Mezinárodní přípravný zápas -  ONLINE PŘENOS -  Austrálie : Libanon - 20. listopadu 2018   09:50

Austrálie
Austrálie
19' Boyle  • 41' Boyle  • 68' Leckie
3:0
(2:0)
Libanon
Libanon
Austrálie
Ryan (46. Vukovič) – Grant, Sainsbury "C" (85. Jurman), Degenek, Behich – Amini (74. Jeggo), Mooy (82. Cahill), Irvine – Boyle, Jurič (69. Nabbout), Mabil (66. Leckie)
Langerak, Vukovič – Cahill, Gersbach, Goodwin, Jeggo, Jurman, Luongo, Maclaren, Nabbout, Ridson, Leckie
Sato (JPN)
ANZ Stadium (Sydney)
Libanon
Khalil – El Zen, Nassar, Mansour (71. Al Jounaidi), Ismail (88. Chaito) – Oumari, A. Haidar – Jradi (75. N. Matar), Ayass (60. Ataya), Maatouk "C" – Bugiel (6. M. Haidar, 85. Chaitou)
Hassan, M. Matar – M. Haidar, Ataya, Chaito, Chaitou, Jounaidi, N. Matar

Dnešní zápas je u konce. Austrálie při rozlučce legendárního Tima Cahilla přehrála Libanon snadno 3:0 a soupeři téměř vůbec nic nedovolila. Já se tímto s Vámi loučím a přeji hezký zbytek dnešního dne.
Držení míče: 65 % : 35 %.
Střely na branku: 7:0. Střely mimo: 10:3. Rohy: 11:1. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 12:7.
90+4'
90+3'
Al Junaidi hlavičkuje nad.
90+2'
Po faulu na Atayu bude Libanon zahrávat poslední nebezpečnou standardku z hranice pokutového území!
90+1'
Tak tohle k fotbalu nepatří! Jeden z fanoušků vtrhl na hrací plochu a zasahovat musí pořadatelská služba!
90'
Nastavují se tři minuty.
89'
Austrálie nepolevuje a snaží se přidat další branku.
88'
Střídání v týmu Libanon: ze hřiště odchází Ismail, přichází Chaito.
87'
Cahill se dral do zakončení, ke kterému mu chyběl opravdu jen krůček.
86'
Hra je přerušena, ošetřen musí být Walid Ismail.
85'
Střídání v týmu Austrálie: ze hřiště odchází Sainsbury, přichází Jurman.
Střídání v týmu Libanon: ze hřiště odchází M. Haidar, přichází Chaitou.
84'
Po levé straně unikl kapitán Maatouk a mohl snížit, ovšem svůj přízemní pokus umístil vedle zadní tyče!
83'
Libanon zahrával standardní situaci, ovšem pro míč si snadno došel brankář Khalil!
82'
A je to tu! Osmatřicetiletý veterán Tim Cahill nastupuje ke svému posledním zápasu v národních barvách Austrálie!
82'
Střídání v týmu Austrálie: ze hřiště odchází Mooy, přichází Cahill.
81'
Libanonu se znovu nepovedla další rozehrávka.
80'
V tuto chvíli publikum bouří, hra je momentálně stranou.
79'
Ten okamžik se blíží, Cahill půjde brzy na hřiště!
78'
Po přihrávce od Leckieho pálí těsně nad horní tyčku Nabbout!
77'
Nepovedenou střelu nyní vyprodukoval hostující Ataya.
76'
Publikum bouří! Tim Cahill se rozcvičuje a chystá se na hřiště!
75'
Střídání v týmu Libanon: ze hřiště odchází Jradi, přichází N. Matar.
74'
Střídání v týmu Austrálie: ze hřiště odchází Amini, přichází Jeggo.
73'
Behich vybojoval rohový kop.
72'
Domácím tři vstřelené branky nestačí a stále se tlačí do šestnáctky protivníka.
71'
Třetí libanonské střídání. Ze hry odchází Mansour a nahrazuje ho Al Jounaidi
70'
Frustrovaný Jradi uviděl první žlutou kartu tohoto zápasu po ostrém zákroku na australského kapitána Sainsburyho.
69'
Střídání v týmu Austrálie: ze hřiště odchází Jurič, přichází Nabbout.
68'
Austrálie právě vstřelila branku!
Tak to je střídání jako hrom! MATHEW LECKIE nepobyl na hřišti ani dvě minuty a přidává třetí australskou branku, když po nahrávce od Juriče vypálil z voleje z deseti metrů a i přes zásah gólmana Khalila zakončil naprosto přesně k levé konstrukci! Asistence: Martin Boyle
67'
V jasném ofsajdu byl přistižen Mansour.
66'
Podruhé střídají také domácí. Trávník opustil Mabil a místo něj přichází Leckie.
65'
Ve vzduchu vládne Sainsbury, ten hlavou odvrací do autu.
64'
Irvine poslal k zemi Atayu, Libanon se chystá na zajímavou standardní situaci.
63'
Hosté začínají být nebezpečnější, přihrávku na pravé křídlo na poslední chvíli zastavil Degenek.
62'
Tempo hry lehce opadlo, Libanon kombinuje na vlastní polovině.
61'
Hosté se prodrali do pokutového území protivníka, ale zpětná přihrávka nikoho nenašla.
60'
Libanon podruhé v zápase střídá. Hřiště opustil Ayass a nahradil ho Ataya.
59'
Hostům znovu nevyšel pokus o rychlý brejk.
58'
A mohlo to být o tři branky! Behich si krásně narazil míč z Mabilem, jenomže poté z voleje vypálil jen do boční sítě!
57'
Australané kombinovali na levém křídle, pak však vracejí míč téměř až k půlící čáře.
56'
Libanon rozhodně nechce odjíždět bez vstřeleného gólu a přízemní kombinací se snaží najít recept na pozornou defenzívu soupeře.
55'
Hosté se na chvíli usazují před Vukovičem, ale ohrozit ho nedokážou.
54'
Sudí Sato nyní uklidňuje Jradiho, emoce jsou nyní mnohem větší než v prvním poločase.
53'
Závar před Khalilem! Ten nakonec musel zasahovat proti střele zblízka od Juriče, je z toho další rohový kop. Libanonská defenzíva je pod obrovským tlakem!
52'
Další hostující centr přiletěl z levé strany, Vukovič ukrývá míč do rukavic.
51'
Libanon zahrával rohový kop, který nebyl velkým nebezpečím pro náhradního gólmana Vukoviče.
50'
Khalil si s centrem poradil a balón vyboxoval mimo vlastní pokutové území.
49'
Oumari se dohaduje s rozhodčím, hra je nyní zastavena a Mooy musí čekat příliš dlouho.
48'
Mabil byl faulován na levé straně pokutového území, ke standardní situaci se chystá Mooy.
47'
Obrázek hry se nemění ani ve druhém poločase, domácí stále tlačí.
46'
Střídání v týmu Austrálie: ze hřiště odchází Ryan, přichází Vukovič.
46'
Úvodní dějství je za námi. Austrálie potvrzuje úlohu jasného favorita a svého protivníka výrazně přehrává, vedení o dvě branky je zasloužené. Druhý poločas začne přibližně v 10:50.
45+2'
45+2'
Kapitán Maatouk se prodral na levé straně, ovšem odzbrojil ho skvěle hrající Degenek a z prvního poločasu je to tedy vše.
45+1'
Austrálie drží balón na útočné polovině.
45'
Nastavuje se jedna minuta.
44'
U míče jsou opět domácí, ti už nikam nespěchají.
43'
Libanon se snaží do poločasu alespoň snížit, Ryana však v celém průběhu ani jednou neohrozil.
42'
Domácí se znovu protlačili k šanci na levé straně, ovšem žádná střela z toho nevznikla.
41'
A domácí se po rohovém kopu prosazují! Na krásný centr Mooye si naskočil Degenek a orazítkoval horní konstrukci. Míč se odrazil na kopačku MARTINA BOYLA a ten ho snadno ze dvou metrů dopravil do prázdné branky! V tomto duelu tak skóruje podruhé! Bez asistence
40'
Austrálie zahrávala už svůj šestý rohový kop, hosté se zuby nehty brání.
39'
První poločas se nám pomalu a jistě chýlí ke svému konci, od vlastní branky bude vykopávat Khalil.
38'
Jurič se snažil nebezpečně vystřelit z dvanácti metrů, vybojoval však jen rohový kop.
37'
Grant se snažil protlačit k hlavičce, ovšem míč netrefil a ten končí v zámezí.
36'
Sainsbury je na nohou, hra může pokračovat.
35'
Z trávníku se jen těžko zvedá domácí kapitán Sainsbury, ostatní hráči se občerstvují.
34'
Na levé straně pokutového území se snažil něco vymyslet kapitán Libanonu Maatouk, jenomže s bránícím Degenekek si neporadil.
33'
Diváci se rozhodně nenudí, sledujeme atraktivní podívanou nahoru dolů.
32'
Z velmi dobré pozice pálil Mabil, ale nastřelil jen bránícího El Zena a je z toho rohový kop.
31'
Behich vybojoval v souboji jeden na jednoho s Nassarem rohový kop.
30'
Obrázek hry stále stejný, Austrálie kombinuje v blízkosti středového kruhu.
29'
Po nepřesně rozehrávce se k míči dostávají hosté a mohou si na chvíli odpočinout.
28'
Libanon je v tuhém obranném bloku, domácí nikam nespěchají.
27'
Mohamad Haidar si pokusil vymodlit faul před hranicí pokutového území, ale píšťalka sudího Sata zůstala němá.
26'
Libanon se začíná více dostávat do hry, v defenzívě odvrací nebezpečné pasy protivníka.
25'
Máme za sebou více jak polovinu první části, tempo se nám postupně zvyšuje.
24'
Po delší době si zahraje Ryan, domácí rozjíždějí další útok.
23'
Khalil se rozhodně nenudí a musí ve svém brankovém území řešit jeden nebezpečný centr za druhým.
"Socceroos" si hrají s Libanonem jako kočka z myší, vůbec k ničemu ho nepouštějí.
21'
Domácí mají navrch, nyní vybojovali rohový kop.
20'
Libanon se vydal do ojedinělého protiútoku, jenže znovu neuspěl.
19'
Domácí se zaslouženě dostávají do vedení. MARTIN BOYLE se uvolnil na levé straně, navedl si míč blíže do středu hřiště a pak tvrdě vypálil z dvaadvaceti metrů. Jeho ránu tečoval Oumari a míč skončil v síti za překvapeným Khalilem! Asistence: Aaron Mooy
18'
Tak tohle byla druhá obrovská šance v podání Austrálie! Po přihrávce z levé strany šestnáctky chtěl zakončit Jurič, ale před ním odkopl na rohový kop vracející se Oumari!
17'
Protinožci přišli o míč a museli se vracet, gólman Ryan zachytil míč před brankovou čarou a rychle rozehrál.
16'
Boyle našel ve středu pokutového území nabíhajícího Juriče, jeho střela z první však letěla hodně mimo.
15'
Grant se ocitl zcela osamocen na pravém křídle, ovšem správně ho zastavuje praporek asistenta rozhodčího kvůli ofsajdu.
14'
Obrázek hry se nemění, Austrálie má navrch a soupeři téměř nepůjčuje balón.
13'
Po jejím zahrání se dostal k hlavičkovému pokusu Jurič, ale při výskoku si pomohl útočným faulem.
12'
Po faulu kapitána Maatouka budou domácí zahrávat nebezpečnou standardní situaci z pravého křídla.
11'
Libanon se ubránil, ale pokus o přečíslení mu nevyšel.
10'
Z pravého rohu pokutového území vystřelil Boyle, ovšem jeho přízemní pokus proletěl daleko vedle zadní tyče.
9'
Po dlouhém výkopu Khalila se míč nachází v blízkosti středového kruhu.
8'
Domácí mají jasně navrch, vystřelit se jim však zatím nepovedlo.
7'
Austrálie krouží jako lev kolem své kořisti.
6'
Domácí stále tlačí, hosté musí střídat. Místo zraněného Bugiela nastupuje Mohamad Haidar
5'
Bugiel musí být ošetřen, hra je přerušena.
4'
Po centru z levého křídla se v první větší možnosti zjevil Boyle, ale z mírného úhlu z voleje nepropálil brankáře Khalila. Ten chvíli nevěděl, kde má balón, ale nakonec ho udržel před brankovou čarou!
3'
Hosté se vydali do brejku, s tím si však australská defenzíva bez potíží poradila.
2'
Nedovoleného zákroku se dopustil Amini, u míče tak zůstává Libanon.
2'
Před dotírajícím Juričem ukrývá míč v náručí brankář Ryan.
1'
Hosté drží míč, brání se atakům soupeře.
1'
A teď stadionem zní australská hymna.
Právě slyšíme libanonskou národní hymnu.
Oba výběry už jsou v tunelu a nyní přicházejí na hrací plochu.
Vše už je připraveno, utkání za malý okamžik začne.

Austrálie: Ryan – Grant, Sainsbury "C", Degenek, Behich – Amini, Mooy, Irvine – Boyle, Jurič, Mabil
Náhradníci: Langerak, Vukovič – Cahill, Gersbach, Goodwin, Jeggo, Jurman, Luongo, Maclaren, Nabbout, Ridson

Libanon: Khalil – El Zen, Nassar, Mansour, Ismail – Oumari, A. Haidar – Jradi, Ayass, Maatouk "C" – Bugiel
Náhradníci: Hassan, M. Matar – M. Haidar, Ataya, Chaito, Chaitou, Jounaidi, N. Matar

Rozhodčí: Sato (JPN).
Oba dva úterní soupeři se spolu naposledy utkali před více než šesti lety a tehdy jasně dominovala Austrálie po výsledku 3:0. Já Vás ke sledování tohoto přenosu srdečně zvu a přeji příjemnou zábavu.
To Austrálie dlouhodobě patří mezi největší favority asijského kontinentu, pod jehož federací už delší dobu působí. Na uplynulém světovém šampionátu v Rusku skončila v základní skupině s jediným bodem na kontě, když těsně podlehla Francii (1:2), remizovala s Dánskem (1:1) a na závěr nestačila na Peru (0:2). Poté si v přátelském duelu snadno poradila s Kuvajtem (4:0) a nerozhodný výsledek uhrála s Koreou (1:1).
Asijský výběr se koncem března tohoto roku kvalifikoval na AFC Asian Cup 2019, kdy v závěrečné fázi vybojoval v šesti zápasech hned 16 bodů a v porovnání s Malajsií, Hongkongem a Severní Koreou neměl konkurenci. V následujících přípravných střetnutích přehrál Jordánsko (1:0) a stejným poměrem podlehl Kuvajtu, smírně bez branek se rozešel s Ománem i Uzbekistánem.
Přípravný zápas v australském Sydney určitě bude pro Libanon skvělým zážitkem, zahraje si totiž na více než osmdesát tisícovém olympijském stadionu. Do utkání bude vstupovat jako jasný outsider a pokusí se překvapit, proti účastníkovi posledního MS se mu příliš šancí na úspěch nedává.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 09:50.