Mezinárodní přípravný zápas -  ONLINE PŘENOS -  Francie : Uruguay - 20. listopadu 2018   21:00

Francie
Francie
53' Giroud
1:0
(0:0)
Uruguay
Uruguay
Francie
Lloris (C) – Pavard, Rami, Sakho (46. Kimpembe), Mendy – Kanté, Ndombele (72. Fekir) – Mbappé (36. Thauvin), Griezmann (90+3. Sissoko), Matuidi (63. Nzonzi) – Giroud (81. Plea)
Damir Skomina (SVN)
Stade de France, Paříž
Uruguay
Campaňa – M. Suárez, Méndez, Cáceres, Laxalt – Valverde (61. De Arrascueta), Vecino, Bentancur, Torreira (75. Rodriguez) – L. Suárez, Cavani (C)

Držení míče: 46 % : 54 %.
Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 5:0. Rohy: 2:2. Ofsajdy: 4:2. Fauly: 17:19.
Tři nastavené minuty uplynuly a hlavní rozhodčí Damir Skomina ukončil zápas. Francie v domácím prostředí přehrála Uruguayce díky jediné brance z pokutového kopu.

Francouzi nastoupili v roli favoritů do zápasu velmi aktivně, již v šesté minutě pálil v nadějné pozici Olivier Giroud. Po dvaceti minutách si zpracoval míč v pokutovém území Matuidi ale jeho následná střela skončila pouze na těle jednoho z bránících hráčů. Velká nepříjemnost pro domácí se stala po půlhodině hry, Mbappé šel osamocen na brankáře Campaňu, ale ten mu vypíchl míč a poté devatenáctiletý mladík upadl nešikovně na rameno a musel předčasně střídat. Také po změně stran pokračovali Francouzi v tlaku a byli odměněni. Při ráně Griezmanna zahrál v pokutovém území rukou Bruno Méndez. Nařízenou penaltu s přehledem proměnil Olivier Giroud. Ke slovu se dostali také Uruguayci, ale ti se k ohrožení Llorisovy branky nedostali ani v závěrečném tlaku.

Kylian Mbappé který musel opustit zápas v prvním poločase pro zranění ramene se po změně stran vrátil v dobré náladě alespoň na lavičku náhradníků.
90+3'
90+3'
Střídání v týmu Francie: ze hřiště odchází Griezmann, přichází Sissoko.
90+3'
Griezmann si ještě v úplném závěru vykoledoval žlutou kartu. Až příliš průpovídek měl útočník Francie k hlavnímu rozhodčímu.
90+2'
Kimbempe dokázal hlavou odvrátit nebezpečí z pokutového území. Následně se řítil na druhou stranu Griezmann. Rychlonohého útočníka Atlética Madrid dokázal na poslední chvíli předskočit Cáceres.
90+1'
Damir Skomina nastavuje ve druhém poločase tři minuty.
90'
Mathías Suárez spolupracoval na pravé straně s De Arrascuaetou, následně se do souboje přiřítil Fekir, kterému je opět pískán faul. Domácím stačí držet míč daleko od Llorise.
89'
Jihoameričani se snaží o srovnání stavu. Mendy položil na zem přistrčením Bentancura. Hosté ale příliš dlouho už v blízkosti vápna Francie nepokračovali.
88'
K rozehrávce volného přímého kopu se postavil Rodrigo Bentancur. Pobídka do šestnáctky nebyla vůbec špatná, ale jako první se dostal k míč jen domácí Rami.
87'
Griezmann sice vyhrál hlavičková souboj, ale pouze k hostujícím hráčům. Kimpembe následně zajel kopačkou do Suáreze a hosté budou mít k dispozici volný přímý kop.
86'
Griezmann posouval míč na Fekira, ten ale věděl, že je v ofsajdové postavení a tak nechal míč prosvištět do vápna soupeře.
85'
Jonathan Rodriguez mohl srovnat! Cavani skvělou přihrávkou za obranu našel střídajícího Rodrigueze, kterému ale v klíčovou chvíli sjel míč z kopačky a Lloris stačil zasáhnout.
84'
Edinson Cavani ještě ve skluzu udržel míč na hrací ploše, ale pouze pro domácí obránce. Uruguay jde v posledních minutách agresivněji pro balon, ale k ohrožení branky to zatím nevede.
83'
Také druhá žlutá karta jde na konto hostů. Méndez zastavoval nebezpečný protiútok faulem na Nabila Fekira.
82'
Francouzi si zahrávali s ohněm. Mendy si kličkou sice poradil s napadajícím Vecinem, následně ale zavařil Ramimu a následně i Llorisovi, který musel odkopnout míč z nebezpečné pozice až ve skluzu.
81'
Střídání v týmu Francie: ze hřiště odchází Giroud, přichází Plea.
80'
Bentancur je prvním potrestaným hráčem zápasu. Už v prvním poločase měl záložník Juventusu několik tvrdých zákroku a nyní po faulu na Fekira inkasuje žlutou kartu.
79'
Pavard se po dlouhé době vydal na útočný výlet. Domácím se nepodařilo přejít až do pokutového území před zhuštěný prostor na pětadvaceti metrech.
78'
Francouzi jsou v posledních minutách pasivní směrem dopředu. Práci teď domácím ulehčil pomezní rozhodčí, který ukončil náběh Vecina zdviženým praporkem.
77'
Jonathan Rodriguez se uvedl na trávníku po svém příchodu nadějným náběhem na pravé straně. Jeho pokus o centr končí jen odkopem od domácí branky. Balon totiž putoval do zámezí právě od Rodrigueze.
76'
Ani s postupujícím časem se hostům nedaří zaměstnat Huga Llorise. Gólman mistrů světa je stejně jako v prvním poločase téměř bez práce.
75'
Střídání v týmu Uruguay: ze hřiště odchází Torreira, přichází Rodriguez.
75'
Nabil Fekir spolupracoval s Nzonzim. Pavard to následně zkusil rychlostně na Laxalta, který soupeře vůbec nestíhal. Balon ale skončil až za brankovou lajnou.
74'
Bruno Méndez se snažil rozehrávat útočnou akci hostujícího týmu. Balon přenesl těsně před francouzské vápno, ale Suárez ani Cavani zády k brance nic nevymysleli.
73'
Mathías Suárez byl na pravé straně pod tlakem střídajícího Fekira, přesto se mu podařilo dostat míč nebezpečně do pokutového území. Před Llorisem ale dokázal ještě zasáhnout bránící Adil Rami.
72'
Střídání v týmu Francie: ze hřiště odchází Ndombele, přichází Fekir.
71'
Hostující výběr uklidňuje hru pozvolnou rozehrávkou ve střední části trávníku. Před Bentancura putoval míč k Méndezovi, který ještě zapojil i Campaňu.
70'
Kanté skvěle obhodil Bentancura, následně se domácí přesunuli až těsně před vápno. Na Griezmannův oblouček si nabíhal Ndombele, ale těsně před ním stačil vyběhnout Campaňa.
69'
Kimpembe teď šel jako poslední obránce hodně odvážně mezi dva protihráče. Naštěstí pro domácí si ale míč pokryt a nedovolil Jihoameričanům jít do protiútoku.
68'
Francouzi dokázali vykombinovat nebezpečný prostor před vlastním vápnem. Hostující hráči se snažili napadat, ale k míči se dostal pouze střídající Nzonzi.
66'
Vecino vyhrál ve středu pole silový souboj s Kantém. Následně se dopustil faulu Mendy, který srazil k zemi Cavaniho při zpracování. Uruguay může pokračovat v kombinaci.
65'
Cavani si přišel pro balon až téměř mezi vlastní stopery. Následně se útočné eso PSG snažilo přihrávat na levou stranu, ale Mathías Suárez byl pokryt hned dvojicí soupeřů.
64'
Po vstřelené brance aktivita domácího klesá. Teď se snažil rozpohybovat své spoluhráče Pavard, ale Giroud na prudkou pobídku reagoval až příliš pozdě a u balonu tak byl dříve Campaňa.
63'
Střídání v týmu Francie: ze hřiště odchází Matuidi, přichází Nzonzi.
62'
Laxalt byl zastaven Pavardem, ale míč se od francouzského obránce odrazil jen za postranní lajnu. Uruguay se ale příliš daleko u vápna domácích neudržela.
61'
Střídání v týmu Uruguay: ze hřiště odchází Valverde, přichází De Arrascaeta.
60'
Ani spolupráce dvou největších útočných hvězd Uruguayi nevyšla. Cavani sice našel rozběhnutého Suáreze, ale forvard Barcelony se nacházel pouze v ofsajdu.
59'
Mathías Suárez zkoušel z nepřipravené pozice centrovat do vápna, ale míč z jeho kopačky doplachtil pouze daleko za brankovou lajnu.
58'
Jihoameričani se nadechují k náporu. Laxalt z levé straně zkoušel přejít přes Pavarda, ale míč mu utekl. Následně ale zůstali hosté v držení míče v blízkosti vápna soupeře.
56'
Už už to vypadalo, že se Antoine Griezmann požene sám přes třicet metrů na Campaňu. Přihrávka Kantého šla ale jen do ofsajdu a z nadějného náběhu nic není.
55'
Suárez si postrčil míč před sebe, následně se k němu dotáhl Ndombele, ale na rychlého útočníka soupeře nestačil a musel sáhnout k faulu.
54'
Uruguayci jsou po inkasované brance nažhaveni na odpověď. Cavanimu se nezamlouval výrok rozhodčího, chtěl po faulu Kantého také žlutou kartu, ale hostům bude musel stačit rozehrávka.
53'
Francie právě vstřelila branku!
Míč si na značku pokutového kopu postavil OLIVIER GIROUD. Útočník londýnské Chelsea zvolil klasický rozběh a svou levačkou umístil míč přesně k tyči. Martín Campaňa byl bez šance na zákrok.
52'
Pokutový kop pro Francii! Méndez zahrál v pokutovém území rukou.
52'
Adil Rami rozehrával útočnou akci z vlastní polovinu, poté se ale Matuidi zamotal do svých kliček a o balonu na malý okamžik přišel. Matías Vecino však nebyl přesný a útočit tak mohou stále domácí.
51'
Tak teď to Suárez neudělal vůbec přesně. Z prvního doteku chtěl poslat míč za obranu, ale jeho záměr nepochopil Cavani, který zůstal stát na místě před vápnem.
50'
Griezmann udržel míč i proti faulu Bentancura. Následně se ale vydal mezi velkou přesilu soupeřů a na Méndeze již nestačil.
49'
Už se zdálo, že je Matuidi s míčem za koncovou lajnou, ale nakonec stačil ještě záložník Juventusu odcentrovat přesně na hlavu Girouda. Ten ale po podskočeném balonu zakončil nad břevno.
48'
Kimpembe se natlačil před Mathíase Suáreze, získal míč pro Francii. Následně se domácí hnali do útoku, ale Mendy byl poslán k zemi Bentancurem.
47'
Druhou polovinu dnešního utkání odstartoval rozehrávkou ze středového kruhu Luiz Suárez. Následně se Suárez vydal za balonem na útočnou polovinu, ale pomohl si faulem na Ramiho.
46'
Střídání v týmu Francie: ze hřiště odchází Sakho, přichází Kimpembe.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 22:02.
Šedesát nastavených sekund je minulostí a s nimi i celý první poločas. Hráči obou reprezentačních výběrů odcházejí do šaten za bezbrankového stavu.

Francouzi nastoupili v roli favoritů do zápasu velmi aktivně, již v šesté minutě pálil v nadějné pozici Olivier Giroud. Po dvaceti minutách si zpracoval míč v pokutovém území Matuidi ale jeho následná střela skončila pouze na těle jednoho z bránících hráčů. Velká nepříjemnost pro domácí se stala po půlhodině hry, Mbappé šel osamocen na brankáře Campaňu, ale ten mu vypíchl míč a poté devatenáctiletý mladík upadl nešikovně na rameno a musel předčasně střídat. Útočná dvojice Uruguayců Cavani – Suárez se k ničemu nedostala.
45+1'
45+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje v prvním poločase jednu minutu.
45'
Zatím to není ani Suárezův zápas. Útočník Barcelony se pral s přesilou na útočné polovině, ale proti Kantému se Sakhem neměl šanci projít do pokutového území.
44'
Minutu před pauzou se dostal k míči Benjamin Pavard. Po spolupráci s Giroudem putoval míč jen k Laxaltovi, který dokázal udržet mohutného útočníka Francie za zády.
43'
Matuidi šel po míči hodně agresivně, nic si nedělal ani s výběhem hostujícího brankáře, ale nakonec je pískán faul Matuidimu.
42'
Olivier Giroud nebyl v posledních minutách příliš často u balonu, ale nyní skvěle podržel hru na pravé straně. Následně se dostal do vápna Pavard, před kterým musel odkopával za rohový kop Cáceres.
41'
Mamadou Sakho byl fauloval při hlavičkovém souboji Bentancurem, obránce Crystal Palace následně nekoordinovaně spadl na trávníku a jen těžce se zvedá.
40'
První poločas pomalu míří ke svému závěru. Francouzi se nadechují k tlaku, na Mendyho centr si naskakoval Griezmann, ale ten se ocitl v těsném ofsajdu.
39'
Po zisku se hnali domácí do rychlého protiútoku. Nadějně rozehranou akci Francie musel zastavit jen za cenu faulu Bentancur.
38'
Uruguayci pokračují v kombinační hře ve střední části trávníku. Přes Vecina putoval míč kolem obránců Francie k Suárezovi. Útočník Barcelony byl ale u balonu příliš pozdě a toho využil Lloris.
37'
V posledních minutách jsou více u balonu hostující fotbalisté. Teď ale zaváhal při rozehrávce Vecino a do útoku šli naopak Francouzi. Vše ale končí útočným faulem Kantého.
36'
Je to jasné, Kylian Mbappé znovu leží na trávníku a nebude moci pokračovat v zápase. Mbappé rovnou odchází do útrob stadionu, na jeho místo přijde Florian Thauvin.
34'
Mbappé je zpět na trávníku, stále se ale drží na pochroumané pravé rameno. Uruguayci se přesunuli s míčem na útočnou polovinu, ale až před Llorise se dostat nemohou.
32'
S Mbappém to stále nevypadá dobře. Devatenáctiletý útočník je v péči lékařů mimo hrací plochu.
31'
Kylian Mbappé se hnal z pravé strany sám na Campaňu. Balon si dal ale v klíčovu chvíli daleko a toho využil brankář Uruguaye k vyběhnutí. Následně se kometa PSG skácela k zemi a drží se za pravé rameno.
30'
V první půlhodině zatím příliš fotbalové krásy k vidění nebylo. Griezmann se stáhl pro balon až téměř ke stoperům, následně se bojovalo na levé straně, ale Matuidi do vápna přes Méndeze neprošel.
29'
Pavard nyní pořádně zavařil svým spoluhráčům v obraně. Dal si míč až příliš daleko od nohy a toho využil k zisku Vecino. Naštěstí pro domácí nedokázal následně vyslat do úniku Cavaniho.
28'
Benjamin Pavard nyní zkoušel najít průnikovou přihrávkou Girouda. Vytáhlý útočník londýnské Chelsea si ale nepohlídal ofsajdové postavení a musel míč odevzdat.
27'
Matuidi předal balon Griezmannovi, ten rozběhl na pravé straně Pavarda, ale od krajního obránce německého Stuttgartu se balon odrazil jen za koncovou čáru.
26'
Teď to hosté neudělali vůbec špatně. Před vápnem byl Cavani i Vecino, právě druhý jmenovaný se odhodlal ke střele ze stoje, ale lehkou střelu dokázal Lloris lapit.
25'
Tentokrát to domácí zkoušeli středem trávníku. Pavard se stáhl z pravé strany více k ose trávníku, ale při snaze projít mezi obránci si pomohl faulem.
24'
Před Torreiru putoval míč k Suárezovi, následně se útočník Barcelony snažil jít do souboje se Sakhem, ale je pískán jen faul.
22'
Bentancur z prvního doteku posílal míč zpátky na Cavaniho do pokutového území. Útočník PSG měl ale oproti Ramimu menší ztrátu a tu již nedokázal smazat.
21'
O slovo se přihlásili také hosté. Kanté zaváhal ve středu pole, míč mu prolétl kolem kopaček, ale nabíhající Laxalt toho nedokázal dokonale využít. Balon mu navíc odskočil za postranní čáru.
20'
Griezmann centroval do pokutového území. Matuidi si na přední tyči ve zhuštěném prostoru ještě dokázal zpracovat míč, ale poté pálil jen do obránce před sebou.
19'
Francouzi skvěle vykombinovali pravou stranu. Bentancur rychlostně nestačil na Mbappého, ten si ho chtěl kličkou obhodit, ale to záložník Juventusu nedovolil. Je tady ale po faulu nadějná šance pro domácí.
18'
Zničehonic tady byla šance i na druhé straně. Cavani přetáhl centr na zadní tyč, Méndez však nejprve promáchl a poté mu balon spadl na ruku a to neušlo hlavnímu rozhodčímu.
17'
Kylian Mbappé poprvé nastartoval své motory. Na přihrávku Griezmanna si naběhl kolem Cácerese, ale jeho střela nad padajícím Campaňou vylétla mimo tři tyče.
16'
Cavani si skvěle zpracoval další dlouhou přihrávku z vlastní poloviny, ale pomezní rozhodčí správně zvedl praporek a po signalizovaném ofsajdu se musela hra přerušit.
15'
Jihoameričani se začínají prosazovat v ofenzivě. Cavani skvěle obhodil ve středu pole Kantého, následně ale musel zpomalit akci a počkat na své spoluhráče.
14'
Bentancuroa pobídka do vápna už měla více šancí na úspěch. Vecino nebyl pod tlakem, ale jeho slabá hlavička nemohla Llorisovi způsobit větší problémy.
13'
Lucas Torreira přetáhl centr na zadní tyč, kde ale byl pouze Sakho. Uruguay pokračovala druhým rohem v krátkém čase, ale ani nyní se hosté k hlavičce nedostali.
12'
Benjamin Pavard měl na pravém kraji spoustu prostoru k postupu kupředu, místo toho ale zvolil mizernou přihrávku do středu a toho využili hosté. Po zblokovaném centru Valverdeho budou Uruguayci rozehrávat rohový kop.
11'
José Cáceres se ujal rozehrávky. Dlouhým pasem chtěl oslovit svého kapitána, Edinson Cavani sice zrychlil na levé straně, ale balon mu utekl až za postranní lajnu.
10'
Úvodní desetiminutovka výraznější vzrušení ani u jedné z branek nenabídla. Francouzi jsou více u balonu, ale Martín Campaňa ještě zasahovat nemusel.
9'
Jihoameričani se zatím nemohou s míček dostat na útočnou polovinu. Před Cavanim stačil sebrat balon do své moci Adil Rami, který následně spolupracoval s Llorisem.
8'
Před Pavarda putoval míč podél postranní lajny ke Griezmannovi. Následně se ofenzivní záložník Atlética Madrid pokusil vysunout Matuidiho, ale ten byl na jeho přihrávku až příliš krátký.
7'
Vůbec poprvé v dnešním zápase se k balonu dostal také Lloris. Suárezův oblouček za obranu ale s přehledem sebral do rukavic. Edinson Cavani byl až příliš daleko.
6'
Matuidi z prvního doteku našel v nadějném postavení Girouda. Ten byl ale pod tlakem bránícího Méndeze, neměl čas na zpracování, ale i tak vypálil nebezpečně. Balon však jen prosvištěl kolem bližší tyče.
5'
Tentokrát si lehkým přistrčením pomohl Olivier Giroud a míče se tak mohli ujat Uruguayci. Dlouhý pas Vecina však obsazeného Suáreze nemohl najít.
4'
Torreira si zezadu vyšlápl na Girouda a poprvé se pískalo. Domácí se snažili o rychlou rozehrávku, ale následně byl poslán k zemi také Mbappé.
3'
Francouzi se usadili na útočné polovině. Poprvé se dotkl míče také Blaise Matuidi, následně ale neměl kudy jít do vápna a tak zvolil raději přihrávku zpět.
2'
Ndombele vybojoval na pravém kraji autové vhazování. Pavard vhodil míč zpět do hry, ale po několika soubojích ve středu pole mohl hrát pouze Rami.
1'
Francouzi uvedli míč do hry ze středového kruhu. Na úvod se ale do útoku příliš nehnali. Od Ramiho putoval míč přes Pavarda až k Giroudovi, ten ale o balon přišel.
1'
Hlavní rozhodčí Damir Skomina již přivádí obě úvodní jedenáctky na hrací plochu pařížského Stade de France. Přátelský duel mezi Francouzi a Uruguayci tak může za několik málo okamžiků začít.

Francie: Lloris (C) – Pavard, Rami, Sakho, Mendy – Kanté, Ndombele – Mbappé, Griezmann, Matuidi – Giroud
Náhradníci: Mandanda, Aréola – Kimpembe, Varane, Sissoko, Plea, Dembélé, Digne, Nzonzi, Fekir, Sidibé, Thauvin

Uruguay: Campaňa – M. Suárez, Méndez, Cáceres, Laxalt – Valverde, Vecino, Bentancur, Torreira – L. Suárez (C), Cavani
Náhradníci: Silva – Cabaco, Lemos, Lodeiro, Sánchez, De Arrascaeta, Pereiro, Gomez, Velázquez, Rodríguez

Rozhodčí: Damir Skomina (SVN).
Uruguay

Stejně jako Francouzi tak i Uruguay se předvedla na letošním mistrovství světa ve výborném světle. V základní skupině Jihoameričani neprohráli, navíc nedostali ani jedinou branku. S Egyptem i Saúdskou Arábií si porazili shodně 1:0. To domácí Rusko dostalo od Uruguayců hned tři branky. V osmifinále zářil kapitán Edinson Cavani, který dvěma zásahy poslal domů Portugalsko i s Cristianem Ronaldem. V souboji o nejlepší čtyřku už ale Uruguay nestačila na pozdější vítěze z Francie. Zraněný Cavani sledoval porážku svých krajanů pouze z lavičky a po brankách Varaneho a Griezmanna se s turnajem loučil.

Od té doby odehrála uruguayská reprezentace čtyři přípravné duely, ale s výsledky rozhodně spokojená být nemůže. Nejprve sice vysoko přehrála 4:1 Mexiko, poté ale vždy o gól nestačila na Jižní Koreu i Japonsko. Před čtyřmi dny sehráli Uruguayci duel s Brazílií na neutrální půdě v Londýně a proti svým sokům se ani v nejsilnější sestavě prosadil nedokázali. Jediným gólem se tak zapsal do statistik Neymar, který ve druhém poločas proměnil pokutový kop.
Francie

Francouzům dorostla vynikající generace. Před mistrovstvím světa byla Francie pasována do role horkých aspirantů na zlato a svůj potenciál se jí podařilo bezezbytku naplnil. V základní skupině se tým Didiera Deschampse ještě rozehrával, ale i tak dokázal porazit Austrálii i Peru a remizovat s Dánskem. Proti Dánům to byla nakonec jediná ztráta na celém mistrovství. V playoff nejprve ve fantastickém utkání vyřadila Francie Argentinu po výsledku 4:3. Na celku vedeném kapitánem Hugo Llorisem si vylámala zuby Uruguay i Belgie. Ve finále poté Francouzi přehráli 4:2 překvapení z Chorvatska a po dvaceti letech mohli radovat ze světového zlata.

V Lize národů UEFA Francie dlouho pokukovala po postupu do finálové čtyřky. Po porážce 0:2 v Nizozemsku už ale aktuální mistři světa neměli vše ve svých rukách. Ve včerejším utkání drželi palce Němcům, ti také po poločase vedli nad Nizozemskem 2:0, ale v úplném závěru dokázali Oranjes srovnat a tím si vysloužili první příčku.
Krásný úterní večer, vítám všechny příznivce fotbalu. Na závěr reprezentačního týdne se proti sobě v přátelském utkání postaví čerství mistři světa z Francie a ofenzivně ladění Uruguayci v čele se snajpry Suárezem a Cavanim.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.