Ligue 1 - 12. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Štrasburk : Toulouse - 3. listopadu 2018   20:00

Štrasburk
52' Mothiba (Lala)
1:1
(0:0)
Toulouse
73' Gradel
Štrasburk
Sels – L. Koné, S. Mitrović (C), P. Martinez – Lala, Martin, Sissoko (83. Liénard), Thomasson (78. Corgnet), Carole – Mothiba, Da Costa (78. Zohi).
Kamara – Aaneba, Caci, Corgnet, Grimm, Liénard, Zohi.
Miguelgorry – Debart, Pacelli
Stade de la Meinau Strasbourg, Štrasburk
Toulouse
Reynet – Amian, Todibo, Jullien, Moubandje – Sidibé (73. Bostock), Cahuzac – Dossevi (69. Durmaz), García (90. Jean), Gradel (C) – Leya Iseka.
Goicoechea – Bostock, Durmaz, Jean, Khalid, Sylla.

Já pro dnešek děkuji za pozornost a přeji dobrou noc.
Držení míče: 69 % : 31 %.
Střely na branku: 2:2. Střely mimo: 11:3. Rohy: 10:3. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 8:4.
Ačkoliv se nám prvních 20 minut utkání nejevilo přespříliš zábavně, když jen Štrasburk držel míč a žádný ze dvou mančaftů se nedostával do šancí, se nám mač postupně rozjel. Jediné šance první půlky měli hosté, po změně stran se však brzy ujala vedení domácí ekipa po brance Mothiby. Na konečný stav 1:1 upravil z přímého volného kopu Gradel.
Na trávníku se ještě sběhl hlouček hráčů, kteří si něco vyříkávali i po konci tří nastavených minut.
90+3'
90+3'
Malém jsem to zakřikl! Těsně před závěrečným hvizdem sudího ještě Corgnet volejem trefil míč na zadní tyči o zem a branku neminul o moc!
90+3'
Ani na jedné straně to týmy nesehrály dobře a do šancí nedostaly.
90+1'
Martinův měkoučký lob na Zohiho střídajícího útočníka přeletěl a zastavil se až v náručí hostujícího gólmana.
90'
Hlavní arbitr Miguelgorry nastavuje tříminutový přesčas.
90'
Střídání v týmu Toulouse FC: ze hřiště odchází Manu García, přichází Corentin Jean.
90'
Štrasburk ještě vracel balón do ohně, Mothiba ale fauloval vyběhnuvšího Reyneta.
89'
Ze standardky od praporku však nic nebylo.
89'
Amian musel Mothibu zastavit za cenu rohového kopu.
88'
Lala se pokusil najít mezi hostujícími obránci trošku volného Liénarda, ten si ale se spoluhráčem nerozuměl a s míčem se nesetkal.
86'
Liénard se opřel do míče ze slušné vzdálenosti a dalece minul Reynetovu klec.
84'
Todibo si elegantně poradil s napadijícím Mothibou a může pokračovat v rozehrávce útoku Toulouse, které však nevypadá tak nabuzené na vítězství jako Štrasburk.
83'
Střídání v týmu RC Štrasburk Alsace: ze hřiště odchází Ibrahima Sissoko, přichází Dimitri Liénard.
82'
Martínez se z pozice stopera vydal na daleký výlet až před pokutové území hostí, vzápětí však jeho střelu zblokoval obranný val Toulouse.
81'
Štrasburk hnaný místním početným obecenstvem se ještě jistě pokusí vyhecovat k vítěznému gólu.
80'
Zohi pro svůj mančaft vybojoval další rohový kop.
79'
Corgnet to po příchodu na hřiště s razancí centru přehnal a balón doletěl netčen až do zámezí.
78'
Střídání v týmu RC Štrasburk Alsace: ze hřiště odchází Nuno Da Costa, přichází Kévin Zohi.
78'
Střídání v týmu RC Štrasburk Alsace: ze hřiště odchází Adrien Thomasson, přichází Benjamin Corgnet.
76'
Da Costa si na přední tyči hledal Lalovu přihrávku, místo něj však míč zasáhl jeden z obranců.
75'
Znovu to byl Max Gradel, který se pokoušel o další překvapení gólmana, jež se ale nekonalo.
74'
Kenny Lala nedovoleně zastavil po levé straně pronikajícího Gradela a vykoledoval si žlutou odměnu.
73'
Střídání v týmu Toulouse FC: ze hřiště odchází Kalidou Sidibé, přichází John Bostock.
73'
Toulouse právě vstřelilo branku!

Hosté, kteří v druhém poločase nebyli dopředu příliš nebezpeční, přeci jen vyrovnávají zásluhou MAXE GRADELA! Kapitán hostí si poradil s přímákem z excelentní pozice technickou střelou na brankářovu stranu!
70'
Štrasburk sice Durmazův rohový kop nejdříve odvrátil, Da Costa ale pošťouchl Gradel, což sudí ocenil přímým kopem těsně před hranicí vápna.
69'
Střídání v týmu Toulouse FC: ze hřiště odchází Mathieu Dossevi, přichází Jimmy Durmaz.
69'
Da Costa hlavičkoval na první tyči hodně nepřesně.
68'
Kličkující Da Costa předložil míč na hranici šestnáctky čekajícímu Sissokovi, jehož pokus však byl ztečován na rohový kop.
68'
Vyvážejícího Lalu v rohu hrací plochy odzbrojil Todibo a poslal balón nahoru.
67'
Dossevi byl na Mbiův průnikový pas krátký.
65'
Lala znovu hledal Thomassona nabíhajícího na penaltový puntík před brankou Toulouse, Francouz se ale k zakončení nedostal.
63'
Thomasson se Sissokem si poté několikrát rychle vyměnili míč na hranici vápna, prvně jmenovaná o něj však posléze v přehuštěném prostoru přišel.
63'
Mothiba se stáhl na pravou lajnu odkud vyslal další nabídku před bránu, kterou ale obránci zneškodnili.
61'
Dobrý signál rozehráli z rohového kopu domácí, Martinova tečovaná střela z hranice šestnáctky však jen rozezvonila vnější stranu levé Reynetovy tyčky.
59'
Thomasson si dobře naběhl na pravé křídlo a naservíroval dobrý balón na Caroleho, ten ale bohužel pro Štrasburk netrefil míč vůbec ideálně a jen jej tečoval!
58'
Štrasburk prokazuje kompaktní obranu a hosty k ničemu nepouští.
56'
Toulouse se snad poprvé za tento mač trvaleji nastěhovalo na polovinu soupeře, šance z toho ale zatím nepramení.
55'
Na Mothibův centr v pokutovém území nečekal žádný možný adresát a Reynet tedy bez problémů posbíral míč.
52'
Tým Strasbourg právě vstřelil branku!

Nakonec je Štrasburk tím týmem, který otevírá gólový účet zápasu! LEBOGANG MOTHIBA si výborně naskočil na Lalův rohový kop a kvalitní hlavičkou rozpoutal gólové oslavy!
50'
Carole dobře rozběhl Da Costu, ten však z relativně velkého úhlu nenamířil mezi tři tyče.
50'
Sidibe nebyl na stejné myšlenkové vlně s útočným kolegou Isekou a Toulouse přišlo o míč.
48'
Napadající Manu García hodně nepříjemně došlápl rozehrávajícího Martíneze a vysloužil si žlutou kartu.
47'
Iseka si našel excelentní aut za obranu, zakončení mu ale vůbec nesedlo Selsovu svatyni dalece minul.
46'
Amian si dobře poradil s vysokým pasem na svou stranu, když hlavou posunul balón svému golmanovi.
46'
Domácí rozehráli druhé dějství zápasu.
46'
Aktéři utkání už se pomalu vrací na trávník.
Druhý poločas začne přibližně ve 21:02.
Ve Štrasburku jsme zatím sledovali vesměs nepříliš atraktivní fotbal. Ne, že by se snad mužstva nesnažila vstřelit branku, obě obrany a útoky se ale zatím dobře neutralizují. Jedny z mála gólových příležitostí měli trošku nečekaně hráči Toulouse, kteří drželi míč mnohem méně než Štrasburk.
45'
45'
Obě mužstva se v posledních momentech snaží dobýt do vápna protivníka marně.
43'
Carole si dal obhozením dvou protihráčů najednou u levé lajny až příliš velké sousto a kopačák doklouzal až za brankovou čáru.
42'
Da Costa sklepával vysoký odkop na útočného kolegu Mothibu, Jihoafričana ale od míče odtlačil jeden z obránců Štrasburku.
40'
Štrasburku se v posledních minutkách nedaří vymyslet jakoukoliv lest na hostující obranu.
38'
Dossevi zahrál hodně kvalitní roh, ani jeden z hlavičkujících útočníků míč netrefil čistě.
37'
Reynet Lalův centr shrábl.
36'
Dvě rychle po sobě jdoucí příležitosti Toulouse hru hodně rozhýbali, merunu nyní znovu třímají hráči Štrasburku, kteří už vymýšlejí co s ní.
34'
Carole v době kontaktu s míčem, jenž měl mířit do vápna Toulouse, neměl ideální balanc a balón skončil za bránou.
33'
Ne úplně ideální komunikaci prokázali stopeři Štrasburku, kteří až na poslední chvíli odkopli Caroleho centr na rohový kop, jenž už se blížil na Laleho nohu.
32'
Kenny Lala si s odraženým míčem po rohu svého mužstva nedělal příliš velké starosti a raději napálil se směrem brána Toulouse, od níž však zakončení dělilo slušných deset metrů.
30'
Lala posílal do malého vápna hodně slibný přízemní pas, Julliena ale zasáhl včas.
29'
Centr však francouzský středopolař přetáhl.
29'
Thomasson kopne přímý kop z blízkosti levého rohového praporku.
28'
Po hektické fázi hry se Štrasburk znovu vrátil na míč a trošku zklidnil hru.
25'
Lala napřáhl zdálky a jeho dalekonosné pumelici k Reynetově bráně příliš nechybělo!
24'
Po prodlouženém rohovém kopu se k zakončení dostal Gradel, jehož pokus ještě tečoval nejspíše Jullien a orazítkoval břevno! Pak už domácí obrana dokázala situaci uhasit.
23'
Tak toto mohl být jeden z nejkrásnějších gólů této sezóny! Manu García chtěl překvapit trošku vyběhnutého Selse střelou z půlící, belgický gólman ale včas zacouval a míč vytěsnil nad!
22'
Místní fandové se dožadovali penalty poté, co nabíhající Mothiba spíše zakopl o Julliena než, že by se jednalo o faul.
20'
První žlutou kartu obdržel Ibrahim Sissoko, který po standardní situaci svého mužstva trošku zbytečně dojel soupeře a vyfasoval zaslouženou odměnu.
19'
Lala přízemním pasem do šestnáctky chtěl oslovit Mothibu, tomu však balón těsně před nohou odepřel jeden z beků Toulouse. Štrasburk rozehraje roh.
17'
Opět je to v posledních minutkách hodně viditelný Da Costa, jenž zůstává po souboji v rohu hřiště a údajnému úderu do obličeje na zemi. Vypadá to ale, že bude moci pokračovat i bez ošetření.
16'
Na míč mířící před Reynetovu bránu Da Costa nedosáhl.
14'
Nejdříve Da Costa nepropašoval míč do šestnáctky, načež Lalův sražený centr vyústil v rohový kop.
13'
Toulouse se sice už poprvé dostalo alespoň na dostřel Selsovy svatyně, Štrasburk se však již znovu drží na míči.
13'
Koné výborně odstřihl průnikovou přihrávku za svou defenzivní linii.
12'
Nuno Da Costa na vysoké přenesení hry nedoskočil a merunu znovu skončila až za brankovou čarou.
11'
Thomassonův centr bezproblémově odvrácen z pokutového území Toulouse.
11'
Domácí se stále nikam nehrnou a vyčkávají na skulinku v hostující obraně.
9'
Mothiba si v rohu hřiště nerozuměl se spoluhráči a přihrál pouze za brankovou čáru. Reynet bude odkopávat.
8'
V úvodních minutkách drží míč na svých kopačkách především Štrasburk, jemuž ale při zakládání akcí chybí větší nápaditost a průbojnost.
6'
Jednalo se o Martina, který sice nejdříve zbytečně ztratil balón při rozehrávce, svou chybičku rychle odčinil rychlým dostoupením a vybojováním autu na půlící čáře.
5'
Da Costa si za obranou našel lobovaný pas, míč ale víceméně jen prodloužil na brankáře hostí, jenž neměl se zakončením sebemenší potíže.
4'
Martínez centr od levé lajny přetáhl a Reynet rozehraje od vlastní branky.
3'
Mužstvo se zatím do útoku příliš nehrnou, spíše se zatím oťukávají.
1'
Toulouse vykoplo zápas dalekým nákopem, který však domácí beci rychle zpacifikovali.
1'
Na hrací plochu už nastupují obě jedenáctky. Domácí dnes oblékli modré dresy, zatímco hosté nastoupili v bílé sadě.

RC Štrasburk Alsace: Sels – L. Koné, S. Mitrović (C), P. Martinez – Lala, Martin, Sissoko, Thomasson, Carole – Mothiba, Da Costa.
Náhradníci: Kamara – Aaneba, Caci, Corgnet, Grimm, Liénard, Zohi.

Toulouse FC: Reynet – Amian, Todibo, Jullien, Moubandje – Cahuzac, Sidibé – Dossevi, García, Gradel (C) – Leya Iseka.
Náhradníci: Goicoechea – Bostock, Durmaz, Jean, Sidibé, Khalid, Sylla.

Rozhodčí: Miguelgorry – Debart, Pacelli.
Vzájemné zápasy:

Statistika vzájemných utkání hovoří jasně pro domácí, kteří s Toulouse neprohráli v posledních pěti mačích. Loni nejdříve doma zvítězil Štrasburk 2:1 a druhý duel skončil remízou 2:2.
Toulouse FC:

Ekipa kouče Alaina Casanovy minulou sezónu zachraňovala prvoligovou příslušnost až barážovými boji a letos to nevypadá, že by se měla pohybovat v odlišných vodách. Mužstvo sice po úvodní porážce s Marseille najelo na pětizápasovou šňůru bez prohry, v posledních duelech je však trápí velká nevyrovnanost výkonů. Toulouse nedokázalo zvítězit ani v jednom z posledních 8 soutěžních klání.

RC Štrasburk Alsace:

Domácí, kteří obhajují 15. příčku z loňské sezóny, zažívají vcelku hodně povedený start do tohoto ročníku. Až na zaváhání s Nantes a mnohem bohatšími Lyonem a Marseille zatím letos Štrasburk pokaždé bral alespoň jeden bod. Svěřenci Thierryho Laureye se těší především vysoké střelecké produktivitě, když jsou s 19 brankami 4. nejčastěji skórujícím mužstvem.

RC Štrasburk Alsace 2:1 AS Monako
Guingamp 1:1 RC Štrasburk Alsace
RC Štrasburk Alsace 2:0 Lille (Ligový pohár)