Ligue 1 - 14. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Nantes : Dijon - 13. prosince 2020   15:00

Nantes
24' Simon
1:1
(1:0)
Dijon
54' Mou. Konaté  (Ndong)
Nantes
Lafont – Fábio (89. D. Appiah), Pallois (C), Castelletto, Corchia – Chirivella (75. Blas), Abíd (63. Kolo Muani), Girotto – Coco (63. Bamba), Emond (63. A. Touré), Simon.
Petrić – D. Appiah, Bamba, Basila, Blas, Kolo Muani, Louza, Ndilu, A. Touré.
A. Gautier
Stade Marcel Picot, Tomblaine
Dijon
Racioppi – Boey, Écuélé Manga, Panzo, Muzinga – Marié, Ndong – Dina Ebimbe (46. Chouiar), Celina, Sammaritano (87. Scheidler) – Mou. Konaté (76. Dobre).
Allagbé – Dobre, Chafik, Chala, Chouiar, Racovitan, Scheidler, Younoussa.

Držení míče: 36 % : 64 %.
Střely na branku: 6:4. Střely mimo: 6:6. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 11:15.
Je za námi druhý poločas, který nám přinesl počáteční aktivitu Dijonu, který se nakonec mohl radovat z vyrovnávací branky! Ovšem od té doby se nám hra zasekla a již mnoho šancí na jednu či druhou branku k vidění nebylo. A tak si oba celky zaslouženě rozdělí po bodu.
90+4'
90+4'
Centr se sice dostal do vápna, kde byl odražen mimo a vzápětí hlavní sudí ukončuje zápas!
90+3'
V nastaveném čase jsou domácí o něco aktivnější a snaží se ještě útočit. Nakonec si domácí vybojovali faul a budou zahrávat zajímavou standardní situaci z pravé strany!
90+2'
Žlutou kartu dostává Aurélien Scheidler (Dijon FCO).
90+2'
Ve druhé minutě nastavení se míč pohybuje na půlící čáře, kde Nantes již podruhé v krátké době vhazuje aut.
90+1'
Ten nám nepřinesl nic zásadního. Druhý poločas je nastaven o čtyři minuty!
90'
Hráč Nantes se rozběhl s míčem až do vápna, kde zasekl míč a přihrával do druhé vlny, kde si ke střele naběhl jeho spoluhráč. Ten však poslal míč nad branku. Ovšem byla tam teč a je tu roh pro domácí...
89'
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Fábio, přichází Dennis Appiah.
88'
Ludovic Blas dostal sklepnutý míč, který z první poslal mimo tři tyče!
87'
Střídání v týmu Dijon FCO: ze hřiště odchází Frédéric Sammaritano, přichází Aurélien Scheidler.
85'
Ovšem ani ten nepřinesl šanci směrem na branku Nantes. Hra se přesouvá na střed hřiště.
84'
Po rohovém kopu skončil míč ve vápně, kde se odrazil směrem k obránci a ten jej dostal z vápna. Ovšem přišla střela ze střední vzdálenosti a tak končí sražená mimo branku. Další roh pro Dijon.
83'
Sražený centr nyní znamená roh pro Dijon, který bude moci nyní ohrozit branku Lafonta.
81'
Domácí nyní úspěšně zastavují počínající útočnou snahu Dijonu. Zatím to již vypadá, že oba celky si budou chtít stráži remízový stav.
80'
Zápas se nám překlopil do závěrečné desetiminutovky a u míče je stále Dijon!
79'
U míče jsou hosté, kteří nyní kombinují na své vlastní polovině.
78'
Konečně pěkná útočná a rychlá akce! Rychlé přenesení míče na nabíhajícího Simona, který si kličkou udělal prostor ke střele a mířil na vzdálenější pravou tyč. Anthony Racioppi skokem stačil vyrazit míč!
77'
Proběhlo další střídání na obou stranách. Doufejme, že se na hře obou týmů již něco změní. Neboť tempo hry z prvního a z kraje druhého poločase výrazně opadlo.
76'
Střídání v týmu Dijon FCO: ze hřiště odchází Moussa Konaté, přichází Mihai-Alexandru Dobre.
75'
Na hřiště míří Blas, který dostal žlutou kartu již v prvním poločase a to za určité protesty směrem k rozhodčímu. Nahrazuje střídajícího Pedra Chirivellu.
74'
Po faulu musí hosté přenechat míč svému soupeři. Hráč Dijonu sice protestuje, ale verdikt rozhodčího již nezmění.
72'
O to se nyní snažili hosté, kteří z levé strany směřovali míč do vápna, avšak defenzíva Nantes dokázala srazit míč ještě před svým pokutovým územím.
71'
Dokonce zápasu nám zbývá ještě plných dvacet minut hry. Stále čekáme, jestli se nám hra nějakým způsobem rozjede.
70'
Nantes nyní podniklo postupný útok po levé straně, ale ani tento centr nenajde uplatnění ve vápně Dijonu. Ten se však nedokázal dostat na míč a musí pokračovat ve svém bránění.
68'
Po vyrovnání se nám hra skutečně zadrhla a nyní souboj u pomezní čáry, po kterém bude Nantes vhazovat.
67'
Další centr hostů do vápna z levé strany nepřinesl zakončení a nakonec rychlý protiútok soupeře. Ten se svou střelou taktéž neuspěl. Míč opustil hrací plochu hodně vysoko nad branku.
65'
Snaha o přenesení hru na pravou stranu vápna se nepodařila a obránce dokázal Nantes dokázal zpracovat a vyvézt míč.
64'
Jeden z hráčů měl menší zdravotní problémy a pomalu se zvedal na trávník. Hra se nyní často přerušuje a čekáme na nějaké další slibné útočné snahy.
63'
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Renaud Emond, přichází Abdoulaye Touré.
63'
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Marcus Coco, přichází Abdoul-Kader Bamba.
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Mahdí Abíd, přichází Randal Kolo Muani.
61'
Nyní sledujeme trochu hlušší pasáž hry, kdy se na hřišti nic moc neděje. A na domácí straně to vypadá na jejich první střídání.
60'
Hodina hry je minulostí a uvidíme, který z týmů se dokáže dostat do vedení. Budou to opět domácí nebo hosté dovrší otočení zápasu?
59'
Režie se ještě vrací k obrázku k vyrovnávací brance. Skutečně se střelec branky nenacházel v ofsajdovém postavení.
58'
Obránci Nantes měli nyní menší problémy udržet míč na svých kopačkách, nakonec si dokázali v defenzívě porozumět a zahajují snahu zaútočit.
57'
Dijon zaslouženě před málo okamžiky dokázal vyrovnat a to po zásluze, neboť začal druhý poločas velmi dobře.
55'
Po brance se nějakou dobu čekalo na potvrzení branky. Zkoumal se nejspíše možný ofsajd. Nakonec rozhodčí ukazuje na středový kruh a potvrzuje vyrovnávací trefu Dijonu!
54'
Dijon právě vstřelil branku!
A vyrovnání hostů je tady! MOUSSA KONATÉ se dokázal zbavit bránícího Panza a následně dokázal vystřelit nad ležícího a zároveň ve snaze vybíhajícího brankáře.
52'
Domácí zahrávali rohový kop, na který dokázal zareagovat gólman Dijonu, který konečky prstů vyrazil míč!
51'
Centr z levé strany byl sražen. Přesto se míč podíval do vápna, ale dál se hosté k ničemu nedostali.
49'
V úvodu druhého poločasu jsou aktivnější hosté, kteří ztrácí na Nantes jednu branku. Nyní zahajují postupný útok z vlastní poloviny.
47'
Dlouhý míč zachytává Anthony Racioppi a ihned jej rozehrává na své obránce.
46'
Moussa Konaté se ve vápně vytočil s míčem směrem k brance, ale závěrečné zakončení se mu moc nepovedlo a poslal míč mimo.
46'
Střídání v týmu Dijon FCO: ze hřiště odchází Eric Junior Dina Ebimbe, přichází Mounir Chouiar.
46'
První poločas nám přinesl vyrovnanou hru od obou stran. Oba celky se střídaly v držení míče a v krátkých intervalech si dokázaly vytvořit menší tlak. K vidění byla jedna branka a to z pokutového kopu. Nantes mělo ještě jednu větší šanci ke skórování, avšak i jejich soupeř má ve svých "statistikách" zajímavou příležitost, která volala po vyrovnání.
45+2'
45+1'
První poločas je nastaven o dvě minuty.
45'
Letící centr dokázal jeden z hráčů hlavičkou prodloužit směrem na branku. Avšak přesně do míst, kde byl dobře postavený Anthony Racioppi!
44'
Standardní situace pro Nantes, krátce před koncem prvního poločasu.
43'
Další snaha hostů po levé straně, nicméně centr byl zablokován.
42'
Hra se nyní přesunula zpět na kopačky hostů, kteří mají chuť vyrovnat ještě do konce prvního poločasu.
41'
Z rohu už hosté nic dalšího nevymysleli, nicméně předchozí akce volala po vyrovnání.
40'
Eric Junior Dina Ebimbe vyslal pěkný centr do vápna. Ten se pokoušel vyrazit Lafont, ale minul míč. Následně se ke střele dostal Frédéric Sammaritano, jehož ránu, která by mířila do branky, dokázal nohou vyrazit obránce na roh!
38'
Domácí celek má nyní pasáž hry, kdy mají míč na svých kopačkách a snaží se o navýšení svého skóre.
37'
Zajímavý útok, který nyní měl domácí celek. Jeden z hráčů byl na pravé straně zcela osamocený, ale přihrávka na něj nepřišla.
35'
Jonathan Panzo provedl již třetí větší faul, kdy nedovolil soupeři průnik po pravé straně. Nutno podotknout, že tento hráč má již jednu žlutou kartu za faul, který předcházel penaltě.
34'
Hraje se uprostřed hrací plochy. Následně se míč dostal až na brankáře Dijonu, který měl dostatek času a prostoru k další rozehrávce.
32'
Nějaké protesty proběhly i na střídačce, kde dostal žluté napomenutí hráč na lavičce a to Ludovic Blas.
31'
Žlutou kartu dostává Pedro Chirivella (FC Nantes).
31'
Po zahrávání standardní situaci ve vápně Jonathan Panzo odhlavičkoval míč. No, z prvního pohledu to vypadalo na ruku daného hráče!
30'
Bruno Écuélé Manga ve výskoku fauloval rukou soupeře a byl mu odpískán tento faul.
29'
Prudký centr z pravé strany nebyl špatný. Nicméně hráč ve vápně stačil jen sklepnout míč na střed, kde již byl připraven hráč domácích.
28'
Nantes nerozehrálo míč zrovna nejlépe a nyní se musí opět bránit kombinační souhře svého soupeře.
27'
Omlouváme se Vám za menší výpadek, který byl zapříčiněn ztrátou obrazu hry. Dijon se snažil o svou další útočnou zteč, kterou zastavil jejich faul.
24'
Nantes právě vstřelili branku!
Autorem branky z pokutového kopu je MOSES SIMON, který zahrál pokutová kop přesně k pravé tyčce. Přesnost byla na místě, neboť Anthony Racioppi vystihl správně směr, ale již nestačil doskočit ke své tyči.
23'
Ještě se čeká nejspíše na potvrzení od VARU, zda skutečně ke kontaktu Panza s Emondem došlo...
22'
Žlutou kartu dostává Jonathan Panzo (Dijon FCO).
22'
Jonathan Panzo stíhal po pravé straně Emonda, kterého ve vápně zezadu nakonec fauloval a je tu pokutový kop pro domácí celek!
21'
A opět to hostující celek zkoušel po levé straně, kde mířil před branku přízemní centr, který zastavil bránící hráč.
20'
Na druhé straně se něco snažil vymyslet hráč Nantes, avšak nakonec rozehrává míč pod sebe.
19'
Dijonu se povedlo dostat k centru z levé strany, který byl však ve vápně včas eliminován.
18'
Aktuálně sledujeme hru uprostřed hrací plochy. Oba celky se snaží dostat do útočné akce, ale oba týmy dobře napadají a nedávají si ani kousek prostoru.
16'
Eric Junior Dina Ebimbe by potřeboval kratší přihrávku, aby stihl míč na pravé straně, který od před ním odkopl obránce Nantes.
15'
Počáteční tlak Nantes je již minulostí. Nyní si více s míčem pohrává Dijon, který je však daleko od branky Lafonteho.
14'
Frédéric Sammaritano nedokázal udržet míč na hrací ploše, nakonec je to vhazování pro domácí celek.
13'
V posledních dvou minutách hry jsme mohli vidět snahu hostujícího celku, který se však nedostal k zakončení.
11'
Didier Ndong zachytil delší přihrávku, avšak dále směrem k brance soupeře nepokračoval a zvolil zpětnou přihrávku na polovinu hřiště.
10'
Po dalším slibném útoku Nantes si Anthony Racioppi našel cestu k vysokému centru a chytá míč do svých rukavic.
9'
Přihrávka do vápna byla zastavena bránícím hráčem, přesto se Dijon poprvé v zápase dostal do blízkosti branky svého soupeře.
7'
Na hranici ofsajdu byl domácí hráč, který se dostal až před brankáře Dijonu. Ten zakončení dokázal se štěstím zastavit a Nantes nevyužili svou první brankovou situaci!
6'
Hosté svou další kombinací hledali prostor k útoku, avšak nakonec nepřesný pas končí v zázemí a od branky míč odkopává Lafont.
5'
Dijonu nyní utekl míč na levé straně do zázemí a vhazovat budou domácí. Ti začali utkání aktivněji.
4'
Až nyní se Dijon dostává k míči a uklidňuje hru. Kombinují na vlastní polovině a čelí napadání svého soka.
3'
Další hráč Nantes se prodral ve vápně až do zakončení, ale proti vybíhajícímu brankáři a v tísni bránícího hráče poslal míč mimo.
2'
Mahdí Abíd a jeho první střelecký pokud na branku Dijonu. Rána mu příliš nesedla a poslal míč nad branku.
1'

FC Nantes: Lafont – Fábio, Pallois (C), Castelletto, Corchia – Chirivella, Abíd, Girotto – Coco, Emond, Simon.
Náhradníci: Petrić – D. Appiah, Bamba, Basila, Blas, Kolo Muani, Louza, Ndilu, A. Touré.

Dijon FCO: Racioppi – Boey, Écuélé Manga, Panzo, Muzinga – Marié, Ndong – Dina Ebimbe, Celina, Sammaritano – Mou. Konaté.
Náhradníci: Allagbé – Dobre, Chafik, Chala, Chouiar, Racovitan, Scheidler, Younoussa.

Rozhodčí: A. Gautier.

FC Nantes

Domácímu celku patří v tabulce až čtrnáctá pozice! Po třinácti kolech mají na svém kontě třináct bodů. Kanárci, jak se klubu přezdívá, budou chtít v dnešním zápase odčinit vysokou prohru v minulém kole, kdy dostali čtyři branky od Štrasburku. Nantes má na svém hřišti vyrovnanou bilanci – 2-2-2 se skóre 8:12.

Dijon FCO

Hostující celek je zatím na posledním místě s celkovým počtem osmi bodů. Stejný počet má i předposlední Lorient. Avšak pokud Dijon dnes dokáže zvítězit a soupeři nad ním zaváhají, má šanci opustit sestupové příčky. Dijon má problémy hlavně v ofenzívě, neboť dosavadních osm vstřelených branek...není žádná hitparáda. Dijon má před sebou relativně hratelného soupeře, od kterého se může odrazit k lepším výsledkům. Dokáže využít kolísavé formy Nantes a připsat si případně druhé vítězství za tří body? To jediné uhráli s Nice, které porazili 3:1 a dá se říct, že šlo od Dijonu zatím o jeden z nejlepších zápasů v aktuální sezóně.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.