Ligue 1 - 15. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Štrasburk : Lyon - 30. listopadu 2019   17:30

Štrasburk
22' Fofana (Ajorque)
1:2
(1:1)
Lyon
39' Cornet  (Caqueret) • 75' Reine-Adélaïde  (Cornet)
Štrasburk
Sels – S. Mitrović (C), Caci, Djiku – Lala, Fofana (82. Da Costa), Liénard, Simakan – Thomasson (77. Bellegarde) – Mothiba (89. Zohi), Ajorque.
Kawašima – L. Koné, Carole, Bellegarde, Sissoko, Zohi, Da Costa.
Lesage – Ocak, Aube
Stade de la Meinau, Štrasburk
Lyon
A. Lopes – Y. Koné (66. Dubois, 83. Rafael), Denayer (C), Marcelo, Tete – Reine-Adélaïde, Tousart, Caqueret – Terrier, M. Dembélé (90+4. J. Andersen), Cornet.
Tătăruşanu – J. Andersen, Dubois, Rafael, Jean Lucas, B. Traoré, Gouiri.

RC Štrasburk smolně prohrál s Olympique Lyon 1:2. Zápasu by více slušela remíza, domácí dřeli jak koně, nicméně Lyon podal ve druhém poločase velmi zlepšený výkon a dosáhl po trefě Reine-Adélaideho kýžené výhry v poměru 1:2 a tří bodů do ligové tabulky. Přeji nejen fanouškům francouzského fotbalu pěkný zbytek večera.
Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 2:4. Střely mimo: 4:4. Rohy: 3:1. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 12:11.
90+6'
90+6'
Caci velmi pospíchá s autovým vhazováním ve středu hřiště.
90+6'
Kapitán Olympique Lyonu Jason Denayer je vykázán sudím k ošetření za koncovou či postranní čáru.
90+5'
Útok Štrasburku byl zhacen a míč odkopnut daleko za polovinu.
90+4'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Moussa Dembélé, přichází Joachim Andersen.
90+4'
Žlutou kartu dostává Moussa Dembélé (Olympique Lyon).
90+3'
A opět rozhodčí šáhnul do své kapsičky a tasí z ní žlutou kartu.
90+2'
Hráče Olympique Lyon Maxvela Corneta, který odehrál velmi slušný zápas, chytají křeče.
90+1'
Štrasburk kazí přihrávku za přihrávkou, takhle se opravdu vyrovnání nedočkají hráči v modrých dresech.
90'
Rozhodčí nastaví 4 minuty!
89'
Střídání v týmu RC Štrasburk: ze hřiště odchází Lebogang Mothiba, přichází Kévin Zohi.
89'
Žlutou kartu dostává Nuno Da Costa (RC Štrasburk).
88'
Štrasburk hraje v obraně na hraně rizika, jelikož vše posílá do útoku za vyrovnáním skóre.
87'
Dembélé neúspěšně vedl akci Olympique Lyonu tři na tři.
86'
Simakan se s tím vůbec nemaže a další hráč Lyonu poznal detailně měkkost trávníku ve Štrasburku.
85'
Štrasburk kombinuje na své polovině hřiště.
83'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Léo Dubois, přichází Rafael.
82'
Zraněný Dubois toto utkání nedohraje a musí být předčasně vystřídán.
82'
Střídání v týmu RC Štrasburk: ze hřiště odchází Youssouf Fofana, přichází Nuno Da Costa.
81'
Přesnost přihrávek má také svou vypovídající hodnotu a i v tomto ukazateli už je lepší Lyon 74% ku 77%.
80'
Na hrací ploše leží obránce Léo Dubois z Olympique Lyonu.
79'
Štrasburk se žene dopředu za vyrovnáním, zatím marně.
78'
Dlouhý míč nakopnutý Duboisem neměl patřičnou přesnost, aby našel nabíhajícího spoluhráče.
77'
Střídání v týmu RC Štrasburk: ze hřiště odchází Adrien Thomasson, přichází Jean-Ricner Bellegarde.
76'
Hráč Lyonu byl dle sudího u postranní čáry faulován.
75'
Lyon právě vstřelil branku!
A střela JEFFA REINEHO-ADÉLAIDEHO mění průběh utkání a tento hráč povedeným zakončením mění průběh utkání na 2:1 pro Olympique Lyon!
72'
Ajorque perfektně vracel míč hlavou zpět na vzdálenější tyč z úhlu, ale Toamsson hlavičkoval pouze mimo branku.
71'
Nikdo ze "zlobivých" hráčů nebyl překvapivě potrestán žlutou kartou.
70'
Největší aktivisté byli Simakan, Liénard (oba Štrasburk) a za hostující Lyon dvojice Denayer a Marcelo.
70'
Mothiba se skácel po zákroku Duboise. Načež se strhla neskutečná šarvátka známá spíše z ligy turecké než z Francie.
69'
Dubois posílal míč z levé strany před branku Štrasburku, ale tam nyní kraloval belgický brankář Sels.
68'
Žlutou kartu dostává Ludovic Ajorque (RC Štrasburk).
67'
Brankář Lopes dostal v souboji sice kopačkou do hlavy, ale těch deset sudů navíc bylo velmi zbytečných.
66'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Youssouf Koné, přichází Léo Dubois.
65'
Hra se odvíjí momentálně převážně ve středu pole, ale každý rychlý brejk obou týmů hrozí případnou brankou.
63'
Ani rozehrání této situace nepřineslo na stavu utkání nic nového.
62'
Rohový kop po sraženém míči pro hráče RC Štrasburk.
60'
Lala zkazil přihrávku a musí se honem rychle vracet do defenzívy.
59'
Dembélé dle sudího byl v osobním souboji faulován Simakanem.
58'
Levačkou diagonálně nepřesně zakončoval Dembélé střelou po zemi, která minula vzdálenější tyč.
57'
Po delší době se hráči Štrasburku podívali na svou útočnou polovinu hřiště.
56'
Propagační hlavička Marcela končí pouze v rukavicích brankáře Selse.
55'
Lyon vybojoval další rohový kop.
54'
Právě Kenny Tete se ocitl nepříliš dobrovolně na studeném trávníku.
53'
Ani centr Teteho z pravé strany neměl šanci na úspěch.
52'
Simakan u postranní čáry s míčem na noze neskutečně drze vyškolil Moussu Dembélého.
51'
Centr zleva do pokutového území odvrátil mimo něj obránce Štrasburku, následná střela Tousarta šla mimo branku.
50'
Útočného faulu se přímo před zraky asistenta rozhodčího dopustil belgický útočník Dembélé ve službách Olympique Lyon.
49'
A nyní v hlavičkovém souboji dostal pro změnu řádně naloženo od Liénarda lyonský Caqueret.
48'
Po osobním souboji zůstal ležet na trávníku s bolestivou grimasou v obličeji Jeff Reine-Adélaide.
47'
Žlutou kartu dostává Kenny Lala (RC Štrasburk).
47'
Přímo před rozhodčím srazil k zemi unikajícího hráče Lyonu Lala a po zásluze bude rozhodčím potrestán.
46'

Fauly: 3:8
Štrasburk více bojoval, jakoby jeho hráči měli vetší chuť po vítězství což potvrdil vedoucí brankou Fofana. Další šance již byly nevyužity, což Lyon umí potrestat a tak se také stalo ve 39. minutě po pěkné střele Corneta ze střední vzdálenosti 1:1! druhý poločas by měl začínat cca v 18:35 hodin.
45'
44'
Nebezpečnou střelu vyslal útočník Ludovic Ajorque a jeho střela jen těsně minula tyč branky Lyonu.
43'
Štrasburk se marně snažil udržet míč před pokutovým územím Lyonu.
41'
Štrasburk kombinuje dlouze v oblasti kolem středové půlící čáry.
40'
Hra se odvíjí kolem středového kruhu.
39'
Otřepané nedáš – dostaneš platí i dnes! Caqueret posunul míč na nabíhajícího MAXVELA CORNETA a ten zvolil jiné řešení než doposud jeho spoluhráči, vystřelil ze dvanácti metrů a to opravdu vyšlo – 1:1!
39'
Fantastickou bombu levačkou Thomassona, která měla málem přívlastek gólová vytěsnil mimo branku famózně brankář Lopes!
38'
Thomasson přízemním míčem před brankou hledal naslepo Mothibu, ale u míče byl jako první brankář Lopes.
37'
Dembélé je perfektně osobně hlídána a ni tentokráte nedokázal přelstít hned dva své osobní strážce.
36'
Thomasson se ostrým skluzem na poslední chvíli vyhl brankáři jinak by to dopadlo velmi zle, kdyby ho býval trefil.
35'
Míč po rohovém kopu byl urychleně dostán pryč mimo pokutové území Lyonu.
34'
Rohový kop pro RC Štrasburk.
33'
Prudký centr mířil sice na Mothibu, ale ten ho nemohl pořádně trefit navíc způsobem zvaný volej.
32'
Přímý kop pro Štrasburk ve středu hřiště.
31'
Dembélé si sice dělal místo za domácí obranou, ale míč mu byl na poslední chvíli ukopnut.
30'
Na druhé straně hřiště to vypadalo na akci tři na tři do otevřené obrany, vše však zhatila nepřesná finální přihrávka.
30'
Sám proti čtyřem hráčům nemohl uspět odvážlivec z Lyonu.
28'
Míč z pravé strany hřiště po zemi před branku Štrasburku přes pozornou obranu opět neprošel.
27'
Lyon se opět utápí v bezbřehé kombinaci ve středu hřiště.
25'
Obrana RC Štrasburk dobře zapracovala na své hrací polovině.
24'
Na hřišti zůstal ležet hráč Simakan po tom co dostal doslovně nakopáno i kopačkou od obličeje od Dembélého.
23'
Míč před atakujícím Terrierem ze vzduchu do rukavic schoval jistý brankář Sels.
22'
Tým Strasbourg právě vstřelil branku! YOUSSOUF FOFANA obdržel hezký míč z levé strany hřiště od Ludovica Ajorgueho a střelou po zemi účelně prostřelil brankáře Lopese k velké radosti většiny diváků na stadionu – 1:0!
20'
Centr z levé strany se hráčům Lyonu povedlo dostat do bezpečí mimo pokutové území.
18'
Fotbal ve svižném tempu pokračuje i nadále.
17'
Rozmíšku hráčů u levé postranní čáry musí ráznou domluvou řešit rozhodčí Lesage.
16'
Lyon opět volí formu postupného útoku ze své vlastní poloviny hřiště.
15'
Po čtvrt hodině potvrzuje vyrovnanou hru i držení míče v poměru 48% ku 52%.
14'
Zprava nahrával Liénard, ale zakončující Mothiba poslal míč vysoko nad branku Lyonu.
14'
Kapitán Mitrović svou špatnou rozehrávkou svým spoluhráčům nejen v obraně řádně zavařil.
13'
A opět si pro volný míč došel v pokutovém území brankář Sels.
12'
V poskytnuté výhodě od sudího neuspěl Dembélé, když neuspěl v souboji jeden na jednoho před pokutovým územím.
11'
Ačkoliv se zdálo, že šel míč za koncovou čáru od hráče Lyonu, Fofana rohový kop pro Štrasburk nevybojoval.
11'
Slabá a nedůrazná střela Corneta z pravé strany pokutového území nemohla brankáře Selse zaskočit.
10'
Po centru zprava nedaleko levé tyče hlavičkoval poměrně nebezpečně nejvýše naskakující Marcelo.
8'
Brejk hostí skončil na připravené obraně Štrasburku, která rodící se nebezpečí včas uhasila.
7'
Po rohovém kopu následoval pouze přetažený centr do zámezí.
6'
Fofana výborně vybojoval míč, později ho přenesl na nabíhajícího Ajorqueho, jehož střela byla skluzujícím obráncem sražena na rohový kop pro Štrasburk.
5'
Míč mířící před branku Štrasburku končí pouze v náručí brankáře Selse.
4'
Olympique Lyon v poklidu kombinuje kolem středového kruhu.
3'
Nakopnutý míč obráncem do Fofany se odrazil až za koncovou čáru což značí pouze výkop od branky Lopese.
2'
Jusuf Koné zakládá na levé straně další útočnou snahu Olympique Lyon.
1'
Fotbalisté RC Štrasburk kombinují s míčem na kopačkách na své polovině.
1'

RC Štrasburk: Sels – S. Mitrović (C), Caci, Djiku – Lala, Fofana, Liénard, Simakan – Thomasson – Mothiba, Ajorque.
Náhradníci: Kawašima – L. Koné, Carole, Bellegarde, Sissoko, Zohi, Da Costa.

Olympique Lyon: A. Lopes – Y. Koné, Denayer (C), Marcelo, Tete – Reine-Adélaïde, Tousart, Caqueret – Terrier, M. Dembélé, Cornet.
Náhradníci: Tătăruşanu – J. Andersen, Dubois, Rafael, Jean Lucas, B. Traoré, Gouiri.

Rozhodčí: Lesage – Ocak, Aube.
Olympique Lyon

Olympique je na tom z tabulkového postavení přece jen o něco lépe. Po čtrnácti odehraných zápasech má na svém kontě bodů devatenáct, které ho řadí na deváté místo v rámci Ligue 1. Lyonu se o něco více daří v útoku, jelikož v nastřílel už dvacet dva branek, zatímco jich stejně jako soupeř, tedy čtrnáct. Olympique v posledním hracím kole francouzské soutěže vyhrál doma, kde porazil Nice 2:1. V tomto utkání dostaly oba týmy červenou kartu. Zatím poslední zápas ale hrál Lyon v Lize mistrů, ve které padl na hřišti Zenitu 0:2.
RC Štrasburk

Štrasburk zatím hraje spíše ve spodní polovině tabulky. Po čtrnácti kolech má totiž na svém kontě osmnáct zápasů a v současné době mu patří třinácté místo v rámci francouzské nejvyšší soutěže. Domácí fotbalisté mají kladné celkové skóre, i když těsně. Dosud vstřelili patnáct branek, zatímco jich dostali čtrnáct, celkově je to tedy +1. Štrasburk jde do toho duelu posilněn dvěma vítězstvími v řadě. Nejprve doma přehrál Nimes vysoko 4:1, načež vyhrál 4:0 v Amiens. Zajímavostí je, že oba jeho soupeři dohrávali jen v deseti lidech.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.