Ligue 1 - 10. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Štrasburk : Monaco  - 20. října 2018   20:00

Štrasburk
17' Thomasson (Lala) • 84' Mothiba
2:1
(1:0)
Monaco
90+1' Tielemans
Štrasburk
Sels – Lala, L. Koné, S. Mitrović (C), P. Martinez, Carole – Gonçalves (68. Liénard), Corgnet (81. Mothiba), Sissoko, Thomasson – Da Costa.
Kawašima – Caci, Fofana, Grimm, Mothiba, Zohi, Liénard.
Rainville – Debart, Viala
Stade de la Meinau Strasbourg, Štrasburk
Monaco
Sy – A. Touré, Glik, Aholou (71. Aït Bennasser), Henrichs – Sidibé, Tielemans, Golovin, Chadli – Falcao (C) (37. Moussa Sylla), Jovetić (64. Grandsir).

On-line přenos končí, na počtenou.
Klíčovou roli v dnešním utkání sehrály dvě nešťastné události. Jednak přísné vyloučení Grandsira, po němž hosté téměř půl hodiny hráli v oslabení, a druhak zranění hvězdného kanonýra Falcaa, který ukončil své účinkování v utkání už během úvodního dějství.
Štrasburk naopak slaví, v domácím prostředí třikrát po sobě zvítězil a vyhoupl se na šesté místo.
Úřadující vicemistr AS Monaco se po čtvrté porážce v řadě propadl na předposlední pozici a jeho trenér Thierry Henry tak ani dnes nebude mít klidné spaní.
Držení míče: 47 % : 53 %.
Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 2:4. Rohy: 4:6. Ofsajdy: 0:4. Fauly: 12:10.
90+4'
90+4'
Žlutou kartu dostává Youri Tielemans (AS Monaco).
90+1'
Monaco právě vstřelilo branku!
Drama je na světě! Jiskřičku monacké naděje vykřesal proměněnou penaltou YOURI TIELEMANS. Zažehnout plamínek dokázal i přesto, že brankář Sy směr střely vystihl.
90'
Monaco má možnost snížit z penalty, kterou svým jednáním zavinil Martinez! Pokutový kop přitom musela posvětit videotechnologie.
88'
Po jednom takovém uviděl Ibrahima Sissoko (RC Štrasburk) žlutě zbarvený kartonek.
86'
Nyní se odehrávají souboje uprostřed hřiště.
84'
RC Štrasburk Alsace právě vstřelil branku!
Zdá se, že je hotovo! Hosté při honbě za vyrovnáním nechali otevřená vrátka, do kterých po průnikové přihrávce vešel LEBOGANG MOTHIBA. Nová tvář na hřišti si ušlapala cestu až k brankáři a toho snadno přelobovala.
82'
Tým AS Monaco měl k dispozici rohový kop, z něj ovšem nikterak nedokázal zahrozit.
81'
Střídání v týmu RC Štrasburk Alsace: svůj pobyt na hrací ploše ukončil Benjamin Corgnet, své schopnosti bude moci předvést Lebogang Mothiba.
80'
A tak zaveleli k útoku domácí. A nebyla to vůbec špatná myšlenka. Da Costa pokusem zpoza šestnáctky donutil gólmana Sy k pádu na zem.
78'
Chadli podle očekávání kopl balon přímo do klubka nabíhajících i bránících hráčů, pak bohužel pro útočící AS Monaco vylétl mimo rizikovou zónu.
77'
Navíc je tu protiútok a rohový kop.
74'
Monacká defenziva volí zónový způsob obrany, což se zatím ukazuje jako správná volba.
73'
Štrasburk kombinuje na útočné polovině.
71'
Střídání v týmu AS Monaco FC: končí Jean-Eudes Aholou, těžká šichta začíná Júsufu Aït Bennasserovi.
70'
Před námi je závěrečná dvacetiminutovka.
68'
Střídání v týmu RC Štrasburk Alsace: zraněný Anthony Gonçalves pustil do hry Dimitrije Liénarda.
66'
Komplikace pro AS Monaco! Hostující tým po přísném vyloučení dohraje zápas v oslabení! Hříšníkem putujícím do útrob stadionu je Samuel Grandsir, který na útočné polovině při vzdušném souboji zahrál vysokou nohou. A byť svého konkurenta do tváře vůbec nekopl, jak se původně zdálo, tak vyfasoval červenou kartu.
64'
Avizované střídání v týmu AS Monaco FC: hřiště opustil Stevan Jovetić, zahraje si Samuel Grandsir.
63'
Poté, co hosté nedokázali využít rohový kop, může v jejich týmu proběhnout výměna hráčů.
61'
V tuto chvíli se hra přelévá ze strany na stranu.
60'
Nadějnou příležitost si vypracoval také domácí tým! Carole z jedničky vracel balon na penaltový puntík, odkud Thomasson trestuhodně přestřelil. Aby ho to po zápase nemrzelo...
58'
A nechybělo moc, aby vyrovnali! Chadliho centr si ve skrumáži našel Glik (AS Monaco), jenž vypálil mimo dosah gólmana. Měl ale smůlu, že levou tyč zavíral na brankové čáře stojící Lala.
57'
A tak šli dopředu hosté, ti získali roh.
56'
Dovnitř pokutového území centrující Thomasson (RC Štrasburk) nanašel nikoho ze spoluhráčů.
55'
Rodící se brejk soupeře ukončil Nacer Chadli (AS Monaco) jen za cenu žluté karty.
53'
Teď cestu vedoucí do hloubi pole hledají hosté.
52'
A útočit by mohl i dál, kdyby se Gonçalves (RC Štrasburk) v rohu hřiště neprovinil faulem.
50'
Štrasburk to zvládl na výbornou a po odvráceném centru se znovu může soustředit na ofenzivu.
49'
A proto musejí bránit. Po zblokované střele vybojoval rohový kop Sidibé (AS Monaco).
48'
Domácí nemohou projít středem hřiště.
46'
Jean-Eudes Aholou (AS Monaco) prožívá nešťastný začátek druhé půle, v souboji o míč totiž podrazil Corgneta a vykoledoval si tím žlutou kartu.
46'
Fotbalisté se vrátili na hřiště.
První polovina duelu vyzněla lépe pro Štrasburk. Alespoň co se skóre týká, jinak byla hra vcelku vyrovnaná. Jediným úspěšným střelcem je Adrien Thomasson, který se prosadil krátce po čtvrthodině hry. Hosté to ve druhém dějství nebudou mít jednoduché. Jednak musí dotahovat, a druhak se jim zranila kolumbijská modla Radamel Falcao.
45+1'
45'
K odchodu do kabin zbývá hráčům minutka.
44'
Na útočnou polovinu vstoupili také hosté, jenže vinou Tielemansova faulu se tam dlouho neohřáli.
42'
Vepředu úplně osamocený Lala (RC Štrasburk) zůstal bez podpory svých spoluhráčů ztracený.
40'
Z hranice pokutového území zakončující Henrichs (AS Monaco) měl k úspěchu asi stejně tak daleko, jako je vzdálenost Země od Měsíce.
38'
Štrasburk spolehlivě odbránil rohový kop.
37'
Střídání v týmu AS Monaco FC: hvězdný kanonýr Radamel Falcao nemůže v utkání pokračovat, zraněného spoluhráče proto nahradil Moussa Sylla.
36'
Sy (AS Monaco) měl hromadu práce při zneškodňování bomby, kterou na něj z uctivé vzdálenosti vyslal krajní bek Lala!
35'
A protože mu bylo vyhověno, musel Falcao (AS Monaco) na chvíli odklusat za postranní čáru.
34'
Ou, to byla šlupka! Falcao (AS Monaco) si po bolestivém střetu s protihráčem žádá ošetření.
31'
Tak jsem se v předchozím příspěvku zmýlil. Hosté nerozehrávali roh, nýbrž přímý kop kousek od něj. A krátce nato dopravil míč do sítě Falcao! Z vyrovnání se však neraduje, neboť asistent signalizuje ofsajd. Těsný ofsajd.
30'
Rohový kop také pro AS Monaco.
28'
Po tom druhém se na přední tyči dostal k míči Corgnet (RC Štrasburk), ze záklonu však vysoko přestřelil.
27'
Následoval roh. A po něm ještě jeden.
26'
Po delší době podnikli útok domácí. Da Costa před vápnem nedokázal prostřelit obranný val.
23'
Henrichs (AS Monaco) opět uvízl v ofsajdu.
22'
Rozhodčí znovu přerušil hru, tentokrát mu k tomu dal pokyn v ofsajdu stojící Henrichs (AS Monaco).
20'
Chadli (AS Monaco) fauloval u půlící čáry.
17'
Síť se rozvlnila na opačné straně! Školáckou chybu vyrobil gólman Sy, který si hlavičkový pokus ADRIENA THOMASSONA nechal doslova proklouznout mezi prsty. To se jen tak nevidí!
16'
Exekuci nařízené standardky provedl faulovaný Jovetić (AS Monaco). A nevedl si vůbec špatně! Sels měl co dělat, aby nekapituloval.
15'
První žlutá karta. Za podražení pronikajícího Jovetiće ji dostal Stefan Mitrović (RC Štrasburk).
14'
Carole (RC Štrasburk) z něj odcentroval balon do míst, v nichž se nacházel hlavičkující obránce.
13'
To už neplatí. Da Costa (RC Štrasburk) pronikal dopředu a ze souboje vytěžil premiérový roh.
12'
Štrasburk teď raději znovu krotí tempo.
11'
Trochu vzruchu způsobil až Sidibé (AS Monaco), když po obdržení přihrávky ve vápně nastřelil obránce.
10'
Nic na tom nezměnil ani Corgnet (RC Štrasburk), neboť při snaze obehrát soupeře ztratil rovnováhu.
9'
Nesledujeme žádné strhující tempo, obě ekipy se prozatím jednoduše oťukávají.
8'
Znovu se hra přemístila doprostřed hřiště, kde se proti pravidlům provinil Gonçalves (RC Štrasburk).
7'
Za nakopnutým míčem pospíchal Chadli (AS Monaco) zbytečně, utekl mu totiž do zámezí.
6'
Po jeho výhozu probíhá hra uprostřed hřiště.
5'
Nařízený přímák zahrávající Thomasson (RC Štrasburk) odcentroval míč do rukavic brankáře Sy.
4'
Zaútočili si také domácí. Po levém křídle uhánějící Martinez byl při svém výletu faulován.
3'
A našla ji. Bohužel pro útočící celek se Sidibé (AS Monaco) nechal vystavit do ofsajdu.
2'
Dlouhý nákop zachytila hostující obrana, ta teď hledá cestu vedoucí hlouběji do pole.
1'
Balon uvedli do hry domácí.
1'
Hráče oficiálně přivedl na hřiště Nicolas Rainville.

RC Štrasburk Alsace: Sels – Lala, L. Koné, S. Mitrović (C), P. Martinez, Carole – Gonçalves, Corgnet, Sissoko, Thomasson – Da Costa.
Náhradníci: Kawašima – Caci, Fofana, Grimm, Mothiba, Zohi, Liénard.

AS Monaco FC: Sy – A. Touré, Glik, Aholou, Henrichs – Sidibé, Tielemans, Golovin, Chadli – Falcao (C), Jovetić.
Náhradníci: Badiashile – Aït Bennasser, Pelé, A. Barreca, Grandsir, Moussa Sylla, A. Traoré.

Rozhodčí: Rainville – Debart, Viala.
Zatímco fotbalisté obou mužstev se na hřiště teprve rozcvičují, vy si můžete prohlédnout sestavy.
Dobrý večer, vážení sportovní přátelé. Dovolte mi vás ještě jednou přivítat u sledování textové on-line reportáže z utkání 10. kola francouzské Ligue 1 mezi týmy RC Štrasburk Alsace a AS Monaco FC.

Branky:
19. Bahoken – 5. Jovetić, 21. Rony Lopes, 41. Fabinho.
AS Monaco FC

Po loňském umístění na druhé pozici a předloňských oslavách zisku titulu se AS Monaco nedokáže vzpamatovat z tvrdého pádu na hubu. Klub z Monackého knížectví dokázal zvítězit pouze v úvodním kole, od té doby klesá jako sekera ke dnu a po třech porážkách v řadě už patří mezi nejhorší celky Ligue 1.
RC Štrasburk Alsace

Klub z města ležícího u hranic s Německem prožívá bezstarostné období. Se vzácně vyrovnanou bilancí 3-3-3 a mírně příznivým skóre 16:13 se Štrasburk potuluje klidným středem tabulky. V sobotní večer bude chtít odčarovat historické prokletí, protože nad Monakem naposledy uspěl před šestnácti lety.
Francouzské týmy během reprezentační přestávky nashromáždily síly na nadcházející boje v lize. Jak si povedou Štrasburk a Monaco v 10. kole Ligue 1?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.