Ligue 1 - 16. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Štrasburk : Paris SG - 5. prosince 2018   21:00

Štrasburk
41' Lala
1:1
(1:0)
Paris SG
71' Cavani
Štrasburk
Sels – Caci, L. Koné, P. Martinez – Lala, Fofana, Martin (C), Liénard, Carole (49. Thomasson) – Zohi (63. Sissoko), Da Costa (82. Mothiba).
Kamara – Ajorque, Tchamba, Corgnet, Mothiba, Sissoko, Thomasson.
Paris SG
Aréola – Kehrer, Kimpembe, Nsoki (46. Mbappé) – Meunier (81. Nkunku), Verratti, Rabiot, Diaby (69. Dani Alves) – Draxler, Choupo-Moting – Cavani (C).
Buffon – Dani Alves, Kurzawa, Mbappé, Nkunku, Rimane, Silva.

Z fotbalu je to pro dnešek vše. Děkujeme vám za pozornost a přejeme dobrou noc.
I po dvou remízách je náskok suverénního PSG na čele tabulky Ligue 1 po šestnácti kolech čtrnáctibodový. Štrasburk je po remíze osmý.
Po nedělní remíze na půdě Bordeaux ztrácí vedoucí tým Ligue 1 Paris Saint-Germain body také ve Štrasburku, kde remizoval 1:1. Domácí šli na konci prvního poločasu do vedení, když po ruce Kehrera proměnil penaltu Lala. Hosté poslali ve druhé půli do hry kanonýra Mbappého a soupeře až na drobné výjimky přikovali k jeho šestnáctce, ze hry se však Pařížané prosadit nedokázali. Bod tak zachraňovali alespoň z penalty, kterou po faulu na Mbappého proměnil Cavani. Štrasburk pak v nastavení mohl z ničeho nic strhnout vítězství na svou stranu, střídající Thomasson ale skóroval z těsného ofsajdu. Duel tak skončil remízou 1:1.
90+7'
90+7'
Alvesovi ale střela vůbec nesedla, ujala by se spíše v ragby, neboť letěla několik metrů nad břevno!
90+6'
V závěru nastaveného času budou kopat hosté standardku z rohu velkého vápna!
90+5'
Stadion ve Štrasburku propukl v euforii, ta byla ale předčasná! Po centru z pravé strany poslal hlavou míč do sítě střídající Thomasson, záhy je však pískán ofsajd!
90+4'
Na druhé straně se zrodil přízemní pas k malému vápnu, ten byl ale zablokován.
90+2'
Další akci Paris Saint-Germain zastavuje zdvižený praporek pomezního, jenž signalizoval ofsajd.
90+1'
Domácí hráči se brání pouze za cenu dalekého odkopu.
90'
Hlavní rozhodčí nastavuje druhý poločas o šest minut!
89'
PSG rohový kop ubránilo a vzápětí přesunulo hru k protější kleci.
88'
Jako blesk z čistého nebe se zrodila šance Štrasburku! Mothiba předal míč nabíhajícímu Thomassonovi, jehož ránu vytěsnil Aréola pohotově nad břevno!
87'
Alves centroval z první pouze na hlavu jednoho z fotbalistů v modrých dresech. Štrasburk tak získává další cenné vteřinky.
86'
Po centru z pravé strany hlavičkoval Mbappé, balon ale nasměroval pouze do před ním stojícího Cavaniho.
84'
Teď se domácí dokonce vydali po dlouhé době na útočný výlet, drobné zmatky v zadních řadách PSG ale Štrasburk netrestá.
83'
S následným rohem si obrana Štrasburku poradila.
83'
Tlak PSG se stupňuje! Z levé strany střílel nebezpečně Choupo-Moting, Sels však vytáhl další pozorný zákrok!
82'
Střídání v týmu RC Štrasburk Alsace: ze hřiště odchází Nuno Da Costa, přichází Lebogang Mothiba.
81'
Hosté naposledy střídají, Meuniera nahrazuje Nkunku.
80'
Po centru Meuniera hlavičkoval na zadní tyči Kehrer, německý hráč ale ani svou druhou obrovskou možnost v utkání nevyužívá, když si opět vylámal zuby na skvěle chytajícím Selsovi!
79'
Střílený centr Meuniera odvrací domácí na rohový kop.
79'
Liénard upadl těsně před hranicí velkého čtverce, rozhodčí ale zůstal klidný.
77'
Štrasburku se otevírala možnost k rychlému protiútoku, ten ale hosté krátce po přechodu půlící čáry uhasili.
76'
Hosté nadále kombinují na polovině soupeře, do střelecké příležitosti se ale v posledních chvílích nedostávají.
75'
Na trávníku se přiostřuje. Střídající Thomasson fauloval Daniho Alvese, Brazilec jej vzápětí chytil pod krkem. Rozhodčí uděluje oběma "kohoutům" žlutou kartu.
73'
Do konce utkání zbývá něco málo přes čtvrt hodiny. Zvládne PSG výsledek otočit? Ve druhé půli favorit na hřišti zcela dominuje.
71'
Paris Saint-Germain právě vstřelilo branku!
EDINSON CAVANI penaltu střelou k levé tyči proměňuje a srovnává na 1:1!
71'
Lala podrazil ve vápně Mbappého, PSG bude kopat penaltu!
70'
Rohový kop PSG vyboxoval brankář Sels.
69'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Moussa Diaby, přichází Dani Alves.
68'
V době, kdy stále probíhá ošetřování záložníka Jonase Martina, zpracovává u postranní čáry poslední taktické pokyny Dani Alves, jenž za chvíli zavítá do hry.
66'
Na zemi leží v péči lékařů domácí kapitán Martin. Aktuálně se tak nehraje.
65'
Po Verrattiho centru byl ve vápně přistrčen Kehrer, píšťalka sudího ale zůstala němá. Následně se Štrasburk alespoň na okamžik osvobozuje.
64'
Pařížané pokračují v náporu. Fotbalisté v bílých dresech budou kopat roh.
63'
Prudká rána Cavaniho šla několik decimetrů nad horní tyč!
63'
Domácí ještě před přímým kopem střídají, Zohiho nahrazuje Sissoko.
62'
Po nedovoleném zákroku Martineze bude PSG kopat standardku z hodně nebezpečné pozice! Domácí bek za svůj zákrok navíc vyfasoval žlutou kartu.
61'
Diaby se prodral přes dvojici bránících hráčů, dostal se ale už dost do úhlu, a tak následně střílel více jak metr vedle.
59'
Ve druhém poločase se hraje prakticky jen na jednu branku, i nadále však platí těsný náskok domácího celku. Vydrží Štrasburk odolávat tlaku až do konce zápasu?
57'
Cavani posílá míč do sítě, branka ale nemůže být uznána pro ofsajd, v němž byl kromě uruguayského útočníka také Meunier.
55'
Verratti hledal ve vápně jednoho ze spoluhráčů, Sels byl ale u míče včas.
53'
Hra se přesunula k protější bráně, Štrasburk rozehraje svůj druhý rohový kop v utkání.
52'
Tentokrát střílel metr před šestnáctkou sám střídající Mbappé, jeho přízemní rána ale letěla vedle levé tyčky.
51'
Hosté jej rozehráli nakrátko a byla z toho obrovská šance! Mbappé našel centrem volného Kehrera, který z bezprostřední blízkosti nechal hlavou vyniknout pouze brankáře Selse!
50'
Choupo-Moting se snažil prostrčit přízemní balon na Mbappého, situace ale rezultuje pouze rohovým kopem.
49'
Je to skutečně tak. Carole už se na hřiště nevrátí a přepouští své místo Thomassonovi.
47'
Už se asi minutu nehraje. Carole musel odkulhat z trávníku za pomoci klubových lékařů. Vypadá to na nějaké svalové zranění.
46'
Prognózy se vyplnily. Ostrostřelec Mbappé jde do hry hned od začátku druhé půle, když vystřídal Nsokiho.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 22:04.
Štrasburk je na půli cesty k senzaci, když po úvodním dějství vede nad dosud neporaženým PSG 1:0. Domácí zatím nepustili favorita do žádné vážnější šance, v závěru poločasu pak po Kehrerově zákroku rukou kopali penaltu, kterou bezpečně proměnil Lala. Uvidíme, zda Pařížané nesáhnou o přestávce ke střídání, závěr půle totiž intenzivně prožíval zejména Kylian Mbappe. Se dvanácti ligovými góly nejlepší střelec soutěže dnes zatím sedí pouze na lavičce.
45+2'
45+2'
Cavani upadl na hranici velkého vápna, o faul se ale v žádném případě nejednalo.
45+1'
Průnikovou přihrávku na Draxlera odvrátil na poslední chvíli Koné. Hosté budou vhazovat.
45+1'
Úvodní dějství bude nastaveno o dvě minuty.
45'
Z levé strany odcentroval Draxler, byl už však tísněn, a tak balon z jeho kopačky končí pouze v rukavicích brankáře Selse.
44'
Hosté po inkasovaném gólu zabrali a obléhají šestnáctku domácích. Zatím ale jejich snažení schází střela.
42'
Štrasburk doma vede nad pařížským favoritem 1:0. Připomínám, že PSG v letošním ročníku Ligue 1 ještě neprohrálo, a tak se máme v dalším průběhu utkání jistě na co těšit.
41'
Štrasburk právě vstřelil branku!
Balon si postavil KENNY LALA a poslal jej zkušeně po zemi na opačnou stranu, než na kterou se vrhl brankář Aréola.
39'
Je to tak! Sudí Gautier po pobytu před monitorem potvrzuje zákrok rukou a nařizuje pokutový kop ve prospěch Štrasburku!
36'
Zkoumá se video! Po centru Caroleho zahrál Kehrer ve vápně rukou!
35'
Do konce prvního poločasu zbývá deset minut. Štrasburk zatím drží s PSG nerozhodný stav.
34'
A ještě jeden roh pro favorizované hosty. Centr na Rabiota byl však příliš vysoký, a tak končí až v zámezí.
33'
PSG vybojovalo rohový kop.
32'
Na druhé straně se ke hlavičce z úhlu dostal Cavani. Také on ale mezi tři tyče nezamířil.
31'
Štrasburk rozjel rychlou akci tři na tři. Carole předal míč do běhu na hranici vápna Zohimu, který střílel z levé strany vedle!
30'
Draxler poslal k zemi domácího kapitána Martina a bude si muset dávat ve zbytku zápasu velký pozor, neboť vidí žluté napomenutí.
29'
Choupo-Moting nastřelil jen před sebou stojícího Koného, domácí bek posléze ubránil i Cavaniho.
27'
Pařížané se nyní museli bránit rychlé kombinace Štrasburku, nakonec jsou však hráči v modrých dresech vyhnáni až ke své bráně.
26'
Tentokrát je Draxlerovi pískán faul. U míče jsou tak domácí.
24'
Draxler to zkusil přímo, mířil ale pouze doprostřed brány, kde stál pozorný Sels.
23'
Po faulu na Verrattiho bude mít PSG k dispozici přímý kop ze zhruba třiceti metrů.
22'
Verratti chtěl přenést hru na křídlo, kde si sbíhal Meunier, pas ale vystihl jeden z domácích hráčů.
21'
Štrasburk v posledních minutách opticky vyrovnal hru. Do vápna se z levé strany dostal Zohi, jeho následná rána ale byla zblokována.
20'
Z centru na bližší tyč žádné nebezpečí nevzešlo. Následně se píská faul, po kterém se k balonu dostává PSG.
19'
Tentokrát rozehráli domácí standardku nakrátko, centr na zadní tyč byl ale příliš dlouhý. Lala ovšem po chvíli přeci jen vybojoval alespoň roh.
17'
Bylo to skutečně tak, obrana PSG ale balon odvrátila do bezpečí.
17'
Domácí mají k dispozici standardní situaci. Očekávat lze dlouhý centr do vápna.
16'
Cavani našel patičkou Meuniera, belgický reprezentant ale branku vysoko přestřelil.
14'
Faul na Verrattiho vrací balon na kopačky PSG. Hosté jsou dle očekávání aktivnějším týmem, prudký centr z levé strany však Štrasburk přečkal.
13'
Da Costa byl ve středovém kruhu povalen k zemi, rozehrávat bude Štrasburk.
11'
Na centr si nejvýše vyskočil Rabiot, hlavičkoval ale jen o zem vedle brány.
11'
Po přihrávce za obranu mohl centrovat z pravé strany Meunier, Štrasburk opět odvrací balon na roh.
10'
Pařížané kombinují na polovině hřiště a čekají na vhodnou chvíli potáhnout míč dopředu.
9'
Zajímavý centr domácích byl o něco delší, než by bylo zdrávo. Po chvíli zahrál Cavani rukou, a tak zůstává u míče Štrasburk.
8'
Zohi se prodral po levé straně až do šestnáctky. Poté padl k zemi, o penaltu se ale nejednalo. Dopředu může jít PSG.
6'
Diaby hledal spoluhráče přízemním balonem na zadní tyči, k tomu se ale míč nedostal, neboť jej pohotově odehrál na roh Martinez.
5'
PSG dnes k utkání nastoupilo v hodně kombinované sestavě. Řada opor zůstala před klíčovým utkáním skupinové fáze Ligy mistrů pouze na lavičce. Na roli favorita to však ze strany hostů nic nemění.
4'
Na přední tyč si naběhl Choupo-Moting, balon ale poslal hlavou metr vedle.
3'
Centr z pravé strany mířil na Cavaniho, na poslední chvíli jej do zámezí odvrátil Caci. PSG bude kopat první roh.
1'
Draxler fauloval u postranní čáry Fofanu, rozehrávat budou domácí.
1'

RC Štrasburk Alsace: Sels – Caci, L. Koné, P. Martinez – Lala, Fofana, Martin (C), Liénard, Carole – Zohi, Da Costa.
Náhradníci: Kamara – Ajorque, Tchamba, Corgnet, Mothiba, Sissoko, Thomasson.

Paris Saint-Germain FC: Aréola – Kehrer, Kimpembe, Nsoki – Meunier, Verratti, Rabiot, Diaby – Draxler, Choupo-Moting – Cavani (C).
Náhradníci: Buffon – Dani Alves, Kurzawa, Mbappé, Nkunku, Rimane, Silva..
Bilance vzájemných utkání dokládá velkou převahu PSG, Štrasburk nicméně dokázal v posledním ligovém domácím utkání proti pařížskému favoritovi uspět, když loni v prosinci vyhrál 2:1. Zrodí se senzace i dnes? Sledujte náš textový přenos.
Paris Saint-Germain se vyznačuje obrovskou ofenzivní silou. Nejlepším klubovým kanonýrem je se dvanácti soutěžními zásahy devatenáctiletý útočník Kylian Mbappe. Jen o gól se drží zpět Brazilec Neymar, který však vinou svalového zranění do utkání nezasáhne. Devět gólů vsítil také zkušený jednatřicetiletý Uruguayec Cavani. Na straně Štrasburku letos obstaral nejvíce tref do černého jihoafrický záložník Lebo Mothiba, jenž se prosadil sedmkrát.
Zaskočit favorita se nyní bude snažit Štrasburk. Aktuálně osmý tým soutěže má na svém kontě 21 bodů a může být spokojen. V posledních osmi kolech prohrál klub z historické metropole Alsaska jen jediné utkání, a sice před dvěma týdny s Nimes. V posledním kole si ale Štrasburk náladu spravil, když přivezl vysoký triumf 4:1 ze stadionu Rennes.
Fotbalisté PSG v rámci domácí soutěže v posledním kole poprvé klopýtli, když letos až v patnáctém utkání poprvé ztratili body. Velkoklub z hlavního města Francie na hřišti pohárového zástupce z Bordeaux dvakrát vedl, nakonec si ale odvezl "pouze" bod za remízu 2:2. V tabulce Ligue 1 tak má PSG aktuálně 43 bodů, a to při úctyhodném skóre 48:9.
Hezký středeční večer u sledování nejvyšší francouzské fotbalové soutěže. V tabulce osmý Štrasburk přivítá na svém hřišti po patnácti kolech stále neporaženého suveréna – Paris Saint-Germain. Papírový favorit střetnutí je tedy jasný.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.