Mezinárodní přípravný zápas -  ONLINE PŘENOS -  Jihoafrická republika : Paraguay - 20. listopadu 2018   18:00

Jihoafrická republika
90+4' Tau (Serero)
1:1
(0:1)
Paraguay
Paraguay
32' Santander (Almirón)
Keet (46. Williams) – Madisha (46. Mkwanazi), Mphahlele (57. Mkhize), Mothiba (46. Ndlovu), Maela – Maboe (65. Serero), Mokoena, Mabunda (46. Makaringe), Tau – Pule, Hlatswayo.
Williams, Zwane, Lorch, Ndlovou, Mkhwanazi, Makaringe, Hlanti, Mkhize, Serero
Heeralall – Phatsoane, Fabien
Moses Mabhida Stadium (Durban - JAR)
8868 diváků
Paraguay
Silva Cano – Balbuena, Santander (46. Sanabria), González (46. Romero), Valdez – Alonso, Rojas (79. Á. Romero), Alderete (46. Paredes), Almirón – Dominguéz (64. Villalba), C. Ortiz (46. R. Ortíz).
Melgarejo, Sanabria, Rojas, Villalba, Ortiz, Paredes, Arzamendia, Romero, Patiňo, Aguilar, Céceres, Escobar, A. Romero.

Utkáním vás provedl Tomáš Suchánek a já vám děkuji za pozornost.
Jihoafrický republika – Paraguay nakonec 1:1!

Domácí tým vstřelil vyrovnávající až po uplynutí nastavení zásluhou Taua a určil tak výsledek dnešního zápasu!
90+6'
90+4'
Jihoafrická republika právě vstřelila branku!
Po uplynutí nastavení utkání se povedlo domácím Bafana Bafana nakonec přeci jen srovnat stav utkání, když se prosadil PERCY TAU, který využil přihrávku mezi obránce od Serera a přehodil brankáře Cana – 1:1! Asistence: Serero.
90+3'
Paraguyi šla do brejku do otevřené obrany, nicméně jejich akci zastavil svým zákrokem brankář Williams.
90+1'
Druhý poločas bude nastaven o 3 minuty.
90'
JAR zahrávala volný přímý kop z nějakých třiceti metrů, ale ani tato situace nepřinesla vyrovnání.
87'
Další ofsajd Bafana Bafana. Domácí se snaží o vyrovnání, ale zatím neúspěšně.
85'
Miguel Almirón (Paraguay) byl potrestán žlutou kartou za ostrý skluz ve středu hrací plochy.
84'
Ofsajd zastavil pokus JAR o vyrovnání.
82'
Další zranění na domácí straně a opět se nám protahuje tempo utkání.
79'
Střídání v týmu Paraguay: ze hřiště odchází Rojas, přichází Romero.
77'
Na hrací ploše zůstal delší dobu domácí hráč a chvilku se nehrálo z důvodu jeho ošetření.
75'
Po delší době se dostali k šestnáctce také domácí Bafana Bafana, ale obrana hostů si s jejich akcí poradila. Stále tak platí stav 0:1, který určila branka ze 32. minuty kterou se prosadil Santander.
72'
Opět rozehrávali hosté od rohového praporku, tentokrát si pro míč vyběhl brankář Keet a kryl jej do rukavic.
70'
Ani další rohový kop Jihoameričanů nepohnul se skóre na stadionu v Jihoafrickém Durbanu, hlavička zamířila vedle pravé tyče branky, kterou hájí Keet.
67'
A i po rohovém kopu Paraguye přišlo zakončení pouze vedle branky.
66'
A volný přímý kop hostů dopadl podobně jako ten domácích, rohový kop pro Paraguay.
65'
Střídání v týmu Jihoafrická republika: ze hřiště odchází Maboe, přichází Serero.
65'
Podobnou možnost mají i hosté. Jejich přímý kop se však bude rozehrávat malinko z pravé strany.
64'
Střídání v týmu Paraguay: ze hřiště odchází Dominguéz, přichází Villalba.
63'
Rohový kop sice domácí zakončili, ale pokus zamířil pouze vedle branky.
62'
Z nadějného volného přímého kopu je nakonec pouze rohový kop domácích.
61'
Šanci na vyrovnání nyní dostali domácí, jenž rozehrávají volný přímý těsně za hranicí šestnáctky.
59'
Paraguayi patří zatím jednoznačně druhý poločas, ale není schopna vstřelit druhou branku, další akci odvracela JAR až ze svého malého vápna.
57'
Střídání v týmu Jihoafrická republika: ze hřiště odchází Mphahlele, přichází Mkhize.
56'
Richard Ortíz je prvním potrestaným hráčem dnešního utkání, když viděl za svůj zákrok žlutou kartu.
54'
Obrana JAR se ubránila a prohrává tak stále pouze o jednu branku.
53'
Teď už nebezpečnější přímý kop pro aktivnější Jihoameričany. Zhruba z třiceti metrů.
51'
Další míč pro hosty, když se faulem provinil domácí Pule.
49'
JAR se provinila faulem ve středu hrací plochy. Rozehrávají hosté.
47'
První akci druhé půle založili hosté, ale ta skončila ofsajdem.
46'
Střídání v týmu Paraguay: ze hřiště odchází Alderete, přichází Paredes.
Střídání v týmu Paraguay: ze hřiště odchází Ortíz C., přichází Ortíz R..
Střídání v týmu Paraguay: ze hřiště odchází González, přichází Romero.
Střídání v týmu Paraguay: ze hřiště odchází Santander, přichází Sanabria.
46'
Střídání v týmu Jihoafrická republika: ze hřiště odchází Keet, přichází Williams.
Střídání v týmu Jihoafrická republika: ze hřiště odchází Mothiba, přichází Ndlovu.
Střídání v týmu Jihoafrická republika: ze hřiště odchází Madisha, přichází Mkhwanazi.
Střídání v týmu Jihoafrická republika: ze hřiště odchází Mabunda, přichází Makaringe.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:03 .
Statistiky 1. poločasu:

Držení míče: 55% – 45%.
Střely na branku: 2 – 2.
Střely mimo branku: 3 – 2.
První poločas přátelského utkání mezi JAR a Paraguayí vyhráli hosté 1:0, a to díky brance z kopačky Federica Santandera, jenž dorazil střelu Almírona.
45+2'
45+2'
Poslední akci prvního poločas zastavil ofsajd Bafana Bafana.
45+1'
První poločas bude nastaven o 2 minuty.
45'
Poslední minuta prvního poločasu a s míčem hrají domácí fotbalisté na své polovině.
43'
Keet bude odkopávat od své branky, akce Paraguaye byla nepřesná.
40'
Jeden z hostujících hráčů zůstal na hrací ploše, a tak se chvilku nehraje.
37'
Faulem skončila další snaha domácích. Rozehrávat bude Paraguayi.
32'
Paraguay právě vstřelila branku!
Hosté se ujímají na stadionu Moses Mahbida vedení! Gólový účet otevřel FEDERICO SANTANDER, jenž pohodlně doklepl ránu Miguela Almiróna, kterou pouze vyrazil domácí brankář Keet – 0:1! Asistence: Miguel Almirón.
31'
Pokus z hranice šestnáctky skončila vedle hostující branky. Odkopávat od branky bude brankář Cano.
29'
Aktivnější domácí se dopustili útočného faulu, hrát mohou Paraguayci.
25'
První střelecký pokus na branku si připsali domácí Bafana Bafana, brankář Cano však úspěšně zasáhl.
20'
Po dvaceti minutách je stav utkání stále bez brankový. Na střelecké pokusy vedou domácí 2-0, avšak oba mířila mimo branku.
18'
Premiérový rohový kop Paraguye nepřinesl změnu skóre.
16'
Střelecký pokus z kopaček domácích zamířil vedle branky Cana. Ten bude moci odkopávat od své branky.
14'
Další akce JARu skončila útočným faulem. Rozehrávají hosté.
12'
Teď zase naopak přišla delší kombinace domácích, když míč putoval celou obranou dokola.
10'
Ani akce Paraguye netrvala dlouho a po nepřesné přihrávce se míč stěhoval na kopačky JAR.
8'
JAR získali míč, nicméně jejich skončila v zámezí.
6'
Hosté drží míč a kombinují na vlastní polovině. Zatím je to vyčkávaná z obou stran.
4'
Faulem se provinili tentokrát domácí, rozehrávat bude Paraguay ve středu hrací plochy.
2'
Bafana Bafana začalo jako první aktivním útokem a vybojovala si volný přímý kop, ten však obrana Jihoameričanů zvládla odvrátit.
1'

Jihoafrická republika: Keet – Madisha, Mphahlele, Mothiba, Maela – Matoe, Mokoena, Mabunda, Tau – Pule, Hlatswayo.
Náhradníci: Williams, Zwane, Lorch, Ndlovou, Mkhwanazi, Makaringe, Hlanti, Mkhize, Serero

Paraguay: Silva Cano – Balbuena, Santander, González, Valdez – Alonso, Rojas, Alderete, Almirón – Dominguéz, Ortiz.
Náhradníci: Melgarejo, Sanabria, Rojas, Villalba, Ortiz, Paredes, Arzamendia, Romero, Patiňo, Aguilar, Céceres, Escobar, Romero..
Jihoafrická republikaParaguay

JAR neboli Bafana Bafana bude ještě bojovat o africký pohár národů ve své kvalifikační skupině E, kde ji zatím patří druhé, postupové místo, ale mají náskok pouhé dva body před třetí Libyí. Právě s Libyí se utká JAR v posledním utkání, ale to až v roce 2019. V posledním odehraném utkání remizoval JAR s Nigérií 1:1 – 17.11.2018.
Paraguay odehrála po neúspěšné kvalifikaci na MS v Rusku pouhé dvě přátelské utkání, a to s USA (0:1) a Japonskem (2:4).