území příliš přetažený centr a další slibně se rodící akce domácích tak skončila neúspěchem a v jejím začátku.
61'
Sakaj dostal do bezpečí míč po Caroleho střele, ten se ocitl v zámezí a je z toho autové vhazování pro Štrasburk. Domácí tak zůstávají na polovině Marseille.
60'
Šedesát minut hry je minulostí, hosté stále drží těsný náskok, kterého docílili hned v úvodu druhé části hry. A teď jsou opět u balonu a snaží se ohrozit domácí bránu.
59'
Na druhé straně se rodila také akce Marseille, Sakaj vyzval Balotelliho, toho záhy zastavila obrana Štrasburku a o míč ho obrala.
57'
Domácí znovu neuspěli před hostující brankou. Jejich centr do pokutového území zády dostal do bezpečí Boubacar Kamara.
56'
Po pravé straně táhl akci domácí hráč, ale míč do blízkosti hostující branky nedostal. Fofanovi se to o chvilku později povedlo, jeho centr ale neuspěl.
55'
Sakaj centroval balon do pokutového území na Kevina Strootmana, avšak druhý jmenovaný na míč nedosáhl. Další zajímavá akce hostů.
53'
Ludovic Ajorque byl v dobré šanci a chtěl u bližší tyče zakončovat, ale balon mu utekl a poté narazil do tyče hostující branky. Vypadalo to hodně nedobře, avšak domácí hráč je nakonec v pořádku.
51'
Strootman inkasuje první žlutou kartu zápasu, když ostře podkosil soupeře.
51'
Balon se snesl do pokutového území a zde poté nikým nehlídaný Ćaleta-Car, zblízka však domácího brankáře nepřekonal.
50'
Třetí roh zápasu budou zahrávat opět hosté. Ten rozehraje Strootman.
48'
Marseille právě vstřelilo branku!
Hosté se ujímají vedení. Akci, kterou začal Adil Rami dalším dlouhým nákopem dokončil VALÈRE GERMAIN, kterému míč sklepl Sakaj a prvně jmenovaný pak pěknou střelou kousek před vápnem umístil balon k bližší tyči – 0:1. Asistence: Hiroki Sakaj.
47'
Ale také hráči Marseille zakopli míč za postranní čáru a vhazovat tak budou nyní zase domácí.
46'
Autové vhazování pro Marseille. Hosté tak mohou zůstat u míče a vyrazit poprvé v této části hry do útočné akce.
46'
Do druhého poločasu nastoupily oba celky ve stejných sestavách jako v prvním poločase. Ani jeden trenér zatím ke střídání nesáhl.
46'
Střely na branku: 0 – 1
První poločas, který nenabídl příliš fotbalové krásy, skončil bez branek, takže na ukazateli skóre svítí stejný stav, jako před úvodním výkopem. O jedinou střelu se postaral Gustavo, jehož pokus musel zneškodnit Sels. Uvidíme, co nám nabídne druhý poločas, který začne přibližně ve 21:50.
45'
45'
To se jim nepovedlo, ztrácejí míč a u něho tak nyní budou zase hráči Marseille. Ti se ale stále nemohou dostat z vlastní poloviny a dokonce nechali rozehrát i brankáře Mandandu.
44'
První poločas se pomalu naplňuje, u míče jsou opět domácí hráči a snaží se ještě ohrozit branku hostů.
43'
Zhruba ze šestadvaceti metrů tuto standardní situaci rozehrál Ludovic Ajorque, ale míč poté stočil jen nad branku hostů.
42'
Další volný přímý kop pro domácí.
41'
Valère Germain táhl akci po levé straně, míč poté odcentroval směrem k pokutovému území. Jenže tam byla připravena hlava obránce Koného a ten balon poslal do bezpečí.
40'
Po další nepřesné střele hostů následoval pouze odkop od Selsovy branky. Míč tak poslal až před branku svého kolegy v bráně.
39'
Koné vyslal pas na Da Costu, ten však zabrzdil Maxime López a hosté tak znovu nepustili domácí tým před Mandandovu branku.
37'
Příliš prudkou přihrávku vyslal směrem k domácí brance Lucas Ocampos a balon tak letí přímo až k Matzu Selsovi. Ten poté míč odkopne od svého zařízení.
36'
Ćaleta-Car je v pořádku a po krátkém ošetření se vrátil na trávník. Hosté se nedostali na polovinu soupeře, takže hru zpět před hostující branku vrací zase domácí hráči.
35'
Nuno Da Costa se nyní tvrdě opřel do nabíhajícího Ćalety-Cara a ten tak leží s bolestivou grimasou na zemi. Ani nyní sudí nevytahuje žlutou kartu.
33'
Další dobrá kombinace Štrasburku, avšak hostující obrana pracuje na jedničku a další možný útok svému soupeři zneškodnila.
32'
Kenny Lala si v pádu přisedl nohu a také on se ocitl na trávníku v nefotbalové pozici. Sice se těžce zvedal, ale i on je už v pořádku.
31'
Fofana posílal míč na Sissoka, který už se chystal převzít balon, jenže se k němu dostal brankář hostů a dostal ho do bezpečí.
30'
Nuno Da Costa přenesl hru na levou stranu, avšak jeho vysoký centr ukryl do rukavic Steve Mandanda a hned míč rozehrál svým spoluhráčům.
28'
Agilní hosté jsou znovu u míče a z vlastní poloviny dostávají míč před branku soupeře.
27'
Luiz Gustavo se dostal do ohrožení domácí branky. Sels si musel povyběhnout z brány, aby snížil střelecký úhel a poté pokus prvně jmenovaného vyrazil do bezpečí!
26'
Na Strootmanův centr naskakoval Balotelli, ale jeho pokus zastavil Lamine Koné a dostal míč pod kontrolu. Pak ho zpátky do hry vrátil odkopem Sels.
25'
Vše je nakonec v pořádku a navíc hosté budou zahrávat zajímavou standardní situaci v podobě volného přímého kopu ze slibné vzdálenosti.
24'
Kenny Lala z vlastní poloviny zahrál autové vhazování a balon poslal až na polovinu Marseille. Předtím se však s bolestivou grimasou po souboji o míč skácel k zemi Germain.
23'
Balotelli se snažil v pokutovém území zpracovat míč, ten mu záhy sebral jeden z domácích a bylo po akci. A bylo by po ní i bez zákroku domácího hráče. Sudí totiž mával ofsajd.
22'
Ludovic Ajorque vyslal uvnitř velkého vápna příliš prudkou střelu, která končí mimo tři tyče. Kdyby pokus tolik neuspěchal, mohlo to dopadnou pro domácí i lépe. Následuje odkop od Mandandovy branky.
21'
Lucas Ocampos zastavil přihrávku, která mířila k Lalovi a poté sám příliš dlouho váhal s rozehrávkou míče. Nakonec o něj přišel a do akce jdou domácí hráči.
20'
Dvacet minut hry za námi, stále jsme se nedočkali žádné velké šance a také ani žádné vstřelené branky. Na gól či větší příležitost si tak musíme ještě počkat.
19'
Na trávníku ale zůstal ležet Mario Balotelli, jenž v souboji s protihráčem inkasoval nechtěný úder do tváře. Ale útočník Marseille zdá se, bude v pořádku.
18'
Další ofsajdová akce domácích, kteří tak ztrácejí míč. U něho tak budou zase hosté.
17'
Až nyní se vysunul Germain, ale rychlejší byl brankář Štrasburku, který tak možné nebezpeční před svou bránou zastavil už v jeho začátku.
16'
Hned na to pak hosté šli do další akce, tu zakládali z vlastní poloviny, ale blíže brance Štrasburku se prozatím nedostali.
15'
Nuno Da Costa sice šel do samostatného úniku před branku hostů, jenže byl minimálně ve čtyřmetrovém ofsajdu. Sám si toho byl vědom, zpomalil a pochopitelně ani nevystřelil.
14'
Kenny Lala zahrával další volný přímý kop z levé strany, míč však poté hlavou do bezpečí odvrátil Strootman a v následné šanci před brankou Štrasburku poslal míč jen vedle levé tyče Selsovy branky.
13'
Boubacar Kamara vysokým lobem posílal balon na spoluhráče před ním, do útočné akce ho však nevyslal. Znovu totiž míč získali domácí a otáčejí hru.
12'
Duje Ćaleta-Car rozehrál míč na Luize Gustava, který poté prošel středem hřiště až před velké vápno, zakončit se mu však už nepodařilo.
12'
Faul na domácího hráče. Štrasburští tak zůstanou u míče a mohou pokračovat v postupném útoku před branku Marseille.
11'
Dlouhý nákop hostů bez větších problémů sebral Matz Sels a rukou pak míč rozehrál směrem k obránci Štrasburku. Domácí celek se tak může opět přesunout na polovinu Marseille.
11'
Míč pak dostali až k vlastnímu brankáři, který ho hned rozehrál mezi spoluhráče. Ti tak míří do další akce na opačné straně.
10'
Špatná rozehrávka domácích znamenala balon v zámezí a hosté budou zahrávat autové vhazování.
9'
Rami u bližší tyče hlavičkoval z výskoku, clonil mu jeden z obránců domácích a míč nakonec stejně skončil za čarou. Odkop tentokráte od branky Štrasburku.
8'
Akce Marseille byla sice nepřesná, ale hosté vybojovali alespoň rohový kop. Po chvilce si ho pak zopakovali znovu, avšak branku domácích neohrozili. Stále tak v úvodu duelu čekáme na výraznější šanci.
7'
Da Costa se dostal do zakončení hlavou u značky penaltového puntíku. Ale pokus poslal jen za zadní čáru. Je tu další odkop od hostující branky.
6'
Sissoka chtěl do úniku vyslat Mitrović, jenže prvně jmenovaný to měl na dlouhou nohu a na balon nakonec nedosáhl. Následuje tak pouze odkop od branky soupeře.
5'
Boubacar Kamara to chtěl zkusit po levé straně, avšak do ohrožení branky Štrasburku se nedostal a byl obrán o míč soupeřem.
4'
Kombinace hostů na jejich polovině zatím nepřinesla možnost, jak se dostat směrem dopředu. Domácí tak velmi dobře pokryli střed pole.
3'
Steve Mandanda jistil balon u svého brankoviště a poté ho poslal na spoluhráče před ním. Ten tak zakládá další akci Olympique Marseille.
3'
Od své branky odkopl balon domácí brankář Matz Sels, jenž tak poslal své spoluhráče do útoku. Jenže ti o míč přišli už ve středu hřiště, rychle se ale k němu vrátili zpět.
2'
Záhy přišel faul na hostujícího Lucase Ocampose, avšak nakonec je hráči Marseille v pořádku. Hra tedy pokračuje rychle dál.
1'
Hosté se hned po úvodním výkopu dostali k míči a hned se pokusili projít na polovinu domácího celku. V tom jim ale u rohového praporku zabránil jeden z obránců Štrasburku.
1'

RC Štrasburk: Sels – Caci, S. Mitrović (C), L. Koné – Lala, Sissoko, Martin, Carole – Fofana, Da Costa – Ajorque.
Náhradníci: Kamara – Ndour, Thomasson, Gonçalves, Grandsir, Liénard, Mothiba.

Olympique Marseille: Mandanda – Sakaj, Ćaleta-Car, Kamara, Rami – Strootman, Gustavo (C) – Germain, Maxime López, Ocampos – Balotelli.
Náhradníci: Pelé – Rolando, Amavi, Payet, Radonjić, M. Sanson, N'Jie.

Rozhodčí: Miguelgorry – Danizan, Mouysset.
Vzájemná utkání

První vzájemné měření sil mezi oběma celky dopadlo lépe pro Marseiile, která doma zvítězila těsně 3:2.
Olympique Marseille

Hosté se nachází v horní polovině tabulky, a sice na šestém místě a stále tak bojují o příčky, které znamenají evropské poháry. Dosud nasbírali čtyřiapadesát bodů. Na čtvrtou pozici, která znamená skupinovou fázi Evropské ligy, ztrácejí pět bodů. Marseille po dvou výhrách padla v minulém zápase 1:2 s Nantes. Proti dnešnímu soupeři je mírným favoritem a hosté se tak budou snažit o plný bodový zisk, aby stále živili naděje na postup do pohárové Evropy. Čeká nás rozhodně zajímavý duel, který si nenechte ujít.
RC Štrasburk

Domácí Štrasburk se nachází na desátém místě tabulky s celkovým počtem pětačtyřiceti bodů. Je tak v klidných vodách a nějaké barážové či dokonce sestupové obavy u tohoto celku nehrozí, Štrasburští tak mohou sezónu v poklidu dohrát a začít se připravovat na tu další. Již čtyři utkání nedokázali hráči Štrasburku vyhrát za tři body. V posledním utkání remizovali 0:0 s Amiens. Štrasburk je druhým týmem, který má na svém kontě nejvíce remíz. Celkem jich má na svém kontě již patnáct! Pouze o jednu remízu více má Reims.
Hezký páteční večer přeji všem příznivcům fotbalu. Dnes je na programu pětatřicáté kolo francouzské Ligue 1 a my prostřednictvím tohoto textového online přenosu budeme sledovat duel mezi týmy RC Štrasburk a Olympique Marseille.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.