Ligue 1 - 11. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Stade Brest : Dijon - 26. října 2019   20:00

Stade Brest
49' Lasne (Charbonnier) • 52' Bain (Charbonnier)
2:0
(0:0)
Stade Brest
Larsonneur – Faussurier (C), Bain, Castelletto, Ludovic Baal – Belkebla, Battocchio (84. Diallo) – Grandsir (90+1. A. Mendy), Court (77. Chardonnet), Lasne – Charbonnier.
Léon – Perraud, Chardonnet, Diallo, Autret, A. Mendy, Cardona.
Pignard – Viala, Grosbost
Stade Francis-Le Blé (Brest)
Dijon
A. Gomis – Chafik (84. Balmont), Coulibaly, Écuélé Manga, Mendyl – Ndong, Lautoa – M. Baldé, Pereira (55. Chouiar), Mavididi (46. Cádiz) – Tavares (C).
Rúnarsson – Alphonse, Soumaré, Amalfitano, Balmont, Cádiz, Chouiar.

To je pro tuto chvíli z mé strany už vše. Děkuji za pozornost a někdy zase u fotbalu na počtenou.
Držení míče: 46 % : 54 %.
Střely na branku: 7:5. Střely mimo: 4:7. Rohy: 9:5. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 10:9.
Je dobojováno. Domácí ve druhé půli vsítili dva rychlé góly a dostali se tak do náskoku. Hosté nestihli snížit a nakonec na půdě Brestu nevsítili ani branku.
90+7'
90+6'
Jdeme do předposlední nastavené minuty, zápas se jen dohrává. Domácí se nikam neženou, hosté už vědí, že těžko dvoubrankovou ztrátu doženou.
90+4'
Alexandre Mendy z hranice velkého vápna vyslal pokus na Gomise, ten srazil míč do zámezí a je z toho autové vhazování.
90+3'
Na druhé straně střílel Jean-Charles Castelletto, ale také jeho střela byla nepřesná a mezi třemi tyčemi neskončila.
90+2'
Tavares vyslal přízemní střelu, která skončila jen těsně vedle levé tyče z pohledu brankáře domácího celku.
90+1'
Střídání v týmu Stade Brestois 29: ze hřiště odchází Samuel Grandsir, přichází Alexandre Mendy.
90'
Nastavovat se bude ještě sedm minut navíc.
88'
Nyní byla hra ve středu hřiště, ani jeden tým se nedostal do ohrožení branky soupeře.
86'
Po nepřesné akci domácích nyní na druhé straně střílel Sennou Coulibaly, ale jeho dalekonosný pokus zaletěl pouze vedle brány domácích.
84'
Střídání v týmu Stade Brestois 29: ze hřiště odchází Christian Battocchio, přichází Ibrahima Diallo.
84'
Střídání v týmu Dijon FCO: ze hřiště odchází Fouad Chafik, přichází Florent Balmont.
82'
Domácí brankář si připsal další přesný zákrok, když střelu Ndonga ukryl z výskoku do rukavic.
80'
Jdeme do poslední desetiminutovky zápasu. Domácí mají stále slibné dvoubrankové vedení.
79'
Hostům se sice odvolání penalty nelíbilo, ale museli to vzít jako fakt. Nyní se dostali do další akce, která však byla opět neúspěšná.
78'
Chouiar zahrál tuto standardní situaci, ale trefil pouze domácí zeď, ta srazila míč za zadní čáru a je z toho rohový kop pro Dijon.
77'
Střídání v týmu Stade Brestois 29: ze hřiště odchází Yoann Court, přichází Brendan Chardonnet.
76'
Tak nakonec to dopadlo tak, že zpomalené záběry ukázaly, že faul byl ještě u pokutového území a bude z toho pouze volný přímý kop!
75'
Stále probíhá komunikace hlavního sudího s VAR a není jasno, jak to nakonec celé dopadne.
73'
Sudí ještě komunikuje s VAR. Uvidíme, zda bude penalta potvrzena či nakonec ne.
70'
Bain v pokutovém území přidržel Cádize a srazil ho k zemi. Sudí mu udělil červenou kartu a nařizuje pro hosty pokutový kop!
70'
Penalta pro hosty!
69'
Další autové vhazování vybojovali domácí hráči a hned poté se dostali na polovinu hostů. Tam chvíli kombinovali, ale nakonec z toho nebylo nic.
67'
Sennou Coulibaly se natlačil před branku domácích, ale nezakončil. Na druhé straně hasil pokus Yoanna Courta Alfred Gomis.
65'
Baldé napřáhl uvnitř pokutového území levačkou, ale vleže zasáhl domácí gólman, který jeho pokus ukryl.
64'
Hra se po dvou rychlých domácích gólech uklidnila a zejména domácí už nehrají v tak rychlém tempu.
62'
Mama Baldé se pokusil prokličkovat mezi dvěma domácími obránci do pokutového území. Ale zamotal se do toho a nakonec sám skončil na trávníku.
60'
Gaëtan Charbonnier byl hodně aktivní v pokutovém území a snažil se s míčem doběhnout až k brance soupeře. Poté podklouzl a uhodil se o tyč hostující branky do hlavy. Nakonec je ale v pořádku.
58'
Baal nabíhal s míčem z vlastní polovinu, ale proti byl Baldé, který ho o balon obral a dostal ho na území domácího celku.
56'
Hosté jsou jako opaření, nejde jim souhra. Nyní už ale mají míč a jdou s ním směrem dopředu, uvidíme, zda z toho vznikne nějaká šance.
55'
Střídání v týmu Dijon FCO: ze hřiště odchází Matheus Pereira, přichází Mounir Chouiar.
52'
Brest právě vstřelil branku!
A je to rázem o dva góly. Na míč si po rohovém kopu naběhl DÉNYS BAIN a hlavou ho usměrnil k tyči – 2:0. Během chvilky tak mají domácí hráči dvoubrankový náskok. Asistence: Gaëtan Charbonnier.
51'
O chvilku později si domácí připravili další dva pokusy, ty ale zastavil brankář hostů. Nyní míč vyškrábl nad svou branku a je z toho roh.
49'
Tak to byla parádní akce domácích a ti jdou do vedení. Charbonnier našel u velkého vápna volného PAULA LASNEHO, který z voleje napálil míč přesně k levé tyči z pohledu hostujícího brankáře – 1:0. Asistence: Gaëtan Charbonnier.
48'
Z této standardky nebylo nic a k míči se tak dostali znovu hosté a už míří na polovinu Brestu, kde se budou snažit ohrozit Larsonneurovu branku.
47'
A hned vybojovali další rohový kop.
47'
Cádiz hned zahrával volný přímý kop, avšak trefil jen připravenou zeď z domácích hráčů. Ti po chvilce otočili hru a míří před branku Dijonu.
46'
Střídání v týmu Dijon FCO: ze hřiště odchází Stephy Alvaro Mavididi, přichází Jhonder Cádiz.
46'
Střely na branku: 2 – 1
První poločas je za námi. Neviděli jsme ani jednu branku, nějaké šance sice ano, ale ty nevedly ke gólovému efektu. Oba brankáři tak zatím drží svá čistá konta. Fotbal přinesl celkem útočnou podívanou, mírně navrch měli domácí hráči, kteří měli dvě velké šance. Uvidíme, co nám přinese druhý poločas, který začne přibližně ve 21:00.
45'
44'
Domácí přišli ve středu pole o balon a poté střílel Julio Tavares, ovšem domácí brankář byl mezi třemi tyčemi pozorný a pohodlně ukryl míč do rukavic.
43'
Gautier Larsonneur čelil dalekonosné střele z kopačky Mavididiho, ale z výskoku míč ukryl do rukavic. Bude tak následovat odkop od jeho branky.
42'
Christian Battocchio centroval míč na nabíhajícího Courta, který byl u značky penaltového puntíku, ale jeden z hostů zabránil této souhře, když do přihrávky vložil nohu.
40'
Jdeme do poslední zhruba pětiminutovky prvního poločasu a stále je stav takový, jaký na ukazateli skóre svítil před úvodním výkopem.
39'
Přízemní střelu hostů odkopl od své branky domácí brankář a poslal spoluhráče na druhou stranu.
37'
Jenže přišel jejich faul a k míči se tak uprostřed hřiště dostali hosté a ti se tak ženou před branku Gautiera Larsonneura.
37'
Od vlastní branky jdou do postupného útoku zase domácí fotbalisté a pokusí se znovu ohrozit Gomisovu bránu.
35'
Další autové vhazování pro Brest a domácí hráči tak zůstanou na polovině svého soupeře.
34'
Tak tohle byla další velká šance domácích. Gaëtan Charbonnier dostal krásný centr přímo na hlavu a zakončil před Gomisem, ten pohotově ukryl míč do rukavic.
32'
Grandsir nabral rychlost uháněl směr branka hostů, ale ve vápně ho čistě odzbrojil Stephy Alvaro Mavididi a bylo po akci.
30'
Gaëtan Charbonnier byl znovu hodně aktivní a vyslal další střelu na soupeřovu branku, ale tu obrana hostů srazila do bezpečí.
29'
A to si po chvilce Brest zopakuje znovu. Hosté totiž hned zakopli balon za postranní čáru znovu.
28'
Autové vhazování pro domácí tým.
27'
Hamza Mendyl zpětnou přihrávkou na Coulibalyho poslal balon, druhý jmenovaný se s ním ale blíže domácí brance nedostal.
25'
Stephy Alvaro Mavididi natáhl nohu ve snaze odkopnout míč příliš daleko a s bolestivou grimasou skončil na hrací ploše. Zřejmě si natáhl nějaký sval. Vypadá to ale, že bude nakonec v pořádku.
24'
Nyní po delší době o sobě dali vědět hosté, kteří se s míčem dostali na polovinu domácích. Jenže skrze pevnou obranu se nedokázali nacpat blíže Larsonneurově brance.
22'
O chvíli později stejný hráč nahrál Lasnemu, který vyslal další pokus, ale ten zaletěl i díky obraně hostů za zadní čáru. Rohový kop pro Brest.
21'
Gaëtan Charbonnier před velkým vápnem špičkou kopačky poslal míč na branku hostů, ten ale skončil jen kousek vedle ní. Zatím asi největší šance tohoto zápasu.
20'
Po dvaceti minutách hry jsme se nedočkali ještě úvodní branky, oba týmy jsou opatrné a brankáři se zatím příliš nezapotili.
19'
Stephy Alvaro Mavididi si nabíhal na vysoký centr do pokutového území, blíže míči byl však Gautier Larsonneur a ukryl ho ve svých rukavicích.
18'
Po této standardní situaci ale hráči Brestu nezahrozili a balon si tak do své moci převzali opět hosté.
17'
Haris Belkebla se uvolnil, prošel skrze hostující obranu na hranu vápna a chtěl míč posadit na hlavu naskakujícího spoluhráče, ale v tom zabránila hostující obrana, která míč srazila na rohový kop.
15'
Domácí zahrávali volný přímý kop, po něm se však míč nedostal k nikomu z hráčů Brestu. Hostující brankář si šikovně vyskočil a míč dostal do svých rukavic.
13'
Hamza Mendyl poslal z levé strany pěkný centr do vápna domácích, ale Coulibaly na něj nedosáhl a poté míč odvrátila obrana domácích do bezpečí.
12'
Agilní hosté se prodrali do pokutového území, z levé strany poslal míč do vápna Pereira, ale hlavou ho do zámezí srazil jeden z domácích hráčů. Hosté budou zahrávat autové vhazování.
10'
Od vlastní branky šli do další akce hosté z Dijonu, ale dlouho se drželi na vlastní polovině, neboť je domácí celek nepustil do blízkosti Larsonneurovy branky.
9'
Samuel Grandsir po pravé straně unikl obraně hostů a chtěl balon odcentrovat do pokutového území, ale nakonec jeho úmysl hosté vystihli.
7'
Dlouhý nákop Fouada Chafika skončil nad brankou Brestu a následuje tak pouze odkop od Larsonneurovy branky.
6'
Autové vhazování vybojovali hosté a ještě se tak chvíli udrží na polovině Brestu.
4'
Gaëtan Charbonnier se už napřahoval pravačkou před velkým vápnem, ale jeho pokus se odrazil od nohy hostujícího obránce.
3'
Po pravé straně uháněl na polovinu hostů Gaëtan Charbonnier, jenže v rozletu ho zastavila pozorná obrana Dijonu a rázem pak rychle otočila hru.
2'
A také hosté přispěchali s akcí před brankou Brestu, ale střela Chafika zamířila jen příliš vysoko nad brankuk Larsonneura.
1'
Domácí se hned v úvodu dostali do akce, ale před brankou hostů nic nevymysleli.
1'

Stade Brestois 29: Larsonneur – Faussurier (C), Bain, Castelletto, Ludovic Baal – Belkebla, Battocchio – Grandsir, Court, Lasne – Charbonnier.
Náhradníci: Léon – Perraud, Chardonnet, Diallo, Autret, A. Mendy, Cardona.

Dijon FCO: A. Gomis – Chafik, Coulibaly, Écuélé Manga, Mendyl – Ndong, Lautoa – M. Baldé, Pereira, Mavididi – Tavares (C).
Náhradníci: Rúnarsson – Alphonse, Soumaré, Amalfitano, Balmont, Cádiz, Chouiar.

Rozhodčí: Pignard – Viala, Grosbost.
Vzájemná utkání

Oba celky se spolu utkaly naposledy v sezóně 2015/2016, tehdy pak Brest sestoupil do Ligue 2, kam se letos vrátil. Tehdy nejprve vyhrál Dijon doma 3:1, v Brestu pak došlo na dělbu bodů po bezbrankové remíze.
Dijon FCO

Hosté z Dijonu jsou na tom totiž podstatně hůře. Úvod sezóny nepodchytili dobře a zatím se nacházejí na předposledním devatenáctém místě. Zapsali si devět bodů za dvě výhry, dvě remízy a pět proher. Nyní ale začínají trochu zabírat, v posledních čtyřech utkáních totiž vždy bodovali. Dvakrát plně, dvakrát se pak zrodil nerozhodný výsledek. Remízu uhráli s Marseille a Lyonem, tři body pak brali po výhrách nad Remeší a Štrasburkem. Na stoupající formu by tak chtěli navázat i dnes na půdě Brestu, kde to ale rozhodně nebudou mít jednoduché.
Stade Brestois 29

Domácí celek se po deseti odehraných kolech nachází na devátém místě tabulky v Ligue 1 a nasbíral čtrnáct bodů. Třikrát vyhrál, pětkrát remizoval a dvakrát odešel ze hřiště jako poražený tým. Fotbalisté Brestois mají za sebou dva vítězné duely v řadě za sebou, když nejprve porazili na svém hřišti Méty a plně bodovali i na půdě Angers, kde se zrodila těsná výhra 1:0. Dnes by tak připsali další úspěch a před svými diváky si tak brousí zuby na Dijon. V tomto utkání budou brány jako favorit vzhledem k umístění Dijonu.
Hezký sobotní večer u francouzského fotbalu. V rámci francouzské Ligue 1 je na programu jedenácté kolo a my se prostřednictvím tohoto textového online přenosu zaměříme na duel mezi týmy Stade Brestois 29 a Dijon FCO.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.