V tomto mezistátním zápase proti sobě nastoupila Makedonie a Turecko. Střelecky aktivnější byla Makedonie, která na tureckého brankáře vyslala celkem čtyři střely. Hostující gólman neinkasoval a na brankáře domácích nešla ani jedna střela, zápas tak končí i vinou mnoha nepřesností remízou 0:0.
90+3
90+3
V nastaveném čase sledujeme nejklidnější pasáž zápasu, ani jeden celek se už nikam nežene a fotbalisté chtějí dohrát zejména bez zranění.
90+2
Turecko se probojovalo na útočnou polovinu, ale nedokázalo nic vymyslet, míč se po nepřesné akci dostal k domácímu brankáři, který míč uvede do hry.
90+1
Střídání v týmu Makedonie: ze hřiště odchází Spirovski, přichází Trajcevski.
90+1
Tři minuty nad rámec základních devadesáti uvidíme.
90
Více ze hry mají fotbalisté Makedonie, ale zatím se jim nedaří vstřelit vedoucí branku.
90
Probíhá poslední minuta hry ve druhém poločase, uvidíme, zda se bude nastavovat.
89
Trickovski se probojoval do výborné střelecké pozice, ale hostujícího brankáře překonat nedokázal.
88
Nyní se hraje na polovině hrací plochy, ani jeden celek se nikam nežene. Drobnou optickou převahu mají fotbalisté Turecka.
87
Tři minuty hry plus nějaké možné nastavení zbývají do konce zápasu, stav je stále bezbrankový, ale šance k vidění jsou.
86
Autové vhazování mají k dispozic fotbalisté Turecka, kteří mají nyní příležitost potrápit brankáře soupeře. Ale rozehrávka se hráčům v červeném nepovedla podle představ.
84
Domácí tým se nyní hodně soustředil na obranu, po rychlé akci se do zakončení dostal Trajkovski, jehož pokus kryje brankář Turecka.
83
Nechybělo mnoho a Makedonie šla do veden. Po přihrávce Trajkovského mířil nepřesně s osmičkou hrající Alioski.
83
Střídání v týmu Makedonie: ze hřiště odchází Nestorovski, přichází Ibraimi.
82
Domácí obrana odvrátila nebezpečný centr soupeře jen na rohový kop. Inan rozehrával, ale jeho centr neměl vůbec přesný.
81
Makedonie hnaná fanoušky se pokouší v závěru zápasu vstřelit vedoucí branku, ale obrana soupeře jí mnoho příležitostí nedává.
81
Střídání v týmu Makedonie: ze hřiště odchází Ristovski, přichází Tosevski.
80
Deset minut hry zbývá do konce zápasu, stav je stále bezbrankový i přes velké šance, které jsme viděli na obou stranách.
79
Střídání v týmu Turecko: ze hřiště odchází Colak, přichází Jilmaz.
78
Ještě jeden rohový kop pro domácí, ale i tentokrát to nevyšlo. Makedonie se bleskově musela bránit, ale hostující hráč nezakončil přesně.
77
Makedonie má k dispozici volný kop. Turecký brankář zasahovat nemusel, obránce vytěsnil míč na rohový kop. Neujal se ani následný pokus o střílený centr od praporku.
76
Žlutou kartu dostává Mor (Turecko).
74
Turecký celek se propracoval před branku soupeře, ale Mojsov celkem jednoznačně odkopl míč daleko od své branky, akce hostů tak končí.
73
Šance k vidění jsou na obou stranách, ale zatím také mnoho nepřesností v zakončení.
71
Spirovski to zkoušel z velké dálky, jeho ránu obrana tečovala mimo hrací plochu, a tak bude následovat rohový kop. Po centru Trajkovského zůstal na hrací ploše ležet Soyuncu.
71
Střídání v týmu Makedonie: ze hřiště odchází Pandev, přichází Trickovski.
69
Oba týmy hrají aktivně, pokouší se něco vymyslet, ale zadní řady jsou pozorné a nedávají útočníkům mnoho prostoru.
68
Hned dvakrát rozehrávali domácí fotbalisté rohový kop. Dvakrát následovat centr před branku a vždy si dokázala obrana Turecka poradit.
66
Soyuncu se zkoušel probojovat do střelecké pozice, ale jeho akce končí nepřesným zpracováním. Další ránu Stjepanovice poslal turecký obránce na rohový kop.
65
Hráči v červeném mají míč pod kontrolou, snaží se hrát aktivně, ale další jejich akce končí postavením mimo hru.
64
Hostující tým rozehrával volný kop, ale s pokusem Tufana si domácí defenziva dokázala poradit.
64
Turecko hraje aktivně, centr na Gunula byl velmi nepřesný. Autor přihrávky se na dálku omlouvá spoluhráči za nepovedený pas.
63
Oba týmy vystřídaly, na hrací ploše jsou tak čerství hráči, který mohou do hry vnést energii.
62
Střídání v týmu Makedonie: ze hřiště odchází Hasani, přichází Trajkovski.
60
Střídání v týmu Turecko: ze hřiště odchází Malli, přichází Mor.
60
Střídání v týmu Turecko: ze hřiště odchází Turan, přichází Tosun.
59
Blesková akce Makedinie končí pro postavení mimo hru, a tak míč mají hráči Turecka.
58
Makedonský brankář dostává míč po nepřesné ráně Ayhana. Následoval dlouhý výkop.
57
Hostující Malli se pomohl útočným faulem v souboji s obráncem před vápnem, a tak volný kop mají domácí fotbalisté.
55
Mali se probojoval do střelecké pozice, jeho pokus byl zablokovaný, následně se pokoušel o ránu Tufan, ale ani on nepropálil obranný val.
54
Hra se vrací na polovinu hrací plochy, ani jeden celek se nyní do zakončení nežene. Turecko mělo k dispozici volný kop na útočné polovině, ale Yunus neměl komu přihrát.
53
Žlutou kartu dostává Ristovski (Makedonie).
52
Makedonie se probojovala do dobré střelecké pozice, ale zakončení postrádalo přesnost.
47
Turecký gólman musel zasahovat po rychle akci, kterou vedl Sikov.
46
Zápas pokračuje druhým poločasem, na úvodní branku stále čekáme. Více ze hry mají nyní domácí a Pandev se málem dostal do střelecké pozice, ale přihrávka na něho byla nepřesná.
46
Střídání v týmu Turecko: ze hřiště odchází Koybasi, přichází Kaldirim.
Střídání v týmu Turecko: ze hřiště odchází Unal, přichází Under.
Střídání v týmu Turecko: ze hřiště odchází Sahan, přichází Inan.
46
46
46
Na úvodní branku po prvním poločasu čekáme, a tak týmy odcházejí do kabin za stavu 0:0. Největší šanci prvního poločasu měli domácí, ale pro postavení mimo hru branka platit nemohla.
45+0
45
Útočné autové vhazování mají k dispozici Turci, akce ale pokračovat nemohla, neboť sudí pískají konec poločasu.
45
Hosté se dostali před branku, ale přesnějšího zakončení nedočkali, a tak hrají domácí.
43
V poklidném tempu se dohrává první poločas, ani jeden celek se nikam nežene. Tvrdě byl atakován Turan.
42
Turecko rozehrávala volný kop, Colak centroval před branku, ale nikdo ze spoluhráčů jeho pokus netečoval, a tak bude následovat odkop od branky.
41
Oba týmy se pokoušejí něco vymyslet před brankou soupeře, zatím jsou ale defenzivní hráči úspěšnější než jejich ofenzivní kolegové.
40
Sikov zastavil před vlastní brankou zajímavě vypadající akci soupeře. Turecko se tak do zakončení nedostalo.
39
Dostáváme se do finální fáze prvního poločasu. Domácí Spirovski se z volného kopu dostal do zakončení, ale jeho rána mířila mimo branku.
38
Žlutou kartu dostává Ayhan (Turecko).
37
Turecký tým se probojoval k míči, ale rychlá akce končí nepřesnou přihrávkou.
36
Více ze hry má nyní Makedonie, která se pokouší probojovat do střeleckých pozic. Mojsov to vzal na sebe, jeho samostatný průnik zastavil až poslední turecký obránce.
34
Žlutou kartu dostává Soyuncu (Turecko).
34
34
Dimitrievski musel zasahovat po volném kopu, který rozehrával Colak. Následně se ke střele z ostrého úhlu dostal Gunul, s jehož pokusem neměl brankář problém.
32
Turecko hrající v červených dresech je aktivnější, stále častěji se snaží dlouhými balony překonat střední řady soupeře, zatím ale bez úspěchu.
31
Domácí rozehrávali další volný kop, tentokrát si dokázala obrana Turecka poradit. Míč dostala do bezpečí, následně útočný faul předvedl Sikov.
30
Půlhodina je pryč, sledujeme nepříliš atraktivní fotbal. Největší příležitost měla Makedonie, ale gól pro postavení mimo hru nemohl platit.
30
Pandev se pokoušel překonat obránce soupeře, ale nedokázal překonat v souboji jeden na jednoho.
28
Z dobré pozice vypálil Pandev, ale jeho pokus byl zablokovaný obráncem Turecka, následně se hosté k míči dostali a založili útočnou akci.
27
Znovu se hraje na polovině hrací plochy, ani jeden celek se nemůže probojovat do střelecké pozice. Skvěle hraje obrana domácího celku.
26
Sahan se pokoušel vystřelit, ale nedokázal přesněji trefit míč.
25
Nyní se Turecko vrátilo k aktivní hře, snaží se něco vymyslet před brankou soupeře. Unal se marně nabízel pro přihrávku, ale pas na něho byl nepřesný.
24
Mali se probojoval k hlavičce, ale jeho pokus mířil jen do středu branky, kde byl pozorný brankář soupeře.
23
Sikov se pokoušel něco vymyslet před brankou soupeře, ale jeho pokus byl zablokovaný tureckým obráncem, který následně založil akci svého celku.
21
Makedonie zjistila, jak by se dala obrana soupeře překonat, a tak se nyní snaží hrát co nejaktivněji a vybojovat si volné kopy.
19
Jeden z hráčů Turecka fauloval, volný kop na útočné polovině rozehrával Alioski. Jeho pokus výborně hlavičkoval Majsov. Gól platit nemůže pro postavení mimo hru. Opakovaný záběr ukázal, že se o ofsajd opravdu jednalo.
18
Do zakončení se dostal hostující Tufan, ale jeho pokus mířil jen do středu branky, kde byl připravený brankář Makedonie.
17
Bleskovou protiakci Makedonie vedl Padev, ale přibrzdil ji Alioski, který neměl komu přihrát.
16
Nechybělo mnoho a do šance se dostal Malli, ale přihrávka od spoluhráče byla příliš nepřesná.
15
Míč do hry poslal brankář Turecka, který v dosavadním průběhu zápasu mnoho práce neměl. Makedonští útočníci se přes obranu hostů nemohou probojovat.
13
Hraje se zejména na polovině hrací plochy, ke střelám se fotbalisté dostávají jen velmi sporadicky.
12
Malli posílal před branku soupeře střílenou přihrávku, ale jeho pokus nebyl vůbec přesný, a tak musel zasahovat brankář Dimitrievski.
11
Rozehrávku po faulu soupeře mají k dispozici fotbalisté Makedonie, ta se ale zatím nemůže probojovat do příležitosti.
10
Turecká obrana nyní musela zasahovat proti akci Makedonie. Do střelecké pozice se dostal domácí Pandev. Kapitán svého celku nevypálil vůbec špatně, ale jeho pokus byl zablokovaný.
9
Gonul se pokoušel něco vymyslet na útočné polovině, jeho přihrávka na rozběhnutého Soyunca postrádala přesnost.
8
Turecká převaha pokračuje dál, mnoho šancí jsme zatím neviděli. Gólmani příliš práce nemají.
7
Makedonský brankář vykopával míč od své branky, zkoušel najít rozběhnutého Rostivskiho, ale jeho pokus byl nepřesný.
6
Na výraznější šanci zatím stále čekáme, sledujeme klidnější fotbal, ani jeden celek nechce chybovat. Hraje se spíše na polovině hrací plochy.
5
Koybasi od své branky vedl míč pořádně dlouho, soupeře před ním ustupovali, ale do šance se nedostal. Akce Turecka pokračovala dál a málem se podařilo uvolnit pro střelu Unala.
4
Do rozehrávky Makedonie se zapojil také brankář, který dostal hru za polovinu. Tam se k míči dostal domácí Ristevski, ale neměl komu adresovat přihrávku.
3
Více ze hry má v prvních minutách Turecko, míč má častěji pod kontrolou a snaží se něco vymyslet před brankou soupeře. Zatím ale marně. Makedonská obrana je pozorná.
2
Ayhan vybojoval míč na obranné polovině a následně se pokoušel probojovat na útočnou polovinu, ale neměl dostatek prostoru, bleskově k němu přistoupil soupeř.
1
Hraje se spíše na polovině hrací plochy, akci Turecka vedl Malli, ale neměl komu přihrát, a tak pokračoval k brance sám. Byl zastaven obráncem.
1
Nyní hrají hymny obou států.

Makedonie: Dimitrievski – alioski, Hasani, Mojsov, Nestorovski, Pandev, Ristevski, Sikov, Spirovski, Stjepanovic
Náhradníci: Atanasov, Gacevski, Churlinov, Ibraimi, Nilson, Tosevski, Trajcevski, Trajkovski, Trickovski

Turecko: Volkan Babacan – Gökhan Gönül, Kaan Ayhan, Çağlar, İsmail Köybaşı, Ozan, Emre Çolak, Arda, Olcay, Yunus Mallı, Ünal.
Náhradníci: Ozer, Tekin – Akbaba, Calik, Erkin, Gurler, Inan, Kaya, Mor, Ozyakup, Sen, Topal, Tosun, Under, Jazici,Jilmaz.
Z posledních pěti vzájemných zápasů třikrát vyhrálo Turecko, jednou Makedonie a jednou se narodila remíza.

4.6.2006 Makedonie – Turecko 1:0 (přípravný zápas)
11.6.2003 Turecko – Makedonie 3:2 (EURO)
12.10.2002 Makedonie Turecko 1:2 (EURO)
6.6.2001 Turecko – Makedonie 3:3 (MS)
28.3.2001 Makedonie – Turecko 1:2 (MS)
Podobně je na tom také Turecko, které od světového šampionátu odehrálo jeden jediný zápas. Na konci března nastoupilo na domácí půdě proti Moldavsku. Turecko duel zvládlo, vyhrálo 3:1. Skóre otevřel ve 14. minutě Mor, následně navýšili vedení Turecka Calik a Under. V samotném závěru se prosadil hostující Gansari.
Od mistrovství světa odehrála Makedonie jen jeden přípravný zápas. V domácím prostředí vyzvala Bělorusko. Makedonie vyhrála 3:0, prosadil se Spirovski a dvakrát pálil přesně Pandev.
Přípravné fotbalové zápasy národních týmů dnes pokračují. Tři z nich vám nabídneme na onlajnech. V tomto proti sobě nastoupí Makedonie a Turecko.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:45.