Mezinárodní přípravný zápas -  ONLINE PŘENOS -  Irsko : Sev. Irsko - 15. listopadu 2018   20:45

Irsko
Randolph – Lenihan (85. Christie), Duffy, Egan – Coleman, Hendrick, Whelan (37. Hourihane), Brady – O´Dowda (46. Curtis), Robinson (67. Maguire (80. Hogan)), McClean (67. Stevens)
Sev. Irsko
Paecock-Farell – Smith (75. Ward), Cathcart,J. Evans, Lewis – C. Evans (65. McNair), David, Saville – Whyte (63. Jones), Boyce (71. Lafferty), Dallas

Z mé strany je to vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů. Dobrou noc!
Držení míče: 42 % : 58 %.
Střely na branku: 2:3. Střely mimo: 4:7. Rohy: 1:3. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 11:15.
Je konec! Prestižní souboj Irska se Severním Irskem nakonec končí bezbrankovou remízou. Na hřišti se odehrával obrovský boj. Hosté se mohli dostat do vedení ve 14. minutě, jenže Whyte neprostřelil vyběhnutého brankáře. Na druhé straně hrozil Duffy, jehož hlavičku vyrazil Paecock-Farell nad břevno. Po přestávce na hrací ploše dominovaly obrany. Přesto se Severní Irsko dostalo do obrovské šance, ale Randolph předvedl další skvělý zákrok.
90+3'
90+2'
Dallas se v pokutovém území tlačil k prudkému centru z levé strany hrací plochy, jenže přes pozorné obránce Irska se do zakončení nedostal.
90+1'
Nastavují se tři minuty!
90'
Hra je přerušena! Jeden z hostujících hráčů zůstává ležet na trávníku a drží se za záda. Uvidíme, zda bude schopen poslední minuty dokončit.
89'
Zápas se už pouze dohrává. Hraje se hlavně ve středu hrací plochy a ani jeden z týmů se nikam nežene.
88'
Coleman si skvěle pokryl míč tělem a jeden z hostujících hráčů jej poslal k zemi. Sudí však nedovolený zákrok neodpískal. Bude to odkop od branky.
87'
Centr od rohového praporku přiletěl na malé vápno, kde se do zakončení tlačil obránce Duffy, ale jeho pokus skončil vysoko nad břevnem.
86'
Hendrick se prosmýkl do pokutového území, ale pod nohy se mu neohroženě položil jeden z obránců, který míč vypíchl na rohový kop.
85'
Střídání v týmu Irsko: ze hřiště odchází Lenihan, přichází Christie.
84'
Lafferty uspěl v hlavičkovém souboji na polovině Irska, jenže hlavou míč prodloužil jen za sebe, kde se nepohyboval nikdo v modrém dresu.
83'
Cathcart poslal zajímavý centr do pokutového území, jenže domácí obránci si s jeho pobídkou znovu bez problémů poradili.
82'
Hosté zahrávali rohový kop. Jeho exekuce se ujal Lewis, jehož centr přiletěl na přední tyč, kde zasáhl pozorný stoper Egan. Hosté však zůstávají u míče.
81'
Domácí fanoušci nyní hlasitě skandují a ženou domácí Irsko do útoku. Pro oba týmy jde o velice prestižní střetnutí.
80'
Střídání v týmu Irsko: ze hřiště odchází Maguire, přichází Hogan.
80'
Domácí Maguire má zdravotní problémy a dnešní duel pro něj podle všeho skončil!
79'
Randolph se musel zapojit do rozehrávky. Domácí útočníka napadal aktivní Dallas, ale gólman Irska stačil balón odkopnout do bezpečí.
78'
Egan rozjel akci Irska z vlastní poloviny. Domácí obránce prošel až na polovinu Severního Irska, ale jeho oblouček za obranu byl moc prudký.
77'
Žlutou kartu dostává Saville (Severní Irsko).
77'
Davis narýsoval krásnou přihrávku do pokutového území, kam sprintoval střídající útočník Lafferty, jemuž k zakončení scházely dva kroky.
76'
Hosté uklidňují hru kombinací na vlastní polovině. Severní Irsko cítí, že může na půdě velkého rivala uspět a nadále se tlačí do útoku.
75'
Střídání v týmu Severní Irsko: ze hřiště odchází Smith, přichází Ward.
74'
McNair pokazil centr z levé strany, ale jeden z domácích obránců se nedokázal zorientovat a odkopl míč na rohový kop.
73'
Hosté zahodili obrovskou šanci! Jeden z hráčů Severního Irska běžem sám na domácí branku, ale Randalph vyrazil ven a jeho ránu vykopl!
72'
Obrana Severního Irska si znovu poradila s vysokým centrem z levé strany a odkopla míč ven z pokutového území.
71'
Střídání v týmu Severní Irsko: ze hřiště odchází Boyce, přichází Lafferty.
70'
Domácí brankář neudržel v rukavicích prudká centr z pravé strany a míč mu vypadl před něj. Pozorný stoper Duffy jej ale okamžitě odkopl do bezpečí.
69'
Brady zbytečně fauloval na vlastní polovině a nabídl soupeři rozehrávku přímého kopu. Do pokutového území už míří všichni vysocí hlavičkáři.
68'
Davis uspěl v hlavičkovém souboji na polovině domácího celku a vybojoval míč pro Severní Irsko. Hosté mohou po delší době zaútočit.
67'
Střídání v týmu Irsko: ze hřiště odchází McClean, přichází Stevens.
Střídání v týmu Irsko: ze hřiště odchází Robinson, přichází Maguire.
66'
Boyce si v pokutovém území našel povedený centr z levé strany hrací plochy. Jeho hlavička však prolétla nad břevnem domácí branky.
65'
Střídání v týmu Severní Irsko: ze hřiště odchází C. Evans, přichází McNair.
64'
Žlutou kartu dostává Hourihane (Irsko).
64'
Davis poslal krásnou průnikovou přihrávku do pokutového území, kam si naběhl Boyce, jehož střelu z ostrého úhlu domácí brankář bez problému vyrazil.
63'
Střídání v týmu Severní Irsko: ze hřiště odchází Whyte, přichází Jones.
62'
Seamus Coleman se vydal na průnik po pravé straně hrací plochy, jenže v souboji s obráncem ztratil balanc a poroučel se k zemi.
61'
Curtis se z hranice pokutového území opřel do odraženého míče, nicméně střela mu vůbec nesedla a jeho pokus prolétl kolem branky.
60'
Je za námi hodina hry a nadále čekáme na úvodní branku dnešního souboje. Po změně stran se ze hry vytratily i příležitosti.
59'
Obrana hostujícího celku také uklidňuje hru. Ani jeden z týmů se v posledních minutách nikam nežene.
58'
Smith poslal dlouhé vhazování na polovinu soupeře, kde číhal Whyte, jenže ten si v souboji s domácím obráncem pomohl nedovoleným způsobem.
57'
Hendrick vybojoval míč na vlastní polovině a uklidňuje hru domácího Irska. Hráči v zelených dresech dnes působí hodně ospalým dojmem.
56'
Irsko zahrávalo přímý kop. Centrovaný míč se snesl na hranici pokutového území, kde se do zakončení tlačil Duffy, ale Paecock-Farell si došel pro míč.
55'
Brady si v souboji na polovině hrací plochy pomohl nedovoleným zákrokem a může být rád, že za ostrý skluz nevyfasoval žlutou kartu.
54'
Brady poslal vysokou přihrávku na polovinu Severního Irska. Obránci hostujícího celku si s jeho nákopem poradili a odehráli míč do bezpečí.
53'
Brady se při průniku po levé straně dopustil nedovoleného zákroku, když si v souboji s obráncem pomohl rukou a poslal jej k zemi.
52'
Cathcart poslal prudkou přihrávku na polovinu domácího celku. Zadáci Irska tentokrát v hlavičkovém souboji uspěli a hráči v zeleném mohou vyrazit vpřed.
51'
Paecock-Farell se musel zapojit do rozehrávky Severního Irska. Hostující brankář nakopl míč na levou stranu, kde si jej zpracoval Lewis.
50'
Domáci fotbalisté až nyní rozjeli svou první útočnou akci ve druhém poločase. Whyte rozehrávku Irska skvěle napadal a vybojoval vhazování.
49'
Severní Irsko zahrávalo rohový kop. Smith vyslal zajímavý centr na hranici pokutového území, odkud pálil Davis, ale jeho rána prolétla vysoko nad břevnem.
48'
Střídající Curtis se pustil do hlavičkového souboje na polovině hrací plochy, nicméně důrazný Smith jej přetlačil a vybojoval míč pro Severní Irsko.
47'
Zadáci Severního Irska v úvodu druhého poločasu drží míč na svých kopačkách a snaží se postupnou kombinací prodrat na polovinu Irska.
46'
Střídání v týmu Irsko: ze hřiště odchází O´Dowda, přichází Curtis.
46'
První poločas končí! V úvodní pětačtyřicetiminutovce jsme se branky nedočkali, ale přesto jsme sledovali hodně zajímavé utkání. Hosté se mohli dostat do vedení ve 14. minutě, jenže Whyte neprostřelil vyběhnutého brankáře. Na druhé straně hrozil Duffy, jehož hlavičku vyrazil Paecock-Farell nad břevno. Poté se hra uklidnila a sledovali jsme spíše bojovný souboj.
45+2'
45+1'
Nastavuje se jedna minuta!
45'
Severní Irsko se v závěru prvního poločasu nastěhovalo na polovině Irska a hledá si cestičku do zakončení. Domácí obrana se však skvěle pohybuje.
44'
Zadáci Severního Irska si poradili s dalším vysokým nákopem domácího celku a bez problémů odehráli balón do bezpečí.
43'
Na druhou stranu pelášil s míčem do pokutového území aktivní Dallas. Hostující křídelník si míč přehodil na pravačku, ale jeho technická střela postrádala razanci.
42'
Hendrick se krásně otočil ve středu hrací plochy a přenesl míč na pravou stranu. Coleman měl moře času a prostoru, jenže svým centrem trefil prvního soupeře.
41'
Lewis podpořil hostující akci náběhem po levé straně, jenže místo odcentrování si ještě věřil na zasekávačku a dal domácí obraně čas na srovnání se.
40'
Smith prošel po pravé straně až na hranici pokutového území, kde si ale neobhodil domácího obránce. Severní Irsko však rychle vybojovalo míč zpátky.
39'
Po odvráceném centru z levé strany se do míče zpoza hranice pokutového území opřel McClean, jehož dělovka levačkou prolétla nad břevnem.
38'
Dallas se vrátil na vlastní polovinu, aby svým spoluhráčům vypomohl s bráněním. Ofenzivní fotbalista Severního Irska se však dopustil faulu.
37'
Střídání v týmu Irsko: ze hřiště odchází Whelan, přichází Hourihane.
36'
Na centr z pravé strany si v pokutovém území naskočil Egan, který hlavičkoval zády k brance a umístil svou střelu přímo do rukavic soupeřova brankáře.
35'
Saville fauloval jednoho z domácích hráčů u postranní čáry. Hostující záložník se sice hodně diví, ale verdikt rozhodčího se už měnit nebude.
34'
Seamus Coleman táhl další akci domácího Irska po pravém kraji hrací plochy. Domácí celek však zatím nemůže najít recept na pozornou obranu soupeře.
33'
Lewis si u postranní čáry troufl na riskantní kličku a nechal domácího útočníka Robinsona proběhnout bez míče. Hostující zadák poté rozjel další akci svého celku.
32'
O´Dowda neuspěl v hlavičkovém souboji na levé straně hrací plochy. Severní Irsko tak bude vhazovat. Hosté mohou pokračovat v útočné kombinaci.
31'
Egan si dal pozor na dotírajícího Dallase a před rozběhnutým fotbalistou Severního Irska si raději pomohl dlouhou přihrávkou na spoluhráče z obrany.
30'
Davis tentokrát zvolil centr na přední tyč, kde hlídkoval osamocený obránce McClean, jež balón odhlavičkoval ven z pokutového území.
29'
Hosté zahrávali přímý kop ze zajímavé pozice. Jeho exekuce se ujal Davis, jehož dělovku přizvedla čtyřčlenná zeď na další rohový kop.
28'
Smith se vydal podpořit útok Severního Irska, nicméně od svého spoluhráče dostal nepřesnou přihrávku a musel se hodně rychle vracet.
27'
Severní Irsko uklidňuje hru kombinací na vlastní polovině. Hostující zadáci si vyměňují krátké přihrávky a čekají na skulinky v rozestavení domácích.
26'
Dallas přečetl nepřesnou rozehrávku domácích obránců, prošel s míčem na hranici pokutového území, ale jeho technická rána minula branku.
25'
Dallas se po dalším rohovém kopu dostal v pokutovém území k odraženému míči, jenže střílel v pádu a placírkou domácí branku neohrozil.
24'
Rohový kop zahrávalo pro změnu také Severní Irsko. Vysoký centr přiletěl na malé vápno, kde ve vzdušném prostoru dominoval urostlý Egan.
23'
Po rohovém kopu se do odraženého míče opřel osamocený McClean, jemuž zakončení vůbec nesedlo a jeho rána levačkou prolétla nad břevnem.
22'
Do první velké šance se dostalo také Irsko! Domácí zahrávali přímý kop. Na centrovaný míč si naběhl Duffy, který hlavičkoval koníčkem a hostující brankář musel míč vytěsnit na roh!
21'
Coleman opět podpořil útok domácí reprezentace po pravé straně. Krajní obránce upadl po souboji se Smithem. Domácí budou rozehrávat.
20'
Duffy si skvěle pohlídal vzdušný prostor u přední tyče vlastní branky a bez problémů odhlavičkoval míč ven z pokutového území.
19'
Davis doběhl oblouček na levou stranu hrací plochy a ve velké rychlosti odcentroval do pokutového území. Podle arbitra už balón opustil hrací plochu.
18'
Hosté dlouho váhali s rozehrávkou přímého kopu. Smith nakonec poslal prudkou přihrávku na hranici pokutového území. Hostující zadák však dostal míč zpět a byl znovu faulován.
17'
Žlutou kartu dostává Lenihan (Irsko).
17'
Seamus Coleman se po krátkém ošetření ihned zapojil do útoku domácího celku, ale jeho průnik po pravém křídle zastavil Smith.
16'
Whelan dostal krásnou přihrávku do středu hrací plochy a okamžitě roztáhl domácí hru do křídel. Irsko je zatím hodně pomalé.
15'
Seamus Coleman zůstává otřesený po jednom z předchozím soubojů. Domácí obránce potřebuje ošetření. Podle všeho bude nadále pokračovat ve hře.
14'
Whyte dostal krásnou přihrávku do pokutového území, měl před sebou pouze domácího brankáře, ale Randolph předvedl skvělý zákrok!
13'
Na stadionu panuje fantastická atmosféra. Domácí fanoušci vytvářejí Irsku skvělou kulisu. Zahanbit se nechce nechat ani početný hlouček hostujících příznivců.
11'
Seamus Coleman si naběhl na krásnou přihrávku do pokutového území, jenže radost domácímu výběru pokazil zdvižený praporek asistenta rozhodčího. Ofsajd!
10'
Brady se ujal rozehrávky irského rohu. Jeho prudký centr se snesl na malé vápno, kde byli připravení hlavičkáři v modrých dresech.
9'
McClean si krásně zpracoval dlouhou přihrávku na levé křídlo, přehodil si míč na levačku, ale důrazný obránce Lewis mu balón odkopl do zámezí.
8'
McClean dlouho otálel s vhazováním. Domácí obránce stál před sektorem hostujích příznivců, kteří mu dali pořádně najevo, co si o jeho počínání myslí.
7'
Cathcart nakopl míč na levou stranu hrací plochy, kde byl Saville, jenže druhému jmenovanému se vůbec nepovedlo zpracování.
6'
Severní Irsko zahrávalo ještě jeden roh. Davis tentokrát vymyslel přízemní centr na přední tyč, ale domácí obrana si i tentokrát věděla rady.
5'
Hosté zahrávali svůj první rohový kop v dnešním utkání. Povedený centr se snesl na malé vápno, ale pozorný Egan jej odhlavičkoval ven ze šestnáctky.
4'
Zadáci Severního Irska si nyní na vlastní polovině vyměňují krátké přihrávky a vyčkávají na skulinku v obraně Irska. Nikdo z domácích jejich rozehrávku neatakuje.
3'
Coleman dostal přihrávku na pravou stranu a vyslal zajímavý oblouček za obranu hostujícího celku. Pozorný Smith však dokázal míč odehrát do bezpečí.
2'
Davis vybojoval míč v souboji na polovině hrací plochy, krásně se s ním otočil a dokázal si pomoci malou domů. Hostující brankář míč odkopl do autu.
1'
Severní Irsko obstaralo výkop do dnešního utkání. Hostující stoper Cathcart poslal vysoký nákop na levé křídlo, kde nebyl nikdo v modrém dresu.
1'

Irsko: Randolph – Lenihan, Duffy, Egan – Coleman, Hendrick, Whelan, Brady – O´Dowda, Robinson, McClean
Náhradníci: Christie, Obafemi, Curtis, Arter, Kelleher, Long, Doyle, Maguire, Williams, Hogan, Hourihane, Stevens

Severní Irsko: Paecock-Farell – Smith, Cathcart,J. Evans, Lewis – C. Evans, David, Saville – Whyte, Boyce, Dallas
Náhradníci: Hazard, McNair, Ferguson, Ward, McGinn, McAuley, Jones, Hughes, Magennis, McGovern, McLaughlin, Lafferty.
Ještě před úvodním výkopem zazní hymny obou zemí.
Oba týmy už nastupují na hrací plochu. Domácí Irsko bude hrát v zeleném, zatímco Severní Irsko přijelo ve světle modrých dresech.
Vzájemné duely

Naposledy se dnešní soupeři utkali v roce 2011. Tehdy se střetli hned dvakrát. V obou případech slavilo Irsko vysokou výhru 5:0. Poslední výhra Severního Irska se datuje do roku 1999.
Dnešní duel sice nese označení přátelský, ale pro obě země jde o velice prestižní střetnutí. Ani jednomu celku se však v probíhající Lize národů zrovna moc nedaří. Domácí Irsko je ve skupině s Walesem a Dánskem na poslední pozici a na druhé Dány ztrácí tři body. Iry ještě čeká duel v Dánsku.

Severní Irsko je na tom ještě hůře. Ve skupině s Rakouskem a Bosnou a Hercegovinou je bez bodu a ve třech zápasech dokázalo vsítit jedinou branku. Poslední duel v Lize národů sehraje Severní Irsko na domácí půdě s Rakouskem.
Dobrý večer všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z přátelského utkání mezi Irskem a Severním Irskem. Výkop je stanoven na 20:45.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.