Ligue 1 - 14. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lorient : Nîmes - 13. prosince 2020   15:00

Lorient
2' Boisgard (Gravillon) • 29' Hamel  • 90' Wissa
3:0
(2:0)
Lorient
Nardi – Delaplace (77. Hergault), Gravillon, Morel, Le Goff – T. Chalobah (77. Le Fée), Lemoine (C) (77. Monconduit), Abergel – Lauriente, Hamel (84. Moffi), Boisgard (60. Wissa).
Nîmes
Reynet – Guessoum, Landre, Miguel, Ahlinvi (76. Sarr) – Ferhat, Fomba, Benrahou (46. Duljević), Eliasson (84. Aribi) – Ripart (C), Koné (66. Roux).
Nazih – Alakouch, Aribi, Briancon, Burner, Duljević, Paquiez, Roux, Sarr.

Domácí celek byl zejména v prvním poločase aktivnější, dokázal vstřelit dvě branky, díky čemuž tento zápas vyhrál. Hostující celek se regulérně v tomto zápase prosadit nedokázal. Body bere Lorient.
Držení míče: 43 % : 57 %.
Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 6:2. Rohy: 2:3. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 18:7.
90+3'
90+3'
Dostáváme se do poslední nastavené minuty. Ani jeden celek se už nikam nežene.
90+2'
Tři minuty uvidíme nad rámec základní hrací doby.
90'
Lorient právě vstřelil branku!
Tentokrát už je všechno v pořádku, branka platí a domácí celek navyšuje své vedení. Po dobré akci spoluhráčů dostal míč do branky nedostatečně pokrytý YOANE WISSA.
88'
Armand Lauriente (Lorient) sice dal gól, ale po konzultaci s VAR neplatí pro ofsajd.
85'
Nolan Roux (Nîmes) sice dostal míč do branky, ale gól po přezkoumání VARem neplatí, neboť hrál rukou.
84'
Střídání v týmu FC Lorient: ze hřiště odchází Pierre-Yves Hamel, přichází Terem Igobor Moffi.
Střídání v týmu Nîmes Olympique: ze hřiště odchází Niclas Eliasson, přichází Karim Aribi.
82'
Střelecky je v tomto zápase aktivnější domácí celek, ve statistice střel na branku vede 4:2.
80'
Domácí hráči byli nyní pod tlakem, k výraznější šanci se hosté nedostali. Pokus o zakončení byl hodně nepřesný. Brankář Paul Nardi vykopává od své branky.
79'
Dobrá rána hostujícího celku. Lamine Fomba (Nîmes) se dostal k odraženému míči, který poslal před branku. Jeho rána končí nad brankou, gólman zasahovat nemusel. Paul Nardi (Lorient) bude vykopávat.
79'
Nyní sledujeme klidnější pasáž hry, mnoho šancí k vidění není. Dostáváme se do závěru poločasu, Lorient stále vede.
77'
Střídání v týmu FC Lorient: ze hřiště odchází Jonathan Delaplace, přichází Jerôme Hergault.
Střídání v týmu FC Lorient: ze hřiště odchází Trevoh Chalobah, přichází Enzo Le Fée.
Střídání v týmu FC Lorient: ze hřiště odchází Fabien Lemoine, přichází Thomas Monconduit.
76'
Střídání v týmu Nîmes Olympique: ze hřiště odchází Matteo Ahlinvi, přichází Sidy Sarr.
74'
Nimes se vrací k aktivní hře, Zinedine Ferhat (Nîmes) měl dost prostoru pro individuální akce, ale rozhodl se pro přihrávku. Akce hostů skončila nepovedenou přihrávkou.
72'
Jeden z domácích hráčů se dostal do výborné střelecké pozice. Jeho rána se od břevna od břevna odrazila na trávník, ale míč brankovou čáru nepřekročil.
70'
Dvacet minut hry zbývá z tohoto zápasu, domácí celek se znovu dostal do střelecké pozice, Yoane Wissa zakončoval hodně nedůrazně z dobrého místa.
68'
Armand Lauriente (Lorient) centroval před branku, následně před brankou zakončoval Trevoh Chalobah. Jeho hlavička jen o malý kousek minula branku.
67'
Trevoh Chalobah (Lorient) rozehrává od své branky, následně se Armand Lauriente (Lorient) dostával do střelecké pozice, obrana obrana si poradila za cenu rohového kopu.
66'
Rohový kop nyní rozehrával hostující celek. Akce pokračovala dál, a pak zakončoval s desítkou hrající Zinedine Ferhat. Jeho projektil zastavil dobře připravený brankář Paul Nardi.
66'
Střídání v týmu Nîmes Olympique: ze hřiště odchází Moussa Koné, přichází Nolan Roux.
65'
Hra je nyní přerušena, zdá se, že že uvidíme střídání na hostující straně.
64'
Nimes hraje nyní lépe, snadněji se dostává do střeleckých pozic. Obrana Lorientu se nyní dostává pod tlak.
62'
Hostující celek se nyní pokouší probojovat do střelecké pozice. Výborně nyní zasáhl Paul Nardi proti hlavičce jednoho ze soupeřů. Skvělá práce brankáře.
60'
Střídání v týmu FC Lorient: ze hřiště odchází Quentin Boisgard, přichází Yoane Wissa.
60'
Půlhodina nás dělí od konce zápasu, stále platí dvoubrankové vedení Lorientu, který dál pokračuje v aktivní hře a snaží se navýšit své vedení.
58'
Andrew Gravillon (Lorient) to zkoušel individuálně, ale v souboji se soupeřem fauloval. Rozehrávat tak bude hostující celek.
56'
Nyní hraje aktivněji hostující celek, který vybojoval rohový kop. Niclas Eliasson (Nîmes) centroval před branku, ale následná hlavička končí vedle branky. Nebyla to špatná pozice pro zakončujícího hráče.
55'
Žlutou kartu dostává Andrew Gravillon (FC Lorient).
55'
Armand Lauriente (Lorient) to vzal na sebe, mohl přihrávat, ale rozhodl se pro střelu. S jeho pokusem z ostré pozici si snadno poradil brankář.
53'
Nyní sledujeme klidnější pasáž hry, hraje se spíše ve střední části hrací plochy. Ani jeden brankář příliš práce aktuálně nemá.
52'
Vykopávat po nepřesné přihrávce Nimes do běhu bude domácí brankář. Paul Nardi (Lorient) se rozhodl pro dlouhý výkop od své branky.
52'
Míč vybojoval domácí celek, který se bleskově dostal před branku soupeře, Moussa Koné (Nîmes) hledal před brankou spoluhráče, ale přihrávka nebyla podle představ.
50'
Hraje se nyní na polovině hrací plochy, fotbalisté Nimes kombinují ve středu hrací plochy, ale nemohou se dostat do zakončení. Míč se vrací k brankáři.
49'
Armand Lauriente (Lorient) po centru spoluhráče hlavičkoval před brankou, ale jeho rána končí nad brankou.
48'
Niclas Eliasson (Nîmes) hledal spoluhráče dlouhou přihrávkou, ale obrana domácích si dokázala poradit. Směr hry se tedy otáčí.
47'
Mnoho šancí ve druhém poločase jsme zatím neviděli. Mírně aktivnější jel dál domácí celek. Jonathan Delaplace (Lorient) vybojoval autové vhazování a snaží se hrát na polovině soupeře.
46'
Utkání pokračuje druhým poločasem dál, hostující trenér provedl jednu změnu.
46'
Střídání v týmu Nîmes Olympique: ze hřiště odchází Yassine Benrahou, přichází Haris Duljević.
46'
FC Lorient vede po dobrém prvním poločase o dvě branky. Nejprve se trefil Quentin Boisgard, a pak Pierre-Yves Hamel proměnil pokutový kop.
45+0'
44'
Už se pravděpodobně nic nestane, ani jeden celek se nemůže dostat do výraznější střelecké pozice.
42'
V poklidném tempu se dostáváme do finální fáze hry v prvním poločase, domácí fotbalisté celkem zaslouženě vedou o dvě branky a mají dál převahu. Nimes na nějakou výraznější příležitost zatím čeká.
41'
Na druhé straně hosté rychle přenesli směr hry před branku Nardiho. Ten ale zasahovat nemusel, protože oba pokusy o střelu byly zblokované.
40'
Vincent Le Goff (Lorient) to zkoušel individuálně, dostal se do souboje s obráncem. Kelyan Guessoum (Nîmes) byl úspěšnější, a tak nenechal soupeře vypálit. Vrátil míč brankáři.
39'
Domácí fotbalisté nyní kombinují na útočné polovině hrací plochy, kde se rychlou kombinací pokouší překonat obranu soupeře, což se zatím nepodařilo.
37'
Špatnými rozehrávkami soupeře se hostující celek dostává do šancí, naopak Lorient si hru výrazně komplikuje svými chybami.
37'
Paul Nardi (Lorient) rozehrává od své branky, přenechal míč obráncům, kterým ale první pokus o rychlé přenesení hry nevyšel podle představ.
35'
Deset minut hry nás dělí od konce prvního poločasu. V něm hraje rozhodně aktivněji domácí celek, který se snadněji dostává do zakončení a navíc už dvě šance proměnil v gól.
32'
Právě hosté nyní zahrozili, dostali se do střelecké pozice, ale Yassine Benrahou nedokázal míč trefit z předbrankového prostoru podle svých představ.
30'
Domácí fotbalisté hrají aktivně, tlačí se dál do střeleckých pozic, pokouší se něco vymyslet před brankou soupeře, ale obrana Nimes je momentálně pozorná.
29'
Domácí celek navyšuje své vedení a má už dvoubrankový náskok. Penaltu proměnil PIERRE-YVES HAMEL. Míč poslal ze svého pohledu na pravou stranu, brankář skočil na druhou.
27'
Lamine Fomba (Nîmes) fauloval soupeře, vypadá to na pokutový kop pro domácí.
25'
Domácí fotbalisté pokračují v aktivní hře, ke střele se pokoušel dostat Laurent Abergel (Lorient), ale obrana soupeře mu nedala mnoho prostoru pro zakončení.
24'
Jeden z hráčů Lorientu rychle odkázal vypálit, jeho pokus vyrazil Baptiste Reynet (Nîmes) před sebe, a pak se už k dorážce nikdo nedostal.
23'
Jonathan Delaplace (Lorient) vhazoval na útočné polovině, jeho spoluhráči při pokusu o přihrávku přišli o míč, ale akce pokračovala dál.
22'
Hraje se na polovině hrací plochy, hosté se pokouší hrát kombinačně, ale nedaří se jim vypracovat si výraznější šance.
21'
Hostující celek vybojoval na útočné části hrací plochy vhazování. Renaud Ripart (Nîmes) uvedl míč do hry, následně obrana znovu dostala míč do autu, a tak znovu vhazoval. Následně se Yassine Benrahou pokoušel dostat do zakončení, ale neuspěl, je z toho rohový kop
20'
Dvacet minut hry je pryč, kromě prvního gólového momentu jsme zatím žádnou výraznější příležitost neviděli. Ostatně, byla to jediná střela na branku, kterou týmy vyprodukovaly.
19'
Žlutou kartu dostává Armand Lauriente (FC Lorient).
17'
Lorient se pokouší dál hrát aktivně, tlačí se do střeleckých pozic, ale momentálně je obrana Olympique pozorná.
15'
Paul Nardi (Lorient) rozehrává od své branky, rozhodl se pro dlouhý výkop, ale jeho spoluhráči na polovině hrací plochy o míč přišli.
13'
Nimes se pokoušelo něco vymyslet před brankou soupeře, hostující celek se ale do zakončení probojovat nedokázal. Gólman domácích zasahovat nemusel.
10'
Deset minut hry je pryč, sledujeme rychlý fotbal, který se musí fanouškům líbit. Domácí fotbalisté se díky rychlé brance dostali do vedení.
9'
Baptiste Reynet (Nîmes) rozehrává od své branky. Rozhodl se pro dlouhou rozehrávku až na útočnou polovinu.
8'
Hraje se spíše na polovině hrací plochy, ani jeden celek se momentálně nemůže propracovat do nějaké výraznější střelecké pozice. Obrany hrají nyní pozorně.
6'
Akce Nimes je nyní přerušena, hostující celek se dostal do postavení mimo
hru.
4'
Nyní sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se momentálně nemůže dostat do střelecké pozice. Hostující obrana nyní rozehrává od své branky.
2'
Hned ve druhé minutě vidíme úvodní branku zápasu, po bleskovém přenesení hry se prosazuje z bezprostřední blízkosti QUENTIN BOISGARD. Andrew Gravillon odvedl pořádný kus práce a dobře mu přihrál. Asistence: Andrew Gravillon.
1'
Hned v první minutě uvidíme rohový kop. Fotbalisté v bílém odcentrovali před branku, ale pokus o ránu byl zblokovaný.
1'

FC Lorient: Nardi – Delaplace, Gravillon, Morel, Le Goff – T. Chalobah, Lemoine (C), Abergel – Lauriente, Hamel, Boisgard.
Náhradníci: Dreyer – Fontaine, Grbic, Hergault, Le Fée, S. Marveaux, Moffi, Monconduit, Wissa.

Nîmes Olympique: Reynet – Guessoum, Landre, Miguel, Ahlinvi – Ferhat, Fomba, Benrahou, Eliasson – Ripart (C), Koné.
Náhradníci: Nazih – Alakouch, Aribi, Briancon, Burner, Duljević, Paquiez, Roux, Sarr..
Mírným favoritem zápasu je domácí celek, ale oba kluby mají velké problémy s dáváním gólů.
Poslední vzájemný zápas se odehrál 24. 4. 2018 a Nimes doma vyhrálo 1:0, vlastní braku si dal už ve čtvrté minutě Conte.
FC Lorient neprožívá povedenou část sezóny. V tabulce je předposlední a má bilanci 2-2-9. Z posledních pěti zápasů získal jediný bod za remízu 0:0 s Dijonem. Od té doby čtyři zápasy prohrál. S Nantes 0:2, Lille 0:4, Montpellier 0:1 a s Angers 0:2.
Nîmes Olympique je v tabulce po třinácti zápasech na šestnácté pozici. Tým má bilanci 3-2-8 a získal 11 bodů. Nimes se v poslední době nedaří, z posledních pěti zápasů vyhrál jediný. Poradil si s Reims 1:0. Nestačil na Méty 0:1, Angers 1:5, Monako 0:3 a na Marseille 0:2.
Zdravím všechny faninky a fanoušky francouzského klubového fotbalu. V tomto zápase proti sobě nastoupí FC Lorient a Nîmes Olympique.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.