Mezinárodní přípravný zápas -  ONLINE PŘENOS -  Japonsko : Uruguay - 16. října 2018   12:35

Japonsko
Japonsko
10' Minamino  • 36' Osako  • 59' Doan  • 67' Minamino
4:3
(2:1)
Uruguay
Uruguay
27' Pereiro   • 57' Cavani   • 75' Rodriguez
Japonsko
Higashiguchi – Sakai, Miura, Yoshida (C), Nagatomo – Shibasaki (74. Aoyama), Endo – Minamino, Doan, Osako – Nakajima (87. Haraguchi)
Uruguay
Muslera – Cáceres (64. Mayada), Godín (C), Coates, Laxalt – De Arrascaeta (46. Rodriguez), Bentancur (46. Valverde), Torreira (74. Nandez), Saracchi – Pereiro (77. Gomez (85. Stuani) – Cavani

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost.
Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 9:5. Střely mimo: 5:5. Rohy: 6:4. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 10:16.
Je konec. Japonsko nakonec zvítězilo ve velmi dobrém zápase 4:3.
V 57. minutě sice srovnal Cavani po chybě domácích, ale o dvě minuty později poslal domácí do vedení Doan, který se dostal přes obránce a zakončil přesně k tyči. V 67. minutě byl Minamino pohotový a v dorážce překonal Musleru a Japonsko tak šlo do dvoubrankového vedení. V 75. minutě se po skvělém míči do vápna dostal do zakončení Rodriguez a s pomocí tyče vstřelil gól. Následně už si ovšem Japonsko konec zápasu pohlídalo a zaslouženě vyhrálo.
90+4'
90+3'
Hosté se nemohou dostat do nějakého tlaku, či šance ke konci utkání.
90+2'
Následně přišel centr hostů z pravé strany, ale ten nebyl nijak nebezpečný.
90+1'
Nákop domácích skončil v moci brankáře Muslery.
90'
Poté byl zfaulován domácí Nagatomo.
90'
Žlutou kartu dostává Miura (Japonsko).
89'
Uruguayci sice drží míč na polovině soupeře, ale nemohou se dostat do nějaké šance.
88'
Domácí hráč Minamino se dostal do zakončení na hranici vápna, ale hattrick do své sbírky nepřidal, jelikož napálil jen soupeře.
87'
Střídání v týmu Japonsko: ze hřiště odchází Nakajima, přichází Haraguchi.
87'
Poté přišel faul hostů ve středu hrací plochy.
86'
Japonsko nyní má míč ve svém držení a zkouší něco vymyslet po pravé straně.
85'
Střídání v týmu Uruguay: ze hřiště odchází Gomez, přichází Stuani.
83'
Opět se Uruguay dostala dopředu a získala autové vhazování.
81'
Japonsko se málem dostalo do velké šance, ovšem přihrávka do vápna byla příliš dlouhá.
79'
Japonsko se nyní lehce zatáhlo a dopředu tak mohou jít opět hosté.
77'
Střídání v týmu Uruguay: ze hřiště odchází Pereiro, přichází Gomez.
75'
Uruguay právě vstřelila branku!
Tohle bude ještě velice zajímavý konec utkání, jelikož hosté snižují na rozdíl jediného gólu! Cavani poslal skvělý míč do vápna, kde si jej zpracoval JONATHAN RODRIGUEZ a následně vypálil do vzdálenější pravé tyče a posléze se míč odrazil do brány. Asistence: Cavani.
74'
Střídání v týmu Japonsko: ze hřiště odchází Shibasaki, přichází Aoyama.
Střídání v týmu Uruguay: ze hřiště odchází Torreira, přichází Nandez.
72'
Japonská obrana si poradila s pokusem hostujícího útočníka a tak z toho nebylo nic vážnějšího.
70'
Zbývá dvacet minut do konce utkání a Japonsko zaslouženě vede 4:2 a snaží se svůj náskok ještě zvýšit.
68'
Obrana Uruguaye snad ani neexistuje, jelikož přišlo další zakončení uvnitř vápna, ale to tentokrát letělo nad bránu Muslery.
67'
Japonsko právě vstřelilo branku!
Domácí jdou do dvoubrankového vedení! Muslera opět vyrazil míč po střele pouze před sebe a obrana Uruguaye ani tentokrát nezachytila dorážku, ve které se nyní ocitl TAKUMI MINAMINO a ten překonal hostujícího gólmana.
65'
Zakončení Japonska skončila u brankáře Muslery.
64'
Střídání v týmu Uruguay: ze hřiště odchází Cáceres, přichází Mayada.
62'
Uruguay se snaží srovnat stav utkání, ale nemůže se dostat do vápna.
59'
Tak tohle je neskutečný zápas, jelikož domácí rychle odpovídají a potřetí v dnešním utkání jdou do vedení! RITSU DOAN získal balón ve vápně, posléze se dostal přes obránce a zakončil přesně k levé tyči! Asistence: Sakai.
58'
Hostující hráč se dopustil faulu ve středu hrací plochy.
57'
Tak to je obrovská chyba domácího obránce Miury a je srovnáno! Miura dával míč zpátky svému brankáři, ovšem toho využil EDINSON CAVANI, který se nacházel za gólmanem, následně se zmocnil míče a pohodlně zakončil k pravé tyči!
53'
Žlutou kartu dostává Saracchi (Uruguay).
53'
Nakajima je velmi aktivní ve druhém poločase, ale opět jeho pokus skončil v rukou brankáře Muslery.
51'
Cavanimu se stále nedaří vstřelit gól už od zápasu s Jižní Koreou a i nyní přestřelil.
50'
Opět to zkoušel Nakajima, ale jeho pokus z dálky skončil v moci Muslery.
48'
Cavani se dožadoval faulu, ale k míči se nakonec dostalo Japonsko.
47'
Posléze přišlo opět zakončení ze strany Uruguaye, ale to letělo vedle brány.
46'
Hosté se krátce po začátku druhé půle dostali do velké šance, ale hlavičku vyrazil brankář Higashiguchi na rohový kop!
46'
Střídání v týmu Uruguay: ze hřiště odchází Bentancur, přichází Valverde.
Střídání v týmu Uruguay: ze hřiště odchází De Arrascaeta, přichází Rodriguez.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 13:40.
První poločas je u konce a Japonsko zatím vede nad Uruguayí 2:1. Už v 10. minutě poslal domácí do vedení Minamino. O šest minut později byla hlavička Godína velice nebezpečná, ale Higashiguchi si s ní poradil. Ve 28. minutě bylo srovnáno, jelikož se po centru do vápna dostal k odraženému míči Pereiro a z velké blízky překonal domácího brankáře. Ale ve 36. minutě šli Japonci zpátky do vedení. Osako zareagoval na zákrok Muslery co nejdřív a z dorážky mu prostřelil míč mezi nohama.
45+2'
45+1'
Centr hostů z pravé strany byl příliš nízký a skončil jen u brankáře Higashiguchiho.
45'
Rozhodčí nastavuje dvě minuty navíc.
44'
Posléze to zkoušel z dálky právě Shibasaki, ale nebylo z toho nic vážnějšího.
43'
Shibasaki byl zfaulován Bentancurem ve středu hrací plochy.
42'
Posléze se Nakajima dostal do protiútoku, ale jeho zakončení bylo zblokované hostujícím obráncem.
41'
Ovšem posléze z toho nic velkého nebylo a střela z dálky taky nebyla přesná.
40'
Japonsko získalo rohový kop z pravé strany a může jít do dvoubrankového vedení.
38'
Cavani chtěl odpovědět, ovšem jeho pokus skončil pouze v moci brankáře Higashiguchiho.
36'
Domácí jdou podruhé v zápase do vedení! Střela Nakajima zpoza vápna pořádně protáhla Musleru, který ale vyrazil míč pouze do běhu YUYI OSAKOA, který si s dorážkou poradil a procedil balón do sítě mezi nohama hostujícího brankáře.
35'
Zatím se hraje velmi atraktivní fotbal a míč stále mění svého majitele.
34'
Saracchi neprošel přes soupeře po levé straně a u míče tak bude pro změnu Japonsko.
33'
Domácí hráč se dostal až do zakončení po centru z levé strany, ale jeho střela skončila vedle brány.
31'
Ovšem tentokrát si doma poradili jak s Godínem tak s centrem z pravé strany a po půl hodině hry je stav vyrovnán 1:1.
29'
Hosté pokračují v tlaku a nyní získali rohový kop, což bude opět nepříjemná chvíle pro Japonsko.
27'
A je srovnáno! Standardní situace jsou velkou šancí hostů, kteří jí využívají, když centr z pravé strany skončil na hlavě Coatese, od kterého se míč odrazil do malého vápna, kde byl důrazný GASTÓN PEREIRO a ten z bezprostřední blízkosti prostřelil Higashiguchiho.
25'
Yoshida poslal protihráče k zemi a Uruguay tak získala volný kop z pravé strany, který rozehraje De Arrascaeta.
24'
Volej Bentancura na domácí bránu neletěla a Higashiguchi mohl být v klidu.
22'
Uruguay se stejně jako proti Jižní Korei nemůže dostat po obdržené brance do zápasu a zatím je to tak pouze Japonsko, které útočí.
20'
Zatím je to velice překvapivý úvod domácích, kteří předvádějí velmi dobrý výkon.
19'
Opět se Japonci dostali do zakončení, ale pokus zpoza vápna letěl vedle levé tyče.
17'
Následný rohový kop Uruguaye už nic vážnějšího nepřinesl.
16'
A nakonec z toho byla velká šance Godína, ovšem jeho hlavička letěla do míst, kde byl připraven Higashiguchi a ten vyrazil míč mimo tři tyče!
14'
Hosté se nyní dostali na druhou stranu hřiště a získali rohový kop z pravé strany.
12'
Japonce vstřelená branka hodně nakopla a zatím neopustil polovinu soupeře, kde posléze získali také volný kop z pravé strany.
10'
Tak tohle je nečekané, jelikož jdou domácí do vedení! TAKUMI MINAMINO dostal míč do vápna, kde se s ním otočil a následně vypálil do levé části branky, kde se Muslera snažil vykopnout míč, ale ten nakonec skončil v jeho síti. Asistence: Nakajima.
4'
Uruguay si od začátku utkání vyrábí tlak na domácí svatyni, ale zatím nepřišla žádná vážnější šance.
2'
Hosté se dostali k míči hned na úvodu utkání, ale posléze skončil balón jen za domácí bránou.
1'

Japonsko: Higashiguchi – Sakai, Miura, Yoshida (C), Nagatomo – Shibasaki, Endo – Minamino, Doan, Osako – Nakajima
Náhradníci: Gonda, Schmidt – Aoyama, Haraguchi, Ito, Kawamata, Kitagawa, Makino, Misao, Muroya, Sasaki, Tomiyasu

Uruguay: Muslera – Cáceres, Godín (C), Coates, Laxalt – De Arrascaeta, Bentancur, Torreira, Saracchi – Pereiro – Cavani
Náhradníci: Silva M., Campana – Gomez, Lodeiro, Mayada, Nandez, Rodriguez, Silva G., Stuani, Valverde, Vecino.
Uruguay:
Uruguay z posledních pěti zápasů třikrát vyhrála a dvakrát prohrála. Výhry zaznamenala proti Mexiku, Portugalsku a Rusku. Proti Mexiku vyhráli 4:1, Portugalsko porazili 2:1 a Rusku nadělili tři góly. Nad jejich síly byli hráči Jižní Korei, které podlehli 1:2, a Francii, která jim vstřelila dva góly.
Japonsko:
Japonsko z posledních pěti zápasů mají na svém kontě dvě vítězství, dvě porážky a jednu remízu. Vyhrát dokázali proti Panamě a Kostarice v poměru 3:0. Dvě porážky přišly od Belgie v poměru 2:3 a Polska, kterému podlehli japonští fotbalisté v poměru 0:1. Remíza 2:2 je proti Senegalu.
Vzájemné zápasy:
05.09.2014 Japonsko – Uruguay 0 : 2
14.08.2013 Japonsko – Uruguay 2 : 4
20.08.2008 Japonsko – Uruguay 1 : 3
28.03.2003 Japonsko – Uruguay 2 : 2
Saitama Stadium
Tento stadion byl postaven v roce 2001 a o rok později se na něm odehrálo jedno semifinále MS a tři zápasy základních skupin. Stadion je domácím stánkem fotbalového klubu Urawa Red Diamonds. Jeho kapacita je 63 700 lidí.
Hezký den všem fanouškůn fotbalu. Vítáme vás u sledování online přenosu z přípravného zápasu mezi reprezantací Japonska a Uruguaye. Zápas je na programu v 12:35 SEČ a odehraje se na stadiónu Saitama Stadium.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:35.