Ligue 1 - 11. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Štrasburk : Nice - 26. října 2019   20:00

Štrasburk
23' Thomasson (Mothiba)
1:0
(1:0)
Štrasburk
Sels – Caci, Djiku, S. Mitrović (C), Simakan – Fofana, Liénard – Bellegarde (77. Sissoko), Thomasson (89. Lala), Mothiba (78. Zohi) – Ajorque.
Kamara – Carole, Corgnet, Da Costa, Lala, Sissoko, Zohi.
M. Lesage – H. Ocak, C. Mouysset
Stade de la Meinau Strasbourg, Štrasburk
Nice
Benítez – Pelmard (89. Burner), Dante (C), M. Sarr – Atál, Lusamba, Thuram (68. Srarfí), Coly – Maurice, Ganago, Maolida (59. Danilo).
Clementia – Danilo, Búdawí, Burner, Lloris, Srarfí, Walter.

Děkuji za pozornost, přeji příjemný zbytek večera, případně dobrou noc, a na shledanou.
Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 6:4. Střely mimo: 10:2. Rohy: 4:7. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 21:10.
Druhá půle už branku nepřinesla, třebaže skórovat mohly oba celky, domácí mohli pojistit vedení, hosté naopak vyrovnat, avšak nestalo se ani jedno ani druhé a Štrasburk své těsné a velice cenné vítězství uhájil.
90+7'
90+6'
Míč je na straně hostujícího celku a tohle už asi jeho hráči nestihnou.
90+5'
Další faul ze strany Nice a domácí můžou ušetřit další vteřiny.
90+4'
Hostující celek zastavuje ofsajd, Sels s rozehrávkou pospíchat nebude.
90+2'
Burner se hned činil v obraně, když nebezpečnou přihrávku odvrátil do bezpečí.
90+1'
Nastavuje se ještě šest minut.
89'
Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Andy Pelmard, přichází Patrick Burner.
89'
Střídání v týmu RC Štrasburk: ze hřiště odchází Adrien Thomasson, přichází Kenny Lala.
88'
A bylo z toho nebezpečí pro domácí bránu, když se jeden z hráčů dostal k hlavičce, avšak míč šel do míst, kam připravený Sels dokázal dosáhnout a balón vyrazil do bezpečí.
87'
Hosté mají příležitost, neboť budou rozehrávat z úrovně rohového praporku.
85'
Fofana to zkoušel z otočky a málem překvapil Beníteze, jenž toho zřejmě moc neviděl, ale přeci jen se stihl natáhnout a míč jedoucí po zemi zastavit rukavicemi.
83'
Atál mohl o chvíli později vyrovnat, když se ocitl osamocen před brankářem, ovšem ten mu dobře zmenšil střelecký úhel a hostující hráč byl už nucen střílet jen do něj.
82'
Po krátké pauze se může pokračovat, rozehrávají hosté.
80'
Hodně nepříjemná srážka Beníteze s Atálem, oba spoluhráči zůstávají ležet v pokutovém území a hra je přerušena.
79'
Domácí dlouhou dobu drží balón na kopačkách, ale do útoku se zrovna neženou.
78'
Střídání v týmu RC Štrasburk: ze hřiště odchází Lebogang Mothiba, přichází Kévin Zohi.
77'
Střídání v týmu RC Štrasburk: ze hřiště odchází Jean-Ricner Bellegarde, přichází Ibrahima Sissoko.
75'
Fofana pálil velmi tvrdě a velmi vysoko, Benítez zasahovat nemusel.
74'
Málem si domácí pojistili své vedení, Ajorque si zpracoval balón na pravé straně a střílel na bližší tyč, avšak tu minul. Míč byl ještě tečován, neboť následuje roh.
71'
Domácí se dokázali dostat ze sevření a mohou zkusit zaútočit.
68'
Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Khéphren Thuram, přichází Basím Srarfí.
67'
Fofana dobře obehrál bránícího soupeře a poté přízemní střelou mířil na bližší tyč, avšak Benítez byl připraven a podržel své barvy.
65'
Hosté se i v oslabení snaží o vyrovnání, avšak míč jim utíká k Selsovi.
63'
Žlutou kartu dostává Júsuf Atál (OGC Nice).
62'
Benítez trochu zariskoval, ale přeci jen se mu rozehrávka před dobíhajícím protihráčem povedla a míč poslal včas do bezpečí.
60'
Pěkný průnik předvedl jeden z hráčů Nice, jenž se dostal až před brankáře, ale měl to z ostrého úhlu a zakončení se mu už nepovedlo.
59'
Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Myziane Maolida, přichází Danilo.
56'
Druhou žlutou a následně červenou kartu dostává Racine Coly (OGC Nice). Hostující hráč si o vyloučení přímo říkal, neboť si musel být vědom, že už jedno kartou disponuje, přesto opět počastoval Simakana tvrdým zákrokem, tentokrát přímo skluzem. Jasná žlutá.
56'
Liénard rozehrál přímý kop, po jeho slušné ráně míč proletěl kolem zdi a otřel se o boční síť.
54'
Balón končí u Selse, ten nerozehrál moc dobře a poslal jej do autu.
52'
Domácí rozehráli tak, že míč doplachtil přímo do náruče připraveného Beníteze.
50'
Žlutou kartu dostává Racine Coly (OGC Nice), který hodně tvrdě poslal k zemi Simakana. Tady byla žlutá karta jasná.
49'
Pěkná rána jednoho z hráčů Štrasburku letí jen kousek nad břevno. Benítez si na míč možná i lehce sáhl, ale roh to není.
49'
Míč se dostal k Selsovi, který jej odkopl do bezpečí.
47'
Ganago si byl dobře vědom svého faulu, se spoluhráči se musí stáhnout.
46'
Dle předpokladů se ani nenastavuje. Zápas zatím spíše neatraktivní a nic na tom nezmění ani vstřelený gól a pár šancí, které měly oba celky. Bude druhý poločas lepší?
45+1'
45'
První půle se spíš jen dohrává, nevypadá to, že by se mělo ještě něco stát.
43'
Po rozehrávce střílel bez přípravy Dante, avšak hodně nepřesně.
42'
Liénard by měl hodně krotit emoce. Domácímu hráči se nelíbilo, že hlavní arbitr odpískal roh ve prospěch soupeře, neboť dle jeho mínění byl míč ještě na hrací ploše. Pravdu sice měl, ale za své chování mohl klidně vidět žlutou kartu a jednu už na svém kontě má.
40'
Teď musel hostující brankář zasáhnout znovu, když Fofanovu přihrávku z prava ztečoval rukou do bezpečí.
39'
Benítez vysoký míč neudržel v rukavicích, ale měl štěstí, neboť poblíž nebyl nikdo v modrém dresu.
38'
Domácí drží míč na polovině soupeře, vhazovat budou aut.
36'
Žlutou kartu dostává Dimitri Liénard (RC Štrasburk), který musel zatáhnout za záchranou brzdu a zastavit unikajícího Atála.
35'
Colyho centr trefil jen soupeře, poté se míč odrazil právě od hráče Nice do zámezí.
34'
Hostům se přes skrumáž těl před pokutovým územím projít nepodařilo a pro míč se musí vracet.
33'
Hra se teď přesouvá ze strany na stranu, chvíli drží míč domácí a chvíli hosté.
30'
Mothiba zůstal osamocen na pravé straně, avšak sám před brankářem mířil trestuhodně vysoko nad. Už to mělo být 2:0.
29'
Rychlý útok se Nice nezdařil, u míče znovu hráči Štrasburku.
28'
Domácí rozehráli na krátko, následoval příliš přetažený centr.
27'
Thomassonův pokus byl tečován do zámezí a Štrasburk rozehraje rohový kop.
26'
Domácí drží míč nadále ve svém moci, přihrávají si na své straně.
23'
Tým Strasbourg právě vstřelil branku! Domácí jdou do vedení. ADRIEN THOMASSON se dostal k odraženému míči v pokutovém území a rychle jej poslal do odkryté svatyně.
21'
Mothiba přeskočil obránce, ale jeho hlavičkový pokus zaletěl jen do zámezí.
18'
Zatím největší šance zápasu, Coly se dostal k nebezpečnému zakončení hlavou, avšak Sels vynikajícím zákrokem balón vyrazil.
17'
Ganago se snažil protlačit do zakončení, ale míč mu utekl do zámezí. Následovat bude roh.
15'
Špatná přihrávka končí přímo u Selse, který vyběhl a míč ukryl do bezpečí.
13'
Zatím celkem nudná podívaná, kdy si týmy míč mezi sebou vyměňují a oba brankáři se musí hodně nudit.
10'
Sels sice musel zasáhnout, ale nebylo to nic těžkého, míč jen ukryl do náruče.
9'
Nice rozehraje rohový kop, dočkáme se šance?
7'
Hraje se převážně u středové lajny, daleko od obou branek.
5'
Jeden z hostů se po rohovém kopu snažil pálit z voleje, ránu mu ale vůbec nesedla a míč končí úplně jinde, než by měl.
3'
Domácí se snažili dostat se do zakončení, po faulu se ale musí vrátit na svoji stranu.
1'

RC Štrasburk: Sels – Caci, Djiku, S. Mitrović (C), Simakan – Fofana, Liénard – Bellegarde, Thomasson, Mothiba – Ajorque.
Náhradníci: Kamara – Carole, Corgnet, Da Costa, Lala, Sissoko, Zohi.

OGC Nice: Benítez – Pelmard, Dante (C), M. Sarr – Atál, Lusamba, Thuram, Coly – Maurice, Ganago, Maolida.
Náhradníci: Clementia – Danilo, Búdawí, Burner, Lloris, Srarfí, Walter.

Rozhodčí: M. Lesage – H. Ocak, C. Mouysset.

Nice

Hosté jsou sice na jedenácté příčce, avšak před svým dnešním protivníkem mají pouze čtyřbodový náskok. Mimo svůj stadion odehráli pět duelů a odnesli si z nich šest bodů díky dvěma výhrám, ostatní zápasy prohráli, soupeřům na jejich stadionech vstřelili šest branek, zatímco osm inkasovali. V tuto chvíli čekají na venkovní bodový zisk už tři zápasy, třebaže vždy prohráli těsným rozdílem. V posledním venkovním střetnutí prohráli s Nantes 0:1 gólem z 86. minuty. Nejlepším střelcem je se třemi zásahy Francouz Wylan Cyprien.
Štrasburk

Domácím se zatím v sezóně příliš nedaří, z deseti zápasů si odnesli jen devět bodů a krčí se na úplném spodu tabulky, na druhou stranu tabulka je velmi vyrovnaná a po nějaké vítězné sérii může být vše jinak. Na svém hřišti si z pěti klání připsali hráči Štrasburku osm bodů za dvě výhry a stejný počet remíz, když skórovali a inkasovali shodně šest branek. Naposledy před svými fanoušky porazili Montpellier těsně 1:0.
Dobrý den, šesti zápasy pokračuje nejvyšší francouzská fotbalová liga, pět z nich odstartuje o dvacáté hodině večerní, což je i případ souboje celků ze spodu a středu tabulky, Štrasburku a Nice. Favoritem je prvně zmíněný celek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.